Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pekin- igrzyska...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Jeśli zawodnik noszący czarny pas ma problem z samokontrolą (tym bardziej wiedząc, że pół świata na niego patrzy) to nie powinien być dopuszczony do tego typu zawodów, mało tego powinno być coś a'la degradacja stopnia.

Tym bardziej, że sędzia zrobił wszystko przepisowo. To nie było "widzi mi się" sędziego tylko przekroczenie przepisowego czasu jaki ma na pozbieranie się zawodnik,tak?
Co też było widoczne za "zegarze".
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
jak już to powinien kopać tych co mu ten palec wiązali, po cholerę to wiązali- nikt nie wiedział ze ma ograniczony czas?
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
jak juz dostal bana to mogl go chociaz znokautowac. dozywotnia dyskwalifikacja za smyrniecie sedziego palcami po nosie. ciekawe jak sie z tym czuje ;)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ciekawe... :twisted:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
ale w sumie po zastanowieniu, to nie było uczciwe. On na dodatek prowadził. przed upływem ostatnich pięciu sekund sędzia powinien ostrzec go że albo natychmiast wstaje albo koniec, myślę ze by wstał. To samo trener czemu nie krzyknał jak widział czas kończący się na tablicy . Dziwi mnie że nikt nie miał obowiązku o tym uprzedzić. Wyglądało to jakby sędzia zrobił to złośliwie i dlatego dostał.
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

Dziwi mnie że nikt nie miał obowiązku o tym uprzedzić. Wyglądało to jakby sędzia zrobił to złośliwie i dlatego dostał.

mnie też to dziwi :|
  • 0

budo_yoda_sw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Zasady idiotyczne ale niestety to nie usprawiedliwia Kubanczyka. Faktycznie po obejrzeniu filmu zrobilo mi sie go zal. Tekst i zdjecia nie pokaza co sie tam wydarzylo.
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

wstyd dla całej organizacji Taekwondo, niby dobrze niby źle że juz więcej nie wystąpi na zawodach takiej rangi... :?


Wstyd dla całej organizacji Taekwondo,to jest występ na tych igrzyskach.W zeszły poniedziałek Chińczycy zamordowali w Tybecie 140 osób....
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

wstyd dla całej organizacji Taekwondo, niby dobrze niby źle że juz więcej nie wystąpi na zawodach takiej rangi... :?


Wstyd dla całej organizacji Taekwondo,to jest występ na tych igrzyskach.W zeszły poniedziałek Chińczycy zamordowali w Tybecie 140 osób....


Primo - temat jest nie o tym
Secundo - Tybetańczycy to samo robią z Chińczykami (tylko się o tym nie mówi, tak samo jak o ofiarach w Ccinwalii)
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

wstyd dla całej organizacji Taekwondo, niby dobrze niby źle że juz więcej nie wystąpi na zawodach takiej rangi... :?


Wstyd dla całej organizacji Taekwondo,to jest występ na tych igrzyskach.W zeszły poniedziałek Chińczycy zamordowali w Tybecie 140 osób....

[*], no ale moim zdaniem to nie jest powód do tego żeby odpuścić impreze do której sportowcy przygotywowują się całe życie, to przecież nie organizatorzy imprezy zabili tych ludzi i oni za to nie odpowiadają. Przecież jak ktoś kogoś zabije to sąd nie skazuje całego narodu z którego morderca pochodzi.
btw. Jak USA mordowało Afganistańczyków czy Irikajczyków to mało kto zwracał na to uwage i nikt nie bojkotował ani ich produkcji, imprez itp. itd.
Moim zdaniem można inaczej bojkotować i przekonywać Chiny do oddania wolnosci jakże biednego w tej chwili Tybetu, być może jak Igrzyska zostałyby zbojkotowane Chińczycy w imię swojego protestu i pokazu "siły" zrobiły by coś gorszego nie tylko dla Tybetu...a może właśnie by odpuściły wojnę...Kto to wie :?:
pzdr
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Temat jest o igrzyskach w Pekinie,czyż nie?I temat jest o Taekwondo,nieprawdaż?Jaka więc sprzeczność jest pomiędzy regulaminem a poruszaniem kwestii etyki,empatii czy znajomości realiów globalnych wśród Taekwondoków?
A jak uważasz że Tybetańczycy robią to samo z Chińczykami,co Hanowie z nimi,to jesteś chory albo CHRLD Ambassy ci płaci...Wybacz,ale trudno o głupszą wypowiedź.Czy torturują Chińczyków,wycinają żywym organy na sprzedaż,gwałcą Chinki elektrycznymi pałkami?Nawet zaś gdyby prowadzili działania zbrojne,do czego zapewne dojdzie w końcu,to jeśli byś je krytykował,to tak jak byś krytykował walkę zbrojną AK przeciwko hitlerowcom.Bo Chińczycy to okupanci,w dodatku potwornie okrutni.
Sprawa jednak nie dotyczy samego przecież Tybetu,ale ogólnie Chin,i tego co się tam wyprawia.Sprawa dotyczy tego,że CHRLD gra w najlepsze na nosie całemu światu.jak rozumiem,Taekwondoka ma wypierać to ze swojej świadomości,będzie od tej niewiedzy lepiej furkotał nogami.
A propos,znam faceta z kilkunastoletnim stażem w Taekwondo i innych koreańskich SW, i facet bardzo aktywnie działa na rzecz Tybetu.Nie oglądał transmisji.
Jeśli zawody były na tak wysokim poziomie,jak piszecie,to zarzućcie linkami,chętnie popodziwiam.Choć chyba nic z tego nie będzie,bo na jutubie są usuwane na bieżąco podobno.Mogę podziwiać wyszkolenie zawodników i zawodniczek,ale zdania na temat ich mentalności nie zmienię.
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Lukass-może faktycznie jest nie najmądrzej poruszać nawet jednym zdaniem tematów innych,niż wiodący temat forum czy topicu,bo pojawia się off topic...W tym momencie właściwie powinienem odpowiedzieć na to co piszesz,bo piszesz nieprawdę,jednak domyślam się,że nie jest to mile widziane...Napiszę jedynie tyle,że igrzyska olimpijskie legitymują jedynie system opresji w chinach,a wszystkie agencje zajmujące się prawami człowieka donoszą,że terror w CHRLD stanowczo narasta,także podczas igrzysk.I dodam na koniec,że pisanie o startujących jako o niewinnych,że to organizatorzy są winni,jest co najmniej obraźliwe w stosunku do zawodników i zawodniczek,bardzo takie protekcjonalne.Jakby to byli debile bez swojego zdania i poglądów,nie kierujący swoim postępowaniem w najmniejszym stopniu.Zdecydowali się na występ,ergo-na poparcie idei olimpiady organizowanej przez państwo robiące z siebie nowy rodzaj obozu koncetracyjnego.
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
no a opcja zmień??
nie mam zamiaru się kłócić bo nie ma takiej potrzeby i tak każdy uważa jak uważa, a z tym terrorem to też się zgadzam że mieszkancy Tybetu mają przekichane na maksa i wogóle no ale Igrzyska to już inna sprawa.
Proszę już więcej nie pisać o vs. Chiny vs.Tybet . :|
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

...


Nie mam nic wspólnego z Chinami ale irytują mnie te wszystkie kampanie które gówno dają poza podkurwianiem Chińczyków. Pewnie nie pamiętasz co się działo jak w tym roku Tybetańczycy protestowali?? I pewnie mieszkający tam chińczycy sami niszczyli własne sklepy oraz inna swoja własność (30% mieszkańców Tybetu to Chińczycy)??

Ta strona co mi podałeś to zwykła propaganda. Jak można coś w ogóle oceniać znając relację tylko jednej strony??

Inna sprawa. Gdyby świat zbojkotował albo odebrał Chinom olimpiadę, to z Tybetu nie pozostał by kamień na kamieniu, jedynych Tybetańczyków w tamtym rejonie miałbyś w Indiach, takie tam było ciśnienie na olimpiadę (o czym Ty i reszta "pseudo-pro-tybet" pewnie w ogóle nie zdawała sobie sprawy).

Chcecie pomóc Tybetowi?? To wyślijcie tam kilka (a najlepiej) kilkanaście dywizji pancernych z odpowiednim wparciem (piechota, aa (plot), logistyka).
W przeciwnym razie tylko pogarszacie syt.

Koniec OFF-Topic. Jak chcesz kontynuować temat to zapraszam do Knajpa\Polityka.

P.S. Każdy kto tam był i miał okazje ocenić na własne oczy pisał że Tybetańczycy to takie same bydło jak Chińczycy i jedni są warci drugich. Znający życie Ty pewnie nigdy tam nie byłeś, a jedyną wiedzę czerpiesz z proTybetańskich stronek w necie.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] walki mozna chopokoi tu obejrzec.,.a jak to sciaganc ktos wie?wiekszosc o ile sie zorientowalem :D :D:D:)
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Nie wypowiadałem się więcej,ale niestety,w obliczu takich bzdur,oraz obraźliwego maila od Pita zabrać głos muszę.Wiem,że to i tak nic nie da,w kraju w którym większość narodu nie jest w stanie pojąć wieczornych wiadomości tak to już jest,ale min SW wyrobiły we mnie taką gotowość do kontynuowania sporu nawet na przegranej pozycji.Jak to mówią-z koniem się nie kopie,chyba że ćwiczy się karate:).

Dokładnie pamiętam,co się działo podczas OSTATNICH protestów w Lhasie i innych miejscach Tybetu.Znam to nie tylko z wiadomości w tv,ale także bezpośrednio od Tybetańczyków mieszkających w Polsce,jak również od ludzi,którzy zajmują się pomocą dla tego regionu w formie bezpośredniej-w tym ryzykując życie i zdrowie.Np nagrywając z ukrycia czy zbierając informacje podczas pobytu Na Dachu Świata.Myślisz,że jak dorwą Polaka na nagrywaniu katowania na ulicy będą się z nim p....ć?
Widziałem filmy dokumentalne ze zniszczonymi klasztorami,z okaleczonymi Tybetańczykami,a także przedstawicielami mniejszości Ujgurskiej i samymi Chińczykami.To co opowiadają,jeży włosy na głowie.
Kampanie "gówno nie dają".Udało się zrobić sporo pozytywnych rzeczy podczas ostatniej kampanii w Polsce.Nie będę o nich pisał,każdy może wejść na strony temu poświęcone,i zapoznać się z dokładnymi statystykami i osiągnięciami.Natomiast powiem ci,że jak sam nic nie robisz,to takie krytykowanie ma bardzo małą wartość.By nie rzec gównianą.
Polscy żołnierze państwa podziemnego prowadzili bardzo szerokie spektrum walki z okupantem.Od malowania przez harcerzy na murach "Tylko świnie siedzą w kinie" (w kinach w czasach okupacji przesiadywały szwaby i kolaboranci),do bezwzględnych egzekucji.Co złego widzisz w tym,że naród tak prześladowany,eksterminowany,który w samej swojej stolicy nie ma już prawie miejsca by żyć (większość stanowią Chińczycy), wyszedł z kamieniami na ulicę?Tak na marginesie,pokazuje to jak mało wiesz o świecie,i jak mało się nim interesujesz.Co wyklucza cię w ogóle z dyskusji na jakiekolwiek ważne tematy.Cały świat bowiem obiegły zdjęcia chińskich żołnierzy przebierających się w stroje tybetańskich mnichów.Jakbyś jeszcze nie zrozumiał-to oni rozpoczęli zamieszki.Znasz słowo prowokacja,czy może tak mało cię nawet twój własny kraj interesuje,że nie wiesz,że była to bardzo częsta metoda służb w PRLu?To się nazywa "prowokacja".
Chińscy dysydenci to też jedna strona?Opisy ludzi,którzy przetrwali tortury w Chinach i uciekli,to też relacja jednej strony?Zdjęcia zmasakrowanych Ujgurów i zniszczonych domostw tych chińskich muzułmanów to też jedna strona medalu?Ponadto,dawanie wiary tej stronie,którą wbrew temu co mówisz popierasz,czyli chińskiemu społeczeństwu totalnie ogłupionemu,z jednej strony biedą,z drugiej propagandą komunistyczno kapitalistyczną,w dodatku w kraju,gdzie jest tak naprawdę 55 grup etnicznych różnych,jest nieco dziwne.W Niemczech hitlerowskich też większość była zadowolona,o Żydach i Polakach też mówiono,że to oni zaczęli.
"Wy" czyli kto?Ja mam wysłać te zagony pancerne?Co to w ogóle za retoryka.Jak jednak tak ostro piszesz,to zetknąłem się z głosami,aby zaczęto organizować brygady międzynarodowe,jak podczas wojny domowej w Hiszpanii.Nie sądzę aby to wypaliło,bo pozycja jego świętobliwości Dalajlamy jest jasna w tym względzie.W każdym razie jeszcze jakiś czas.Ujgurzy już zaczynają chwytać za broń...
Tybetańczycy sami proszą o uwagę.Bardzo nam dziękowali,że robimy cokolwiek w ich sprawie.Choć przecież i tak wstyd,że tak mało....
Pisząc o tak starych cywilizacjach jako o bydle,które na setki lat przed nami mieli broń palną i samopowtarzalną,znali medycynę w bardzo precyzyjnej chirurgicznej formie,pisali traktaty filozoficzno religijne,kiedy my drapaliśmy się nawzajem za wszami po łbach dajesz sam o sobie świadectwo.To się nazywa rasizm,zmartwię cię,ale Roman Giertych odszedł z życia politycznego,zawsze jednak pozostaje ci na pociechę Ojciec Dyktator.

Przepraszam za ten offtopic,ale nie mogę pozostawiać takich wypowiedzi bez komentarza.Z mojej strony to w tym topicu wszystko,już nie będę kontynuował.
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

http://www.itvp.pl/event/pekin/?page=vod_player&site_id=1353&video_id=41637 walki mozna chopokoi tu obejrzec.,.a jak to sciaganc ktos wie?wiekszosc o ile sie zorientowalem :D :D:D:)

ooo i komentarz Łukasza Jurawskiego :-) fajnie bo nie wszystko ogladalem :roll:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...
Jurkowskiego :wink:

PZDR
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pekin- igrzyska...

Jurkowskiego :wink:

PZDR

kurde pomyłka się zakradła bo po ciemku pisałem :) (literówka, a "edytuj" już nie można) :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024