Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Pytanie
Witam! Mam 17 lat, od ponad 3 lat trenuje taekwon-do, chcę trenować jak najdłużej się da, lecz ciągnie mnie również do innych sztuk/sportów walki takich jak boks tajski czy boks. I w związku z tym że za rok będę posiadać prawo jazdy oraz samochód mam pytanie czy warto będzie dojeżdżać te 55 km (tyle mam do Poznania) na treningi muay thai lub boksu? Czy któraś z tych dyscyplin nie zaszkodzi mi w taekwondo? I czy będzie mi się opłacać jeździć na te treningi? Będę w stanie jeszcze coś osiągnąć? Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
Niesadze, zeby Ci to przeszkodzilo. Co do oplacalnosci to jak dla mnie by sie nie oplacalo :)
Troche dziwne pytania o osiagniecia w tych dziedzinach, to glownie od Ciebie zalezy i od Twoich umiejetnosci.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
Jak za rok bedziesz miala samochod i prawo jazdy, to zobaczysz sama. Nie bardzo rozumiem takie pytania, najlepiej samemu wbic sie na trening i zobaczyc jak to wyglada.
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
Chodzi mi o to czy będzie mi sie opłacało jeździć te 55 km i poświęcać wolny czas na muay thai czy boks. Czy lepiej po prostu zostać tylko przy taekwondo? Chciałabym żeby jednocześnie pomogło mi to w tkd i pozwoliło coś osiągnąć w tamtych dziedzinach.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
MT słabo stoi w Poznaniu, aż się roi od samozwańczych mistrzów. Jak już chcesz coś wybrać to boks. Chociaż nie przepadam za dziewczynami bokserkami, taekowndo bardziej pasuje do damy.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
tak z ciekawości, masz trenera czy sama trenujesz? bo tego typu pytania czy też wątek jaki puściłaś "Kilka pytań dotyczących układów (ITF) " ...troche w dziwnym świetle stawiasz swojego instruktora? myśle, że tego typu pytania powinnaś skierować do niego i jestem pewien, że udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi, no ale jak już padło pytanie, skoro masz za mało treningów u siebie, a w Posen jest dobra sekcja mt albo boxu lub kicka (rzecz do sprawdzenia) i możesz poświecić czas na dojazdy to jak najbardziej tak, dodatkowy trening zawsze się przyda 8)
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie

MT słabo stoi w Poznaniu, aż się roi od samozwańczych mistrzów. Jak już chcesz coś wybrać to boks. Chociaż nie przepadam za dziewczynami bokserkami, taekowndo bardziej pasuje do damy.


Właśnie do damy ;]. Ja od urodzenia jestem zafascynowana sztukami/sportami walki. Nie wyobrażam sobie bez nich żyć. A można wiedzieć gdzie jest najlepszy klub bokserski w Poznaniu?

Choy666
Oczywiście ze mam trenera. Te pytania były tym skierowane dlatego że w tkd co chwile się coś zmienia i chciałam być w 100% pewna. Pytałam mu się i odpowiedział tak jak tam było napisane (ma I dana) a pewien trener który ma V dana mówił zupełnie inaczej dlatego już wpadłam w błąd jak co ma być.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
hehe no to masz problem typu który trener sie zna na temacie, z logiki wynika że obaj racji mieć nie mogą i powinni być na bieżąco bo zmiany w tkd już takiej dynamiki nie maja żeby za nimi nie nadążać, jak juz to ustalisz to bedziesz w domu, no ale w tym temacie to już musisz sama sobie niestety poradzić 8)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie

Chodzi mi o to czy będzie mi sie opłacało jeździć te 55 km i poświęcać wolny czas na muay thai czy boks. Czy lepiej po prostu zostać tylko przy taekwondo? Chciałabym żeby jednocześnie pomogło mi to w tkd i pozwoliło coś osiągnąć w tamtych dziedzinach.


A czy my wygladamy na wrozki? :)
Kazdy ma inne zdolnosci uczenia sie, jednemu beda sie obie sztuki mylic, inny sobie poradzi, niektorzy trenuja 3 rozne ma naraz, ja mam z dwiema problemy, jak na treningu aikido ktos do mnie uderza to ja z butem lece, na taekwondo chwytam za rece i nogi... wszystko zalezy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
idź na boks/kicka w poznaniu jest na calkiem dobrym poziomie
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
Z tego co wiem, to najlepiej stoi AZS.
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
A ja słyszałam że jest jakaś dobra sekcja boksu na Jeżycach? Czy to prawda? Myślę, że w boksie powinnam raczej szybko się uczyć jako że swój pierwszy worek dostałam w wieku około 6 lat :P I bardziej kładłam zawsze nacisk na ręce niż nogi. W tkd jak na razie żadna przeciwniczka nie miała ze mną szans na wymianę rękoma, no z nogami już trochę gorzej ale nie aż tragicznie.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
sprawdz kickboxing w poznaniu :) podciagniez rece ew boks lub judo , sam mam zamiar tak zrobic.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
to jest numer do trenera kicka/boksu z Poznania: 601 822 028
mozna dzwonić po bliższe info o treningach
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie

to jest numer do trenera kicka/boksu z Poznania: 601 822 028
mozna dzwonić po bliższe info o treningach


Dzięki bardzo. A można wiedzieć chociaż gdzie ten trener ma klub? Posiada stronę internetowa? :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
strony raczej nie posiada, gdzie dokładnie prowadzi tez nie wiem, to mój znajomy. najlepiej zadzwoń i przejdź się na trening zobaczyć
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
nie mieszaj tkd z MT bo to jedna wielka lipa bedzie , w MT pozycja jest inna , wogle zreszta wszytko jest inne, ci co znaja sie w temacie zgodza sie ze mna ze jak do zasad walki dochodzi lowkick to wszystko sie zmienia a tym bardziej kolano i klincz. Idz na sam boks podszkol rece bo w tkd ITF wiekszosc nie ma o tym zielonego pojecia.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
w sumie racja, o ile mieszanie tkd z MT jest raczej bez sensu o tyle mieszanie MT z tkd jest jak najbardziej wskazane. Co do boksu to tez polecam ale nawet lepiej kicka bo w boksie pozycja tez jest troche inna i inaczej się walczy nie używając wogóle nóg, tak ze najlepiej iśc na kick z dobrym boksem
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
Jak do TKD dołoży boks to żadnego kika jej nie trzeba.. chyba że chce formułe full bo inaczej to bez sens. Boks to jest najlepsze rozwiązanie i bardzo dobre uzupełnienie do wszystkich sztuk gdzie walczymy w stójce ...
  • 0

budo_nomercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Poznania
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie
No właśnie bardziej by mi na boksie zależało, ale boje sie ze przez boks stanę sie taka ''sztywna'' i będę za dużo rak używać w czasie sparingu. A co jest bardziej rozwinięte/na wyższym poziomie w Poznaniu kickboxing czy boks? Fajnie by było gdyby ktoś kto mieszka w Poznaniu się wypowiedział lub osoba która się w tym orientuje. A o tym klubie boksu na Jeżycach ktoś słyszał?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024