Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
Jak oddychacie podczas walki ? nosem ustami ? jak wydaje sie wam prawidlowo i dlaczego?Gdy walczycie na czym skupiacie wzrok ? a raczej na jakiej czesci ciała przeciwnika? oczy , nogi a moze bark;)?

p.s
tak troche moze to rozrusza, pytania nie sa moze super ale mnie to zastanawia :)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
Szczerze mówiąc z oddychaniem ma taki problem że jestem alergikiem, więc często mam katar/chrypkę, toteż oddycham jak mogę. A co do patrzenia, to głównie twarz i barki, na przemian z nogami.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
:lol: :lol: :lol:
Stosuje czterdziesta osma technike oddechowa mistrza Hen Chu xD
A na serio- nie wiem, na oddechu sie nie ma co skupiac. Walke masz kilka minut wiec bez przesady, kazdy z w miare dobra kondycha przezyje bez specjalnej zadyszki, chyba ze jedziesz na olimpiade. Chyba oddycham nosem.
Patrzenie na przeciwnika? Nie wiem, oczy albo korpus, chyba powinienem zwracac wieksza uwage na nogi.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
najlepiej patrzyć na przeciwnika spodełba ;)
serio czy nosem czy ustami to nie wiem, ale napewno ważna jest regulacja wdech wydech (wydech z kazdym wyprowadzeniem techniki i z każdym jej przyjęciem, zwłaszcza na korpus) z tym że to jest ważne raczej w stylach pełno kontaktowych gdzie tych technik się trochę przyjmuje w tkd może jest trochę mniej ważne ale napewno prawidłowa regulacja wdech wydech ma ogromne znaczenie w wytrzymałości.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
przepraszam już wiem czy nosem czy ustami (za późno na edit) : wdech nosem wydech ustami (oczywiście o ile nie ma się kataru)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
jezeli stosujesz szczeke to narzuca to oddychanie nosem ;) chyba ze szczeka jest z "dziurka" mysle ze to wazne, nie mowi sie o tym lecz pozniej np oddychajac ustami mozna niezle uszkodzenie załapac ;) wyobraz sobie ze dostajesz dollyo na taka rozdziawioną szczeke.
Co do wykonania techniki i oddechu, to tak na wtf narzuca to uzycie hogo (gdy cwiczymy na sobie technike to bez wypuszczania powietrza i napinania miesni były by problem),no i u nas sie krzyczy przy technice (tudziez wyje :lol: ) wiec nawyk wypuszczania powietrza jest
Isao ok nietrwa ta walka dlugo ,ale jeżeli ktos sie chce przylozyc i nie nałapac złych nawykow to chyba warto taki "szczegól" wiedziec.

Ja staram sie patrzec na całosc osoby i na tłów bo ciezko wykonac technike bez ruchu klatka w jakis sposob, poczatkujacy czesto robią bład i patrza na nogi..patrzenie w oczy imo rozprasza zbytnio

edit
gdzies na necie widzialem filmik ,jak zawodniczka kicka (japonia) trenowala bieganie oddychajac wlasnie z kazdymr uchem jakby wykonywala technike(tj kolanko idzie do gory jak biegniesz wydech,etc)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
no tak w wtf jest pełny kontakt, fakt (często mi się odruchowo TKD kojarzy z ITF a to bład, wiem)
co do szczęki to ze się zawsze w niej walczy to chyba oczywiste ale w pojedynczej nie trzeba rozdziawiać buzi żeby zrobić wydech. my nie krzyczymy ale wykonujemy wydech taki syczący przez zamknięte zęby. Oddychania tylko nosem sobie nie wyobrażam można się udusić..a patrzenie w sumie zależy ja najczęściej patrze gdzieś na srodek tułowia, w oczy tylko jak się wkurzę, w oczach widać co się chce zrobić a poza tym rozprasza. Na nogi..no nie ..
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika

no tak w wtf jest pełny kontakt, fakt (często mi się odruchowo TKD kojarzy z ITF a to bład, wiem)


??? błąd? twórcą TKD i ITF był/jest gen. Choy...tak coś słyszałem
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika

??? błąd? twórcą TKD i ITF był/jest gen. Choy...tak coś słyszałem


Nie, Choi był twórca Taekwondo ITF , ale nie Taekwondo WTF. TKD na szczęście nie ogranicza sie do ITF ;) chociaż przyznam że tu i tu są pewne wady i zalety.
  • 0

budo_choy666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
...ok
  • 0

budo_yamatano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
W karate oddech jest jedną z podstaw do wyprowadzenia szybkiej techniki, "z oddechu" wychodzi każde uderzenie. Przy bloku oddech jest trochę inny niż przy ataku itd. ciężko by to było opisac na forum;p
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
Ja wdycham nosem, a wydacham nosem i ustami, przy wykonywaniu techniki z takim "świszczeniem" ;) i trzymając zęby razem, żeby ich (kolejnych ;) ) nie stracić.

Na przeciwnika zawsze patrzy się całego - tak sobie ustawiasz ostrość, żeby widzieć całą postać, nie musisz przecież mu liczyć fałdów na ubraniu, musisz za to widzieć początek techniki wychodzącej np. z barku.

Jak ćwiczyłem kung fu to mój trener zrobił kiedyś taką demonstrację - kazał stanąć przed sobą i przygotować się do wykonania techniki, mieć ją w myślach po prostu. I skubaniec zawsze bezbłędnie potrafił wyczytać z drobnych ruchów, czy chcesz uderzyć, czy kopnąć i którą ręką, mimo, że w zasadzie nikt się jeszcze nie ruszył...
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Oddychanie podczas walki+sposób patrzenia na przeciwnika
podczas walki to sie patrzy na klatke piersiowa najlepiej..a oddycha sie plucami. pozdro hehe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024