Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
181 odpowiedzi w tym temacie

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Bogumil
Dla mnie jesteś jakąś prowokacją i tyle .
Nie wierzę, że po tylu latach istnienia budo są jeszcze kwiatki które walczą o to
czyj styl lepszy. Żadne argumenty do Ciebie nie docierają, masz pewnie polewkę siedząc przed monitorem, czytając jak się ciskamy i próbujemy Ci po raz 153 wytłumaczyć o co chodzi.
Zacząłeś od tego, że niepotrzebny podział na zawodach, a kończysz że judo lepsze.
Dla mnie...Prowokator

Jonny
Trochę racji masz. Ścisła czołówka judo to inna bajka. Robią wyniki, zaj... ciężko trenują, zgrupowania, itp. Ale na zawodach bjj nie startują (bo nie muszą nic udowadniać, nie wiedzą kiedy są, nie chce im się, cokolwiek) więc nie spędzaja mi snu z powiek.
Uważam się za w miarę rozsądnego, więc nie rozpatruję co by było gdyby spadł na mnie fortepian, albo np. Bogumiła przejechał walec. Przyjadą, zdominują, ok. Pewnie jacyś bjj-owcy będą czekać.

No i jeśli ktoś tam ma zacząć dominować (bez osobistych wycieczek ) niech nie startuje z początkującymi jak to czasem się "omyłkowo" zdarza, bo "w bjj nie mam biały pas"

pzdr gnz
  • 0

budo_knote
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
"Jednyne Bjj z jakim miałeś styczność to w 80% parter z Judo i jeszcze na nie plujesz jednocześnie wychwalając pod niebiosa" -

wiesz Bogumil...
dotad ceniłem Cie za merytoryczna dyskusje mimo,ze mimo obietnic nie odniosles sie do moich wypowiedzi, ale teraz opowiadasz okropne bzdury, z których jasno wynika,ze bladego pojecia nie masz o tym jakie bjj sie cwiczy Polsce. Prosze zapoznaj sie z geneza tego sportu w Polsce-ludzie, ktorzy sprowadzili go do Polski nie mieli za wiele wspolnego z judo. Uczyli sie bjj od najlepszych specjalistow bjj na swiecie, nie od judokow...a sami wczeniej nie byli judokami. Idąc tropem Twojego błędnego myślenia moznaby wysunuc wniosek,ze bjj w Polsce ewaulowalo z ...aikido :)
nigdy na macie nie widzialem walki bjj vs olimpijczyk z judo.Jetem przekonany,ze oni sa poza konkurencja. Widzialem za to walki ludzi z bjj z ludzmi, ktorzy trenowali od wczensego dziecinstwa, jezdzili na kwalifikacje,zawody,startowali w MP...nie twierdze,ze bjj zawsze bylo gora,ale klepiacy judoka nie byl wcale rzadkoscia. Oczywiscie zdarzaly sie rowniez sytuacje, kiedy judoka mowil np.: "ok,a teraz walczymy bez dzwigni na nogi..."

Moje wypowiedzi nie zmieniaja faktu,o ktorym wspomnialem w poprzednim poscie: Gdybym mogl znow zaczac jako dziecko to w Polsce wybralbym judo/zapasy a potem "dorobil" jeszcze parteru z bjj. Chyba,ze urodziłbym sie w Brazylii :wink: [/quote]
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Obecnie kadrowicz i olimpijczyk w judo (Wiłkomirski) dostaje około 5000 PLN stypendium.
Proponuję aby BJJ-owcy którzy chcieliby mieć taka kaskę spróbowali swoich sił w judo.

Z drugiej strony zawody bjj są otwarte i dopóki nie wpadnie tam jakiś judoka i nie zrobi masakry to nie ma co opowiadać, jakie to monstra kadrowicze judo czy zapasów ...

Osobiście uważam że kadrowicze z zapasów lub judo samym przygotowaniem motorycznym rozłożą nawet solidnie ćwiczącego człowieka z BJJ czy SW, niemniej jednak jest to tylko gdybanie i wróżenie z fusów poparte tylko osobistymi doświadczeniami z treningów z kadrowiczami.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

poparte tylko osobistymi doświadczeniami z treningów z kadrowiczami.

A trenujesz bjj ?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
bjj > judo
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Saku zlituj się :lol:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
blablamy sobie tutaj o udziale zapasiorów i judoków w walce wg reguł bjj.
Zna ktoś przypadki udziału czystych bjjotowców ( w Polsce - filmiki z jutuba z zagranicy nie wchodzą w grę !!!) w zawodach judo czy zapasach i ewentualnie jakieś rezultaty?

Dopiero takie zestawienie pozwoli mieć na ocenę poziomu bjj a judo/zapasów.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Nikt chyba nie ma wątpliwości że poziom sportowy (wydolność, siła, koordynacja) zawodników judo i zapasów jest wyższy (ogólem) niż zawodników bjj. Chodzi raczej o to że bogumił napisał a parę osób mu przyklasnęło że tacy zawodnicy bez przygotowania pod bjj na zawodach bjj w polsce zrobiliby miazgę z wszystkich pozostałych biorących udział w tych zawodach z czym ja się nie zgadzam.

[edyta]Nie zgadzam się też z tezą bogumiła (mającą chyba li jedynie na celu podkur.. rozmówców) że uczymy się tylko parteru z judo i nie ma w tym niczego czego na judo nauczyć byśmy się nie mogli. [/edyta]
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

blablamy sobie tutaj o udziale zapasiorów i judoków w walce wg reguł bjj.
Zna ktoś przypadki udziału czystych bjjotowców ( w Polsce - filmiki z jutuba z zagranicy nie wchodzą w grę !!!) w zawodach judo czy zapasach i ewentualnie jakieś rezultaty?

Dopiero takie zestawienie pozwoli mieć na ocenę poziomu bjj a judo/zapasów.

Nie ma tak pięknie bo do tych liczących się zawodów trzeba mieć licencję zawodnika a zawody na poziomie akademickim to kiepski wyznacznik, no chyba, że mistrzostwa polski szkół wyższych, tam są faktycznie konkretni zawodnicy(ci nie krwawiący nadludzie w sztywnych dżudogach :) ) i z wstępem raczej nie byłoby problemu w eliminacjach w swojej strefie.
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Obecnie kadrowicz i olimpijczyk w judo (Wiłkomirski) dostaje około 5000 PLN stypendium.
Proponuję aby BJJ-owcy którzy chcieliby mieć taka kaskę spróbowali swoich sił w judo.

Z drugiej strony zawody bjj są otwarte i dopóki nie wpadnie tam jakiś judoka i nie zrobi masakry to nie ma co opowiadać, jakie to monstra kadrowicze judo czy zapasów ...

Osobiście uważam że kadrowicze z zapasów lub judo samym przygotowaniem motorycznym rozłożą nawet solidnie ćwiczącego człowieka z BJJ czy SW, niemniej jednak jest to tylko gdybanie i wróżenie z fusów poparte tylko osobistymi doświadczeniami z treningów z kadrowiczami.


Prosze Cię..
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Niestety takie pierdzenie moze plynac tylko z ust osob, ktore z bjj nie maja stycznosci i nie sa w stanie sobie wyobrazic przewagi technicznej bjj nad judo...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
Bywałem na sekcjach BJJ i ludzie nawet o bardzo dobrej technice mieli problemy w konfrontacji z moją motoryką. Z kolei sparując z ludźmi z kadry to znowu ja latałem po ścianach.
Pomimo tego ze ci zawodnicy nie walczyli ze mną na full tylko na pół gwizdka.

Istnieje po prostu olbrzymia przepaść miedzy gośćmi trenującymi 2 razy dziennie 6 dni w tygodniu a normalnymi ludźmi, którzy bawią się 3 razy w tygodniu.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Saku zlituj się :lol:


Co? Przecież mamy sezon ogórkowy 8)
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Niestety takie pierdzenie moze plynac tylko z ust osob, ktore z bjj nie maja stycznosci i nie sa w stanie sobie wyobrazic przewagi technicznej bjj nad judo...


Nawet przewaga techniczna w parterze nie pomoże ci wygrać z gościem, który ma dużą przewagę w sile i motoryce. Mam przykłady z domowego podwórka, gdzie chłopaki po trójboju siłowym bez żadnego większego przygotowania (tylko naturalna sprawność) nie pozwolili na submission trzeciemu zawodnikowi SF w Polsce!! Przegrywali na punkty, wpadali w boczną, ale nie udało się ich poddać ...

Wyobraź sobie teraz że zamiast nich masz gości o podobnych parametrach siłowych, a lepszej dynamice i obitych poza tym w grapplingu jak zapaśnicy czy judocy ...

Co innego jak mamy takie pojedynki jak Leśniewski-Adamczak na Colloseum ...
No ale Adamczak to chyba nie jest pierwszy lepszy bjj-owiec???
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Bywałem na sekcjach BJJ i ludzie nawet o bardzo dobrej technice mieli problemy w konfrontacji z moją motoryką. Z kolei sparując z ludźmi z kadry to znowu ja latałem po ścianach.
Pomimo tego ze ci zawodnicy nie walczyli ze mną na full tylko na pół gwizdka.

Istnieje po prostu olbrzymia przepaść miedzy gośćmi trenującymi 2 razy dziennie 6 dni w tygodniu a normalnymi ludźmi, którzy bawią się 3 razy w tygodniu.


Z twojej wypowiedzi wynika, że wszyscy ludzie trenujący bjj trenują sobie dla relaxu 3 razy w tygodniu. Mylisz sie , znajdą sie tacy co trenują codziennie a i czasami robią 2-3 treningi dziennie , więc nie gadaj bzdur że wszyscy trenujacy bjj trenują sobie dla relaxu. Niektórzy traktują ten sport bardzo powaznie , bjj jest odskocznią do MMA , i mylisz sie jesli uwazasz , że w bjj nie ma mocnych treningow. Zawodnik bjj wcale nie musi byc gorszy pod wzgledem motorycznym czy fizycznym od zawodnika z kadry judo czy zapasow, wszystko zalezy od predyspozycji , od organizmu a także od intesywności jakie stosują trenerzy bjj na treningach. Wierz mi , że treningi bjj wcale nie muszą ustępowac pod wzgledem wysilku fizycznego od treningow judokow czy zapasnikow.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
To ja dam taki przyklad moze troche z innej beczki. Zawodnicy judo ktorzy nie potrafia wyjsc ze strefy, nie mowiac juz o zrobieniu punktowanego miejsca na mistrzostwach polski, jada na mistrzostwa swiata jj i robia tam medale. Sami mowia ze miedzy poziomem w judo a jj jest bardzo wielka przepasc
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy
jj to nie to samo co bjj :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Niestety takie pierdzenie moze plynac tylko z ust osob, ktore z bjj nie maja stycznosci i nie sa w stanie sobie wyobrazic przewagi technicznej bjj nad judo...


Przewaga techniczna w BJJ kochane Popo jest oczywista i nikt jej nie neguje.
Co wcale nie czyni "użytkowników" nie pokonanymi -jak próbujesz nas utwierdzać.

Napisze twoimi słowami :
Niestety takie pierdzenie moze plynac tylko z ust osob, które nie miały styczności z innymi sportami oprócz Bjj (bo o zawodowcach nie wspomnę)

Jak byś kiedyś miał okzaje (tak jak ja miałem) powalczyć z "Ligowym" zapaśnikiem to byś wiedział, że technika to nie wszytko.

Jak Cię taki zapśnik złapie na glebie w pół i ściśnie to Ci połamie żebra.
A nawet jeśli nie ..to będąc w takim uścisku możesz sobie w (za przeproszeniem :oops: ) w DUPE wsadzić 98,7% technik.
Jek się siłowo najpierw nie zluzujesz.

Z racji, że nie miałeś możliwości się o walorach zapaśniczej siły czy techniki przekonać (żebys obie zobrazować ) obejżyj materiał

Zwróć uwage co się dzieje z białym gdy jest w uścisku... na wyraz jego twarzy gdy mysli jaką technikę zastosować żeby się wyrwać i co w konsekwencji robi...
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Niestety takie pierdzenie moze plynac tylko z ust osob, ktore z bjj nie maja stycznosci i nie sa w stanie sobie wyobrazic przewagi technicznej bjj nad judo...


Przewaga techniczna w BJJ kochane Popo jest oczywista i nik jej nie neguje.
Co wcale nie czyni "użytkowników" nie pokonanymi.

Napisze twoimi słowami :
Niestety takie pierdzenie moze plynac tylko z ust osob, które nie miały stycznoœci z innymi sportami oprócz Bjj (bo o zawodowcach nie wspomnę)

Jak byœ kiedyœ miał okzaje (tak jak ja miałem) powalczyć z "Ligowym" zapaœnikiem to byœ wiedział, że technika to nie wszytko.

Jak Cię taki zapœnik złapie na glebie w pół i œciœnie to Ci połamie żebra.
A nawet jeœli nie ..to będšc w takim uœcisku możesz sobie w (za przeproszeniem :oops: ) w DUPE wsadzić 98,7% technik.
Jek się siłowo najpierw nie zluzujesz.

W myœl dalszych merytorycznych dyskusji z tobš.
Powiem:
Z racji, że nie miałeœ możliwoœci się o walorach zapaœniczej siły czy techniki przekonać (żebys sobie zobrazować taki uœcisk ) obejżyj materiał

Zwróć uwage co się dzieje z białym gdy jest w uœcisku... na wyraz jego twarzy gdy mysli jakš technikę zastosować żeby się wyrwać i co w konsekwencji robi...


ja walczylem z takim zapasnikiem , leżąc w gardzie ścisnął mnie tak że nie moglem oddychac.. a jak to sie skonczylo ? czystą techniką zwaną omoplatą :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Amator bjj vs zawodowiec judo, zapasy

Nawet przewaga techniczna w parterze nie pomoże ci wygrać z gościem, który ma dużą przewagę w sile i motoryce.

Walczac z osobami kilkadziesiat kilo ciezszymi i o duzo wiekszej sile, trenujacymi tez style chwytane jestem w stanie je poddac, a wedlug tego co napisales powinno to byc niemozliwe.
Tym bardziej przy podobnych gabarytach zawodnik bjj walczac w parterze (z judoka nie bedzie sie bawil w stojce) ma duza przewage, zeby zniwelowac duza przewage techniczna potrzebna jest bardzo duza przewaga silowa. Mowie oczywiscie o walce w szmatach, gdzie technika ma jeszcze wieksze znaczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024