Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trądzik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik.

Imho zadne diety, lekkie lekarstwa nic nie dadza. Te rzeczy nie pomagaja, nawet gdy komus wyskakuje pare syfow miesiecznie.

Masz opcje, zyc z tym, albo porwac sie na leki, ktore ci zryja organizm bardziej niz sterydy i wiekszosc twardych narkotykow, a do tego wybulisz fortune, ale za to pomoga

Nie wciskaj mu głupot, jak nie masz pojecia o temacie. Odpowiednia dieta zawsze pomaga, zero słodyczy (szczególnie czekolany), oraz pikantnych potraw i ograniczyć picie piwa. Poza tym, jest to często kwestia znalezienia odpowiednich leków, którzych jest dużo i ciężko trafić. Najlepiej leczyć się prywatnie. Ja kiedyś używałem opisany wcześniej tetralysal oraz żel duac - pomogło.

Poza tym, trądzik często sam mija z wiekiem - u jednych wcześniej, u innych później, ale mija. Pozdro

edit: poszukaj może forów bardziej specjalistycznych, dotyczących higieny i zdrowia.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik.
a poza tym każdy organizm jest inny, i nie warto komuś mówić, że ten i ten lek jest zły, bo w danym przypadku może okazać się pomocny.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik.
Prorock, tego akurat w liscie skutków ubocznych nie ma :wink:


Izotretynoina - organiczny związek chemiczny, kwas 13-cis witaminy A, jest stosowany w leczeniu trądziku młodzieńczego. Stosowany jest w dwóch postaciach - żelu i tabletek.


To z wikipedii - więc nie 'cała' witamina, nie doczytałam.

Dziwnie to może wyląda, że robię taką agitke, ale po prostu wiem jak to jest mieć trądzik, i teraz wiem, jak to jest go NIE MIEĆ. SAma bardzo żałuję, że nikt mi wczesniej o tym leku nie powiedział.

Uporczywy tradzik to efekt posiadania tłustej skóry, wydzielającej nadmiar sebum i kolonii bakterii rozwijajacych się w tym środowisku. Taka skóra nie wysusza się z wiekiem (chyba że na starość ;) ), może być najwyżej troche mniej tłusta. Antybiotyki działąją tylko na bakterie - przyjazne im środowisko zostaje. Dieta - nie zlikwiduje problemu przetłuszczającej się skóry! Dieta może pomóc, gdy źródłem problemu są tylko toksyny, wtedy jakieś ziółka + dieta dadzą rezultaty, z okresowego przetłuszczenia się wyrosnie i będzie git. Znam ludzi z tłustą cera, którzy po 30 maja problemy z twarzą. U jednej znajomej mamy (50 lat!) taki uporczywy trądzik przerodził się w różowaty, babka w okresac nasilenia ląduje z tym w szpitalu 8O A na różowaty jeszcze nie ma skutecznego leku.
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik.
Dziekuje wszystkim za rzeczowe wypowiedzi i powazne podejscie do tematu. Po wakacjach chce zaczac kuracje lekiem izotec (dziekuje three za info :*).
Kiedys na pewno samo przejdzie, jednak ja juz mam nieciekawe dziury na skroniach, troche tez na czole i nie sa to doly po ospie. Nie chce miec cery jak Grucha w "Chlopaki nie placza". Studiuje finanse, dziedzine, w ktorej wyglad zewnetrzny jest brany pod uwage podczas rekrutacji do pracy. Pryszcze na twarzy raczej by mi na rozmowie kwalifikacyjnej nie pomogly.
Jeszcze raz dzieki wielkie za pomoc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024