Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czerwony mocz - krew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
ja kiedys mialem jednoczesnie krew w moczu, kale, ślinie i... spermie. To jest dopiero przezycie ktore sie bedzie pamietac...

tak mi sie skojarzylo tylko :)
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew

krwiomocz był objawem jakiejś choroby (musze poszperać po książkach) ale napewno sma szybko nie przechodził więc to odwodnienie. Nie będę sie rozpisywał czemu :) natomiast z "pupy" leci krew przy cholerze :D ale tak całkiem poważnie to np. w wyniku krwotoku wewnętrznego do np żołądka, jelit

Dobra, jesteście fajnymi kumplami z netu to Wam się przyznam, że 2 razy miałem kupowanie na czerwono. Zastanawiałem się, czy jadłem może buraki na obiad or something, ale nie bardzo. Na drugi dzień to samo, ale potem już się sytuacja nie powtórzyła, więc olałem temat. A że kolega założył temat o czerwonym sikaniu, to pomyślałem, że przy okazji może ktoś mi powie coś mądrego na ten temat.

BTW. Soren, nie wiedziałem, że Mong Kon Tong z Australii mówi po Polsku
:roll:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
zu9oaououuo
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
Krwiomocz ,,raczej,, nie może być spowodowany odwodnieniem ... natomiast może zdarzyć sie krwiomocz po stosunku ...

Jest wiele zależności jego występowania - głównie choroby układu moczowego [nerek, moczowodów, pęcherza, cewki moczowej] lub nowotworu [gruczołaki]. Chorób nerek [kamica], narządów płciowych [owrzodzenia, zapalenia] lub innych chorób wewnątrz ustrojowych [zaburzenia krzepnięcia]. Też może być to spowodowane czynnikami farmakologicznymi [leki] lub alkoholem.

No i oczywiście fizyczne uszkodzenia nerek i układu moczowego - urazy, uderzenia lub ciała obce w pęcherzu czy przewodach moczowych.

Generalnie jeśli wystąpi takie coś to pasuje skonsultować to z lekarzem a zwłaszcza gdy jest to długotrwałe czy kilkukrotne ... oczywiście ból nie musi towarzyszyć temu zjawisku.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew

kumpel na sparingu kiedys oberwał dollyo w nerki, to pozniej przez pare dni miał krwio-mocz a tak poza tym to no wirm co moze byc tego powodem , nigdy sie nie interesowalem :)


Kto u Was kopie po nerach 8O 8O 8O
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
nawet na wkfie w light kontakcie kopia a co dopiero w innych formulach... na treningu oczywiscie staramy sie tego nie robic :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
Isao- kto chce :wink:
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
Jako, ze temat bezposrednio zwiazany z nerkami- zasady wtf tkd chyba zabraniaja kopania w miejsca nieosloniete hogo... jak to u Was jest? Mozecie sie lac gdziekolwiek powyzej pasa? Czy traktujecie nerki jako osloniete?
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew

Jako, ze temat bezposrednio zwiazany z nerkami- zasady wtf tkd chyba zabraniaja kopania w miejsca nieosloniete hogo... jak to u Was jest? Mozecie sie lac gdziekolwiek powyzej pasa? Czy traktujecie nerki jako osloniete?


chyba nie , jak dla mnie są osłonięte
  • 0

budo_dorotasolo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
czy jesteś na 100% pewien, że to krwiomocz? (obecność erytrocytów - krwinek czerwonych - w moczu da się stwierdzić pod mikroskopem tylko)
Co do zmiany zabarwienia moczu - mogą to być wcześniej wspomniane np żywność/barwniki, leki. Jednak opisana sytuacja świadczy bardziej o mioglobinurii lub hemoglobinurii, tzn wydzielaniu hemoglobiny ("barwnika" erytrocytów) lub mioglobiny ("barwnika" z mięsni) razem z moczem. Taka sytuacja występuje wtedy, kiedy dochodzi do uszkodzenia ww struktur ("pękanie" komórek mięśni w czasie extremalnego wysiłku, urazu; lub uszkodzenie erytrocytów w naczyniach - co też się może zdarzyć i czemu sprzyja odwodnienie) - i oczywiście nie jest to pozytywne zjawisko.

D
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
Krwiomocz jest uważany JUŻ WTEDY gdy w polu widzenia pod mikroskopem pojawi sie więcej niz 3 czerwone krwinki -jest to tzw. norma, a widoczna, krwista zmiana zabarwienia moczu jest podstawą rozpoznania krwiomoczu. Czyli jk już ilość krwinek jest taka że to dostrzegamy gołym okiem tzn że stadium jest dość poważne.

Może też być krwiomocz nie powodujący zabarwienia moczu - czyli tzw. krwinkomocz.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
kumpel jest w bractwie rycerskim. gadalem z nim to on mowi ze to norma ze po bitwie czy buhurcie siurasz na czerwono.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
czerwona kupa= choroba jelit, żołądka tzw.wrzody na przykład.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
wiem ze moze tak nagle, ale... itoso, moze buraczki matka ci do miesa zapodala wtedy na obiad?
ja wczoraj wypilem litr soku z burakow, do dzis leje na krwisto-czerwono :roll:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew

wiem ze moze tak nagle, ale... itoso, moze buraczki matka ci do miesa zapodala wtedy na obiad?
ja wczoraj wypilem litr soku z burakow, do dzis leje na krwisto-czerwono :roll:


nie chodzi o buraki
mowilem ze mialem tak dwa razy w ciagu ostatnich chyba 8 lat treningu

po burakach to wiem jak jest bo juz dosyc ich w zyciu zezarlem ;)
  • 0

budo_dorotasolo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
Krwiomocz/krwinkomocz - kwestia nomenklatury; definicja krwiomoczu mówi: obecność erytrocytów w moczu zmieniająca jego zabarwienie - a nie każda zmiana zabarwienia na czerwono. Czyli - rozpoznanie tylko na podstawie badania mikroskopowego moczu. Krwiomocz mozna rozpoznać "na oko" jak widzisz skrzepy krwi, zabarwienie moczu może wówczas być prawidłowe. Nadal uważam, że moja teoria o mioglobinie w moczu jest słuszna.

Co do stolca - czerwony raczej przemawia przeciw krwawieniu, raczej będzie to jakiś barwnik z pożywienia. Jeśli jest domieszka krwi świeżej łatwo to rozpoznać - bo po prostu widać krew, moga pojawiać się skrzepy - to tez raczej łatwo odróżnic. Zdarza się, że obecność krwi objawia się stolcem "czarnym jak smoła". W każdym takim wypadku, a szczególnie jeśli jeszcze coś się do tego dokłada - np ból brzucha, bladość, osłabienie, gorączka, biegunka - koniecznie należy zgłosić sie do lekarza.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew

Ale ja tego nie mam. Tak tylko pytam... Kiedyś się zdarzało po ostrym treningu i to na zasadzie wysikać się raz na czerwono i już się nie powtórzyło (z tego co pamiętam 2 razy w życiu i to kilka lat temu). Chciałem zapytać czy mogło to być z powodu odwodnienia.

Dzięki za troskę Panowie ale nerki mam zdrowe. Tak pytam w kontekście jednego artykułu który ostatnio czytałem.

Pozdr
Itosu 8)


a skąd wiesz ze nerki masz zdrowe??
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew

krwiomocz był objawem jakiejś choroby (musze poszperać po książkach) ale napewno sma szybko nie przechodził więc to odwodnienie. Nie będę sie rozpisywał czemu :) natomiast z "pupy" leci krew przy cholerze :D ale tak całkiem poważnie to np. w wyniku krwotoku wewnętrznego do np żołądka, jelit


przy cholerze?? 8O yyy... chyba nie
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew

a skąd wiesz ze nerki masz zdrowe??


nigdy z nerkami nie mialem problemow. zakladam ze krwawienie ktore mialem 2 razy w duzych odstepach czasu razy w przeciagu moich kilkunastu lat obcowania ze sportem to raczej wynik jakiegos zewnetrznego czynnika a nie choroby. poza tym juz to napisalem powyzej. na dzien dzisiejszy tamte akcje biore na karb strzalu w nerke ktorego nie poczulem w ferworze sparingu albo odwodnienia.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czerwony mocz - krew
badałes kiedyś kreatynine?? b. og. moczu itp. ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024