Skocz do zawartości


Zdjęcie

wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
Bylem u lekarza i zaproponowal mi tylko wyciecie paznokcia, niestety nie dal mi nic na stan zapalny- probuje rivanolu i wody z szary mydlem do przemywania. Ktos mial podobnie? Jak sobie radziliscie? mozna sobie z ta przypadloscia poradzic bez zabiegu wycinania?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
Ja miałem wycinany męczyłem się chyba z 2 miesiące, próbowałem wszystkiego nawet sam wbijałem nożyczki pod paznokieć i próbowałem coś z tym zrobić ale nic nie wychodziło.Wreszcie poszedłem do chirurga 10-20 minut zabieg, nic nie czujesz wycina paznokieć zakłada szwy chodzisz jakiś czas z opatrunkiem później przychodzisz na zdjęcie szwów i luzik.Od tej pory spokój mam teraz tylko coś w drugiej nodze wrasta ale poradze sobie sam chyba :wink:
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
Też to miałem ;) idź na zabieg nie majstruj nic sam bo może się źle skończyć. Chwila moment i po strachu. Potem trochę poboli ze dwa dni i wsio. Ważne jest potem, żeby nie zaniedbać i obcinać paznokieć nie tak "na około" ale kantami jak mozną to tak ując :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
A ja przypadłość miałem i poradziłem sobie metodą chałupniczą, z resztą prostą bardzo, o której już chyba kiedyś pisałem na tym forum. Polega ona na podkładaniu małego kawałka waty pod paznokieć (co początkowo może być bolesne, bo trzeba włożyć jak najgłębiej po stronie wrastania) tak, aby go lekko podważyć, a następnie polewaniu jej kilka razy spirytusem salicylowym aby miejsce wysuszyć i wysterylizować. Po tygodniu takich zabiegów rano i wieczorem palec jak nowy i mamy spokój na conajmniej kilka miesięcy, nie przerywając treningów i niczego sobie nie odmawiając. Oczywiście najpierw należy pozbyć się wydzieliny zapalnej, a i jakieś prochy przeciwzapalne nie zaszkodzą.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
To chyba zależy od stopnia wrośnięcia. Mnie się kiedyś takie paskudztwo zaczęło robić, zorientowałam się po kilku dniach co mnie boli. Wystarczył spirytus, obcinacz do paznokci i elastyczne stawy (podczas operacji zaliczyłam chyba parę jogińskich asanów:wink:), problem poszedł w pisduu i więcej nie wrócił 8)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
Damn! Ludzie po prostu obcinajcie co jakis czas paznokcie to nie bedzie problemu :twisted:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
wlasnie zeby paznoknie nie wrastaly trzeba obcinac na odpowiednia dlugosc nie moga byc za krotkie bo wtedy wrastaja;/
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?

wlasnie zeby paznoknie nie wrastaly trzeba obcinac na odpowiednia dlugosc nie moga byc za krotkie bo wtedy wrastaja;/

Dokładnie, nie pisz głupot zaorish. Kiedys obcinałem za krótko to mi zaczął wrastac, ale jakos sobie z tym poradziłem zanim zrobiło się nieprzyjemnie. Od tego czasu nie obcinam aż tak krótko i jest ok.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
Było juz na forum - chyba nawet coś tam napisałem.
Zanim pójdziesz do lekarza na zabieg i dla własnego komfortu zalecz najpierw stan zapalny. Zrobisz to w ciągu 4-7 dni stosując pod opatrunek maść Tetracyclinum. Jest do zdobycia w aptekach, niestety jest to antybiotyk, więc o ile nie masz znajomości, to potrzebujesz receptę. Sprawdzone i działa w 120%. Na przyszłość nie nosić za ciasnego obuwia i NIE obcinać za krótko paznokci. Płytka paznokcia MUSI wystawać poza skórę palca.
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?

Ważne jest potem, żeby nie zaniedbać i obcinać paznokieć nie tak "na około" ale kantami jak mozną to tak ując

To jest bardzo ważne? Od kiedy pamiętam obcinam paznokcie dookoła i nic sie nie stało ale moze lepiej żebym przestał póki nie jest za późno...
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
tzn. mi tak chirurg zalecił właśnie nie za krótko jak już wcześnie było wspomniane ale i nie na około a szczególnie w tym miejscu gdzie masz tendencję do wrastania.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
A ja sobie właśnie krótko obciąłem paznokcia. Stracha mi napędziliście :) .
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
he he ale to zależy od tego jaką masz płytkę i jeśli nigdy nie było problemów to powinno być ok. Ale zawsze profilaktycznie lepiej zostawić nieco dłuższe a i myslę, że lepiej to wygląda niż takie wyorane do końca :D
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
Trzeba obcinac tylko jak już buty robią się za małe :wink:
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
albo zamiast paznokcia czubki od butów i masz sandały albo klapki :D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?

Trzeba obcinac tylko jak już buty robią się za małe :wink:


Wtedy kupuje się większe buty ;)

Gubrin
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
No to jeszcze dodam ze ostatecznie bylem na zabiegu(duuzo opuscilem treningow przez ten glupi palec :evil: ) i lekarz zdecydowal ze trzeba usunac caly paznokiec bo wdala sie infekcja. teraz chodze z opatrunkiem i mnie trafia bo nie wiem kiedy wroci do normy i bede mogl normalnie chodzic w butach i cwiczyc. :evil:
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
miesiąc przerwy od zabiegu na pewno ja nie miałem usuwanego paznokcia tylko cześć a sporo mi zajęło bo miałem szwy, nie wiem jak Ty. Szybkiego powrotu życzę ;) Pozdro
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
miesiac 8O :cry: lekarz mowil ze to sie szybko powinno zrastac/odrastac.. nie mialem szytego tylko zerwany caly i zalozony antybiotyk
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wrastajacy paznokiec- nieoperacyjnie?
to wszystko zależy od tego jak szybko Ci odrośnie na tyle, byś nie czuł się nie komfortowo i żeby nie było ryzyka jakiegoś zakażenia itp. Ale i tak na początku profilaktycznie zaklejaj sobie plastrem w czasie sw ;) pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024