Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Nie będę pisał o ogóle k-f, bo co styl to obyczaj ;) ale wc jest akurat dość podobny do boksu europejskiego, tylko bogatszy, dlatego różnice widać bardziej w taktyce i podejściu do walki, niż w technikach.

Tak, to prawda. No może technik mamy trochę więcej :wink: i podstawowa różnica między europejskim podejściem a wschodnim - w jednym podstawą jest unik, a w drugim blok. Różnice tkwią w szczegółach, np. bijemy tak samo jak bokserzy z biodra, ale inaczej układamy pięść i bardziej "ze środka" (używamy bicepsu), podobne pozycje (dwie główne to frontalna i neutralna - tę widać, gdy bokser dopadnie przeciwnika w ringu i zagoni np. w kąt).

Gdyby ćwiczyć WC pod zasady boksu (zostawić tylko to, co dozwolone na ringu bokserskim) to różnice byłyby bardzo niewielkie.

Tak.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Na szkoleniówkach i treningach WC widzę dwóch facetów stojących frontalnie naprzeciw siebie z kolanami do środka i robiących kosi łapcie, a potem na ringu chodzi w pozycji gardy przypominającej bokserską i na dodatek schodzi na boki, w parterze (który ponoć jest bez sensu bo jak mi tłumaczył kolega o nicku Vingtsun wystarczy kolanko i porobiony jest parterowiec) to jest BJJ. To gdzie jest to kung-fu.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Na szkoleniówkach i treningach WC widzę dwóch facetów stojących frontalnie naprzeciw siebie z kolanami do środka i robiących kosi łapcie, a potem na ringu chodzi w pozycji gardy przypominającej bokserską i na dodatek schodzi na boki, [...] To gdzie jest to kung-fu.


Na JJ widzę kolesi robiących pompki i biegających wokół sali (i to bez gardy!) a w walce leją się normalnie! Gdzie tu JJ??? Widziałem tajskich bokserów i kopali w worek!!! I wychodzi taki jeden z drugim na ring i co? Żaden nie przyniósł worka, okładają siebie nawzajem z braku laku! To gdzie tu MT???

w parterze (który ponoć jest bez sensu bo jak mi tłumaczył kolega o nicku Vingtsun wystarczy kolanko i porobiony jest parterowiec) to jest BJJ.


Do ćwiczących MT i BJJ też masz o to pretensje? No bo jak tak można? Przecież to już jest chuj a nie młajtaj!

:wink:
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Kiedy ćwiczyłem MMA to ręce ćwiczyłem z bokserem, kopnięcia wzorowaliśmy na MuayThai parter jest nasz BJJ a obalenia pokazywali nam zapaśnicy. Filmiki które pokazaliście wyglądały jak by ktoś podobny trening robił, powtórzę więc pytanie gdzie to wasze kung fu. Kiedy ćwiczyłem gardę w stójce to w takiej gardzie stawałem, kiedy ćwiczyłem balachę z gardy na plecach to ją robiłe tak w walce, a wejścia w nogi robiłem tak jak to wypracowali zapaśnicy. Wy z kolei twierdzicie że to wszystko jest w Wing Tsun tylko na treningach inaczej robicie bo to trening, a jak walczycie to też tylko tak się wydaję że to mma bo to czyste WC, i balcha z gardy i zejścia na bok i stoicie jak bokserzy.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Kiedy ćwiczyłem MMA to ręce ćwiczyłem z bokserem, kopnięcia wzorowaliśmy na MuayThai parter jest nasz BJJ a obalenia pokazywali nam zapaśnicy. Filmiki które pokazaliście wyglądały jak by ktoś podobny trening robił, powtórzę więc pytanie gdzie to wasze kung fu. Kiedy ćwiczyłem gardę w stójce to w takiej gardzie stawałem, kiedy ćwiczyłem balachę z gardy na plecach to ją robiłe tak w walce, a wejścia w nogi robiłem tak jak to wypracowali zapaśnicy. Wy z kolei twierdzicie że to wszystko jest w Wing Tsun tylko na treningach inaczej robicie bo to trening, a jak walczycie to też tylko tak się wydaję że to mma bo to czyste WC, i balcha z gardy i zejścia na bok i stoicie jak bokserzy.

Spróbuj zrozumieć cokolwiek z tego co czytasz.
Kto twierdzi, że "to wszystko jest w WC"? W WC jest stójka, chcąc się obijać na ringu z parterem trzeba dołożyć BJJ, to oczywiste, a o metodach treningowych szkoda ci pisać. Tłumaczyłem wiele razy - nic nie zrozumiałeś. Khunang napisał ci jak cepem - dalej nie rozumiesz. Widziałeś kiedyś jakiś turniej open (ale nie na zasadach mma, czyli bez parteru)? Jesteś w stanie rozróżnić jaki kto styl reprezentuje? Kompletnie nie pojmujesz nawet dosyć oczywistych rzeczy. Pisałem, że styl, to pewna koncepcja (albo ich zbiór), plus metodyka (czasem tradycja), a ty wyjeżdżasz z takimi śmiesznymi tekstami, rodem z filmów KF z lat siedmdziesiątych. Form nie robią, stoi w śmiesznej pozycji :? A pompki to niby w jakiej pozycji robisz - stojącej z gardą?
Czy to w ogóle jakiś kompleks jest? Pojawiasz się zawsze, gdy temat dotyczy tego typu zagadnień, powtarzasz w kółko to samo. Oglądasz film, w którym koleś z KF leje innego i mówisz, że on ćwiczy mma, tylko w sumie tak udaje. Na innym filmie jak byk wali chi-sao, ale nie zauważasz. Skąd się w ogóle urwałeś?
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Być może brak zrozumienia polega na tym że podchodzę do tematu praktycznie. Zaglądam do waszego dzaiłu bo was lubię chłopaki te wasze dyskusje gdzie dwóch aktywistów potwierdza swoje opinie a każde pytanie jest traktowane jak napaść. Pytania zadaję bo jestem ciekaw świata. A odpowiedzi na pytanie nie dostałem tylko jakieś dziwne opowieści o pompkach i workach bokserskich które wskazują że nie wiecie do czego służy worek bokserski
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
No tak to już jest, kiedy pytanie zadajesz, tak jakbyś próbował wejść w nogi jak zapaśnik, założyć balachę jak BJJwiec, kopnąć jak taj i jesze uderzyć jak bokser i wszystko to w jednym czasie.

Ale OK. W takim razie podejmę ostatnią próbę wytłumaczenia, jak najbardziej praktyczną i odnoszącą się bezpośrednio do procesu nauczania.
Jest wiele możliwości przyswajania wiedzy, które nazywamy metodami pedagogicznymi (pedagogikami). Takie np jak: metoda Marii Montessori, metoda modelowania Bronfenbrenner, metoda Kamińskiego-Courineta i szereg innych. Są ne bardzo różne ale służą konkretnym celom - m.in. przyswajaniu wiedzy (etc). Zdziwiłbyś się, czego może się nauczyć dziecko bawiąc się specjalną zabawką. Wszystkie te metody działają i prowadzą do osiągnięcia zamierzenia. Sam cel jest podobny, tzn. dziecko uczące się jedną metodą liczy tak samo jak to uczące się inną (choć może do tego wykorzystywać nieco inne procesy intelektualne). Samo liczenie się nie różni.
Podobnie jest w sztukach walki, jest ich wiele, stosują różne metody treningowe, ale prowadzą do celu, który nie wygląda tak jak na filmach, tylko jest często podobny, tak, że niektórzy się nawet dziwią, że to przecież nie KF, bo nie ma chi-sao, albo nie karate, bo nie robi kata :wink: Ty upierasz się, że działa tylko jedna określona metoda. Nie reagujesz na argumenty w postaci filmów (sam się nimi chętnie posługujesz). W innym wątku przyznaję bez bicia, że jakiś pan od KF zbierający lanie od zawodnika BJJ jest żenujący i nie ma pojęcia o walce. Ty widząc odwrotną sytuację wymyślasz różne rzeczy, żeby udowodnić, że to i tak nie Kung Fu, bo go w tym "nie widzisz". Sam odpowedz sobie na nasuwające się pytanie kto jest w takim wypadku nieomylnym aktywistą.
Mam nadzieję, że taraz zrozumiałeś. A jeśli nie, to cóż... taki folklor forumowy jak Pinczer, też jest na swój sposób potrzebny :D
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Jest takie powiedzonko Pokarz mi kata a potem jak różni się od walki a powiem ile jest wart dany styl. Jeżeli uczysz się stać jakbyś próbował powstrzymać mocz i jest to wasza garda to gdzie ona jest w tych walkach. Zawodnicy BJJ używają swojej gardy i z niej atakują bokserzy mają podobnie a WC, gdzie w tych walkach są cechy charakterystyczne dla waszego stylu, wskaż mi proszę. A co do pierwszego twojego zdania pozwolę sobie nie komentować bo zdaje się że ty z kolei reprezentujesz bardziej pospolity typ użytkownika czyli internetowy wojownik. Pomijam problem mityczności tych zawodników walczących w MMA jedyne nazwisko czyli Orr nie jest obecny na Sherdogu więc raczej te jego walki MMA to były jakieś sparingi treningowe
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Merytorycznie nie ma sensu z tobą dyskutować - twoja umiejętność nierozumienia stoi na mistrzowskim poziomie, moim próbom wyjaśnień daleko do niej. Nie atakuję, a raczej bronię swojego stanowiska, więc raczej nie ja jestem wojownikiem.
Co do reszty, to szkoda czasu na dysputy z tobą. I chyba lepiej będzie jeśli zakończymy już nasza miłą pogawędkę :wink:
Do następnego razu (zapewne).
EOT
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Odpowiedz mi czy to jest Wing Chun
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
co robi ten człowiek od 1:57 minuty, i gdzie coś takiego ma zastosowanie w alkach które tu pokazywaliście. Prościej już nie mogę.
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Pinczer, jakby Ci to wytlumaczyc... moze zaczne od tego, ze ten pan probuje zrobic z czegos co jest cwiczeniem szkoleniowym, walke full kontakt, poza tym chi sao to nie tylko stanie w pozycji frontalnej, tylko rowniez przemieszczanie sie, chodzenie, zmiany kontow itp, itd, a na tych filmikach tego akurat nie widac...

a co tlumaczenia walki na ringu, to niestety ale ring jak rowniez rekawice wymuszaja zmiane podejscia do walki. Niestety nie walczysz tak samo z rekawicami i bez. No i zwlaszcza nie zapominaj o najwazniejszym, walczy czlowiek a nie styl, wiec to co przedstawia i jakim stylem sie podpisuje, nie oznacza ze styl podpisuje sie pod nim!!! WAZNE PRZECIEZ ZE WYGRYWA...
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Nie będę pisał o ogóle k-f, bo co styl to obyczaj ;) ale wc jest akurat dość podobny do boksu europejskiego, tylko bogatszy, dlatego różnice widać bardziej w taktyce i podejściu do walki, niż w technikach.

Tak, to prawda. No może technik mamy trochę więcej :wink: i podstawowa różnica między europejskim podejściem a wschodnim - w jednym podstawą jest unik, a w drugim blok. Różnice tkwią w szczegółach, np. bijemy tak samo jak bokserzy z biodra, ale inaczej układamy pięść i bardziej "ze środka" (używamy bicepsu), podobne pozycje (dwie główne to frontalna i neutralna - tę widać, gdy bokser dopadnie przeciwnika w ringu i zagoni np. w kąt).

Gdyby ćwiczyć WC pod zasady boksu (zostawić tylko to, co dozwolone na ringu bokserskim) to różnice byłyby bardzo niewielkie.

Tak.


Bzdury gadasz!!
Po pierwsze gdzie uzywasz bicepsu przy uderzeniu? Chcesz uderzyc w przeciwnika czy w swoje czolo? Przy ciosie prostym wing chun dziala triceps, ale tez miesien najszerszy grzbietu, ale przede wszystkim nadgarstek!!!! Powinienes chyba to wiedziec, ale to juz nie pierwsze Twoje bledy dot. elementow wing chun.

Druga sprawa
jest podobienstwo do boksu. Wing chun to przede wszystkim ciagla jednoczesna obrona i atak (yin yang) oraz chi sao (lepkie rece). To sa dwa niepowtarzalne elementy charakteryzujace ten system. Wiedzac dokladnie co to oznacza, obrona staje sie instynktowna, ale tez oparta na malych wypracowanych doznaniach czuciwych, gl. przedramion.

Trzcia sprawa
sa kopniecia. Nie zapomnaj ze kung fu to nie tylko jeden system ale droga do doskonalosci, rowniez w gotowaniu. Jesli Twoje nogi beda staly ciagle na ziemii tracisz polowe obrony, ataku i frajdy. Bokser naprawde nie spodziewa sie w pierwszej kolejnosci wewnetrznego bocznego kopniecia w kolano z jednoczesnym udrzeniem by odwrocic uwage, tylko lewego prostego i rawego sierpa.

Czwarta sprawa
to chyba glownie do Pinczera.
A jaka sztuka walki w marnyw wydaniu nie wyglada jak kickboxing? Taekwondo, karate, muay thai, kung fu? Wszystkie style uderzane w wykonaniu niedoswiadczonego przecietniaka, albo nieobytego w walce, beda wygladaly jak kickboxing, poniewaz jest to atak i obrona instynktowna.
Jezeli tak beznadziejnie opierasz swoje tezy o marnej jakosci filmiki a nie empiryczne doswiadczenia to gratuluje :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

że to mma bo to czyste WC, i balcha z gardy i zejścia na bok i stoicie jak bokserzy.


To bokserzy stoją jak chunowcy ;)

Kiedy ćwiczyłem MMA to ręce ćwiczyłem z bokserem, kopnięcia wzorowaliśmy na MuayThai parter jest nasz BJJ a obalenia pokazywali nam zapaśnicy. Filmiki które pokazaliście wyglądały jak by ktoś podobny trening robił, powtórzę więc pytanie gdzie to wasze kung fu. Kiedy ćwiczyłem gardę w stójce to w takiej gardzie stawałem, kiedy ćwiczyłem balachę z gardy na plecach to ją robiłe tak w walce, a wejścia w nogi robiłem tak jak to wypracowali zapaśnicy. Wy z kolei twierdzicie że to wszystko jest w Wing Tsun tylko na treningach inaczej robicie bo to trening, a jak walczycie to też tylko tak się wydaję że to mma bo to czyste WC, i balcha z gardy i zejścia na bok i stoicie jak bokserzy.


Ale przecież w czasie walki MMA to JEST MMA!

muay thai+bjj=mma

kickboxing+judo+zapasy=mma

karate+boks+sambo=mma

wing chun+bjj=mma

Filmiki które pokazaliście wyglądały jak by ktoś podobny trening robił, powtórzę więc pytanie gdzie to wasze kung fu.


Bo to jest podobny trening, zresztą nawet BJJ wywodzi się z k-f ;)

Być może brak zrozumienia polega na tym że podchodzę do tematu praktycznie. Zaglądam do waszego dzaiłu bo was lubię chłopaki te wasze dyskusje gdzie dwóch aktywistów potwierdza swoje opinie a każde pytanie jest traktowane jak napaść. Pytania zadaję bo jestem ciekaw świata. A odpowiedzi na pytanie nie dostałem tylko jakieś dziwne opowieści o pompkach i workach bokserskich które wskazują że nie wiecie do czego służy worek bokserski


Gdybyś pomyślał to byś wiedział jakie było przesłanie. Jeśli nie zrozumiałeś o co chodziło z pompkami i workiem, to musisz nad tym myśleniem trochę popracować.

Jest takie powiedzonko Pokarz mi kata a potem jak różni się od walki a powiem ile jest wart dany styl.


Ca za pustak wymyślił taką bzdurę? :)

Pomijam problem mityczności tych zawodników walczących w MMA jedyne nazwisko czyli Orr nie jest obecny na Sherdogu więc raczej te jego walki MMA to były jakieś sparingi treningowe


lol, nie ma sensu Ci tłumaczyć niczego, bo Ty chyba tylko swoje posty czytasz :lol:

Druga sprawa
jest podobienstwo do boksu. Wing chun to przede wszystkim ciagla jednoczesna obrona i atak (yin yang) oraz chi sao (lepkie rece). To sa dwa niepowtarzalne elementy charakteryzujace ten system. Wiedzac dokladnie co to oznacza, obrona staje sie instynktowna, ale tez oparta na malych wypracowanych doznaniach czuciwych, gl. przedramion.


Czyli boks+bajery ;)

Nie zapomnaj ze kung fu to nie tylko jeden system ale droga do doskonalosci, rowniez w gotowaniu.


Podobno tylko białym zdarza się powiedzieć, że ktoś "ma kung fu" w czymkolwiek innym, niż sztuki walki.

Czwarta sprawa
to chyba glownie do Pinczera.
A jaka sztuka walki w marnyw wydaniu nie wyglada jak kickboxing? Taekwondo, karate, muay thai, kung fu? Wszystkie style uderzane w wykonaniu niedoswiadczonego przecietniaka, albo nieobytego w walce, beda wygladaly jak kickboxing, poniewaz jest to atak i obrona instynktowna.
Jezeli tak beznadziejnie opierasz swoje tezy o marnej jakosci filmiki a nie empiryczne doswiadczenia to gratuluje


Czekaj, czekaj, czy Ty chcesz powiedzieć, że uważasz, że Alan Orr robi kiepski Wing Chun? :) Bo prawdopodobnie robi dużo lepszy, niż taki Yip Man :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Po pierwsze gdzie uzywasz bicepsu przy uderzeniu?


Triceps, błąd w szyku zdania.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Bo to jest podobny trening, zresztą nawet BJJ wywodzi się z k-f ;)

Druga sprawa
jest podobienstwo do boksu. Wing chun to przede wszystkim ciagla jednoczesna obrona i atak (yin yang) oraz chi sao (lepkie rece). To sa dwa niepowtarzalne elementy charakteryzujace ten system. Wiedzac dokladnie co to oznacza, obrona staje sie instynktowna, ale tez oparta na malych wypracowanych doznaniach czuciwych, gl. przedramion.


Czyli boks+bajery ;)


Nie rozumiem.. Czyli taekwondo to boks + bajery z nogami, a ju jitsu to boks z dzwigniami? Dziwne podejscie.. skoro kazde uderzenie przeciwnika to dla Ciebie boks to ja nie mam argumentow :lol:

Nie zapomnaj ze kung fu to nie tylko jeden system ale droga do doskonalosci, rowniez w gotowaniu.


Podobno tylko białym zdarza się powiedzieć, że ktoś "ma kung fu" w czymkolwiek innym, niż sztuki walki.


Jakies dowody? Nomenklature "kung fu" na kreslenie sztuk walki wymyslili genialni Amerykanie, nie Chinczycy, no ale nie zajmujmy sie teraz etymologia.

Czwarta sprawa
to chyba glownie do Pinczera.
A jaka sztuka walki w marnyw wydaniu nie wyglada jak kickboxing? Taekwondo, karate, muay thai, kung fu? Wszystkie style uderzane w wykonaniu niedoswiadczonego przecietniaka, albo nieobytego w walce, beda wygladaly jak kickboxing, poniewaz jest to atak i obrona instynktowna.
Jezeli tak beznadziejnie opierasz swoje tezy o marnej jakosci filmiki a nie empiryczne doswiadczenia to gratuluje


Czekaj, czekaj, czy Ty chcesz powiedzieć, że uważasz, że Alan Orr robi kiepski Wing Chun? :) Bo prawdopodobnie robi dużo lepszy, niż taki Yip Man :)


Czekaj, czekaj.. A gdzie ja to powiedzialem? Czytales posta ze zrozumeniem? :D
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

to chyba glownie do Pinczera.
A jaka sztuka walki w marnyw wydaniu nie wyglada jak kickboxing? Taekwondo, karate, muay thai, kung fu? Wszystkie style uderzane w wykonaniu niedoswiadczonego przecietniaka, albo nieobytego w walce, beda wygladaly jak kickboxing, poniewaz jest to atak i obrona instynktowna.
Jezeli tak beznadziejnie opierasz swoje tezy o marnej jakosci filmiki a nie empiryczne doswiadczenia to gratuluje :)

Poniekąd masz rację, ale te filmiki były pokazane nie przeze mnie tylko ludzi trenujących WC, więc zawierzyłem źe są to dobre techniki i chciałbym je zobaczyć, ale masz rację co do wraźeń wzrokowych. A co do twojego ostatniego zdania, próba zdobycia empirycznych doświadczeń zakończyła się niepowodzeniem kidedy po poczatkowo entuzjastycznym zaakceptowaniu malego sparingu (obrona przed wejsciem w nogi) kolega Vingtsun stwierdzil źe musi się uczyć do szkoły i nie znajdzie nawet pół godziny do końca swego życia. Ale dziękuję za merytoryczną wyminę uwag wreszcie jakieś konkrety.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

le te filmiki były pokazane nie przeze mnie tylko ludzi trenujących WC, więc zawierzyłem źe są to dobre techniki


żeby sie nie czepiać szczegółów. Bo w końcu ja wciepnąłem tego linka. Nie trenuje tej odmiany a już na pewno nie uważam żeby te techniki były dobre w tym kontekście. Że zacytuje wieszcza ulubionego mojego i Oldmana --- jak trenujesz tak walczysz.......
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08

Nie rozumiem.. Czyli taekwondo to boks + bajery z nogami, a ju jitsu to boks z dzwigniami? Dziwne podejscie.. skoro kazde uderzenie przeciwnika to dla Ciebie boks to ja nie mam argumentow


Tam taki znaczek " ;) " był... :P

Tak czy siak praca rąk w WC jest bardziej podobna do bokserskiej, niż ta z TKD. A w stylu JJ który ja ćwiczyłem akurat techniki ręczne były identyczne do bokserskich (oczywiście było tego więcej, łokcie itd.).

btw. kung-fu to inaczej "chinese boxing" ;)

Jakies dowody? Nomenklature "kung fu" na kreslenie sztuk walki wymyslili genialni Amerykanie, nie Chinczycy, no ale nie zajmujmy sie teraz etymologia.


Ale chińczycy też się przyzwyczaili. Najlepiej byłoby spytać się np. Tomasza czy słyszał Chińczyków podczas normalnej rozmowy używających tego zwrotu odnośnie czego innego niż SW. Nie mówię, że kiedyś to nie było poprawne, ale chyba wyszło już z użycia, 100% pewności nie mam.

Czekaj, czekaj.. A gdzie ja to powiedzialem? Czytales posta ze zrozumeniem?


Myślałem, że miałeś na myśli klipy z Alanem pisząc "marnej jakości filmiki".

Ale dziękuję za merytoryczną wyminę uwag wreszcie jakieś konkrety.


Od początku dostajesz konkrety. A Twoje doświadczenia z którymś z użytkowników to zupełnie osobna kwestia ;)
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
Hahaha, nie moge :)
Pinczer ty to akurat w tym przypadku masz racje.
Zeby nie bylo niedomowien mowimy o tym:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I bardzo slusznie zauwazyles- ja tez nie poznalem ktory to WC. To moze fakt - WC ale z VT to malo ma wspolnego. Pamietaj - WC sa rozne. Jest niby WC ale kazdy WC jest inny niz drugi WC a juz zupelnie inny niz VT :)

Obecnie sie tyle namnozylo tego ze hoho!

Ale nie zmienia to faktu, ze ten koles zupelnie stosuje co innego niz jakikolwiek, podkreslam, jakikolwiek WC proponuje. No chyba, ze ten Pan:
- uczy WC
- walczy zupelnie czym innym
- a mowi ze stosuje WC - jak koledzy wyzej
- albo w koncu nazwal swoje ruchy, przez siebie wymyslone WC :)

(ps. ty tez mozesz trenowac BJJ, boks, troche glupa popalisz, troche dodasz od siebie i masz WC :)

Powaznie - to juz bardziej pod jakas filozofie walki podchodzi rodem z Jeet Kune Do :lol:
Czyli robta co chceta abysta wygrali :) W wykonaniu tego pana.

Masz tu przyklad goscia ktory stosuje WC w praktyce - pokazowka oczywiscie - ale takie ruchy musza byc wykonywane, zeby mowic o w miare dobrym WC.
Tylko pamietaj - to jest pokazowka - ten zywy manekin odlatuje jak jakis pajac - ale tak ma byc na pokazowce. Nikt przy zdrowych zmyslach nie pozwoli sobie w jaja kopnac na pokazowce- bo by nie odlecial jak na pokazowce a normalnie by padl z bolu. A ogladajacy by pomysleli, ze tamten drugi to psychol i po policje by zadzwonili :) Zatem jeden wyhamowuje uderzenie a drugi udaje ze dostal.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A czy to da sie przelozyc - umiejetnosci tego pana na real czy MMA- sam sobie odpowiedz.

PS.
Mi nie chodzi o to czy ten Pan sobie poradzi z przeciwnikiem ktory naprawde uderza a nie na niby, po jego ruchach i wlasnym doswiadczeniu uwazam ze tak - da sobie rade nawet z 2 przecietnymi drechami na ulicy - chodzi o podkreslenie jak ma wygladac cos co ma byc nazwane obiektywnie: WC. To co ten Pan pokazuje wpisuje sie jak najbardziej w WC - i jak takie cos zobaczysz na ringu - jesli w ogole zobaczysz bo tam sa przepisy i wiele osob nie bedzie startowac na takich zasadach z WC - powinny wygladac jak tego goscia co link wyzej podalem.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Chun International Chi Sao Open - Full Contact - Seni08
xax: styl nazywa się Chu Sau Lei Wing Chun i nie myśl, że masz prawo decydować czy to jest "prawdziwy" wing chun, czy nie. Wing Chun to sztuka walki, więc kto lepiej walczy ten ćwiczy "prawdziwszy" Wing Chun.

A master Wong też nie prezentuje typowego Wing Chunu. Ciekawe czy widziałeś jego sparringi, bo pewnie powiedziałbyś, że to kickboxing czy coś...

PS.
Mi nie chodzi o to czy ten Pan sobie poradzi z przeciwnikiem ktory naprawde uderza a nie na niby, po jego ruchach i wlasnym doswiadczeniu uwazam ze tak - da sobie rade nawet z 2 przecietnymi drechami na ulicy - chodzi o podkreslenie jak ma wygladac cos co ma byc nazwane obiektywnie: WC. To co ten Pan pokazuje wpisuje sie jak najbardziej w WC - i jak takie cos zobaczysz na ringu - jesli w ogole zobaczysz bo tam sa przepisy i wiele osob nie bedzie startowac na takich zasadach z WC - powinny wygladac jak tego goscia co link wyzej podalem.


Nie masz pojęcia o czym piszesz, żyjesz w Nibylandii. A teksty o zasadach MMA to patologia wśród pseudo-tradycyjnych (pseudo - bo tradycja to rozwój i praktyka) anemików w pidżamach, którzy "bawią się" w sztuki walki.

P.S.

Ale nie zmienia to faktu, ze ten koles zupelnie stosuje co innego niz jakikolwiek, podkreslam, jakikolwiek WC proponuje.


Rozumiem, że jesteś ekspertem Chu Sau Lei Wing Chun i wiesz lepiej od niego co stosuje. A myślałem, że to ja jestem zarozumiały.

Dobrze, że nie muszę się babrać w waszym politycznym *ng *nowym syfie, ręce opadają, wszyscy obrzucają się błotem i wszyscy mają "prawdziwy" *ng *n. Najwyższy czas przyjąć zasadę "put up or shut up" zamiast zazdrośnie atakować każdego, którego *ng *n nie jest do dupy :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024