Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycja jeźdzca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
Jest i w WC (nawet w formie Advanced Siu Lim Tao występuje) i w Yiquan (z tego co się orientuję). U nas używana bardzo rzadko, widziałem tylko jedną technikę w tej pozycji, w dodatku trudną do wykonania (taki rodzaj obalenia).
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
hej.
co to jest Advanced SLT?
pozdr.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

hej.
co to jest Advanced SLT?
pozdr.


Zaawansowane Siu Lim Tao - forma opracowana przez Cheung'a, adaptacja SLT ale z pracą nóg (m.in. pozycja jeźdzca w niej występuje), inny sposób generowania siły. Za wiele nie napisze, bo jeszcze się jej nie uczyłem (jakieś początki wstępne bardzo). Ta forma występuje tylko w naszym przekazie.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
a gdzies jakis filmik jak to wyglada??
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
Jestem teraz w pracy i fizycznie nie mam czasu wrzucić, jak będę miał chwile to wkleje,
pozdrawiam,
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
subcio, fenks
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

Jest (...) i w Yiquan (z tego co się orientuję) (...)

kiedy nie ma :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
Ok, mea culpa :D
Skojarzyłem z postem "Chińskie dziwactwa w MMA", który kiedyś zapodał Dacheng i tak mi się jakoś skleiło z Yiquan.
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

Jest (...) i w Yiquan (z tego co się orientuję) (...)

kiedy nie ma :)

Z tego co wiem,ma bu cwiczona jeszcze jakis czas temu przez chinskich lekkoatletow...efekt,nieprawdopodobna wrecz sila,hart ducha etc.kto nie wie,nie cwiczyl,to zawsze bedzie''chinski dziwolag'' :) :) :)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

My też mamy pozycję jeźdźca na kung-fu


Czyli jednak znalazłaś jakąś szkołę kung-fu? ;)

Byc może wyjdę na ignoranta, ale jakie style nie mają sei ping ma czyli poz. jeźdźca? Ja nie zaprzeczam że ich nie ma tylko chciałbym wiedzieć jakie to bo nie wiem, albo nie kojarzę w tym momencie?


A w *ng *nie jest?


Jest.

Jest i w WC (nawet w formie Advanced Siu Lim Tao występuje) i w Yiquan (z tego co się orientuję). U nas używana bardzo rzadko, widziałem tylko jedną technikę w tej pozycji, w dodatku trudną do wykonania (taki rodzaj obalenia).


Kolega pomylil formy. Pozycji konnej jazdy, jezdzca czy innej nie ma w sil lim tao ani zwyklym ani zaawansowanym, a dopiero w bil jee, a nie sadze zeby kolega uczyl sie tej formy skoro trenowal krotko.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

Jest.


Na bank są takie odmiany, w których nie ma.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

Jest.


Na bank są takie odmiany, w których nie ma.


Jesli to wiesz na bank to podaj przyklad yong chun, w ktorym nie ma.

Chyba, ze to pusty post bez poparcia wiedza?
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

Kolega pomylil formy. Pozycji konnej jazdy, jezdzca czy innej nie ma w sil lim tao ani zwyklym ani zaawansowanym, a dopiero w bil jee, a nie sadze zeby kolega uczyl sie tej formy skoro trenowal krotko.


Kolega pomylił style.
W tradycyjnym Wing Chun (przekaz Williama Cheunga), który trenuję pozycja jeźdźca występuje w Advanced Siu Lim Tao. Nie ma jej w Biu Gee. Na ostatnim treningu to robiliśmy.
pozdrawiam i EOT
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
[quote]
W tradycyjnym Wing Chun (przekaz Williama Cheunga), który trenuję pozycja jeźdźca występuje w Advanced Siu Lim Tao. Nie ma jej w Biu Gee. Na ostatnim treningu to robiliśmy.
pozdrawiam i EOT[/quote]
Przykro mi ale jesli nadalw Krakowie cwiczycie ten sam styl co Sifu Beddar, to pozycja jezdzca pojawia sie dopiero w Biu Gee i prosze nie dyskutowac :) i teraz lepiej rozumie Sifu... [/quote]
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
[quote name="budo_Yarek"][quote]
W tradycyjnym Wing Chun (przekaz Williama Cheunga), który trenuję pozycja jeźdźca występuje w Advanced Siu Lim Tao. Nie ma jej w Biu Gee. Na ostatnim treningu to robiliśmy.
pozdrawiam i EOT[/quote]
.... prosze nie dyskutowac :) i teraz lepiej rozumie Sifu... [/quote][/quote]

W zasadzie mnie tu nie ma :) ........
jednakże chciałbym sie mimo wszystsko dowiedzieć w którym mommencie Advanced Siu Lim Tao występuje pozycja jeźdzca wg tego co ćwiczy się w Krakowie

O ile pamiętam SiFu Didier sekwencje, w której W Cheung czasami faktycznie wykonywał pozycję jeźdźca i blok fa(u)t sao, wykonuje w pozycji do przodu obróconej o 90stopi w stsunki do pozycji w jakiej zaczyna się i kończy formę i wykonuje blok dwuręczny qwan sao (kan sao + tan sao). Następnie pozycja obraca się o 180 stopni w przeciwną stronę (przez prawe ramię) i wykonuje ten sam blok, po czym następuje obrót tłowia o 90 stopni w lewo i powrót do pozycji rozpoczynającej formę (frontalnej) z podwójnym blokiem lan sao

Faktycznie W.Cheung robi(ł) te ruchy wchodząca do pozycji jeźdźca (z blokiem fu(at) sao - druga ręka pak sao), jednak trzeba się zdeklarować pod czyim okiem się ćwiczy. Wg mnie można a wręcz trzeba wykonywać obie wersje, ale oficjalna powinna być ta nauczana przez nauczyciela, a z tego co wiem cały czas ćwczymy (krakowska sekcja również - chyba że coś się zmieniło) pod kierunkiem Sifu Bedar'a

Jeśli zas idzie o Biu Gee to tam któraś tam sekwencja która zaczyna się od wyjścia w przód noga (lewą) do pozycji jeźdźca z blokiem który robi W.Cheung w zaawansowanej pierwszej formie (fu(a)t sao) + pak sao, po czym następuje zmiana bloku z fu(a)t sao na jut sao krok prawą noga przed lewa do pozycji w przód i wykonanie spod ręki bil sao (można też interpretować ten ruch jako biu gee). Następnie następuje (w tej samej pozycji) biu gee lewą i prawą ręką, po czym prawa ręka zamnienia się w tan sao, wycofanie nogi prawej do tyłu, prawa ręka fu(a)t sao, przneiesienie ręki do jut sao i cofniecie lewj nogi do pozycji forntalnej - spod reki lewe biu gee i lewy huen sao a potem zaczynamy tą sama sekwencję na drugą stronę.

To tyle jeśli chodzi o formy wg Sifu Bedar'a - moze chaotycznie, bo ciężko to opisać - filmik byłby tu bardziej na miejscu (niestety nie wiem jak się wrzuca - akurat filmikiem 3 formy dysponuje w całkiem dobrym wykonaniu (wg szkoły SiFu Didiera Bedar'a).

Nie chce tu nieczego komentować interesuje mnie tylko jakie u Was ruchy się w tych sekwencjach wykonuje. Chętnie tez w tym temacie podyskutuję. Niejako biorąc pod uwagę zasady wing chun wg mnie bardziej logiczne jest wprowadzneie pozycji łamiącej te zasady (linia centralna, stosunkowo mało mobilna i niska pozycja itp) pod koniec nauczania systemu niz zaraz w następnej w kolejnosci formie. To że formy zaawansowanej zbyt często się nie wykonuje ani nie naucza to inna bajka.

Yarku a ja sifu coraz mniej rozumie - jezyk służy do poruzmiewania się nawet jeśli sa to 2 rózne jezyki to myśle można znaleźć konsensus. Szkoda tylko ...... - ehh rozmawialiśmy o tym niejednokrotnie a to nie miejsce na tego typu tematy - sostawmy sobie coś na rozmowe przy "okazji"

Ps mimo wszystko tempo 4 formy w dwa lata (pierwsza, pierwsza zaawansowana, druga, trzecia - razem 4) uważam za kosmiczne. Belor a może formy z bronią też już przerabiacie ? Pamietam kiedys zasłyszane info iz w Warszawie u J. Szymankiewicza ponoc przerabiało(a) się jedną forme 3 lata, ja swego czasu uczyłem się w tempie 1 forma 1 rok. Choćby tylko na ten temat można sobie podyskutować - może ktos rozwinie tą kwestię - tempo przerabiania materiału na treniegach a nauczanie systemu - albo cos w tym stylu. Ups sorry przecież to już było i nie po to jest forum by odgrzewać/obalać stare wypracowane prawdy/dogmaty/paradoksy itp? Przeież na forum są cały czas te same osoby (nające treści na pamięć) a jak dochodzi ktoś nowy (nawet czytalnik) to pewnie nie ma nic innego do roboty jak tylko przetrząsać archiwum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania i wątpliwości które ma.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

Jest.


Na bank są takie odmiany, w których nie ma.


Jesli to wiesz na bank to podaj przyklad yong chun, w ktorym nie ma.

Chyba, ze to pusty post bez poparcia wiedza?


W takim co troszkę ćwiczyłem nie było, ani w ogóle żadnych niskich pozycji. Nazywali to po prostu "Wing Chun" nie dopytywałem się, ale jakaś nietypowa odmiana, przecież tego są dziesiątki.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
Peter, szukam jakiegoś sensownego filmu z Advanced SLT, żeby pokazać jak ta forma wygląda, ale naprawdę trudno znaleźć na sieci cokolwiek. Jak tylko coś zobaczę wkleję linka.
pozdrawiam,
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
Biu Jee

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Advanced Siu Lim Tao

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu wszystkie formy ręczne wg Williama Cheunga - szkoła w USA - posługują się oficjalnym logo szkoły Cheunga więc ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca
Belor, w Wing Chun, o ktorym mowisz ,niska pozycja jezdzca pojawia sie w formie z kijem
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja jeźdzca

Belor, w Wing Chun, o ktorym mowisz ,niska pozycja jezdzca pojawia sie w formie z kijem

Zgadza się. Skupiłem się na formach ręcznych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024