Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Witam
poszukuję sekcji jak w temacie - jakei szkoły polecacie czym się róznią od siebie. Z przeczytanychg postów i własnego rozeznania w temcia wiem że LT to organizacja żerująca na swych członkach (bez włochatych myśli). Ceikawi mie za to czy w/w okolicy sa jakieś szkoły WC - głównie chodzi mi o przekaz WSL a jeszcze bardziej o Wiliama Cheunga.
Wiem że są tu osoby z tych linii przxekazu więc jeśli można prosić ...

proszę o krótką charakterystykę szkoły i w miarę możliwości jeśłi znacie kilka słów o prowadzącym.

Wbrew wielu opinim to nie styl walczy na ulicy tylko człowiek - ja wyznaje zasde iż każdy styl może byc skuteczny o ile jest nauczany sensownie przez dobrego nauczyciela. Wiele zależy wiec od nauczycuiela który nie ogranicza nie stwarza sekciarskiej hierarchii, który tłumaczy zrozumiale zasady układa sensowne cwiczenia. Oczywiście nie neguję tu zaangarzowania samego ucznia gdyż nawet mnisi z shaolin nie zrobia z kogoś fightera uczac go nawet 20 o ile ta osoba bedzie się obijać i negować polecenia.
W nauczaniu nie ma niestety demokracji - ta pojawia sie dopiero na penym poziomie wyszkolenia/wytrenowania.

Liczę na poważne potraktowanie wątku i sensowne odpowiedzi

pozdrawiam
Yong Chunowiec
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
W Bydgoszczy masz Wing Chun w linii Cheunga, jedna ze szkół naszej orgaznizacji (Polskie Stowarzyszenie Wing Chun Kung Fu). Prowadzi Sifu Dariusz Sitkowski.
A w ankiecie masz błąd literówka, ale to już zadanie domowe ;)
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

W Bydgoszczy masz Wing Chun w linii Cheunga, jedna ze szkół naszej orgaznizacji (Polskie Stowarzyszenie Wing Chun Kung Fu). Prowadzi Sifu Dariusz Sitkowski.
A w ankiecie masz błąd literówka, ale to już zadanie domowe ;)

a cos wiecej na temat tej sekcji ? Gdzie cwicza - jakis blizsze info - moze ktos mial stycznosc z ta skecja z nauczajacyma moze jest tu ktos na tym forum co tam cwiczy
czekam na info
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Poszło na priva małe info.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

Poszło na priva małe info.

niestety cos mnie blokuje na forum - nie moge wejsc do wiadomości prywatnej :(
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
ok, daj maila podesle ci info
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz kontakt do toruńskiej szkole Ving Tsun linii Wong Shun Leung'a.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

ok, daj maila podesle ci info

heh co za przepisy - 10 postów trza napisac - a jak si enei ma nic do powiedzienia mam spamowac ??
Belor a czy dane sa tak pufne ze nie mozna ich oficjanie umiescic na forum ?
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
VT czy szkola J Szymankiewicza dziala podobnie jak LT ? juz za samo nalezenie do stowarzyszenia rocznie 50$ ???
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

VT czy szkola J Szymankiewicza dziala podobnie jak LT ? juz za samo nalezenie do stowarzyszenia rocznie 50$ ???


To chyba normalne, że istnieje roczna składka członkowska.
W szkole Sifu Szymankiewicza również jest.
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
tia ...
roczna składka członkowska ?? o wiele ladniej by było gdyby była ona podzielana na ilość miesięcy treniengowych i wliczona do składki za m-c treniengow (50$ to dajmy na to 150 czyli 15 zl wiecej w roku szkolnym - pod warunkiem trenowania w sekcji)
... no ale to moja wizja

na stronce brzmi to tak ze skladke moze oplacic kazdy (nawet kots kto nie ma mozliwosci cwiczyc pod okiem instr) a to co dzieki temu zyska to dostep do materialow zastrzezonych dla czlonkow. Sorry ale za treinengi i tak zaplaci (o ile ma sekcje w okolicy) a co najwyzej przy seminariach bedzie mial obnizona stawke. Poza tym co za sens ma placenie bez cwiczniea w sekcji ??? Chyba ze szukacie sponsorow - filantropów :)
Cwicze - place, nie cwicze - nie place.
Wybacz nie mogłem się powstrzymać :wink:

Kiedys cwiczylem wing chun wiec jak mozesz opisz mi prosze etapami proces edukacji (co sie robi, jak dlugo na okeslonych poziomach) a wowczas bede mial jakies odniesienie do tego co robilem i moze skusze sie na wizyte w Toruniu (niestety linia Cheunga jest mi bliższa ale kto wie ...)

pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

ok, daj maila podesle ci info

heh co za przepisy - 10 postów trza napisac - a jak si enei ma nic do powiedzienia mam spamowac ??
Belor a czy dane sa tak pufne ze nie mozna ich oficjanie umiescic na forum ?


Można, ale po co? Przecież wyraźnie napisałem, że wysłałem pełne info na priva? Skoro kolega nie może odebrać, poproswiłem o maila, żeby mu to przekazać w jakiś inny sposób a nie zaśmiecać forum, jeśli nie ma odzewu, tzn. że nie jest przesadnie zainteresowany i problem z głowy. Jeśli ktoś na starcie nie ma wystarczająco wiele motywacji, żeby szukać i drążyć to będzie miał żeby trenować? ;)
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

ok, daj maila podesle ci info

heh co za przepisy - 10 postów trza napisac - a jak si enei ma nic do powiedzienia mam spamowac ??
Belor a czy dane sa tak pufne ze nie mozna ich oficjanie umiescic na forum ?


Można, ale po co? Przecież wyraźnie napisałem, że wysłałem pełne info na priva? Skoro kolega nie może odebrać, poproswiłem o maila, żeby mu to przekazać w jakiś inny sposób a nie zaśmiecać forum, jeśli nie ma odzewu, tzn. że nie jest przesadnie zainteresowany i problem z głowy. Jeśli ktoś na starcie nie ma wystarczająco wiele motywacji, żeby szukać i drążyć to będzie miał żeby trenować? ;)

Tia moze w koncu nabije 10 postów
Swoją droga ciekawe że dane są pufne - może ludzie czasm boja/wstydza sie zapytać a chetnioe skorzystali by z podanych przez ciebie namiarów.
Mysle ze do reklamowanych sekcji latwiej dotrzec niż grup cwiczacych w konspiracji.
Poza tym jestem zwolenikiem teorii wielkich liczb - im wiecej ludzi przewija sie przez sekcje tym szerzej jest ona znana, tym wieksze ma szanse na dobrych adeptow (nie zapominamy o klasie instruktora) tym większą cieszy sie renoma i prezentuje wyższy poziom

A co do twojej opinii o mnie - nigdy nie lzyj czyjegos zdania -
mam awersje do pdawania swoich danych w tym maila osobom ktore spotykam na forum (poznamy się w realu - nie ma sprawy ale tak to wybacz ...postoję).
Swoją droga napisz jak dlugo cwiczysz i gdzie - to nie sa chyba dane tak poufne - opisz swoje zdanie o tym odlamie (zdaje sie Cheunga - u A.Szuszkiewicza) Chyba nie prosze o wiele - chcialbym uniknac placenia za sekwencje chi sao czy ponoszenia kosztow "rocznych składek" (za moich czasów tego nie było - płaciło się za zajęcia albo za staże)
Wg mnie forum jest od dyskusji, wymieniania sie informacjami, pogladami - moze sie myle ?Wiec to raczej twoj poprzeni post zasmieca forum a nie moja prosba o podanie informacji publicznie
Never mind - bo zaraz moderator zbanuje mnie za klotliwosc.

Serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Ufff nabilem 10 postów - mam nadzieje ze nie nasmiecilem za bardzo :)

Belor thx za info - odczytalem skrzynke - choc nadal nie kumam dlaczego nie reklamuje sie wlasnych szkol i ich oddziałów w innych miastach.

podtrzymuje to co napisalem wczesniej - teoria wielkich liczb !!!

Co do Wing Chun w Bydgoszczy to:

zajęcia

poniedziałek 19:00 - 20:00
środa 19:00 - 20:30
piątek 18:30 - 20:00

ponadto odbywają się również zajęcia z tradycyjnego ju-jitsu (ale to nie tan dział :) )

miesjce ćwiczeń Szkoła Podstawowa nr 56 ul Bośniacka 3 Bydgoszcz
mapka z ZUMI
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

Tia moze w koncu nabije 10 postów
Swoją droga ciekawe że dane są pufne - może ludzie czasm boja/wstydza sie zapytać a chetnioe skorzystali by z podanych przez ciebie namiarów.

Dane nie są poufne, po postu traktuje się to chyba jako formę, mimo wszystko reklamy. Przecież każdy może wykazać trochę inicjatywy i poszukać na sieci, a na forum zapytać np. o konkretną szkołę.

Mysle ze do reklamowanych sekcji latwiej dotrzec niż grup cwiczacych w konspiracji.
Poza tym jestem zwolenikiem teorii wielkich liczb - im wiecej ludzi przewija sie przez sekcje tym szerzej jest ona znana, tym wieksze ma szanse na dobrych adeptow (nie zapominamy o klasie instruktora) tym większą cieszy sie renoma i prezentuje wyższy poziom

Łatwiej dotrzeć - tak. Ja nie jestem zwolennikiem teorii wielkich liczb, a przedstwiony pogląd można dokładnie odwrócić i podać podobny efekt. Mała sekcja - mało uczących, ale tylko ci którym zależy, a więc zdolniejsi, więc wyższy poziom etc. Rzecz w tym, że to są wywody oparte na gdybaniu, a życie jest nieco bardziej skomplikowane. Są małe świetne sekcje i duże również. Trener to osobna kwestia, choć być może najważniejsza.

A co do twojej opinii o mnie - nigdy nie lzyj czyjegos zdania -
mam awersje do pdawania swoich danych w tym maila osobom ktore spotykam na forum (poznamy się w realu - nie ma sprawy ale tak to wybacz ...postoję).

Nie rozumiem wypowiedzi. Jakiej opinii o tobie? Nigdzie nie pisałem nic o tobie, przynajmniej sobie nie przypominam, więc albo proszę o cytat, albo to nie do mnie.

Swoją droga napisz jak dlugo cwiczysz i gdzie - to nie sa chyba dane tak poufne - opisz swoje zdanie o tym odlamie (zdaje sie Cheunga - u A.Szuszkiewicza) Chyba nie prosze o wiele - chcialbym uniknac placenia za sekwencje chi sao czy ponoszenia kosztow "rocznych składek" (za moich czasów tego nie było - płaciło się za zajęcia albo za staże)

Ćwiczę krótko, dopiero niecałe 2 lata, w Akademii Tradycyjnego Wing Chun w Krakowie u Sifu Andrzeja Szuszkiewicza. Co do mojego zdania o tym odłamie, to jest pozytywne ;)
Nie uczymy się żadnych cudów, sysytem jest bardzo sensowny i dobrze opracowany.
Atmosfera na sali jest dobra, luźna, koleżeńska. A jeśli chodzi o Chi-Sao, to akurat przesadnie wiele go nie ma, choć to moja subiektywna ocena, bo zależy na jakim poziomie (na początkującym bardzo niewiele, na średniozaawansowanym trochę więcej, najwięcej stosunkowo na zaawansowanym, ale to i tak niewiele mówi). Regularnie odbywają się seminaria, na których jest głównie WC, ale nie tylko (także inne systemy np. BJJ).

Wg mnie forum jest od dyskusji, wymieniania sie informacjami, pogladami - moze sie myle ?Wiec to raczej twoj poprzeni post zasmieca forum a nie moja prosba o podanie informacji publicznie
Never mind - bo zaraz moderator zbanuje mnie za klotliwosc.
Serdecznie pozdrawiam

A zauważyłeś, w jakimkolwiek dziale budo, żeby ktoś podawał takie informacje publicznie? Nie? To pomyśl - dlaczego? A najlepiej idź na sekcje, poćwicz, zobacz czy ci odpowiada. W tym jest więcej sensu niż w tonach opisów na forum.
pozdro
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
[quote name="budo_belor"]

[quote name="budo_lee_73"]A co do twojej opinii o mnie - nigdy nie lzyj czyjegos zdania -
mam awersje do pdawania swoich danych w tym maila osobom ktore spotykam na forum (poznamy się w realu - nie ma sprawy ale tak to wybacz ...postoję). [/quote]

Nie rozumiem wypowiedzi. Jakiej opinii o tobie? Nigdzie nie pisałem nic o tobie, przynajmniej sobie nie przypominam, więc albo proszę o cytat, albo to nie do mnie.
[/quote]
A zauważyłeś, w jakimkolwiek dziale budo, żeby ktoś podawał takie informacje publicznie? Nie? To pomyśl - dlaczego? A najlepiej idź na sekcje, poćwicz, zobacz czy ci odpowiada. W tym jest więcej sensu niż w tonach opisów na forum.
pozdro[/quote]

Czując się wywołany do tablicy cytuję
[quote name="budo_belor"]
Skoro kolega nie może odebrać, poproswiłem o maila, żeby mu to przekazać w jakiś inny sposób a nie zaśmiecać forum, jeśli nie ma odzewu, tzn. że nie jest przesadnie zainteresowany i problem z głowy. Jeśli ktoś na starcie nie ma wystarczająco wiele motywacji, żeby szukać i drążyć to będzie miał żeby trenować? [/quote]

jesli sądzisz ze moje zaintersowanie jest płytkie a co najmniej nie jest przesadne - Ty zapewne podajesz maila każdemu kto cie o to poprosi - ja nie - sznuj postawe drugiej strony

Co do dopytywania to poprostu proagne ustrzec sie szkól gdzi eplaci sie "skłądkę członkowską" lub za poszczególne ruchyu form/chi sao etc

Co do teorii duzych liczb:
1 jak przyjdzie na zapisy 3 osoby to szansa ze wszystkie beda dlugo cwiczyc jest zerowa, ze bedzie tam osoba uzdolniona czy tez na tyle pracowita by talent nadrobic praca równie niewielka
2 jak przyjdzie na zapisy 30 osob to takei szanse rosna - jak ? pobaw sie w statystykwe to sam sie przekonasz
Dlatego tez w Polsce m.in tak mało dobrych piłarzy bo szkółek dla dzieci niewiele i nie ma skąd brać dobrych graczy
podobnie jest z boksem - kiedys nasz kraj byl calkiem calkem w te klocki - byly ligi bokserskie (kto jeszcze pamieta te czasy) i wowczas przy duzej ilosci cwiczacych o wiele latwiej bylo wylowic taleny lub osoby praca nadrabiajace jego brak
Dlaczego w stnach jest duzo dobrych bokserow - bo jest tam mnóstwo klubów i duuuza ilosc cwiczacych oraz rozgrywa sie wiele walk na roznym poziomie
Wiec sorrry bez urazy ale twoje argumenty nie maja przelozenia na obecna rzeczywistosc - moze kiedys w starozytnych chinach jak ktos sie decydowal na trenowanie w szkole to robil to calym serem ale obcenie ...... chyba nie musze konczyc
Co do reklamy - jelsi znajdziesz info w necie na temat wing chun w bydgoszczy to podeslij mi strone - moze jestem newbie albo lamer.
Szkoda tylko ze takich danych nie podaje nawet wasza strona krakowska - tel lub mail do prowadzacego zajecia w bydgoszczy bylby mile widziany (moim zdaniem)
Sorka kiedys bylo takei fajne formum gorinkan - bylo na wiele wyzszym poziomie merytorycznym. Ehh a ponoc wszsytko zmienia sie na lepsze. ehh swego czasu byli tu nawet ludzie na poziomie Chris Seiken War - costa z nimi zrobili - nie sądze by polegli w walce :)
Widac to forum faktycnize jest dla ludzi którzy "myslą że wiedzą" ale nie powiedzą oraz dla tych któzy chcą oglądać filmiki bądź wklejać linki do nich.

powiem szczerze - nawet czytanie tego forum to strata czasu a co dopiero pisanie na nim skoro proby rozruszania go są torpedowane przez innych użytkowników (patrz post o wing chun w gdansku i wyjasnienia energii ziemii i opowiedz xaxa czy jak mu tam)
Faktycznie zamiast wymieniac sie pogladami, metodami treniegowymi trzymacie wszystko dla siebie - nie reklamujcie swoich szkoł - piszcie na forum
Kazdy laik ktory cokolwiek napisze ryzykuje odpowiedzi w stylu xaxa wiec nie bedzie tego robil
Wymieniajciue sie dalej linkami y2b
Zasmiecanie forum : wlsnie opowiedzi nic nie wnoszace na zadanie we wczesniejszym poscie pytnia sa zasmiecaniem forum. Gdy widze nowy post w watku licze ze napsial ktos cos madrego a tam kolejna lipa ze ktos cos widzial
never mind
Sorka
ale jak mam tu siedziec i czytac te "newsy" to wole isc pobiegac albo spotkac sie ze znajomymi i pokrecic wolne chi sao, pomachac nozem chocby w powietrze
No ale kazdy robi to co lubi
Milej zabawy

Ps Info do kolegi z Paryża :) tak to ja - ale nic nie chce zmieniac ot sprawdzam czy jest z kims i o czym pogadac na tym forum. To co robie w zupelnosci mi odpowiada :) poza tym mam niezla zabawe jak wychylam sie liczac na pomoc ludzi "z branży". Sam widzisz - znasz mnie i wiesz co robie - nie mam tez marnego zapalu :) ale osoba poczatkujaca sie tu niczego nie dowie :( a ktos taki jak my o niczym nie pogada bo osoby któe "wiedzą" się niczym nie podzielą bo po co bo nie poto cwiczyły żeby nic z tego nie mieć - to się nazywa propagowanie sztuk walki (ściśle tajne łamane na pufne chronić przed mrozem i dziećmi :) )
jak dla mnie EOT albo the end

pośledze jeszcze kilka wątków na tym forum i jak nic się nie zmieni zajże moze na następnych parę lat

Howk
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

Czując się wywołany do tablicy cytuję


Skoro kolega nie może odebrać, poproswiłem o maila, żeby mu to przekazać w jakiś inny sposób a nie zaśmiecać forum, jeśli nie ma odzewu, tzn. że nie jest przesadnie zainteresowany i problem z głowy. Jeśli ktoś na starcie nie ma wystarczająco wiele motywacji, żeby szukać i drążyć to będzie miał żeby trenować?


jesli sądzisz ze moje zaintersowanie jest płytkie a co najmniej nie jest przesadne - Ty zapewne podajesz maila każdemu kto cie o to poprosi - ja nie - sznuj postawe drugiej strony

Jak to twoje zainteresowanie? Przecież to pisałem na temat posta tamtego kolegi a nie ciebie, więc czemu to odnosisz do siebie? Czy to jakieś przewrażliwienie? I nigdzie nie ma tam zawartej żadnej oceny, a jedynie sugestia.

Co do teorii duzych liczb:
1 jak przyjdzie na zapisy 3 osoby to szansa ze wszystkie beda dlugo cwiczyc jest zerowa, ze bedzie tam osoba uzdolniona czy tez na tyle pracowita by talent nadrobic praca równie niewielka
2 jak przyjdzie na zapisy 30 osob to takei szanse rosna - jak ? pobaw sie w statystykwe to sam sie przekonasz
Dlatego tez w Polsce m.in tak mało dobrych piłarzy bo szkółek dla dzieci niewiele i nie ma skąd brać dobrych graczy
podobnie jest z boksem - kiedys nasz kraj byl calkiem calkem w te klocki - byly ligi bokserskie (kto jeszcze pamieta te czasy) i wowczas przy duzej ilosci cwiczacych o wiele latwiej bylo wylowic taleny lub osoby praca nadrabiajace jego brak
Dlaczego w stnach jest duzo dobrych bokserow - bo jest tam mnóstwo klubów i duuuza ilosc cwiczacych oraz rozgrywa sie wiele walk na roznym poziomie
Wiec sorrry bez urazy ale twoje argumenty nie maja przelozenia na obecna rzeczywistosc - moze kiedys w starozytnych chinach jak ktos sie decydowal na trenowanie w szkole to robil to calym serem ale obcenie ...... chyba nie musze konczyc

Całkowicie błędna teoria. Argumenty ilościowe zawsze dośc łatwo obalić, więc pójdę za twoim tokiem rozumowania.
Wielu polskich piłkarzy gra obecnie w zachodnich ligach, znacznie więcej niż wtedy, kiedy to mieliśmy te wspomnianie przez ciebie "szkółki" itp. Kiedyś gra polskiego piłkarza na zachodzie była ewenementem teraz jest bardzo pospolita, można więc wnioskować, że jakość gry się podniosła. A problemem polskich piłkarzy nie jest tylko brak szkółek i kształcenia od podstaw (co jest przydatne), ale przede wszystkim brak profesjonalnych trenerów na światowym poziomie i marna organizacja klubów (niskie fundusze, nieprofesjonalizm). Wzięliśmy trenera dobrej klasy i jesteśmy w Euro 2008 przy słabych zawodnikach, co nie powinno mieć miejsca wg twojej teorii. Przedtem przy dobrych zawodnikach nam się to jakoś nie udało nigdy...
Podobnie jest z boksem. Na nic sie nie przekładały te liczne szkółki, bo poziom w nich prezentowany był średni. Obecnie mamy mistrzów świata w różnych kategoriach i bokserów na światowym poziomie, którzy liczą się w prestiżowym boksie zawodowym (nie muszę ci chyba wymieniać którzy to). O tym decyduje nie ilość, przy której się upierasz, ale jakośc treningu (a więc profesjonalni trenerzy, odnowa biologiczna, fizjoterapeuci i milion innych rzeczy), profesjonalizm zawodowy i indywidualne podejście zawodnika.
Życie zazwyczaj jest nieco bardziej skomplikoiwane, niż nam się wydaje i nie wystarczy uchwycić się jakiejś magicznej teorii i myśleć, że ona wszystko wyjaśnia. Przemyśl to.

Co do reklamy - jelsi znajdziesz info w necie na temat wing chun w bydgoszczy to podeslij mi strone - moze jestem newbie albo lamer.
Szkoda tylko ze takich danych nie podaje nawet wasza strona krakowska - tel lub mail do prowadzacego zajecia w bydgoszczy bylby mile widziany (moim zdaniem)

Niestety szkoła z Bydgoszczy nie ma swojej strony. Ale możesz zadzwonić do naszego trenera, na pewno poda ci numer do prowdzącego zajęcia w Bydgoszczy.

Sorka kiedys bylo takei fajne formum gorinkan - bylo na wiele wyzszym poziomie merytorycznym. Ehh a ponoc wszsytko zmienia sie na lepsze. ehh swego czasu byli tu nawet ludzie na poziomie Chris Seiken War - costa z nimi zrobili - nie sądze by polegli w walce :)
Widac to forum faktycnize jest dla ludzi którzy "myslą że wiedzą" ale nie powiedzą oraz dla tych któzy chcą oglądać filmiki bądź wklejać linki do nich.

powiem szczerze - nawet czytanie tego forum to strata czasu a co dopiero pisanie na nim skoro proby rozruszania go są torpedowane przez innych użytkowników (patrz post o wing chun w gdansku i wyjasnienia energii ziemii i opowiedz xaxa czy jak mu tam)
Faktycznie zamiast wymieniac sie pogladami, metodami treniegowymi trzymacie wszystko dla siebie - nie reklamujcie swoich szkoł - piszcie na forum
Kazdy laik ktory cokolwiek napisze ryzykuje odpowiedzi w stylu xaxa wiec nie bedzie tego robil
Wymieniajciue sie dalej linkami y2b
Zasmiecanie forum : wlsnie opowiedzi nic nie wnoszace na zadanie we wczesniejszym poscie pytnia sa zasmiecaniem forum. Gdy widze nowy post w watku licze ze napsial ktos cos madrego a tam kolejna lipa ze ktos cos widzial
never mind

Forum jest jakie jest. Widzisz to i możesz zaakceptować lub nie. Wylewanie żalów na ten temat nie sprawi, że się zmieni, bo się nie zmieni. Tak funkcjonuje i tyle. Nie zadawaj mi pytań o to czemu tak jest, bo za krótko tu jestem żeby na nie udzielić sensownej odpowiedzi. Są moderatorzy spróbuj tam, zawsze u źródeł łatwiej coś znaleźć. Pisząc, że szkoda czasu na pisanie tu, czy tym podobne teksty sam stawiasz się w bardzo dyskomfortowej sytuacji, bo nawet jeśli tak jest, to nie powód, żeby to pisać, po prostu logiczniej było by nie pisać tu wcale.

Sorka
ale jak mam tu siedziec i czytac te "newsy" to wole isc pobiegac albo spotkac sie ze znajomymi i pokrecic wolne chi sao, pomachac nozem chocby w powietrze

I to jest zdrowe podejście do tematu. Idź pobiegaj, spotkaj się z przyjaciółmi, może znajdź jakieś inne bardziej spełniające twoje oczekiwania forum. Może bardziej zgodne z teorią wielkich liczb? Tylko z nożem uważaj, nawet w powietrzu potrafi łobuz jeden być bardzo złośliwy ;)

jak dla mnie EOT albo the end
pośledze jeszcze kilka wątków na tym forum i jak nic się nie zmieni zajże moze na następnych parę lat
Howk

Zapraszamy więc za parę lat :)
pozdrawiam
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

moje posty na forum byly probą rozrusznia tego towarzystwa skłonienia do merytorych dyskusji - coz szkoda ze natrafiam na beton nawet u cwiczacych w tej samej co ja organizacji.
Konczac to bezproduktywne pisanie ujawnie sie:
Czwicze sztuki walki w Bydgoszczy od 15 roku zycia - mam 35 lat - matematyke zostawiam wam
Zajmowalem sie karate aikido kung fu wietnamskim (vo quen) - wing chun cwicze od 13-14 lat zas hakko ryu od około 8-9 lat (wielkokrotnie bywalem na stażach z Sifu Beddar - również w Krakowie - niestety od 2-3 lat nie jeżdże - rodzina :( nawet 3 razy bylem u żródła :) czyli u naszego sifu)
Tak się składa ze znam na wylot szkołe bydgoską

Co do noża to uwiez mi sam nóż nie jest złośliwy - jedynie brak umiejętności ćwiczącego może być powodem ran i kontuzji - czego ci nie życzę (mowa o machaniu w powietrze - cwiczneie z partenrem to juz inna bajka)

Życząc dalszych sukcesów w radosnej twórczości na forum

Pozdrawiam serdecznie
Robert

Ps i niech mi jeszcze ktos powie ze na forum nie pisza "wirtualni" miszczowie sekretnych technik kung fu, albo ze forum to kopalnia wiedzy (ciekawe ze na forum o bieganiu nie ma takich problemów na kulturystycznych też ale wszsytkie fora sztuk walki chorę są na tąsamą chorobę) Sorka jeśli uraziłem tych co oglądają filmiki dla porównania skuteczności - vide xax :P

pozdrawiam serdecznie

jak dla mnie EOT albo the end
pośledze jeszcze kilka wątków na tym forum i jak nic się nie zmieni zajże moze na następnych parę lat
Howk

Zapraszamy więc za parę lat :)
pozdrawiam


  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Szkoda, że sprawiasz sprawę w takich kategorich, czyli na ostrzu noża.
Kilka osób już próbowało rozruszać forum, ale niestety nikomu się to nie udało. Rozumiem, że to może budzić frustracjęi złość. Być może problem leży w samej konstrukcji forum internetowego, może to kwestia ludzi lub przyzwyczajeń i nawyków, albo samej SW? Próbę zmiany tego stanu rzeczy podjął ostatnio Dacheng, tworzy teraz nowy projekt w ramach którego ma działać m.in. forum, ale na zupełnie innych zasadach. Więcej dowiesz się ze strony Poslkiej Federacji Kung Fu.
Co do anonimowości, to równiez napisałem o sobie parę słów, oczywiście z tym nie ma problemu, a skoro ćwiczymy w ramach jednej organizacji, to miło by było się np. poznać kiedyś w realu i wymienić myślami. Może przy okazji jakiegoś seminarium?

pozdrawiam,
Piotrek

PS Oczywiście o nożu to był żart ;)
PS2. Postać XAXa to taki tutejszy foklor, jego wypowiedzi nie należy traktować przesadnie poważnie.
  • 0

budo_bonsao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Czesc lee_73 czy to ty Robercik? A kojazysz Roberta z Piotrkowa razem bylismy pare lat temu u Didiera Bedara w Paryzu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024