Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie w sztukach walki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Bardzo fajnie że odpowiadacie ale ja proszę o odpowiedzi na temat stopni znanych wam ludzi lub waszych stopni uczniowskich bądź mistrzowskich w sztukach walki .


Ok, tylko po co do tego zakładać temat? Wystarczy poczytać strony internetowe różnych klubów. Ci którzy mają stopnie w wielu stylach, często bardzo obszernie o tym piszą. Nawet skany certyfikatów można znaleźć.

Znani mi ludzie mają stopnie od 10 uczniowskiego do 9 mistrzowskiego w rozmaitych stylach, ale chyba wiele to do tematu nie wniesie. Jeśli chodzi o dzieci w wieku bohatera tej dyskusji, to u mnie w klubie najwyższy stopień to 3 kup (czyli coś jak 3 kyu), po dobrych kilku latach trenowania w jednym stylu i udziału w obozach i seminariach z różnymi ludźmi, z różnych stylów. W ogóle u mnie ludzie jacyś chyba z deka dziwni, bo zdają tylko w dwóch stylach - ten drugi to kickboxing, gdzie stopnie są im potrzebne do startów na zawodach (zwykle zdają na ten najniższy wymagany i na nim zostają...).
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Odpowiem Poul Sepek chyba się pomyliłeś napisałeś że posiadasz 5 kyu a trenujesz 24 lata chyba 5 dan , a jeśli chodzi o zainteresowania to masz podobne do Kamila ( sztuki walki , szachy ,książki ) Kamil jeszcze interesuje się zwierzętami . A odnośnie potrenowania to nie posiadamy własnej sali ćwiczeń ale chętnie możesz potrenować a napewno porozmawiać o sztukach walki . Mieszkamy na Śląsku w Radzionkowie nasze nazwisko to Orciuch ja mam na imię Jacek a mój syn Kamil. Pozdrawiam trenujących sztuki walki
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

...
A tutaj odpowiada tysiąc specjalistów sztuk walki którzy byli na kilku treningach albo przechodzili obok sali treningowej , albo jak ktoś napisał że miał kontakt z kimś z tsunami . Może i miał ale ja tego nie chce wiedzieć , pozdrawiam pasjonatów sztuk walki , a prowadzących zajęcia i nie wierzących w mojego syna chętnie odwiedzimy w jego dojo .


Nie może mieć 52 stopni. Zrozum chłopie, że jak zdał egzamin na 4 kyu to ma stopnień 4 kyu i nie znaczy że ma też 10 kyu, i nie znaczy że ma 6 stopni w stylu "X" - czy sierżant w wojsku jest również szeregowcem? To jest kolejny awans a nie sumowanie stopni. Zresztą chcesz sie pochwalić OK. Zrób filmik wrzuć na you-tube to i sobie kosztów dojazdu zaoszczędzisz. Jak dla mnie wystarczy 5 minut pokazujących przekrojowo podstawowe elementy kihon (kilka technik ręcznych - seiken, uraken, kaisho, empi, podstawowe techniki nożne), kata, ido-geiko .... i wtedy może zaproszę Was do siebie. W mojej stopce masz namiary na nasz klub.
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Odpowiadam Gizmo to że ktoś ma dużo stopni i dużo zainteresowań nie jest chyba niczym złym , ja szanuje każdego który ćwiczy sztuki walki chociażby jedną . Są osoby tak jak w twoim klubie które zdają w kickboxingu i super , ale ciekawe czy ćwicząc jeszcze karate i np.aikido wszysto by im się nie mieszało jest to bardzo trudne więc nie wiem dlaczego pasja Kamila spotkała się z tak negatywnymi opiniami (myślę że trochę z zazdrości ) ale to jest normalne ja też chciałbym trenować sztuki walki ale się do tego nie nadaję. A wracając do Pana który ćwiczy 24 lata karate to moim zdaniem jeśli trenujesz 1 styl to wszystkiego uczy Cię jeden trener , a jeśli trenujesz kilka styli to jak może mylić ci się taktyka walki . Myślę że albo obierasz tą taktykę którą uczy Cię trener danego stylu , a trenując kilka styli powinieneś prezentować swoją taktykę analizując walki we wszystkich stylach. Ale to jest tylko moje zdanie .
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

trenując kilka styli powinieneś prezentować swoją taktykę analizując walki we wszystkich stylach


Od 13-latka wymagasz przekrojowego analizowania sztuki i wypracowania własnego systemu?

A tak systematyzując trochę to z jaką sztuką walki, jakim stylem identyfikujecie się najbardziej?
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:


Ja juz wiem o co kaman. Sprytny jestes :twisted:

Facet chce zrobic z dziecka cos a'la nastepce Bruce'a Lee :twisted:
Sam bedzie jego managerem i przerzucac bedzie tylko ofertami ( z filmow, turniejow itd. )
Tak btw. wczoraj lecial odcinek "Czterdziestolatka" o inwestowaniu w dzieci :wink:


A ja zacytuje jeszcze inny film...
"Ja cież pierdolę... to TO, to TO jest MASAKRA!!"

:wink:

Pozdro :lol:

I nawet przytaczanie jakichs naukowych artykulow nie da facetowi do myslenia...
On mysli, ze wie jak poprowadzic dziecka trening i zrobic z niego przyslowiowa maszyne do zabijania.

Mnie zastanawia tylko jedno:
Jak ktos, kto nie trenuje sztuk walki moze miec o nich pojecie?!?!

Ave 8)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

A tutaj odpowiada tysiąc specjalistów sztuk walki którzy byli na kilku treningach albo przechodzili obok sali treningowej


Z takimi stwierdzeniami byłbym na budo ostrożny proszę Pana 8)
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Odpowiedź do Romanowicz , nazwisko Romanowicz nie występuje w klubie z Radomia to dlaczego mnie zapraszasz jeśli nie jesteś instruktorem. A jeśli chcesz się spotkać z Kamilem to 12 kwietnia będzie w Gdańsku na Mistrzostwach Polski . Ale przed chwileczką sprawdzałem wyniki lutowego pucharu polski i listopadowego i wśród medalistów nie znalazłem ani jednej osoby z Radomia . To ja w tej sytuacji nie dziwie się sihanowi Jeremiczowi że u Was nie można przeskoczyć ani jednego stopnia , bo nie jest to potwierdzone poziomem technicznym . Chyba że przeoczyłem kogoś z Radomia . Jeśli tak jest że klub z Radomia nie ma ani jednego juniora który startuje w pucharze polski w kumite lub kata to czego mój Kamil mógłby się nauczyć w Radomiu . Proszę o potwierdzenie wyników z ostatnich 2 pucharów .
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
No teraz to się wkurwiłem...
Człowiek próbuje dyskutować kulturalnie i oto co go spotyka

Zwracam się do Pana z łukiem

Już raz mówiłem, że od tego są nicki, by z nich korzystać.
Jak Ci trudno zapamiętać to napisz sobie na kartce. HELLFIRE
No chyba, że to celowy zabieg - świadczy o kulturze... Lub jej braku

jeśli ktoś trenował 2 style i nie pamięta na jaki stopień zdawał to sory ale w ogóle nie powinien się wypowiadać w temacie sztuk walki albo przynajmniej stopni .

:lol:
Napisałem - pierwsze dwa uczniowskie w K.Oyama. I napisałem to z przymrużeniem oka(ale niektórzy mają problem z rozpoznaniem ironi, nawet jak zachodzi ich od tyłu i kopie w tyłek).

Z różnych powodów zarzuciłem ścieżkę karate i fakt, że "posiadam" te stopnie jest wspomnieniem dzieciństwa, a nie czymś na co sie powołuję. Nie robię karate i nie robię stopni. Oczywiście tak jak pisałem - teraz pojawiam się na zajęciach, ale nie dla stopni.



Z tak super pamięcią jestem ciekawy jak zaliczyłeś stopień 1 kyu , może podaj u kogo ten stopień zdawałeś i ile trenujesz ju-jitsu z taką pamięcią napewno zajmuje Ci to kilkanaście lat ,


Od mojego stopnia to się generalnie odwal. Zawsze uważałem takie przepychanki na poniżej poziomu i będę się tego trzymał, o nazwiskach możemy pogadać o tym na priv. Ale nie trzeba być Sherlokiem Holmesem, by samemu je znaleźć...

Więcej ćwiczę jj niż twoj cudowny synuś ma lat.

Przestań leczyć swoje kompleksy synem...
Jak przedmówca napisał - sam nie trenujesz, ale zabraniasz ludziom siedzącym w temacie się odzywać. Żałosne... :roll:

o następcach wielkich mistrzów nic nie pisałem , masz naprawde problemy z pamięcią .


Chyba nie ja mam problemy z pamięcią... mistrzuniu

Każdy z twórców własnego stylu czy to karate czy innej sztuki walki poświęcił swoje życie aby jego styl przetrwał.
[...] Ale ażeby dany styl przetrwał i był przekazywany następnym pokoleniom musi być ktoś kto będzie założenia twórcy przekazywał swoim ucvzniom . Takim kimś chce zostać mój Kamil i ja mu tylko w tym pomagam


A tutaj odpowiada tysiąc specjalistów sztuk walki którzy byli na kilku treningach albo przechodzili obok sali treningowej


Z takimi stwierdzeniami byłbym na budo ostrożny proszę Pana 8)

Ja też... Bo są tutaj nazwiska znane i szanowane w świecie sztuk walki, a o żadnym cudownym Kamilu nie słyszałem z innych ust niż jego taty..
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Kurwa zamknijcie ten temat.
Jakiś debil z małym wackiem, który się pewnie w życiu nie zrealizował robi wszystko aby swoje kompleksy i niepowodzenia zneutralizowac sukcesami syna.
I jeszcze się tym chwali :roll:

Od razu przypominają mi się debilowate jankeskie konkursy "Malej Miss" i stare pudernice wożące swoje wypindzone ośmioletnie córeczki ze stu do stanu na konkursy.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Tym razem popieram to co mówi Dar75
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Witam wszystkich miłośników sztuki walki obojętnie jakiej , chciałbym ażebyście podawali jaką sztukę walki uprawiacie i jak kształtują się stopnie uczniowskie i mistrzowskie w niej . I chciałbym abyście podawali osoby które mają dużo stopni w różnych stylach walki (chodzi mi o dzieci i dorosłych ) .Mój syn ma 13 lat uwielbia ćwiczyć sztuki walki posiada 57 stopni uczniowskich w 12 różnych sztukach walki .


dopiero zerknęłam na ten radosny temat i już pierwszy post wprawił mnie w świetny humor :D co za wspaniały cel życiowy, kolekcjonowanie stopni... :) :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiedź do Romanowicz , nazwisko Romanowicz nie występuje w klubie z Radomia to dlaczego mnie zapraszasz jeśli nie jesteś instruktorem. A jeśli chcesz się spotkać z Kamilem to 12 kwietnia będzie w Gdańsku na Mistrzostwach Polski . Ale przed chwileczką sprawdzałem wyniki lutowego pucharu polski i listopadowego i wśród medalistów nie znalazłem ani jednej osoby z Radomia . To ja w tej sytuacji nie dziwie się sihanowi Jeremiczowi że u Was nie można przeskoczyć ani jednego stopnia , bo nie jest to potwierdzone poziomem technicznym . Chyba że przeoczyłem kogoś z Radomia . Jeśli tak jest że klub z Radomia nie ma ani jednego juniora który startuje w pucharze polski w kumite lub kata to czego mój Kamil mógłby się nauczyć w Radomiu . Proszę o potwierdzenie wyników z ostatnich 2 pucharów .


Po pierwsze: A Ty nazywasz się ushiba?
Po drugie: Najbliższa impreza do której przygotowuje sie kadra klubu to MP 15.03.2008 w Toruniu.
Po trzecie: Jeszcze Cię nie zaprosiłem.
Po czwarte: Już pisałem do shihana z prośbą o zweryfikowanie informacji o stopniu Twojego syna w PFKK.
Po piąte: Tak, nie jeździmy na silę na zawody i nie przeciążamy naszych dzieci nadmierną ilością treningów. Karate to nie tylko medale ale ty chyba tego nie zrozumiesz.

I na koniec czy cytat z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]:
"Kamil Orciuch (SP 1) swoje zainteresowania realizuje w takich dyscyplinach sportu jak: Karate Tsunami (konkurencje: Kata Tsunami i Tokui Kata) i szachy, osiągając sukcesy na szczeblu Śląska i kraju." Czy to o Twoim synu? A więc jednak Karate Tsunami?
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiedź do Romanowicz , nazwisko Romanowicz nie występuje w klubie z Radomia to dlaczego mnie zapraszasz jeśli nie jesteś instruktorem. A jeśli chcesz się spotkać z Kamilem to 12 kwietnia będzie w Gdańsku na Mistrzostwach Polski . Ale przed chwileczką sprawdzałem wyniki lutowego pucharu polski i listopadowego i wśród medalistów nie znalazłem ani jednej osoby z Radomia . To ja w tej sytuacji nie dziwie się sihanowi Jeremiczowi że u Was nie można przeskoczyć ani jednego stopnia , bo nie jest to potwierdzone poziomem technicznym . Chyba że przeoczyłem kogoś z Radomia . Jeśli tak jest że klub z Radomia nie ma ani jednego juniora który startuje w pucharze polski w kumite lub kata to czego mój Kamil mógłby się nauczyć w Radomiu . Proszę o potwierdzenie wyników z ostatnich 2 pucharów .


Słabo szukasz kolego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wejdź w zakładkę "Wyniki" umieszczoną w pliku Word.
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiedź do Romanowicz , nazwisko Romanowicz nie występuje w klubie z Radomia to dlaczego mnie zapraszasz jeśli nie jesteś instruktorem. A jeśli chcesz się spotkać z Kamilem to 12 kwietnia będzie w Gdańsku na Mistrzostwach Polski . Ale przed chwileczką sprawdzałem wyniki lutowego pucharu polski i listopadowego i wśród medalistów nie znalazłem ani jednej osoby z Radomia . To ja w tej sytuacji nie dziwie się sihanowi Jeremiczowi że u Was nie można przeskoczyć ani jednego stopnia , bo nie jest to potwierdzone poziomem technicznym . Chyba że przeoczyłem kogoś z Radomia . Jeśli tak jest że klub z Radomia nie ma ani jednego juniora który startuje w pucharze polski w kumite lub kata to czego mój Kamil mógłby się nauczyć w Radomiu . Proszę o potwierdzenie wyników z ostatnich 2 pucharów .


Słabo szukasz kolego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wejdź w zakładkę "Wyniki" umieszczoną w pliku Word.
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiedź do Romanowicz , nazwisko Romanowicz nie występuje w klubie z Radomia to dlaczego mnie zapraszasz jeśli nie jesteś instruktorem. A jeśli chcesz się spotkać z Kamilem to 12 kwietnia będzie w Gdańsku na Mistrzostwach Polski . Ale przed chwileczką sprawdzałem wyniki lutowego pucharu polski i listopadowego i wśród medalistów nie znalazłem ani jednej osoby z Radomia . To ja w tej sytuacji nie dziwie się sihanowi Jeremiczowi że u Was nie można przeskoczyć ani jednego stopnia , bo nie jest to potwierdzone poziomem technicznym . Chyba że przeoczyłem kogoś z Radomia . Jeśli tak jest że klub z Radomia nie ma ani jednego juniora który startuje w pucharze polski w kumite lub kata to czego mój Kamil mógłby się nauczyć w Radomiu . Proszę o potwierdzenie wyników z ostatnich 2 pucharów .


Słabo szukasz kolego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wejdź w zakładkę "Wyniki" umieszczoną w pliku Word.
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiedź do Romanowicz , nazwisko Romanowicz nie występuje w klubie z Radomia to dlaczego mnie zapraszasz jeśli nie jesteś instruktorem. A jeśli chcesz się spotkać z Kamilem to 12 kwietnia będzie w Gdańsku na Mistrzostwach Polski . Ale przed chwileczką sprawdzałem wyniki lutowego pucharu polski i listopadowego i wśród medalistów nie znalazłem ani jednej osoby z Radomia . To ja w tej sytuacji nie dziwie się sihanowi Jeremiczowi że u Was nie można przeskoczyć ani jednego stopnia , bo nie jest to potwierdzone poziomem technicznym . Chyba że przeoczyłem kogoś z Radomia . Jeśli tak jest że klub z Radomia nie ma ani jednego juniora który startuje w pucharze polski w kumite lub kata to czego mój Kamil mógłby się nauczyć w Radomiu . Proszę o potwierdzenie wyników z ostatnich 2 pucharów .


Słabo szukasz kolego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wejdź w zakładkę "Wyniki" umieszczoną w pliku Word.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
btw,

Mój syn ma 13 lat uwielbia ćwiczyć sztuki walki posiada 57 stopni uczniowskich w 12 różnych sztukach walki .

W karate zaliczonych 36 stopni .

ciekaw jestem, w jakich innych stylach "zaliczyl" te "21 stopni".
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
przepraszam za kilka postów pod rząd....problemy z przeglądarką.
Do admina - Proszę skasować i zostawić jeden.
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
jak sie Ryszard Murat dowie ,ze ma taki diamencik to moze zrobi z niego swego nastepce :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024