Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie w sztukach walki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiedź na pytanie dla tych którzy twierdzą że należy mieć jednego mistrza . Czy jest gdzieś taki mistrz który nauczy Cię wszystkiego? Jeśli ktoś nie potrenuje u kilku mistrzów to jak oceni który przekazuje najlepiej.

Potrenować i podszkolić się - owszem. Ale dla wiedzy a nie dla stopni.
A jak robić to najlepiej mistrzów w jednej dziedzinie....
Bo taki wszechmistrz, wszechstyli będzie kiepski w każdej pojedynczej

To jednak jest prawdą że prawdziwi mistrzowie są skromni i wstydzą się wychwalaniem swoimi stopniami .


W przeciwieństwie do uczniów, którzy się chwalą jak parę pasków zdobędą(ich dzieci)

ale nie odzywają się osoby które posiadają stopnie w sztukach walki

Posiadam, wiec chyba moge sie odzywać. Nawet w dwóch :wink:

Zastanawia mnie po jakiego wała Ushiba chwali się swoim synem?
Kompleksy jakieś leczy czy co?


Mówisz tak, bo zazdrościsz :wink:
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
w tradycyjnym jest egzamin na 9kyu. tak myslalem ze sobie koles pododawal stopnie ja pierdole.jak sie ma stopien to jest jeden stopien a nie suma wszytkich egzaminow jakie sie zdawalo do tej pory takie moje zdanie
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Widzę że zaczynają się sensowniejsze tematy do omówienia , masz rację że po co kilka styli karate jak można trenować coś uzupełniającego . Jeśli wszyscy trenowali by Kyokushin , ju-jitsu i boks wtedy powinniśmy uzyskiwać kompletnych zawodników do walk pełnokontaktowych i z tym się też zgadzam. Ale mój syn widzi w treningu sztuk walki inny cel . Każdy z twórców własnego stylu czy to karate czy innej sztuki walki poświęcił swoje życie aby jego styl przetrwał . W dzisiejszych czasach gdzie wszystko sprowadza się do walki na wszystko na jednym ringu , zawodnicy aby zaistnieć muszą uzupełniać trenowane przez siebie sztuki walki o inne i to jest normalne . Ale ażeby dany styl przetrwał i był przekazywany następnym pokoleniom musi być ktoś kto będzie założenia twórcy przekazywał swoim ucvzniom . Takim kimś chce zostać mój Kamil i ja mu tylko w tym pomagam . Jeśli chodzi o walkę sportową to też się z moim przedmówcą zgadzam że w tym stylu walczy się tak w innym inaczej jeszcze w innym znowu są inne reguły . I tutaj właśnie leży sedno zdolności Kamila w przyswajaniu tak dużej ilości materiału praktycznego potrzebnego do zaliczania stopni . Potrzebne jest na każdych zawodach myślenie , a nie kopanie i uderzanie bez namysłu . Jeśli zawsze staramy się myśleć wtedy mózg pracuje prawidłowo przez systematyczny trening jest dotleniony a przez poznawanie nowych rzeczy nowego stylu pojemność mózgu się rozszerza i koło się zamyka .
Wtedy jak zaczyna coś nowego od przeciętnego adepta sztuk walki przyswaja to kilkanaście razy szybciej , dochodzi do tego skupienie i koncentracja i po kilku treningach techniki danego stylu wykonuje dużo lepiej niż Ci którzy trenują tam kilka lat . Następnie ucząc się tak szybko dochodzi do egzaminów a odbywają się one w zależności od sekcji co 3 do 6 miesięcy . Jeśli mielibyście ucznia który trenuje u Was miesiąc i przewyższa poziomem technicznym , zaangażowaniem , zachowaniem i etykietą dojo większość Waszych uczniów to podczas egzaminu dopuścicie go tylko do 10 kyu albo dacie mu możliwość zdania egzaminu na który zasługuje i na który opanował materiał .
Najważniejsze jest to że mój syn jest bardzo skromny , w czasie treningu i po za nim .
Na treningu stara się być koleżeński jeśli może pomóc w technice to chętnie to robi , a najchętniej to zakłada biały pas staje na końcu szeregu i ćwiczy .
Na swojej drodze spotkaliśmy bardzo dużo życzliwych ludzi związanych ze sztukami walki , mamy kontakty z kilkudziesięcioma trenerami do których możemy przyjść na trening nie będąć członkiem ich sekcji ani organizacji . I to jest piękne jak po treningu u obcej osoby Kamil kłania się trenerowi dziękując mu za możliwość poćwiczenia z nim bez jakichkolwiek zobowiązań . Trener jest zadowolony że ktoś przyjechał kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów specjalnie dla niego , a nie przyszedł na trening przyprowadził z polecenia rodziców. A najważniesze w tym jest to że taki trener który np. nie miał styczności z treningiem innego stylu , a widzi u Kamila solidne podstawy zastanowi się czy może to właśnie tych podstaw nauczył się tam gdzie ja nie byłem tylko coś słyszałem a jeszcze w dodatku coś niedobrego na temat innego stylu. Stare powiedzenie wszędzie jest fajnie gdzie nas nie ma jak już tam jesteśmy to nie jest tak fajnie. Niekiedy styl może być krytykowany przez większość ,ale jakiś trener z tego stylu nie zasługuje na krytykę , pomyślcie o tym jak będziecie się wypowiadać na temat innych stylów że może nie wszyscy tam są kiepscy albo dobrzy, takiej tolerancji brakuje środowisku sztuk walki .
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Odpowiedź dla ( Romanowicz ) wszystko ładnie opisałeś i zgadzam się równierz że shihan Jeremicz bardzo dużą uwagę zwraca na poziom tecniczny egzaminowanych uczniów .
Mój syn na pierwszy trening kyokushin-kan trafił dokładnie 21 listopada 2007 roku , nigdy w życiu nie trenował tego stylu ani nie był za żadnym treningu . 8 stycznia podszedł do egzaminu w Kaletach który przeprowadzał shhan Jeremicz 5 dan z Gdańska i zdawał 13 egzaminów pod rząd zakończył na stopniu 4,1 . Shihan był zadowolony z poziomu technicznego , jedynie pewne blokady w kumite tłumaczył że jego sparingpartnerzy to dorośli a on waży 35 kg , ale jak waga będzie rosła to pewność siebie także . Egzamin techniczny zdawało 67 uczniów , stała obok mnie żona jednego z instruktorów i powiedziała że podoba jej się jak ćwiczy ten szczuplutki blondyn w białym pasie to właśnie był mój Kamil , jestem z niego bardzo dumny .
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Jeszcze odnośnie tradycyjnego , Kamil jest w Polskim Związku Karate Tradycyjnego i pierwszy egzamin zdawał w czerwcu 2005 roku i wtedy zdawało się od 8 kyu , z tego co widziałem w styczniu na egzaminach to zalicza się albo 10 albo 9 kyu nie pamiętam bo mnie już to nie dotyczy , certyfikaty podpisane są prze Włodzimierza Kwiecińskiego .
Odośnie Tsunami to do egzaminu możesz podejść kiedy chcesz ale zdajesz i teorie i praktykę , Kamil w tsumnami zaliczył 9 stopni każdy pojedyńczo i ma 12 kyu pomarańczowy pas .
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Pomimo, że wieje trolem temat podtrzymany dla "poprawy nastrojów" ;)

Ushiba poczytałem Twoje wypowiedzi i wydaje mi się, że w niektórych miejscach sam sobie zaprzeczasz. Inna sprawa, ze katowanie dzieciaka taka ilością zajęć to głupota i mnie nie przekonasz że jest inaczej tekstami w stylu, że treningi nie są dużej intensywności.

Fajnie, że pochwaliłeś się synem ale powiedz jak on to wszystko mieści. Doba ma 24 godziny, zajęcia najczęściej odbywają się od pon. do piątku. Jakim cudem zajęcia w pobliżu miasta w którym mieszkasz nie pokrywają się. Przecież naprawdę trudno znaleźć 12 dobrych szkół sztuk walki o innych godzinach zajęć. Zazwyczaj takie zajęcia zaczynajaą się koło 17, 18, 19 godziny. Twój syn powinien chodzić do gimnazjum. Szkołę konćzy pewnie zazwyczaj koło 13-14. Do tego 4 godz. treningu dziennie z przerwami na jedzenie (przecież chyba go karmisz prawda?) i dojazdy daje godzinę kończenia ostatnich zajęć gdzieś koło 21. I to licząc, że wszystkie szkoły dopasowują się do planu zajęć Kamila. Co jest moim zdeniam delikatnie mówiąc mało prawdopodobne.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Widzę że zaczynają się sensowniejsze tematy do omówienia ...


a jakieś konkretne odpowiedzi na postawione pytania (np. z mojego posta) a nie ogólniki
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
sorki odpowiedziałeś w międzyczasie jak pisałem swojego posta
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Każdy z twórców własnego stylu czy to karate czy innej sztuki walki poświęcił swoje życie aby jego styl przetrwał. Ale ażeby dany styl przetrwał i był przekazywany następnym pokoleniom musi być ktoś kto będzie założenia twórcy przekazywał swoim ucvzniom. Takim kimś chce zostać mój Kamil i ja mu tylko w tym pomagam.

i kamil bedzie przekazywal swoim uczniom indywidualne spojrzenie roznych dawnych mistrzow na 10 roznych styli? szczerze watpie.

I tutaj właśnie leży sedno zdolności Kamila w przyswajaniu tak dużej ilości materiału praktycznego potrzebnego do zaliczania stopni . Potrzebne jest na każdych zawodach myślenie , a nie kopanie i uderzanie bez namysłu . Jeśli zawsze staramy się myśleć wtedy mózg pracuje prawidłowo przez systematyczny trening jest dotleniony a przez poznawanie nowych rzeczy nowego stylu pojemność mózgu się rozszerza i koło się zamyka .[...] po kilku treningach techniki danego stylu wykonuje dużo lepiej niż Ci którzy trenują tam kilka lat

kamil moze i jest skromny, ale jego ojciec zdecydowanie nie. :lol:

Jeśli mielibyście ucznia który trenuje u Was miesiąc i przewyższa poziomem technicznym , zaangażowaniem , zachowaniem i etykietą dojo większość Waszych uczniów to podczas egzaminu dopuścicie go tylko do 10 kyu albo dacie mu możliwość zdania egzaminu na który zasługuje i na który opanował materiał .

gdybym ja byl trenerem, to by w ogole paskow nie bylo (moze poza mistrzowskim czy zawodniczym) i nie byloby problemu, umiejetnosci mowilyby za siebie.

Na swojej drodze spotkaliśmy bardzo dużo życzliwych ludzi związanych ze sztukami walki , mamy kontakty z kilkudziesięcioma trenerami do których możemy przyjść na trening nie będąć członkiem ich sekcji ani organizacji.

i nie bedac czlonkami sekcji czy organizacji moze zdawac egzaminy?

Trener jest zadowolony że ktoś przyjechał kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów specjalnie dla niego , a nie przyszedł na trening przyprowadził z polecenia rodziców.

ee wiekszosc osob cwiczacych sw cwiczy z wlasnej woli, powiem wiecej, czesto podejmuja wiele wyrzeczen, by cwiczyc. a to czy trener bedzie zadowolony czy nie, to zalezy od jego charakteru i sposobu prowadzenia sekcji.

A najważniesze w tym jest to że taki trener który np. nie miał styczności z treningiem innego stylu

to jest to kiepski trener. nawet uczac swojego stylu dobry trener powinien utrzymywc kontakt z innymi stylami.

a widzi u Kamila solidne podstawy zastanowi się czy może to właśnie tych podstaw nauczył się tam gdzie ja nie byłem tylko coś słyszałem a jeszcze w dodatku coś niedobrego na temat innego stylu.

tsunami? :lol:

Niekiedy styl może być krytykowany przez większość ,ale jakiś trener z tego stylu nie zasługuje na krytykę , pomyślcie o tym jak będziecie się wypowiadać na temat innych stylów że może nie wszyscy tam są kiepscy albo dobrzy, takiej tolerancji brakuje środowisku sztuk walki .

styl to styl, trener to trener.

mnie naprawde zastanawia jedno. sam jestem z gliwic, i wiem, jak wyglada dojaz na slasku. te "kilka minut" to bajka. do tego intenswynosc treningowa tez jest nierealna. sam teraz cwicze dwa razy dziennie (nic innego w ciagu dnia nie robiac. piekne jest zycie studenta :wink: ) i pod koniec tygodnia jestem caly obolaly, zmeczony i mam dosc. zakladajac, ze kamil ma duzo lepsza regeneracje, jego treningi i tak musialby byc naprawde lekkie zeby mogl cos takiego wytrzymac fizycznie.

"extraordinary claims require extraordinary evidence" - niezwykle twierdzenia wymagaja niezwyklych dowodow
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiedź dla ( Romanowicz ) wszystko ładnie opisałeś i zgadzam się równierz że shihan Jeremicz bardzo dużą uwagę zwraca na poziom tecniczny egzaminowanych uczniów .
Mój syn na pierwszy trening kyokushin-kan trafił dokładnie 21 listopada 2007 roku , nigdy w życiu nie trenował tego stylu ani nie był za żadnym treningu . 8 stycznia podszedł do egzaminu w Kaletach który przeprowadzał shhan Jeremicz 5 dan z Gdańska i zdawał 13 egzaminów pod rząd zakończył na stopniu 4,1 . Shihan był zadowolony z poziomu technicznego , jedynie pewne blokady w kumite tłumaczył że jego sparingpartnerzy to dorośli a on waży 35 kg , ale jak waga będzie rosła to pewność siebie także . Egzamin techniczny zdawało 67 uczniów , stała obok mnie żona jednego z instruktorów i powiedziała że podoba jej się jak ćwiczy ten szczuplutki blondyn w białym pasie to właśnie był mój Kamil , jestem z niego bardzo dumny .



Dobra, zweryfikuję tą informację. Shihan czyta to forum i czasami pisze. Poproszę więc o weryfikację.
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Odpowiadając ( Panu z łukiem ) ja się nie chwalę tylko odpowiadam na pytania , a moja prośba była aby podawać kto ma stopnie w kilku stylach . Ty masz ale ich nie ujawniasz może są fałszywe . Ja nie posiadam stopni w sztukach walki ponieważ nie jest to takie proste ja się coniektórym wydaje patrząc z boku . Pełnię fukcje menadżera i trenera koordynatora bez żadnego stopnia i przyznaje się publicznie że żadnych z 7 ceh które symbolizują zakładki na hakamie nie posiadam , natomiast wiem kto posiada 6 ? . Jeśli znacie kogoś kto posiada jakieś cechy symbolizujące prawdziwego mistrza to chętnie dowiem się gdzie tacy ludzie trenują aby ich odwiedzić , bo naprawdę warto.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

on waży 35 k

8O 13 lat i 35kg?? ile on ma wzrostu, jesli mozna spytac?
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Dawno na forum nie było takiego ozywienia :D
Dziękuję za to Twórcy tematu. Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Właśnie czytałem sobie fragment książki "5 years - 1 kata" a tu takie kwiatki :lol:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

on waży 35 k


tyle trenuje ze nie ma czasu jesc :)

ile Kamil ma wzrostu

bo jesli w tym wieku wazy 35 kilo i to co piszesz jest prawda to sposob prowadzadzenia Twojego syna jesli chodzi o SW dowodzi Twojej glupoty

z tego co piszesz nie masz wiedzy trenerskiej, popelniasz mase bledow ktore moga sie zle skonczyc dla Twojego chlopaka

te 35 kg to pierwszy sygnal
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki

Odpowiadając ( Panu z łukiem ) ja się nie chwalę tylko odpowiadam na pytania , a moja prośba była aby podawać kto ma stopnie w kilku stylach . Ty masz ale ich nie ujawniasz może są fałszywe.

Po pierwsze od tego są nicki, żeby z nich korzystać.
Jak się nie chwalisz? Mój synek jest najlepszy na każdym treningu, zawsze super skoncentrowany i w ogóle... Ma regenerację i technikę a do tego będzie przyszłym następcą wielkich mistrzów...

Nie lubię jak ktoś mi zarzuca fałsz. Jestem na forum od dość dawna - jak się dobrze poszpera można znaleźć moje dane osobowe, do tego wielu uzytkowików mnie zna lub miała ze mną kontakt. Nie podawałem stopni, bo przechwalanie się 57 stopniami uczniowskimi syna jest moim zdaniem lekko niepoważne, a zresztą to nie licytacja.
Przygodę ze sztukami walki zacząłem od roku Oyama Karate, tam zrobiłem 2 pierwsze stopnie uczniowskie(XIII? X? nie pamiętam) - oczywiście te stopnie traktuję z przymrużeniem oka, bo to było dawno i nieprawda. Zresztą sekcja po roku się zmyła i dobrze z perspektywy czasu(jak dla mnie), bo karate nie jest dla mnie.
Teraz trenuję jiu-jitsu i mam I kyu. Starczy?

I nadal podtrzymuję opinię, którą wyrobiłem sobie na seminariach i nie tylko. W większości kolesie, którzy mają po n-danów różnych organizacji i styli zajmują się głównie... robieniem nowych danów i tworzeniem nowych ogranizacji(są wyjątki, nie piję tutaj do nikogo konkretnego). Zgadzam się - warto uczyć się u różnych mistrzów i trenować różne style walki. Ale po co od razu lecieć na egzaminy? Miałem kontakt z paroma innymi. Od roku prawie ćwiczę dodatkowo karate, ale nie zamierzam robić nic w kierunku pasa.

I teraz pytanie - jaki styl chce przekazać dalej twój syn? Jakiego będzie uczył? Czy będzie to stworzenie nowego stylu z Polski, który połączy wszystkie style?
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Dla mnie temat bomba :P :P :P Ushiba moje nazwisko pokazuje sie w ramce po lewej stronie ekranu wiec je widzisz nie lubie anonimow wiec sie podpisuje. Sztuki walki trenuje od 24 lat aktualnie 5 kyu Enshin Karate nie podaje poprzednich stopni (Kyokushin i Oyama) poniewaz nie potrafilbym wykonac poprawnie technik z powodu przerwy treningowej ( Kyokushin 16 lat ,Oyama 2 lata) Majac podstawy tylko dwoch stylow musze ciezko pracowac na treningach Enshin myslac podczas treningu o roznicy w kihon,kata i taktyce walki. Wiec mysle ze Twoj syn to geniusz trenujacy 12 roznych styli. PROSZE O ADRES I NAZWISKO NA PRIVA, PODCZAS NASTEPNEJ WIZYTY W POLSCE NA PEWNO WAS ODWIEDZE I POPROSZE O PRZEKAZANIE WIEDZY W JAKI SPOSOB MOZNA TAK CWICZYC. NAPRAWDE JESTEM POD OGROMNYM WRAZENIEM. Pozdrawiam OSU!!!!!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Akurat waga 35 kg w tym wieku jest całkiem możliwa, jeśli chłopak jest drobnej budowy. Mam dwóch podobnej postury w swoich sekcjach, zdrowych i sprawnych, pod kontrolą lekarza sportowego cały czas.

Cała reszta dla mnie wionie, znanym wielu trenerom, tzw. KOR-em :wink: . Prowadzę zajęcia z dzieciakami od lat i zdecydowanie jestem spokojniejszy o te, które w wieku szczenięcym nie poświęcają całego życia na szkołę i sztuki walki, i w których rodzice nie widzą od razu przyszłych grandmasterów.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
W zasadzie to bzdura co napisałeś z tym posiadaniem 52 stopni (czy ile tam mówiłeś) z prostej przyczny: twój syn po prostu zdawał na wyższy stopień posiadając umiejętności z innego stylu (bo nie wierze ze w kilka miesięcy opanował od 0 materiał na 4 kyu w Kyokushin). To się nazywa tzn "weryfikacją stopnia". Wg twojej filozofii jeśli ktoś miał np. 1 dan w Kyokushin IKO-1 i zmienił organizację na K-kan i zweryfikowano tam jego stopień to taka osoba ma zdane nie 10 stopni tylko 20? Albo żebyś nie zarzucił że to ten sam styl, to powiedzmy ze 1 dan z Kyokushin przechodzi do Oyama (i oczywiście uzupełnia materiał o różnice między stylami jak np. kata) i weryfikuje stopień zdając egzamin na 1 dan to czy to oznacza ze zamiast 10 stopni ma ich 20?

Sam miałem okazję trenować różne style, niektóre nawet jednocześnie. Ale udało mi sie to tylko dlatego że były w inne dni (pon-śr-pt, wt-czw-sb).

35kg? Ważyłem więcej mając 8 lat, a nie naleze (ani nie nalezałem) ani do wybitnie wysokich ani do grubych, więc albo twój syn ma 140cm albo ma anoreksję jakąś (tymbardziej ze przy takiej ilosci treningów powinien miec pewną masę mięśniową, która także jest ciężka).

A czy jego dieta jest dostosowana do takiej ilości treningów?
  • 0

budo_ushiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w sztukach walki
Zwracam się do Pana z łukiem jeśli ktoś trenował 2 style i nie pamięta na jaki stopień zdawał to sory ale w ogóle nie powinien się wypowiadać w temacie sztuk walki albo przynajmniej stopni . Z tak super pamięcią jestem ciekawy jak zaliczyłeś stopień 1 kyu , może podaj u kogo ten stopień zdawałeś i ile trenujesz ju-jitsu z taką pamięcią napewno zajmuje Ci to kilkanaście lat , o następcach wielkich mistrzów nic nie pisałem , masz naprawde problemy z pamięcią . Kamil ma 150 wzrostu jest szczupłym chłopcem bardzo dużo zjadający i ma 4 razy w roku kontrolne badania i kilka razy w roku wizyty u lekarza w celu wydania zaświadczenia o możliwości startu w zawodach . Tym co brakiem koncentracji się odznaczają przypominam że czytanie tekstu i brak dokładnego jego zrozumienia to jest dla mnie brak koncentracji . Kamil ma 57 stopni w 12 stylach , to napisałem bo tak jest ale że trenuje 12 styli nie napisałem . Za chwile dowiem się że jest największym mistrzem , że przy 35kg jest wysokim barczystym facetem i skacze kilka metrów do góry , a powala biciem serca . Bardzo fajnie że odpowiadacie ale ja proszę o odpowiedzi na temat stopni znanych wam ludzi lub waszych stopni uczniowskich bądź mistrzowskich w sztukach walki .
A tutaj odpowiada tysiąc specjalistów sztuk walki którzy byli na kilku treningach albo przechodzili obok sali treningowej , albo jak ktoś napisał że miał kontakt z kimś z tsunami . Może i miał ale ja tego nie chce wiedzieć , pozdrawiam pasjonatów sztuk walki , a prowadzących zajęcia i nie wierzących w mojego syna chętnie odwiedzimy w jego dojo .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024