Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest z Krav Magą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Eran po pierwsze Ci sie cos pomylilo i przypisujesz mi slowa, ktorych nie napisalem.
Nie wiem co bym mogl znalezc na Waszych stazach? I sie nie moge dowiedziec jakos. A chcialem.
Jesli Wasze reklamowki pokazuja chociaz czesc prawdy, i cwiczycie tam pokazywane techniki - to jak napisalem juz wczesniej - jedne umiem lepiej inne gorzej, niektorych moglbym Was uczyc.
Zajec z bronia palna (typu rozbrajanie, nie strzelanie) nie mialem (moge sie uczyc). Jesli chodzi o strzelanie, to sie w zyciu ostrzelalem. Jesli chodzi obrone przed nozem i palka, to wlasnie "stara kraw maga" miala jedna z rozsadniejszych obron z jaka sie zetknalem, kiedy cwiczylem ten combat. Ale chyba nie wiele z tego zostalo.
Pozdrawiam
K_P
PS. Bylem ciekawy jak wygladal sparing miedzy przedstawicielami roznych szkol kraw maga, w wyniku, ktorych IKM okazala sie lepsza. Nic nie jestescie (podejrzewam - nie jestes) w stanie powiedziec.
I na koniec - jakbym ja byl szefem Waszej organizacji, to bym Was nieco zdycysplinowal - uzywajac wulgaryzmow, wiodac niemerytoryczne dysputy - umniejszacie swoja organizacje i po czesci osmieszacie.
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
na pewni "israeli", ale czy "krav maga" 8O :?: :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_eran
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

PS. Bylem ciekawy jak wygladal sparing miedzy przedstawicielami roznych szkol kraw maga, w wyniku, ktorych IKM okazala sie lepsza.


Przyjdź, podobno zawodnicy z IKMA szybko to z tobą ustala ;)

jakbym ja byl szefem Waszej organizacji, to bym Was nieco zdycysplinowal - uzywajac wulgaryzmow, wiodac niemerytoryczne dysputy - umniejszacie swoja organizacje i po czesci osmieszacie.


Jeszcze raz wbij sobie to do głowy, że nikt poza tobą i twoimi nastoletnimi kolegami nie czyta twoich przemysleń, dysput, ani niczyich innych na tym forum. Ani szefowie organizacji, ani przydent, ani premier - rozumiesz? Jesteś nikim ...
Przykro mi koubusiu :cry:
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Olejmy ten temat bo szczególnie ostatni post 13letniego kolegii wyznacza niewłaściwy poziom dyskusji.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Eran jestem zapewne starszy od Twojego ojca, i trenuje innych dluzej niz Ty zyjesz.
Zycze powodzenia. Wierze, ze sciezka sztuk walk z czasem - uszlachetnia.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Do Pana Moderatora
Czy udałoby się uzyskać Pana akceptację odnośnie wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do użytkownika o nicku Eran?
aby dłużej nie tolerować bezproduktywnego śmietnika który on serwuje wszystkim dyskutantom
  • 0

budo_astra69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
OOOPS...
Myślałem że czegoś konkretnego się dowiem o kravce a tu ożywione dysputy przypominające dyskusje z cyklu "co jest lepsze judo czy karate".
Nie chcę popierać żadnej strony ale

1. Jeśli kravka jest nastawiona na odchudzanie portfeli klientów oznacza że jej treningi są droższe niż innych systemów/sztuk walki ?

2. Czy instruktorzy innych systemów pracują za darmo i nauczają z miłości do sztuk walki ?

Pisałem już o systemie Target Focus Taraining który jest agresywnie reklamowany w USA. Czytałem też dyskusje na jego temat gdzie część osób twierdziła że jest jedyny słuszny, nowoczesny itd. A z drugiej strony widniały opinie typu American Kempo w nowym opakowaniu za wielokrotnie wyższą cenę. I nic z tych dyskusji nie wynika.

Podobnie z kravką. Jak to sprawdzić? Kazać się bić instruktorom różnych systemów ? Przecież i tak same w sobie sztuki walki są tylko narzędziem o tyle dobrym o ile dobry jest ich użytkownik. Na pewno znajdą się dobrzy fighterzy pośród kraverów jak i wśród innych bjjowców czy ćwiczących MMA. A nawet jeśli jakiś kraver dostał wciry w mieści to też o niczym nie świadczy. Wraca temat "ulica". Życie to nie film gdzie bohater zawsze wygrywa i najwyżej po walce zostaje mu seksowna blizna.
Na pewno kravkowcy przeginają sugerując w materiałach reklamowych że "na pewno się obronisz" niezależnie od wieku wagi itp. Ale podobne twierdzenia np. "perfekcyjna samoobrona", widziałme na plakatach choy li fut, co mnie rozśmieszyło bo takie zjawisko z powodów podanych wyżej nie istnieje. :?
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Przejrzalem strone Target Focus Taraining. Typowe - silny, wiekszy, ciezki instruktor zamiata swoim mniejszym asystentem. Te rozwiazania sa oczywiscie znane. W czasie drugiej wojny swiatowej isntruktor "Cichociemnych" uczyl glownie atakowac genitalia.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_astra69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Może dodam informację dla osób zainteresowanych krav magą a nie wiedzących czego oczekiwać. Informacja nie z punktu widzenia eksperta ale osoby która sama chciała sprawdzić co w praktyce treningowej oznacza krav maga. Dodatkowo muszę to powiedzieć że ćwiczę od paru miesięcy, wystarczająco długo żeby wystawić recenzję dla osób które same nie wiedzą "jak to jest z tą krav magą", i rozważają rozpoczęcie treningów (bo potencjalnie zostaną początkującymi i przez te pierwsze parę miesięcy chcąc nie chcąc będą musiały przejść).
Postaram się napisać bez uprzedzeń in plus albo in minus. Po prostu konkrety które może pomogą się niektórym przebić przez komercyjny szum wokół tego systemu.
A więc do dzieła.

Po pierwsze, jeśli ktoś liczy na szybkie efekty "od zera do super fightera" to z pewnością się rozczaruje. Krav maga to sytstem eklektyczny ale nie powiedziałbym że jest jakiś szczególnie "łatwo przyswajalny" Tu tkwi chyba pierwsze przekłamanie reklam które sugerują że bazuja na "naturalnych odruchach", co sugerowałoby że "samo się nauczy" Nic z tych rzeczy. Cios prosty wymaga treningu, hak wymaga treningu, każde kopnięcie wymaga treningu a zastosowanie w walce to też całkiem inna bajka.
Po drugie, jeśli ktoś wyobraża sobie że ważąc 50 kilo za pomocą krava magi będzie w stanie powalić osobę pokroju M. Tysona to sobie może to (niby oczywiste ale ...) wybić z głowy.
Po trzecie. Krav maga tam gdzie ja trenują wymaga dość dobrego przygotowania kondycyjnego. Nic w tym nie ma złego bo ostre treningi niejako kondycję wyrabiają ale też nie koniecznie "dla osób w każdym wieku i bez względu na kondycję fizyczną".
Po czwarte, opanowanie systemu wedle mojej oceny zajmie lata. To nie jest tak że krótki kurs kravki przerobi 'ofremę na gieroja"
Po piąte, kravki różnią się od sekcji do sekcji. Gdziś wplączą w to więcej boksu, gdzieś pojawaia się więcej parteru, gdziś nacisk na sparingi etc. To jest to co pisałem o eklektyźmie. Poruszanie się po okręgu (może wzięte z ba gua czy Xin gi), uderzenia bokserskie, nogi ze sztuk kopanych, parter to judo i bjj. Jest też dużo sztuczek chyba wymyślonych przez pierwszych kraverów ale to zazwyczaj sprowadza się do ćwiczenia wyizolowanych technik typu "co zrobić jak gość obchwyci ci głowę" etc.
Obrony przed nożem - obawiam się że dla przeciętnej osoby stojącej na przeciwko zdeterminowanego nożownika to "trening jak zostać zranionym lub zabitym" ale, osoby z odpowiednią psychiką i dozą agresji prawdopodobnie mogą to skutecznie wykorzystać.
Po szóste, treningi są ciekawe, dużo się dzieje, nie można się nudzić. Pomogą uzyskać trochę sprawności. Dobre dla osób które nie chcą się bawić w ideologię i "mistycyzm"
Instruktor wydaje mi się kompetentny. ( Nie wiem jak w innych sekcjach).
Jeśli znajdą się bezmyślni trenujący można nabawić się kontuzji, tak że lepiej uważać. Ale to akurat jest problem każdej sztuki walki.
Ostatnia uwaga. Kravaka jest podzielona i organizacje często się wzajemnie zwalczają w mniejszym lub większym stopniu. (Skąd my to znamy) Gdzie ćwiczyć nie doradzę bo nie wiem. To co pisałem to TYLKO moje wrażenia a nie autorytatywna recenzja. Może komuś się przyda. Zasad numer jeden NIE LICZ NA CUDA. Krav maga to narzędzie jak każde inne.
Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Trzeba przyznać że to składna i konkretna recenzja.

Biorąc wszystkie zawarte w niej uwagi i spostrzeżenia - pojawia się tak naprawdę obraz "systemu" niespójnego (wbrew temu co uparcie i nachalnie twierdzą "liderzy" różnych organizacji krav maga w Polsce).

Być może kiedyś krav maga w jakiś tam sposób bazowała na jakiś tzw."naturalnych odruchach"(tylko tak naprawdę co to są te "naturalne" odruchy? i jak się mają do samoobrony czy walki?!) a obecnie jak się słyszy - krav maga bazuje na technikach wziętych po trosze z różnych sportów i z własnych przemyśłeń różnych tzw.liderów kravmagowych czy innych osób prowadzących zajęcia.

Niespójność krav maga(różne sekcje - różne podejście do techniki i metodyki) świadczy raczej o słabości tego systemu i różnych kompetencjach instruktorów (najczęściej szybko "edukowanych" przez tzw."liderów" kravmagowych ,aby jak najszybciej owi naprędce przysposobieni instruktorzy szybko przynosili dochód z kolejnych,seryjnie zakładanych sekcji.

Nawzajemne przekrzykiwanie się na temat który rodzaj czy styl krav maga jest skuteczniejszy czy oryginalniejszy bo w tym stylu krav maga stoi się bardziej czy mniej frontalnie niż w tamtym stylu krav maga i robi się tak a tak a nie tak - świadczy o tym ,że przedstawiciele różnych organizacji krav maga którzy się tak lansują są bezwględnie, nachalnie i prymitywnie nastawieni na zbijanie jak największej kasy kosztem ludzi
niezorientowanych i oszołomionych zalewem reklamowych kravmagowych sloganów.

Oświadczanie, że krav maga się rozwija i ewoluuje w stronę jak największej skuteczności jest dość śmieszne ,bo co oznacza? czy to że krav maga sprzed 10 lat była gorsza od tej sprzed 5lat? a ta sprzed 5lat gorsza od tej nauczanej obecnie?a zatem krav maga nauczana ZA 5lat będzie lepsza od tej nauczanej obecnie?! Jakaś bzdura z tego wychodzi.

Krav Maga - jest eklektycznym "systemem" i jak widać - na siłę próbuje się mniej lub bardziej przypadkowo skonfigurowane różne techniki scalić w jakąś całość .

O słabości , chwiejności i typowo komercyjnym charakterze krav maga świadczy to ,że wtłacza się do tego "systemu" wszystko co jest na fali popularności - jakieś elementy bjj , działania w stójce z okolic k-1 , trochę boksu(w zależności od wiedzy instruktorów), a wszystko okraszone mistycyzmem militarnym (od czego robi się po prostu już mdło w żołądku), prostotą i szybkością w przyswajaniu "niezwykle skutecznych" technik walki i samoobrony dla ludzi w każdym wieku:kobiet i dzieci!

A przede wszystkim używając do tego nachalnego marketingu i prześcigając się w reklamie i używając do tego wszystkiego czego się da aby zwabić klienta.

Nawiązuje się współpracę z instruktorami muay thai , bjj , boksu i ramach dalszego "uatrakcyjniania" treningów wprowadza się takiego rodzaju treningi do sekcji krav maga i to pod szyldem prostoty , szybkości rozwiązywania problemu na ulicy! Trenujący mają zapewne niezły zamęt w głowie.

A na koniec bardzo budująca informacja:
w Polsce powstała pierwsza rodzima organizacja krav maga!
Gratulacje!
Rodacy!Mamy powód do dumy! wszak Polacy nie gęsi i swoja krav magę mają!

p.s.
miejmy nadzieję ,że jak organizacja okrzepnie i nabierze wiatru w żagle to nazwa systemu będzie: PKM czyli Polish Krav Maga :D
  • 0

budo_astra69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
No tak się składa że mamy. Może lepsze to niż "jedyna słuszna" organizacja i później dzieją się hece takie jak z PZMT (patrz topic "Szlachta musi odejść" w dziale Muay Thai).
Jeśli chodzi o mojego posta to pamiętajcie że to absolutnie subiektywna recenzja i że na krav madze może być ciekawie (czyli eklektyzm to może być zarówno wada jak i zaleta w zależności od tego co kto oczekuje.) Natomiast przestrzegam przed rozumieniem krav magi jako "cudownego systemu" który dzięki nauczaniu tajemniczych i skutecznych technik pozwoli "każdemu się obronić". Na przykład: plakat reklamujący krav magę gdzie osoba (domyślnie kraver sądząc po koszulce) otoczony jest przez trzech łotrzyków, a jeden chyba nawet z kijem do bbolu. Napis głosi "I co dalej", czy coś takiego. Wnioskując z dziarskiej miny delikwenta dzięki krav madze z chłystków zaraz zostanie mokra plama. A w życiu może być różnie. Ale z drugiej strony marketing to marketing... Podobne sztuczki stosuje np. Choy lee fut opisując swój system jako "perfekcyjną samoobronę" i już rodzice zapiszą dzieciaki na "kung fu" bo to im się przyda w przyszłości. A klepanie form godzinami w/g mnie do samoobrony ma się jak pięść do nosa. Na plakatach Muay thai widziałem hasło "najelepiej sprawdza się w walce ulicznej" co też jest sprawą dyskusyjną bo system nie walczy tylko jego użytkownik. Przykłady można by mnożyć. Ale i tak się rozpisałem
Pozdrawiam
  • 0

budo_krizan
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Jeśli by kogoś interesowało to jest staż Krav Maga 25.09.2009
Szczegóły:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?


PS. Bylem ciekawy jak wygladal sparing miedzy przedstawicielami roznych szkol kraw maga, w wyniku, ktorych IKM okazala sie lepsza.


Przyjdź, podobno zawodnicy z IKMA szybko to z tobą ustala ;)

jakbym ja byl szefem Waszej organizacji, to bym Was nieco zdycysplinowal - uzywajac wulgaryzmow, wiodac niemerytoryczne dysputy - umniejszacie swoja organizacje i po czesci osmieszacie.


Jeszcze raz wbij sobie to do głowy, że nikt poza tobą i twoimi nastoletnimi kolegami nie czyta twoich przemysleń, dysput, ani niczyich innych na tym forum. Ani szefowie organizacji, ani przydent, ani premier - rozumiesz? Jesteś nikim ...
Przykro mi koubusiu :cry:

-jest to typowy przykład do czego prowadzi anonimowość czasami. Często się dziwie bardzo spokojnym i wyważonym wypowiedziom Kubusia :D ,tacy ludzie jak Eran wysnuwają mylne wnioski. Gdyby Kubuś chciał sprawdzić to klub musiałby zawiesić swoją działalność na trochę. Widziałem Kubusia w "akcji" i widziałem reklamówke klubu :) . Nie drażnijcie Puchatka proszę (i radze po przyjacielsku :wink: )
-wielki ukłon i szacunek dla Kubusia Puchatka
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
E tam... Musiales mnie z kims pomylic. Ostatnio tylko sie troche kulam i glownie przegrywam. Emerytura:) juz mi sie dawno nalezala.

Pozdrawiam
K_P
PS. Trenujcie poki sie da. Fajna sprawa.
  • 0

budo_eran
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Jersey nie odgrzewaj kotletów.

Jesli masz jakies zastreżenia to pokaż je na macie, a nie pleć dyrymałów na forum. To jest komentarz do tego całego wątku i tyle. Nikt tu do nikogo nie ma żalów.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

Jesli masz jakies zastreżenia to pokaż je na macie

- Czy Ty tam będziesz czekał na mnie? Co moge wygrać (udowodnić)? Cała Krav Maga świata tego zwisa mi. Nie rozróżniam podziałów, nie znam się na tym. Kojarzy mi się z przepiękną dziewczyną z Wrocławia, która to trenowała i moją walką z instruktorem w moim mieście. Nic więcej o tym nie wiem i nie odnosiłem się do tematu, tylko do Twojej chamskiej wypowiedzi do Kubusia. Forum jest po to by dyskutować i używać argumentów słownych, a nie napinać się. Ciekawy był pomysł konfrontacji różnych odłamów ( w celu ustalenia prawdy ostatecznej :) ) a odpowiedzi w stylu 15-latka nie satysfakcjonują mnie.
  • 0

budo_eran
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
To się nie napinaj...
Chcesz konfrontować odłamy - konfrontuj. Jest bardzo wiele osób takich jak ty, którzy wiele rzeczy by chcieli - gdyby mogli i gdyby umieli. Całe forum jest ich pełne.
Jeszcze raz dla jasności. Nie MÓW czegoś czego NIE jesteś w stanie zrobić!!!
Problemy 15 latków mnie nie interesują...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

Nie MÓW czegoś czego NIE jesteś w stanie zrobić!!!

-czyli temat pogody też odpada :roll:
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
dobrze tylko że nie ma tak dużo takich niedorobionych chamskich ćwoków jak Eran
  • 0

budo_astra69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Jeszcze jedna rzecz z cyklu moich merytorycznych, aczkolwiek subiektywnych, komentarzy. Z ciekawych rzeczy z którymi się nie zetknąłem w innych systemach to ćwiczenia z angielska zwane "crowd awareness". Wiele osób na ograniczonej przestrzeni wykonuje określone zadania, jest ciasno, łatwo na kogoś wpaść, potknąć się, trzeba uważać na plecy itd. Uznałem to za ciekawe i dość oryginalne ćwiczenie.
Oprócz tego sposoby wstawania, do pionu z parteru. Nie wiem czy to "oryginalna" krav maga czy może podebrane z jakichś innych systemów, ale skuteczne i łatwo się tego nauczyć nawet przy przeciętnej sprawności fizycznej. To w ramach nawiązania do tematu głównego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024