Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strona instruktora BAS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

budo_walkar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Niech to się już w końcu skończy. Naprawdę tkwimy w jakimś absurdzie. Toczymy dysputy o postaciach wyjętych z jakiejś mitologii greckiej. Cały czas w tle jacyś herosi, których ktoś niby gdzieś poznał, ale niby nie do końca, gdzie ktoś coś zasłyszał (w tym ja), jak i również gdzieś ktoś coś wyczytał, ktoś miał z kimś kontakt, ale nie chę ujawnić bo wszystko ma być utajnione itd. Apelują najlepiej do jakiegoś dolnoślązaka niech ruszy tyłek i skonfrontuje to wszystko by wyjaśnić te wszystkie spekulacje najlepiej w formie małego wywiadu czy to z Panem dr Brylem (teoretycznie powinien go spotkać we Wrocławiu, tam przynajmniej mieści się siedziba agencji Delta Security) czy też z Panem Bielanem (wg stronki www - chyba Ząbkowice Śląskie (to zdaje się jest na trasie Wrocław - Kłodzko)).
Pozdrawiam odważnych.
Fajnie by było gdyby ci upadli aniołowie w końcu przemówili do naszej prostej, złaknionej prawdy publiki.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Ja wiem, na czym polegaja "specjalne" systemy walki. Jednego z nich uczylem sie i uczylem. Panowie... prawdziwa walka jest w sporcie... na ulicy to jest "paragraf", noz, srubokret... etc.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Niech to się już w końcu skończy. Naprawdę tkwimy w jakimś absurdzie.
słusznie!ten temat powinien być już zamknięty!
nie pojawia się nic oprócz lania wody przez Dubleta i sztuczne podtrzymywanie tematu
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

Niech to się już w końcu skończy. Naprawdę tkwimy w jakimś absurdzie.
słusznie!ten temat powinien być już zamknięty!
nie pojawia się nic oprócz lania wody przez Dubleta i sztuczne podtrzymywanie tematu


Ta wypowiedz tez wiele nie wniosla...
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
a mógłby mi ktoś przytoczyc historie, w której młody porucznik po ataku andrzeja bryla umieraja w straszliwych męczarniach ?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

Niech to się już w końcu skończy. Naprawdę tkwimy w jakimś absurdzie.
słusznie!ten temat powinien być już zamknięty!
nie pojawia się nic oprócz lania wody przez Dubleta i sztuczne podtrzymywanie tematu


Ta wypowiedz tez wiele nie wniosla...


to apel o zaknięcie bezproduktywnego tematu.

Dublet był poproszony przez uzytkowników o wyjasnienie tego i owego i jakoś nie kwapi się z konkretnymi odpowiedziami tylko próbuje mydlić oczy.

A odnośnie książki "zawodowiec" .... Bryl opisuje jedną ze swoich sławetnych walk z oficerami jednostek specjalnych w której to pewien"młody porucznik powoli schodził"(czy jakoś tak)po jakimś ciosie brylowym ...... :lol: Walka ta podobno odbyła się w jakieś jednostce specjalnej w okolicach Krakowa.
Proponuję zapoznać się z tym opisem w książce Bryla i zastanowić się co Bryl miał na myśli.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
jak dla mnie Bryl to psychopata.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
przede wszystkim warto zapoznać się z życiorysem A.Bryla,był cherlawym popychadłem i służył za worek treningowy w dzieciństwie i wczesnej młodości.Później z zaparciem ćwiczył na siłowni,karate kyokushin,viet vo dao,aż odnalazł się w taekwondo które zaczął trenować we Francji na saksach pracując ciężko fizycznie przy rozładunku węgla z wagonów.Aby sobie powetować urazy z dzieciństwa dowartościowywał się w bójkach które prowokował aby sprawdzać swoje możliwości i łapać dziury w zszarganej psychice.W kanadzie uzykał 2 dana w taekwondo.W bójkach wyrobił się i opracował swój B.ryla A.ndrzeja S.ystem-oparty w dużej mierze na uderzeniach i wsadzaniu i rozdzieraniu otworów fizjologicznych człowieka.Miał różnorodne znajomości i możliwości podróżowania po świecie.W Posce swoje dowartościowywanie uskuteczniał w jednostkach wojskowych do których udawało mu się dostać(koniec lat 80tych),a w wywiadach chwalił się że odpowiednimi ćwiczeniami (zaczerpniętymi z kontrowesyjnej tresury psów bojowych)potrafi wytresować żołnierza na bezwolnego zabójcę.Bez wątpienia jest to człowiek o dużej inteligencji,umiejętnościach indoktrynacji i manipulowania ludźmi i zapewne skłonnościach sadystyczno-masochistycznych :lol:
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
a jest jakieś inne źródło pisane poza jego książką?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

a jest jakieś inne źródło pisane poza jego książką?


pisane krwią młodych poruczników oczywiście :) :) :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Książki Pana Andrzeja B. są wbrew pozorom bardzo dobrym źródłem informacji o nim samym, ale po kolei. Około 1983 roku TVP wyemitowała film dokumentalny o Andrzeju B. pt. "Saboom znaczy nauczyciel". Bohater opowiada w nim o swojej praktyce taekwondo i spotkaniu z generałem Choi Hong Hi. Demonstrował też różnice pomiędzy technikami aikido i taekwondo. Na technikach aikido się nie znał, a technikę taekwondo wykonał ściśle wg zasad aikido :D
Pamiętam, że ogromne wrażenie zrobił na mnie fakt, że w skróconym terminie z bardzo dobrymi wynikami skończył dwie uczelnie. W połowie lat osiemdziesiątych osobiście poznałem jego wrocławskich uczniów (ćwiczyli u mnie aikido), którzy byli pod wrażeniem umiejętności walki swojego nauczyciela. Na początku lat dziewięćdziesiątych Bryl napisał książkę o taekwondo. Był tam mały rozdział poświęcony samoobronie. Wkrótce potem ukazała się kolejna książka pt. "Skuteczna samoobrona", która moim zdaniem nieśmiało zapoczątkowała nurt combatowy w sztukach walki. Polegało to przede wszystkim na zanegowaniu wartości tradycyjnych sztuk walki a w szczególności stosowanej w nich metodyki treningowej. Wszystko byłoby O.K. ale...Pokazane w obu książkach techniki samoobrony były niekiedy kuriozalne. Np w obronie przed zagrożeniem pistoletem maszynowym P-63 Rak Pan Bryl proponował zbicie broni w bok a następnie - bez żadnej kontroli tejże - dziabnięcie przeciwnika w oczy palcami wskazującym i fakjującym. Coś w stylu Franka Dreblina z "Nagiej broni" albo inspektora Clouseau z "Różowej Pantery". Kto nie wierzy niech sprawdzi. Inne kwiatki to: obrona przed strzelbą śrutową poprzez okrężne kopnięcie w lufę i kontynuację kopnięciem obrotowym w łeb, obrona przed ciosem siekierą z góry poprzez wysokie kopnięcie boczne w ręce uderzającego. Albo to - zagrożenie pistoletem z tyłu poprzez przystawienie lufy do skroni (zakładnik). Obrona - podbicie ręki trzymającej broń barkiem oraz cios w jaja. Pomijam inne śmieszne techniki. To wszystko świadczy dla mnie o tym, że Pan Bryl o realnej walce nie miał wtedy zielonego pojęcia. To jest dość istotne ponieważ w różnych wypowiedziach niejednokrotnie się żalił, że wojsko oraz policja nie chciały przyjąć jego systemu BAS-3 "na uzbrojenie".
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Z tą siekierą to było rzeczywiście kuriozum :lol: ale toporek robił wrażenie :D
Wojsko nie chciało "systemu"Bryla ponieważ prawie po każdym pokazie jego asystenci na których demonstrował"techniki" musieli przebywać rekonwalescencję :D i stwierdzono,że żołnierze muszą być gotowi i sprawni do zadań wojskowych,a nie po każdym treningu "walki wręcz" iść na zwolnienie lekarskie lub przechodzić długotrwałą rehabilitację :D po której też nie można było mieć pewności czy będą do końca sprawni fizycznie biorąc pod uwagę częste wciskanie palców w oczodoły:)
  • 0

budo_istruttore
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Witam!
Ciekawa dyskusja... Znam Jarka Bielana i dr Bryla kilkanaście lat. Widzę, że kilka osób posiada garść informacji... Co do Jarka - myślę, że jest na tyle otwarty, że chętnie podejmie z każdym dyskusję - adres na stronie internetowej. Dr Bryl - wydaje się, że jedzie tą karawaną, o której tutaj czytałem... Nie prowadzi działań marketingowych w celu rozsławienia stworzonego systemu BAS-3 - jego działalność w tej chwili znacznie przekracza interesujące nas i poruszane na tym forum tematy...
BAS-3... prochu ponownie już się nie wymyśli - metody robienia krzywdy bliźniemu są powszechnie znane... Cała "tajemnica" polega na trochę innej metodyce, na spojrzeniu całościowym na człowieka (sfera psychiki, motoryki i dopiero techniki w czasie konfrontacji). I co najważniejsze nie jest to system dla każdego! - został stworzony dla odpowiedniej grupy osób posiadających odpowiednie predyspozycje, głównie w sferze psychiki. Jest tak z uwagi na treningowo wywoływane duże obciążenia w sytuacji silnego stresu.
Ale i to nie wszystkim jest obce - Ci, którzy służyli "tu i tam" przechodzili podobny proces szkoleniowy.
Widzę, że jest tutaj jeszcze kilka ciekawych tematów
Pozdrawiam serdecznie!
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
:lol: w koncu swoj chlop i wyjasnil wszystkim tym ekspertom od combatow idee BAS-u!!!!
ten system nie jest dla kazdego i tak zostanie na wieki!!!
:twisted:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
...obecna działalność doktora Bryla nie tyle PRZEKRACZA interesujące nas i poruszane na tym forum tematy co nie WYKRACZA do poziomu nas interesującego...
Zgadza się że BAS-3 nie jest to system dla każdego....a dla osobników o odpowiednim kącie odchylenia psychicznego....i tacy się w to bawią "udowadniając" sobie swoją "wartość".
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Akahige, może uda się zamieścić foto z "podręczników" do walki wręcz doktora Bryla?
  • 0

budo_istruttore
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Chciałem tylko pomóc wyjaśnić...
Może i zwierzu ma rację... Skoro tak pisze to pewnie wie.
Ja nie spotkałem tam kogoś kto chciałby sobie cokolwiek udowadniać. Co do odchylenia psychicznego - zależy co przyjmiemy za normę.
Podchodzę to tego rzemiosła z pokorą... Uczę się i rozmawiam prawie :-) z każdym.
Co do zdjęć z książki - moje ulubione to na koniu w salonie :)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
...wydaje mi się że walka parterowa na betonie posypanym ścinkami drewna nie jest pomysłem zdrowym...a może się gdzieś mylę?:)
  • 0

budo_istruttore
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
No nie jest to zdrowe, ale ja się z tym nie spotkałem... Zdrowie (zwłaszcza swoje) trzeba szanować!
Chyba, że przyjedzie Pan Redaktor :) i Pan Dr chce zrobić show dla Pana Redaktora... :)
Jak są "sami swoi" to jest normalnie. Czasami ciężko, czasami bardzo ciężko, ale zawsze wiele się można dowiedzieć - głównie o sobie...
Dużo bardziej drastyczne sceny widywałem na treningach i zawodach mma :-)
Powtarzam - proch wynaleziono już dawno temu! Teraz pozostaje doskonalić jego wykorzystywanie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Zwierzu,
Nie mam tych książek w tej chwili pod ręką ale tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jest okładka jednej z nich. Pokazuje jak dwunastoletni chłopak powinien bronić się przed nożownikiem :D :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024