Skocz do zawartości


Zdjęcie

ME Lizbona 2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
240 odpowiedzi w tym temacie

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
przykro sie to czyta - jak jedni z drugimi skaczą sobie do gardeł - nigdy nie startowałem w zawodach bjj, mam za to kilka lat startów w judo i proponuje szukać rozwiązań tam gdzie struktury są już rozwinięte lub po prostu zorganizować turniej eliminacyjny w każdej kategorii wagowej. Może w tej kwestii klubowi przedstawiciele znajdą konsensus. Oczywiście zorganizować go odpowiednio wcześniej tak by zawodnicy mieli czas sie przygotować , tylko sędziów wtedy musielibyśmy ściągać Bóg wie skąd by nie byli posądzani o stronniczość ... ale nie ulega wątpliwości ,że jakiś rozwiązań w tej materii trzeba szukać , ewentualnie posłużyć sie rankingiem takim jak np ma KOSIOR , byłaby to jakaś nagroda za frekwencje startowa i wyniki , może nie do końca miarodajna w sferze aktualnych umiejętności zawodnika... podsumowując trzeba jednak pogratulować sukcesów i w przyszłym roku oczekiwać jeszcze większych i w zdecydowanie lepszej atmosferze...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Ci z was którzy dowiedzieli się dopiero przed walką że zostali skreśleni z list drużyn, myślę że to chyba wina waszych szkoleniowców że nie przypilnowali tego. Czy to ja miałem biegać i sprawdzać kto został pominięty? Z naszych list zostało wykreślonych 15 zawodników, o nich się przejmowałem, ich poinformowałem. Trudno żebym jeszcze szukał BIEDNEJ poszkodowanej 6 z drugiej listy, w szczególności że nawet nie znałem ich nazwisk.

To jest smieszne, zostalismy wpisani na liste, ktora zostala oddana do organizatorow, normalnie powinno to wystarczyc, a wedlug Ciebie powinnismy jeszcze co godzine biegac do nich i pytac czy czasem ktos nie zmienil listy 8O
Jezeli mogliscie wykreslic zawodnikow bez konsultacji z przedstawicielami danego teamu, lub zawodnikami to tym bardziej wypadaloby o tym poinformowac. Piszesz ze nawet nie znales nazwisk, czyli wykreslaliscie zawodnikow nawet nie patrzac kto to i czy zawodnicy ktorych wstawiacie czasem nie maja mniejszych osiagniec i mniejszego prawa do reprezentowania kraju?
Jeszcze raz zaznacze ze dzieki Waszym zabiegom na 5 zawodnikow w podstawowym skladzie 2 bylo z MGT, a druzyny takie jak Gracie Barra (druzynowy Mistrz Polski), Copacabana, Walka Gniezno i inne nie mialy zadnego przedstawiciela, mimo ze mialy lepsze wyniki na arenie krajowej jak i na tych ME. To ma byc wedlug Was druzyna narodowa?
Dodatkowo podkreslasz wygrane jednego z Waszych zawodnikow w druzynowce, a zupelnie pomijasz przegrane drugiego zawodnika, co oznacza ze Wasz udzial w druzynie wyszedl na zero. Ale to nie jest tematem dyskusji, bo kazdy moze wygrac lub przegrac, to jest sport. Chodzi tylko o kryteria doboru zawodnikow i sposob w jaki sie to odbylo, w koncu miala to byc druzyna Polski, a nie druzyna MGT plus kogos tam jeszcze dolozymy :roll:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

...judo i proponuje szukać rozwiązań tam gdzie struktury są już rozwinięte...

A ja proponuję zapoznać się z historią Anety Szczepańskiej sprzed niespełna 2 lat. Na konkurencyjnym forum sprawa tej osoby była omawiana.

Sorry za off topa.

Wracając do tematu.

...Niektóre słowa wypowiedziane na tym forum były całkiem niepotrzebne... całkiem... Jednak już za późno.

Mnie się wydaje na odwrót. Lepszy jest otwarty konflikt w którym każdy wypowiada to co leży mu na sercu niż...

...osoby które na różnych turniejach klepią mnie po plecach...

...czyli udawanie wielkiej sympatii a życie zazdrością/zawiścią.
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Znam sprawę Anety Szczepańskiej ale posługując sie takimi argumentem,musielibyśmy założyć, że każda forma eliminacji jest z gruntu zła ... każdy sport ma swoje patologie, mniejsze lub większe, podobne przypadki nie dotyczyły przecież tylko judo ale wielu innych dyscyplin sportowych, Cantona tez nie zrobił furory w reprezentacji Francji choć wielu go w niej widziało.
Poza tym jeśli polskie środowisko BJJ nie znajdzie jakiegoś sensownego rozwiązania to pewnie podobnych przypadków z roku na rok będzie co raz więcej ...
  • 0

budo_columbus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dragon's Den Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Znajac kulisy polskiego BJJ (dobrze zobrazowane przez opisane w tym watku wydarzenia), nie widze szans na powstanie zwiazku czy federacji. zaraz by sie okazalo, ze ktos przywlaszczyl skladki, w reprezentacji jest czyjs ziomek albo syn, a na oficjalnym logo jest reklama sklepu miesnego...
ale moze rzeczywiscie dobrym rozwiazaniem bylby jakis ranking -przedstawiciele klubow musieliby sie dogadac co do tego, jakie imprezy sa zaliczane a jakie nie (co moze okazac sie niemozliwe, albo co moze spowodowac pojawianie sie imprez-zartow, organizowanych we srode o 13:00 w Pcimiu Dolnym) i jaka ilosc punktow jest przyznawana za poszczegolne miejsca.
w przeciwnym razie, pomimo calej burzliwej dyskusji, w przyszlym roku bedzie tak samo albo i gorzej (pojedzie pewnie wiecej osob, na wszelki wypadek kazdy klub przygotuje swoja liste i przekaze ja potajemnie).
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

z jednej strony nie jestes rzecznikiem ,a z drugiej jedziesz po ludziach ktorzy wypowiadaja ostro swoje zdanie( jakiekolwiek by ono nie bylo) , wiec jak to jest? niestety jestes stronniczy...

Wypowiadać swoje zdanie trzeba umieć. Rozumiem, że istnieje steoreotyp zawodnika bjj-karka tudzież mającego problem z formułowaniem myśli, ale czytając komentarze pod artykułem "GS" naprawdę odetchnąłem atmosferą podstawówki klasa 5-8 :) . Nie mam szacunku do takich osób. Na macie mogą udowodnić swoją wartość, mam nadzieję, że oprócz tego nauczą się jeszcze właściwego formułowania myśli. W końcu trening bjj czyni ludzi lepszymi :D

No chyba, że chodzi o podsycenie konfliktu międzyklubowego, wtedy proponuję zaagnażować w sprawę media i np. zniszczyć swoim samochodem czyjś motocykl albo zrobić coś równie efektownego, PR będzie w sam raz :) Ktoś będzie 'zły', a ten drugi 'dobry'. Szkoda tylko, że pieniądze nie będą takie jak w boksie.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Z
ale moze rzeczywiscie dobrym rozwiazaniem bylby jakis ranking -przedstawiciele klubow musieliby sie dogadac co do tego, jakie imprezy sa zaliczane a jakie nie (co moze okazac sie niemozliwe, albo co moze spowodowac pojawianie sie imprez-zartow, organizowanych we srode o 13:00 w Pcimiu Dolnym) i jaka ilosc punktow jest przyznawana za poszczegolne miejsca.

Ranking juz jest prowadzony, wystarczy go moze dopracowac (podzial na bjj i sf, wagi i pasy) i byloby wszystko jasne.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
soohy: eric cantona byl czolowa postacia reprezentacji francji (nawet kapitanem) do chwili pamietnego incydentu ze skokiem karate na kibica w trakcie meczu z crystal palace(albo everton, nie pamietam).
po tym wydarzeniu byl zawieszony na rok, a gdy wrocil w reprezentacji rzadzil juz mlody zidane z bordeux.
takze nie widze tutaj analogii do zaistnialej sytuacji ale ciesze sie ze przywowales tego wspanialego zawodnika.
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
...wiem, wiem :D ale to był pierwszy przypadek jaki nasunął mi sie na myśl, i do dziś lubię oglądać go w akcji, chodzi mi raczej o podkreślenie tego,że w sporcie to nie pierwszyzna i zdarza się,że nawet najlepsi nie dochodzą tam gdzie powinni pomimo ewidentnych predyspozycji, ostatnio w cafe futbol na POLSACIE wypowiedziano sie w podobnym tonie o Kowalczyku, twierdząc ,ze ze swoim talentem mógł zdziałać 30 razy więcej ale Kowalczyk to zupełnie inna historia :) Ci którzy znają się choć troszkę wiedz dlaczego rozmienił na drobne swój potencjał...
Myślę, że wielu z nas mogłoby wskazać inne przykłady, choćby przywołany wcześniej - Anety Szczepańskiej...
... a wracając do BJJ to wg mnie najbliższy ideałowi pomysł zaproponował Bagi a przynajmniej wskazał właściwy tok działania. Można wyznaczyć imprezy" punktowane" i na tej podstawie zrobić listę przy założeniu ,że na ME pojadą zawodnicy z pierwszej trójki w każdej kategorii. Wiadomo,że każdy pomysł będzie się cechował jakąś ułomnością ale to jest z tak jak z demokracją :D nie jest idealna ale ponoć jeszcze nikt lepszego systemu nie wymyślił , i jak by na to nie spojrzeć istnieje potrzeba jakiegoś konsensusu w tej sprawie. Mam nadzieje ,ze relacja z przyszłej imprezy będzie zawierała większą dawkę pozytywnych emocji ... a tak na koniec....jak to mawiał jeden z naszych wieszczów zgoda buduje - niezgoda rujnuje :D
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

1. W poprzednich latach nikt nigdy nie interesował sie czy LGT ma jakiś utalentowanych zawodników do składu drużyn czy nie, dlatego gdy okazało się że możemy PRAWIE sami skompletować składy (uważając że może być KILKA drużyn z jednego kraju) doszliśmy do wniosku że tak po prostu zrobimy.
2. O ostatecznym składzie drużyn decydował również Piotr Bagiński i Karol Matuszczak... oczywiście tylko LGT jest złe...
3. Byłem przy wywiadzie udzielonym dla Głosu Szczecińskiego, Manolo wyraźnie powiedział że to Pierwszy medal dla Polski czarnych pasów w kategorii Adulto i pomimo że nie jest zadowolony ze swoich walk, cieszy się z zajętego miejsca. Niestety nie mieliśmy możliwości przeczytania tekstu przed drukiem i pojawił się błąd.4. Podobnież wszystkim tu zależy na sukcesach POLSKI, więc chciałbym zauważyć że drużyna niebieskich pasów -74 kg, tak szeroko tu omawiana, przywiozła z Lizbony ZŁOTY medal (a atakowany wyżej Mariusz Abramiuk wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, tylko czy to ważne skoro był z LGT)
5. Na koniec chciałbym zauważyć że gdyby nie moja interwencja u organizatorów to drużyny poniżej Czarny/Brąz (trzy zdobyte medale) nagrodzone były by pięcioma medalami a rezerwowi byli by pominięci. Jak sami zauważyliście zawodnicy z mojego klubu byli wystawiani na dwóch pierwszych miejscach... no ale co tam trenerzy LGT w dupie mają całą resztę zawodników.
6. Ci z was którzy dowiedzieli się dopiero przed walką że zostali skreśleni z list drużyn, myślę że to chyba wina waszych szkoleniowców że nie przypilnowali tego. Czy to ja miałem biegać i sprawdzać kto został pominięty? Z naszych list zostało wykreślonych 15 zawodników, o nich się przejmowałem, ich poinformowałem. Trudno żebym jeszcze szukał BIEDNEJ poszkodowanej 6 z drugiej listy, w szczególności że nawet nie znałem ich nazwisk.

PS. Deprawator wspomniał że całkiem niedawno dość aktywnie wypowiadałem się na tym forum. Jednak jak widzę (czytam) osoby które na różnych turniejach klepią mnie po plecach, witają się, pytają jak leci, a później przed ekranem monitora czy za plecami mieszają z błotem... śmiać mi się chce. Naprawdę bardziej szanuję tych co nawet nie podają mi ręki. Niektóre słowa wypowiedziane na tym forum były całkiem niepotrzebne... całkiem... Jednak już za późno.


mógł powiedzieć , że dostał brązowy medal przegrywając pierwszą i jedyną walke w swojej wadze po 30 sekundach , a że nie było wystarczającej liczy zawodników w jego wadze , tak o to dostał upragniony brązowy medal . i jak takie coś mozna nazwac SUKCESEM ?
  • 0

budo_cięta riposta
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Nie wiem co to za dziwna nagonka na trenerów LGT. A gdzie tu odpowiedzialność zbiorowa? W ustalaniu drużyn brali udzial takze inni szkoleniowcy. Charly te zdjęcia co mialy nam zaobrazowac wyzszosc trenera BT? Tego samego co ulegl na NO PROBLEM CUP mlodszemu z braci LINKE? A co do "1$" - Twoje wypowiedzi sa tak tanie jak banknot ktorym sie podpisujesz :) POZDRAWIAM
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Uwielbiam ludzi, którzy pojawiają się znikąd, nie wiadomo kim są i już w pierwszym poście atakują ludzi, którzy od dawna tworzą to forum. :)
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Nie wiem co to za dziwna nagonka na trenerów LGT. A gdzie tu odpowiedzialność zbiorowa? W ustalaniu drużyn brali udzial takze inni szkoleniowcy. Charly te zdjęcia co mialy nam zaobrazowac wyzszosc trenera BT? Tego samego co ulegl na NO PROBLEM CUP mlodszemu z braci LINKE? A co do "1$" - Twoje wypowiedzi sa tak tanie jak banknot ktorym sie podpisujesz :) POZDRAWIAM



i co w związku z tym ? to że przegrał nie znaczy ze jest slaby czy gorszy tak ? kazdemu moze przytrafic sie slabszy dzien , slabsza dyspozycja , czlowiek nie jest maszyną do wygrywania zawodow non stop, nie wiem co chciales osiągnac pisząc to , zobacz na osiągniecia Piotra Bagińskiego , ile medali zdobyl w krajowych zawodach czy zagranicą , mimo swojego wieku dalej jest ścisłą czołówką w SF i BJJ swojej wagi a także OPEN , nie ma ludzi niezwyciężonych, zanim coś napiszesz zastanów sie 30 razy.
  • 0

budo_pienia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
poza tym wspomniana walka zostala rozstrzygnieta przez decyzje (punkty). dodajmy, mocno kontrowersyjna ;) ale to tak na marginesie...
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Nie wiem co to za dziwna nagonka na trenerów LGT. A gdzie tu odpowiedzialność zbiorowa? W ustalaniu drużyn brali udzial takze inni szkoleniowcy. Charly te zdjęcia co mialy nam zaobrazowac wyzszosc trenera BT? Tego samego co ulegl na NO PROBLEM CUP mlodszemu z braci LINKE? A co do "1$" - Twoje wypowiedzi sa tak tanie jak banknot ktorym sie podpisujesz :) POZDRAWIAM


po takich wypowiedziach wnioskuje , że masz może z 16 lat pozdrawiam
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
mistrz ciętej riposty jak widać nie wie nawet co znaczy pojęcie odpowiedzialność zbiorowa, której się tak dopomina
:lol:
  • 0

budo_kpr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sz-n

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

i co w związku z tym ? to że przegrał nie znaczy ze jest slaby czy gorszy, tak?


Heheheheheheheheehe.

Myślałem, że zawody są właśnie tego miernikiem. Przez ostatnie 4-6 stron mówione było, że to zawody mają pokazać kto ma prawo startu w drużynie narodowej. Popraw mnie jeśli się mylę, ale to właśnie zawody pokazują kto jest lepszy, a kto gorszy :lol: . Życzę nam, aby po następnych ME 15 stron było zapełnione gratulacjami, zdjęciami, relacjami a nie kłótnią.
  • 0

budo_kpr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sz-n

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

mógł powiedzieć , że dostał brązowy medal przegrywając pierwszą i jedyną walke w swojej wadze po 30 sekundach , a że nie było wystarczającej liczy zawodników w jego wadze , tak o to dostał upragniony brązowy medal . i jak takie coś mozna nazwac SUKCESEM ?


czy Ty jesteś jakiś opóźniony? Udzielałeś kiedyś wywiadu? Jeśli nie Ty to byłeś kiedyś przy rozmowie do rubryki w gazecie? Ktoś mówi jedno, dziennikarz notuje najważniejsze punkty, tekst pisze później, potem tekst obcinają, edytują i przygotowują kolejne osoby tak, aby ładnie się wpasował do gazety. Tyle.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Zapomniałeś jeszcze o autoryzacji. Ale ja się tam nie znam, jestem dopiero na pierwszym roku dziennikarstwa.
  • 0

budo_kpr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sz-n

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Zapomniałeś jeszcze o autoryzacji. Ale ja się tam nie znam, jestem dopiero na pierwszym roku dziennikarstwa.


Właśnie też się dowiedziałem o tej autoryzacji, masz rację, ale jak widać na przykładzie to w praktyce wygląda to inaczej. Może w większych (sponsorowanych) artykułach ma to znaczenie, ale nie w małym artykule w dziale sport. No, ale z przyszłym dziennikarzem (?) się kłócił nie będę w tej materii :).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024