Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oszczędzamy dziewczyny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Oszczędzamy dziewczyny?

A jak to u dziewczyn jest? Wiadomo ze mezczyźni bardziej oszczędzaja kobiety na bjj:D


Usmialam sie :)

Poogladaj sparingi bialych pasow z dziewczynami ktora cwicza dluzej od nich.
90 procent meskiej czesci bedzie wydobywac z siebie resztki testosteronu, zeby tylko odowodnic lasce i calemu swiatu, ze jest w stanie ja pokonac ;-)
I stad sie miedzy innymi biora kalafiory u kobiet :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
kalafiory u kobiet biorą się z braku profilaktyki w postaci ochraniaczy na uszy. co do oszczędzania dziewczyn, staram się osobiście walczyć bez wykorzystania maksymalnej siły i całości pokładów mojego testosteronu, ale białym pasem nie jestem;). ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z bjj często nie potrafią kontrolować siły jednocześnie próbując nadrobić tym samym braki techniczne, stąd ten brak oszczędzania płci przeciwnej, dlatego lepiej ściskać się z doświadczonym kolegą;)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
W walce treningowej staram się z zasady nie używać całej siły (no chyba że walczę z znacznie cięższym od siebie przeciwnikiem). Dziewczyn nie oszczędzam chyba że są naprawdę początkujące albo o to poproszą.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Ehhh Arwena... to, że chłopaki starsi stażem nie poddają Cię na dzień dobry tylko pozwalają Ci coś tam porobić nie oznacza, że robią to ze względu na różnice płci. A z tego co zauważyłem, to chłopaki o podobnym stażu co Ty wcale, Cię nie oszczędzają bo tak jak to napisała Joanna boją się przypadkiem przegrać z dziewczyną.
Zdrówka C
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Dokladnie, nie chodzi tutaj o plec. Bardziej doswiadczony, na przyklad niebieski pas, bedzie oszczedzal biale, poczatkujace pasy, niezaleznie czy to chlopak czy dziewczyna. Wkoncu ten poczatkujacy niech tez cos sprobuje zrobic, a nie tylko klepie co 3 sekundy :wink:
Podobnie jezeli dziewczyna ma kilkadziesiat kilo mniej, to tez nie ma sensu zeby chlopak wtedy uzywal sily, taki sparing nie ma wtedy sensu.
Zreszta tak jak juz bylo napisane, z zalozenia na sparingach nie walczy sie na 100%, jednak poczatkujacy jeszcze nie znajac techniki nadrabiaja sila.
Jezeli dziewczyna jest na podobnym poziomie technicznym/wagowym to nikt nie bedzie jej odpuszczal :)
  • 0

budo_arwena87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Widać, ze niektórzy tutaj stosują zasadę : "Wszystko co powiesz moze zostac wykorzystane przeciw tobie" :wink: Oczywiscie ze po pewnym czasie zatraca sie granica gdy sie sparuje z facetami. Jednak na początku jest troszke inaczej... No moze moje zdanie wyszło zbyt ogólnie przyznaje :wink: Trzeba dużo umiejętnosci i czasu zeby w końcu móc na jednym poziomie sparować z facetami :-) Zwłaszcza gdy najchudszy meżczyzna i tak ma 16 kilo nadwagi :wink: Jeżeli zalożycielka tego tematu już je nabyła to tylko pogratulować :-) :-) i życzyc dalszych sukcesów :-)
  • 0

budo_agatkien
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od stażu treningowego a co za tym idzie umiejetnosci przeciwnikow a nie od płci :roll:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Nie uzywac sily? Moj przyklda co prawda jest sprzed ponda 2 lat (z czasow kiedy mi
sie chcialo jeszcze cwiczyc) - wtedy w naszym klubie bylo pare dziewczyn, m.in. jedna nazywana przez nas Soczkiem. Jakbym nie uzywal sily, to by mi leb urwala. Dzieki sile tylko nie dalem sie udusic wiele razy (silowo zrywalem uchwyty), a najslabszy technicznie to ja wtedy nie bylem. No i ciezszy ze 25kg.
Byla dla mnie za szybka, za elastyczna i miala dar myslenia w walce, co jest raczej darem od niebios, a nie cecha do wytrenowania. (Nie wiem co sie z nia dzieje, stracilem z nia i reszta kontakt jakies dwa lata temu).
(pytanie do Jezyka - A Amiko jeszcze u Was cwiczy? Jesli tak, to pozdrow ja ode mnie).
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_arwena87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Wiadomo, ze na siłę trzeba reagować "sprawnym umysłem" szybkoscią reakcji, wykorzystywac błędy przeciwnika, tego tez trzeba sie uczyc. Z reguły dziewczyny, które zaczynają są słabsze i chudsze od facetów. Zresztą na treningach powinno sie wspłpracować, przeciez po to własnie sa zeby sie czegos nauczyc a nie tylko by "skończyc" kolegę i isć do domu (nieważne jak choćby mu głowę urwać) :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Wykorzystywanie bledow przecwnika, to najtrudniejsza nauka. Wiekszosc nawet dobrych zawodnikow ogranicza sie do wlasnych schematow.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Niestety u nas teraz czysto męska ekipa :-(




P.S. Arwena87 Joannaz nie założyła tego tematu ja go wydzieliłem bo post był nie na temat a równocześnie na tyle ciekawy że nie warto było wywalać do archiwum więc wyluzuj.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Szkoda. Tez miala talent.
K_P
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?

P.S. Arwena87 Joannaz nie założyła tego tematu ja go wydzieliłem bo post był nie na temat a równocześnie na tyle ciekawy że nie warto było wywalać do archiwum więc wyluzuj.


Że pozwolę sobie trochę offtopowo wtrącić: przydałby się na budo zwyczaj wpisywania [split] przed tytułem wydzielonego topic'u, bo dość często są takie nieporozumienia.

A w temacie: oczywiście, że się generalnie bardziej uważa przy ćwiczeniu z dziewczyną, w końcu różnice fizyczne są dość duże, gdyby tak nie było, to nie mielibyśmy podziałów płciowych na zawodach.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Ni chodzi o podzialy plciowe, istotniejszy jest stopien wytrenowania i podzialy wagowe. Pare kobiet na swiecie, ktore traktuja trening profesjonalnie, nawiazuja rownorzedna walke z mezczyznami w tej samej wadze.
K_P
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?

Ni chodzi o podzialy plciowe, istotniejszy jest stopien wytrenowania i podzialy wagowe. Pare kobiet na swiecie, ktore traktuja trening profesjonalnie, nawiazuja rownorzedna walke z mezczyznami w tej samej wadze.


No jasne, że nie, to jest szukanie jakiegoś seksizmu na siłę ;) Po prostu generalnie kobiety są mniejsze i słabsze, więc tak wychodzi.
  • 0

budo_arwena87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?

P.S. Arwena87 Joannaz nie założyła tego tematu ja go wydzieliłem bo post był nie na temat a równocześnie na tyle ciekawy że nie warto było wywalać do archiwum więc wyluzuj


Nie ma sprawy :D Nie znam jeszcze dokładnie zwyczajów na tym forum, ale na pewno nie mam żadnych do nikogo pretensji :-) , lubie byc w cenrtum uwagi :wink:
W końcu poszłam do klubu gdzie jestem jedyną kobietą :wink:
Z wyluzowaniem pozdrawiam :D
  • 0

budo_arwena87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
P.S. Żaruje of course :wink: Nie kopiować, nie drukować i kto wie co jeszcze :D

Najważniejsze jest kochac to co sie robi :-) Gdy jest taka motywacja wtedy płec nie ma znaczenia i nie ma babier nie do przeskoczenia... Wola walki, wiara w zwycięstwo, umieć zniesć porazke, cieszyć sie z wygranej. Powodzenia wszystkim ! :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Tak umiec znosic porazki - to najtrudniejsze, obok znoszenia... sukcesow...
K_P
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?
Kiedyś sparowałem dośc często z dziewczynami , było to judo, dziewczyny były na wysokim poziomie, ale i tak nie doganiały facetów nawet w tych samych wagach, osobiście zawsze uważałem przy takim treningu i nigdy nie poszedłem na całość ( bez podtekstów :) ).
Na bjj nie miałem okazji sparować z kobietą, ale....tak sobie myślę że taki np. klucz nogami mógłby byc przyjemny :) a tak na poważnie kolesia za klatę jak jest bez kimona pewnie łatwiej złapać niż kobietę, nie to żebym miał coś przeciwko i nie wszystko kojarzę z sexem ale.....

A tak z innej beczki to widziałem walki kilku kobiet i potrafia naprawdę być mocne, skuteczne i sprawne jak niejeden facet i za to respect :)

Pozdrówko dla wszystkich Pań na matach......
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Oszczędzamy dziewczyny?

tak sobie myślę że taki np. klucz nogami mógłby byc przyjemny :)


To chyba trudne do wykonania ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024