Skocz do zawartości


Zdjęcie

ME Lizbona 2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
240 odpowiedzi w tym temacie

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Czemu zamknac ? Bo ktos jedize po LGT ?
  • 0

budo_1$
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

i nie umniejszajmy bo robi sie to nudne i zalosne.


a "uwiekszac" mozna?? ;)

(taki zart zeby mnie nikt nie zjechal)
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
o co chodzi w :

-czarnym pasie za zwyciestwo?
-"wygralem dwie zremisowalem jedna"

mozna bylo zremisowac?
  • 0

budo_columbus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dragon's Den Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
rozwalily mnie komentarze na stronie wspomnianego Glosu Szczecinskiego



:)

Sytuacje z druzynowka uwazam za skandaliczna, ale chyba juz czas przestac sie podniecac. a co do publikacji w GS, to dzis wysylam artykul do PASMA i GLOSU URSYNOWA :-)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Jedyną sensowną propozycję w tym temacie zauważyłem ze strony Joanny, no ale ona chyba jest przyzwyczajona do inych standardów :)

Cała reszta dyskusji pod względem merytorycznym jest g. warta, obnaża za to typowo polskie podejście umniejszania sukcesów.

Kategorii medalowych, w których można było mieć medal przegrywając było sporo więcej - do prześledzenia. Można się oburzać, a można też do tego podejść inaczej: w Europie jest mnóstwo ludzi, kórzy mogliby w danej kategorii wystartować, jednak się nie pojawili. Plus dla tych, którzy przyjechali. Kwestia podejścia.

Odnośnie osiągnięć Bagiego vs Manolo, to prześledzcie sobie ile medali przywiózł juz Mariusz w czarnych pasach w swojej kategorii wiekowej. I zrobił to przed Bagim, nic temu ostatniemu nie umiejszając.

Podchodząc do tematu konstruktywnie: potrzebne jest opracowanie systemu typowania zawodników do drużynówki, powinni to zrobić wszyscy trenerzy. Nie było takiego systemu na ME 2008. Tu jest pewien problem, bo nie wszyscy ze sobą rozmawiają. :)

PS. Jestem z LGT, uups to oznacza, że jestem stronniczy.
PS2. Ale fajne komentarze pod artukułem "Głosu Szczecińskiego", normalnie poczułem się jak w szkole podstawowej, a może w przedszkolu, hahaha.
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Jedyną sensowną propozycję w tym temacie zauważyłem ze strony Joanny, no ale ona chyba jest przyzwyczajona do inych standardów :)

Cała reszta dyskusji pod względem merytorycznym jest g. warta, obnaża za to typowo polskie podejście umniejszania sukcesów.

Kategorii medalowych, w których można było mieć medal przegrywając było sporo więcej - do prześledzenia. Można się oburzać, a można też do tego podejść inaczej: w Europie jest mnóstwo ludzi, kórzy mogliby w danej kategorii wystartować, jednak się nie pojawili. Plus dla tych, którzy przyjechali. Kwestia podejścia.

Odnośnie osiągnięć Bagiego vs Manolo, to prześledzcie sobie ile medali przywiózł juz Mariusz w czarnych pasach w swojej kategorii wiekowej. I zrobił to przed Bagim, nic temu ostatniemu nie umiejszając.

Podchodząc do tematu konstruktywnie: potrzebne jest opracowanie systemu typowania zawodników do drużynówki, powinni to zrobić wszyscy trenerzy. Nie było takiego systemu na ME 2008. Tu jest pewien problem, bo nie wszyscy ze sobą rozmawiają. :)

PS. Jestem z LGT, uups to oznacza, że jestem stronniczy.
PS2. Ale fajne komentarze pod artukułem "Głosu Szczecińskiego", normalnie poczułem się jak w szkole podstawowej, a może w przedszkolu, hahaha.


co to ma do rzeczy ? z twojej opini wygląda na to , że Manolo jest lepszy bo czarny pas dostał wczesniej..
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Komentarze są jakie są, niektóre istotnie dość mocne. Niemniej jednak niektórym się nie dziwię, przykładem może być cytat z artykułu.

Mariusz Linke (czarny pas) wrócił z Lizbony z brązowym medalem.

- To historyczne osiągnięcie dla naszego kraju - przyznaje mistrz i trener jednocześnie, twórca polskiej szkoły brazylijskiego jiu jitsu. - Żaden Polak w czarnych pasach, na żadnych zawodach tej dyscypliny nie zdobył medalu.


Przypomnę chociaż mundial CBJJE, gdzie w kategorii czarnych pasów był medal a są to zawody z pewnością większej rangi niż ME.

Rozumiem, że jest konkurencja między klubami ale takie wypowiedzi są nie na miejscu.
Nie chcę oczywiście nikogo atakować, przedstawiam jedynie swoje zdanie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Komentarze są jakie są, niektóre istotnie dość mocne. Niemniej jednak niektórym się nie dziwię, przykładem może być cytat z artykułu.

Mariusz Linke (czarny pas) wrócił z Lizbony z brązowym medalem.

- To historyczne osiągnięcie dla naszego kraju - przyznaje mistrz i trener jednocześnie, twórca polskiej szkoły brazylijskiego jiu jitsu. - Żaden Polak w czarnych pasach, na żadnych zawodach tej dyscypliny nie zdobył medalu.


Przypomnę chociaż mundial CBJJE, gdzie w kategorii czarnych pasów był medal a są to zawody z pewnością większej rangi niż ME.

Rozumiem, że jest konkurencja między klubami ale takie wypowiedzi są nie na miejscu.
Nie chcę oczywiście nikogo atakować, przedstawiam jedynie swoje zdanie.
Pozdrawiam


a wygłaszanie takiej opini już jest wogle nie na miejscu, jest to naprawde wielki sukces przegrać jedyną walke w swojej kategori wagowej w 30 sekund i wrócic z brazowym medalem , bo bylo za malo zawodnikow w tej wadze
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

co to ma do rzeczy ? z twojej opini wygląda na to , że Manolo jest lepszy bo czarny pas dostał wczesniej..


Nadinterpretacja, odniosłem się do wcześniejszych postów, z których wynika z kolei jakby Mariusz tych osiągnięć nie miał, tudzież były umniejszane. Całej dyskusji przyglądam się z raczej z rozbawieniem, 'ćwiczyłem' podobne rzeczy już w innych działach (sztukach walki) i raczej się już w 'dyskusje' nie mieszam (inna perspektywa: cieszę się, jak mi się uda na treningi chodzić regularnie i problemy domowe mnie nie wykańczają, haha :) ).

Moja propozycja jest taka, coby się trenerzy dogadali i stworzyli wspólny system. To się chyba da zrobić, nawet pomimo animozji.
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Wszystko da się zrobić, tylko wystarczą małe chęci , niektórzy chcieliby dojść do porozumienia, którzy mają na uwadze dobro wszystkich rodaków/polaków na takich wielkich imprezach jak np ME ale niestety inni mają to gdzieś i dbają tylko o dobro swoje i swojego klubu.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Kocham takie ogólnikowe 'niektórzy', 'coś', itd. :)

Aby to 'coś', czyli zasadę stworzyć najpierw musi pojawić się motor działania, czyli ktoś kto zacznie i co ważniejsze doprowadzi sprawę do końca. Skontaktuje się z trenerami wszystkich grup (a przynajmniej tych większych) i przeforsuje jakąś propozycję. Na pewno nie zrobi tego przez forum. Bo o wspólnej organizacji na poziomie stowarzyszenia czy związku raczej nie ma co marzyć. Oczywiście to rozwiązanie powinno być ustalone na długo przed terminem kolejnych ME.

To akurat nie jest moja brożka, więc kończę swoje przydługie wystąpienie, wracam do szukania czasu.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Zeby troche rozladowac atmosfere wrzuce kilka zdjec z zawodow:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Dekoracje:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Jon Snow ja mam takie pytanie ,czemu nie ustosunkujesz sie do zadnych argumentow przeciwko LGT , jak chocby wypowiedz Manolo w gazecie ,ze zdobyl jako pierwszy i jedyny medal w czarnych pasach ( do tego przegrywajac jedyna walke )
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

PS. Jestem z LGT, uups to oznacza, że jestem stronniczy.
P


Niestety TAK...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
Mystic, nie jestem rzecznikiem prasowym LGT, ani Manola :lol: (może chodzilo o kategorię adulto?)

Podsumowując: gratki dla wszystkich startujących.

PS. Życzenia powstania przejrzystego i działajacego systemu eliminacji do drużyn narodowych.
PS2. Przemo ty chyba nie masz 22 lat 8O jak w Twoim portfolio widać, trochę za mało jak na kategorię Purple Belt Master :?: :wink: (jakby ktoś nie widział emotionek, to jest żart)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
moze ? w podanym fragmencie nie ma nic na temat kategorii adulto...nie dziwie sie ,ze niektorych krew zalewa i komentarze na GS ,a Ty piszesz tylko ,ze "czuje sie jakbym wrocil do podstawowki", z jednej strony nie jestes rzecznikiem ,a z drugiej jedziesz po ludziach ktorzy wypowiadaja ostro swoje zdanie( jakiekolwiek by ono nie bylo) , wiec jak to jest? niestety jestes stronniczy...
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
PS2. Przemo ty chyba nie masz 22 lat 8O jak w Twoim portfolio widać, trochę za mało jak na kategorię Purple Belt Master :?: :wink: (jakby ktoś nie widział emotionek, to jest żart)[/quote]


To nie ten Przemo...
Pozdrawiam
  • 0

budo_maca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008

Po wezwaniu mnie przez Rogera Gracie okazalo sie,ze moze startowac tylko jedna druzyna wiec z trenerami innych ekip(np Bagi.Karol Matuszczak)ustalilismy wspolna liste.Jezeli jest to cwaniactwo z naszej (mojej i brata)strony to jest mi przykro.ale gdyby nie to cale zamieszanie to w ani jednej druzynie nie byloby mojego zawodnika bo listy druzyn zgloszone przez innych trenerow nie uwzglednialy nas mimo ze bylismy najbardziej licznym teamem.


z innego foruma:

Roger wezwal Manola do stolika dlatego, ze chlopaki - purpurowe pasy powyzej 76 kg (chodzi o ten team pomieszany z kilku klubow bo wczesniej LGT zglosilo tylko swoj team)rozmawiali w vice prezydentem federacji i on skierowal Ich do Rogera gdyz Roger ma dziewczyne Polke i zna polska polityke i wlasnie Roger mial podjac decyzje. Chlopaki wytlumaczyli wszystko tej dziewczynie Rogera i Ona przetlumaczyla Rogerowi, a ten z kolei wezwal Manola, zeby to wyjasnic bo tak byc nie moze.


  • 0

budo_dezoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Linke Gold Team/ SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: ME Lizbona 2008
1. W poprzednich latach nikt nigdy nie interesował sie czy LGT ma jakiś utalentowanych zawodników do składu drużyn czy nie, dlatego gdy okazało się że możemy PRAWIE sami skompletować składy (uważając że może być KILKA drużyn z jednego kraju) doszliśmy do wniosku że tak po prostu zrobimy.
2. O ostatecznym składzie drużyn decydował również Piotr Bagiński i Karol Matuszczak... oczywiście tylko LGT jest złe...
3. Byłem przy wywiadzie udzielonym dla Głosu Szczecińskiego, Manolo wyraźnie powiedział że to Pierwszy medal dla Polski czarnych pasów w kategorii Adulto i pomimo że nie jest zadowolony ze swoich walk, cieszy się z zajętego miejsca. Niestety nie mieliśmy możliwości przeczytania tekstu przed drukiem i pojawił się błąd.
4. Podobnież wszystkim tu zależy na sukcesach POLSKI, więc chciałbym zauważyć że drużyna niebieskich pasów -74 kg, tak szeroko tu omawiana, przywiozła z Lizbony ZŁOTY medal (a atakowany wyżej Mariusz Abramiuk wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, tylko czy to ważne skoro był z LGT)
5. Na koniec chciałbym zauważyć że gdyby nie moja interwencja u organizatorów to drużyny poniżej Czarny/Brąz (trzy zdobyte medale) nagrodzone były by pięcioma medalami a rezerwowi byli by pominięci. Jak sami zauważyliście zawodnicy z mojego klubu byli wystawiani na dwóch pierwszych miejscach... no ale co tam trenerzy LGT w dupie mają całą resztę zawodników.
6. Ci z was którzy dowiedzieli się dopiero przed walką że zostali skreśleni z list drużyn, myślę że to chyba wina waszych szkoleniowców że nie przypilnowali tego. Czy to ja miałem biegać i sprawdzać kto został pominięty? Z naszych list zostało wykreślonych 15 zawodników, o nich się przejmowałem, ich poinformowałem. Trudno żebym jeszcze szukał BIEDNEJ poszkodowanej 6 z drugiej listy, w szczególności że nawet nie znałem ich nazwisk.

PS. Deprawator wspomniał że całkiem niedawno dość aktywnie wypowiadałem się na tym forum. Jednak jak widzę (czytam) osoby które na różnych turniejach klepią mnie po plecach, witają się, pytają jak leci, a później przed ekranem monitora czy za plecami mieszają z błotem... śmiać mi się chce. Naprawdę bardziej szanuję tych co nawet nie podają mi ręki. Niektóre słowa wypowiedziane na tym forum były całkiem niepotrzebne... całkiem... Jednak już za późno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024