Skocz do zawartości


Zdjęcie

instruktor samoobrony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_dragao86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

instruktor samoobrony
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowy na forum. Mam do Was pytanie- trenuje juz dluzszy czas bjj i mam w planach zalozyc w przyszlosci szkolke bjj dla dzieci obok mojego miasta w ktorym mieszkam. Czy i jakie uprawnienia sa mi do tego potrzebne. Bardzo prosze zorientowane w sprawie osoby o odpowiedz. Pozdrawiam. Bjj rulez
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
Z pewnością Instruktor Rekraacji Ruchowej, z tego co się orientuję to w Polsce na tą chwilę wystarcza by móc prowadzić klub. Jeżeli się mylę naprostujcie to.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony

- trenuje juz dluzszy czas bjj i mam w planach zalozyc w przyszlosci szkolke bjj dla dzieci obok mojego miasta w ktorym mieszkam.

Ile dokładnie trenujesz? Rok, może dwa? Takie pomysły rodzą się zwykle do tego okresu właśnie.
Zdrówka C
  • 0

budo_dragao86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
witam

prosilem o odpowiedz jakie papiery sa potrzebne to raz a dwa co to za regula ze "takie pomysly rodza sie..." bla bla bla trenuje od 2003 roku jestem chory nie wazne na co i nie wiem czy cos osiagne w tym sporcie ale to duza czesc mojego zycia dlatego chce miec jakis wklad w rozwoj bjj w moim miescie pozdrawiam i nie czekam na twoja odpowiedz
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony

bla bla bla trenuje od 2003 roku[...]

Sporo :-)

Wybacz, że nie zastosowałem się do Twojej prośby i odpisałem. Sprawdź też priva, napisałem dwa zdania na interesujący Cię temat.
Zdrówka C
  • 0

budo_dragao86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
witam

spoko :wink: ale ja jestem nowy na forum i nie mam mozliwosci wejscia na priva nie wiem dlaczego na prawde dopiero zaczynam sie tu rozkrecac. pozdrawiam bjj rulez
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
Musisz mieć uprawnienia instruktorskie, specjalność samoobrona, powinno wystarczyć.
A to, ile ćwiczysz ma znaczenie drugorzedne, o ile potrafisz prawidłowo i skutecznie nauczać, nie narażając zdrowia uczniów:) I nie przejmuj się pajacami kolego;)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony

A to, ile ćwiczysz ma znaczenie drugorzedne,


Ciekawe... bo z tego co wiem, to aby zostać instuktorem samoobrony, należy m.in:
- mieć ukończone 20 lat,
- posiadać jakiśtam stopień w określonym stylu (stąd było moje pytanie o staż)
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
Witam!

Możesz zrobić kurs instruktora rekreacji ruchowej (specjalność samoobrona) lub kurs instruktora dyscypliny sportu (specjalność jiu jitsu).

W zasadzie rozporządzenie nie określa minimalnego wieku jaki musi posiadać osoba ubiegająca się o ww. dokumenty. Ważne jest natomiast to aby mogła udowodnić posiadanie wykształcenia średniego.

Kurs instruktora rekreacji ruchowej może być łatwiejszy do zrobienia (więcej ośrodków uprawnionych do tego typu szkoleń), jednak biorąc pod uwagę że ćwiczysz bjj chyba lepiej zrobić kurs instruktora sportu. Poszukaj dobrze na tym forum, były kiedyś o tym jakieś tematy.

Nie wiem czy nie będzie to złamanie jakiegoś regulaminu... ale zaryzykuję ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam serdecznie...
i życzę sukcesów w 2008 roku.
  • 0

budo_dragao86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
Witam

Bardzo dziekuje za te odpowiedz i linki. Nie wiedzialem ze tak blisko (Katowice) jest mozliwosc zrobienia kursu. Jeszcze raz dziekuje i szczesliwego Nowego Roku. bjj rulez
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
Jak się decydujesz na kurs to rób kurs instruktora sportu ze specjalnością jiu jitsu . Jak zrobisz papiery instruktora sportu , kiedyś jak będziesz chciał możesz robić kurs trenera 2 klasy ,nawet dalej 1klasy i mistrzowskiej . Wszystko się może kiedyś przydać . Z papierami instruktora bądź trenera sportu można być organizatorem zawodów sportowych po kursie instruktora samoobrony takich uprawnień nie masz. Jak dojdzie do poważniejszej kontuzji na zawodach sportowych wśród dzieci , a może być że trafisz na uporczywego rodzica wchodzi prokurator , a ty nie masz prawa być organizatorem zawodów , mało tego naginasz prawo , ponieważ nie masz uprawnień do szkolenia w wyczynie sportowym. Stego co dowiedziałem się od wykładowców z AWF , trwają prace w ministerswie sportu może wejść derektywa wycofująca organizowanie kursów instruktora samoobrony. Rób kurs instruktora sportu , po prostu masz mocniejszy papier. Te kursy podobnie kosztują.
  • 0

budo_dragao86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
Witam

Dziekuje Wszystkim za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno w wymaganych dokumentach na instruktora sportu o specjalnosci jj jest certyfikat o stopniu. U mnie w klubie nie wystawiano nam do tej pory takich certyfikatow trenujemy bjj od czasu do czasu przyjedzie Roberto Atalla lub Mariusz Linke i to oni jako czarne pasy zasluzonym przynaja czasmi pas lub belki. Co w tym wypadku? Poprosic ich o potrzebne pismo?

pozdrawiam bjj rulez
  • 0

budo_eftestad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS Kodokan Gliwice / Katedra Odlewnictwa POLSL
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
niestety chodzi tu o stopien POLSKIEGO ZWIAZKU JU JITSU :( u nas tez nadaje Roberto Atalla, ale co do instruktorow to pogadaj ze swoim trenerem, nie wiem jak u was u nas trener ma prawo nadawac stopnie ju jitsu...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony

niestety chodzi tu o stopien POLSKIEGO ZWIAZKU JU JITSU :( u nas tez nadaje Roberto Atalla, ale co do instruktorow to pogadaj ze swoim trenerem, nie wiem jak u was u nas trener ma prawo nadawac stopnie ju jitsu...


No niestety na kursy do PZJJ przyjmuja kogo popadnie bez wiekszego sprawdzania a wiec dla papierka moze zrobic kazdy ...
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
A jak zostać instruktorem w "submission fighting" skoro tam nie ma pasów i certyfikatów?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony

A jak zostać instruktorem w "submission fighting" skoro tam nie ma pasów i certyfikatów?


A jak zostac instruktorem zapasow ?
Czy zapasnik powinien dostawac uprawnienia instruktora karate bo np we wlasnym zwiazku nie chca go dopuscic lub nie maja w danej chwili kursu ?

W ogole specjalizacja w kursach jest bzdurna powinna byc tylko czesc ogolna a reszte powinna nadawac organizacja. Inaczej dochodzi do absurdow ze instruktorzy jj nie potrafia nawet porzadnie padu wykonac nie mowiac juz o podstawowych rzutach bo jak nie wiadomo gdzie zrobic kurs to zawsze znajda sie idioci z jj ktorzy dla kasy zrobia nawet szachistom kurs z jj
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony
śpiew przyszłości
nie ma organizacji SF w Polsce

Bardziej by mnie zastanawiało jak zrobić "legalny" papier pod "nielegalny" sport
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: instruktor samoobrony

śpiew przyszłości
nie ma organizacji SF w Polsce

Bardziej by mnie zastanawiało jak zrobić "legalny" papier pod "nielegalny" sport


Nie ma organizacji to nalezy ja stworzyc - ale organizacja to znaczy uporzadkowanie pewnych spraw, przestrzeganie pewnych regul a nie wszystkim to w smak ....

Pod kurs samoobrony mozna zaliczyc wszystko ale to nie sport a rekreacja sa ograniczenia w pozniejszym nauczaniu czy organizacji zawodow ....

Ja bym nie rozpatrywal tego jak zrobic legalne papiery pod nielegalna dyscypline ale jak zalegalizowac dyscypline a nie ciagle isc na latwizne bo ktos uczynny cos zorganizuje i jest sie instruktorem narciarstwa uczac jazdy konnej bo tak to teraz wyglada ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024