Skocz do zawartości


Zdjęcie

sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
witam,
zapraszam chętnych na bezpieczne sparingi (softy lub ochraniacze) w różnych konfiguracjach.

nóż vs palka
nóż vs kij
nóż vs nun
nóż vs nóż
nóż vs bat
i oczywiście inne pary z wymienionych broni - palka na kij, na nun itd.


Jeśli ktoś chce sie dołączyć z inną, lub taką samą bronią do zabawy to zapraszamy.
Spotkanie w Warszawie.

ps. sparingi nie będą do zabicia się. Ich celem jest własny rozwój przy minimalizacji kontuzji.

To nie są zawody, raczej forma wspólnych warsztatów.
Mamy wstępne porozumienie na sparing z Kooniem on bat ja nóż.

Nie sparowałem nigdy z biczownikiem :D . Czy mam jakieś obawy - pewnie że mam. Ale mogę coś sprawdzić w moich technikach i np. wyeliminować debilne nawyki.
Dlatego zapraszamy też wahających się. To warsztat, sporo pracy ale i dobra zabawa.

Pewnie kilku rycerzy namówię, zapraszamy i kendoków i kolegów z tai chi i kung fu i w ogóle.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
dzieki Kriss za tego posta bo zaśmiecaliśmy watek o nunie- ja spodziewam sie dotrzeć do w-wy jakoś w lecie ale jest trochę innych ludzi którzy może wykażą chęć uczestnictwa- uważam ze nie ma lepszej "szkoły" niż sparing i jeszcze raz sparing :D

edyta

wrzuciłem zaproszenie na batowym forum :twisted: warszawiaków tam sporo:)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
hmm... mam malutką prośbę,niech ktoś nawet jeśli nie kręci to niech to przynajmniej fotografuje. :-)
Raczej sparingi nóż/pałka etc. vs bat/nun etc ;-) zdarzają sie bardzo rzadko i warto zachować to dla potomności :P
poza tym ja do wawy mam daleko a bardzo chętnie bym obejrzał coś takiego.
Taki dog brothers wersja soft ;-)
  • 0

budo_kiścień
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
Witam,

no ja z checia sprawdze bicz na inne cusie :)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
Filmy nie, zdjęcia tak :D

Filmy nie, bo to zajęcia dla uczestniczących a nie kibiców. Inwestujemy w wiedzę dla biorących udział.
Zdjęcia tak, bo to zajebista pamiątka.


Proponuję najbliższą niedzielę :D

Noże mamy z gąbki, palki też gąbką obite. Kontuzji nie powinno być.
ps. jak się zabezpieczyć przed batem? Maskę szermierczą mam, do tego kurtka?



Sala jest, więc jak ktoś się napalił a teraz nie może to spoko. Np. w następną.
  • 0

budo_przeszczep
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
Ja się piszę :) Dawno nic z batem nie robiłem.

Do ochrony: maska, kurtka i długie luźne spodnie. Powinno starczyć :)

A gdzie ta salka i w jakich godzinach? :)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa

Ja się piszę :) Dawno nic z batem nie robiłem.

Znaczy nikomu dawno batem nie wlałeś :D


Irzykowskiego 1A, róg Wyki i Lazurowej

Niedziela godz.11.



:D :D :)

no, nareszcie
  • 0

budo_kiścień
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
maska, rękawiczki polecam bardzo :P kurtka typu ramona, znaczy ciężka żeby energia crackera nie zadziałała zbytnio.

Jak z zasadami? bo niby w whipboxingu jet wsyztsko ok, bo sie uderza tylko w maski, a w takim sparingu można ciąc po dłoniach itp? Znaczy czy wsyztskei chwyty dozwolone bez, wydłubywania oczu i sprowadzania cycatych koleżanek w skapym ubraniu? :P
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
no to czekam na fotoreportaż :) - Kriss dla Twojej informacji Przeszczep jest aktualnym oficjalnym mistrzem naszej malej batowej społeczności w whipboxingu a Kiscień niekwestionowanym najlepszym freestylerem w bacie wiec reprezentacja godna :twisted:

co do zabezpieczeń to tego z nożem trzeba zabezpieczyć jak whipboxera a tego z batem tak jak zwykle do sparingów nożowych robicie - to tak gwoli jasności
  • 0

budo_kiścień
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
razcej po równo. Znaczy ja kejden ma remone która jakby nie aptrzec krepuje ruchy to drugi tez cos w tym stylu powinienm miec. BO jak ja bede miec na sobie tlyko maske, a przeciwnik grubą ramoneske to bedzie inaczej
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa

Jak z zasadami? bo niby w whipboxingu jet wsyztsko ok, bo sie uderza tylko w maski, a w takim sparingu można ciąc po dłoniach itp? Znaczy czy wsyztskei chwyty dozwolone bez, wydłubywania oczu i sprowadzania cycatych koleżanek w skapym ubraniu? :P


No pewnie że wszystko. Tylko parter sygnalizowany, sprowadzenie w dól i przerywamy. Bo jednak zależy nam na walce bronią.

I nie uderzaj draniu po stopach :D . To jest klub judo "Yawara" i trzeba być boso. Bo jak mnie trener "Kocioł" w obuwiu na macie zobacz, to mi ani moje noże i ani 115 kg nie pomoże :D
  • 0

budo_kiścień
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
ok, przy okazji moge sie posparowąć w parterze. Nie mam o tym pojecia ale z cheica dostane łomot na dźwignie chwyty itp :P
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
hmm... użycie noża bata w parterze ;-) To mogło by być interesujące :P
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa

no to czekam na fotoreportaż :) - Kriss dla Twojej informacji Przeszczep jest aktualnym oficjalnym mistrzem naszej malej batowej społeczności w whipboxingu a Kiscień niekwestionowanym najlepszym freestylerem w bacie wiec reprezentacja godna :twisted:


A ja sobie całkiem nieźle radzę z nożem i pałką - dogadamy się :D

Spoko, nawet obity zdobędę ciekawe doświadczenie. A o to właśnie chodzi.

Ćwiczyłem przeciw nożowi, pałce,pałkom, kijowi, nun, nawet włóczni, używając różnej broni.
Z batem nie mam doświadczenia

ps. Wy nie potrzebujecie mieć nic poza goglami na oczach. Nóż jest z gąbki, krzywdy nie zrobi. To ja się muszę zabezpieczyć.

wrzućcie mi jakiś whipboxing link. Żebym poznał charakter ruchu. (dajcie mi chociaż taką szansę :D )
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
celem wyrównywania szans i przedstawienia przyszlych przeciwników :wink: proszę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] komentarz durny ale w tleciekawe rzeczy się dzieja - sparingi pokazane realnie
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
Czy da się jakoś znakować uderzenia batem? Żeby potem nie było, "wybiłem Ci oko batem zanim wbiłeś mi nóż w brzuch" :)

Czy cracker może pozostawić jakiś ślad na masce? Macie na to sposoby?

To co? Ta niedziela na 11? :D


ps. Żartowałem z tym linkiem. Widziałem na filmikach obu kolegów , no i whiperów z Australii. W ogóle czasami szukam whip boxingu w sieci. Kolega Kiścień dwuręczny, też fajnie.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
tak właśnie ciut zdziwiony bylem Twoja prośbą 8)

nie znam patentów na znakowanie trafień - sędzia jest najbliżej i najlepiej powinien widzieć - oczywiście najlepiej widzi trafiony (czy raczej słyszy) bo tego nie da sie przegapić :wink: - stawiamy na uczciwość - ciągle sie uczymy i to mnie zależy na tym żeby potwierdzić trafienie oczywiście można iść w zaparte ale ... gdzie tu zabawa a co najważniejsze nauka??

jak chodzi o combat to musimy sobie zdawać sprawę z jednego - właściwie tylko trafienie w 2 cele powoduje wyeliminowanie przeciwnika - czyli oczy i tchawica - stąd takie pole trafienia (maska) w whip boxingu jest IMO najlepsze żeby urealnić starcie - trafienie wszędzie indziej cholernie boli ale na adrenalinie nie takie rzeczy można wytrzymać

mam szczera nadzieje ze chłopaki dotrą i coś fajnego będzie sie działo - ze swojej strony cholernie czasem żałuje ze wyjechałem z kraju w chwili gdy "moje dziecko" (jakim jest ten sport) właśnie zaczęło raczkować a ja je osierociłem :cry: :cry: :cry: :cry: :wink:
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
Jak mi koledzy uszkodzą dłoń to też nie powalczę, czy Wasz arsenał rośnie :D

Nasze sparingi też polegają na uczciwości, bo często kontra jest niewiele spóźniona.

A z Twoim wyjazdem, takie życie i tyle w temacie. Rozbujaj w temacie mieszkańców zielonej wyspy. Powstanie liga, zalejecie z czasem całą UE :D

ps. A Ty na stale?

Ktoś się jeszcze przyłącza?

Zapraszamy też obserwatorów. (z aparatami ale bez kamer)
  • 0

budo_przeszczep
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
Jak się w jądro z crackera dostanie to też ciężko kontynuować :P

Można by crackera w jakimś oleju albo atramencie może zamoczyć. Co prawda atrament przy pierwszym strzale cały zleci a olej tłuste plamy zostawi, ale może spróbować warto...

Można jeszcze przeciwnika całego kredą posmarować, ale nie wiem czy ktoś by się zgodził :P
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi - nóż vs bat, kij vs palka itd. Warszawa
Meadows pisze w swojej książce ze trafienie w każdą prawie cześć ciała jest groźne, ale ja do końca bym mu nie wierzył - to jednak hameryka :wink: i marketing a co za tym idzie trzeba pokazać ze moje "kungfu" jest najlepsze żeby pieniążki zgarnąć :evil: IMO nie ma gorszej postawy :evil:

na każdym kroku jak mówię o walce batem podkreślam ze to jest narzędzie pasterskie które moze być użyte jako broń - i to po spełnieniu określonych warunków (bo ma ona wady) - takie jak:
- niezbędne miejsce - sprawdzi sie na ulicy, ale nie w lesie, także w pociągu trudno bata używać,
- odpowiedni poziom umiejętności- tak to już jest ze wszystkimi flexsible weapon niestety
- praktyczny brak możliwości blokowania (no niby można po przechwycie body druga ręka ale wymaga to czasu - ja wole bronic sie unikiem i dystansem

za to ma tez i zalety :twisted:
- możliwość trzymania na dystans
-jest nie letalna
-uzywasz tylko jednej reki wiec druga jest wolna i możesz mieć w niej suport
- no i podstawowa jej zaleta ... LUBIĘ BAT :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024