Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Kyokushin i Taekwondo ITF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin i Taekwondo ITF

myślisz że to jest kyokushin ?

nie, to jest plywanie synchroniczne

nie, no w tkd kopie się trochę inaczej niż np. w prezentowanym na tym filmiku wyżej boksie tajskim pod nazwa klubu kyokushin dlatego ze w tkd nog się używa poprostu częsciej, i kopniecia sa może słabsze ale szybsze stąd troche różnic w technice.


Jestes czlowieku smieszny, nie masz zielonego pojecia czym jest kyokushin i jak wygladaja treningi. Masz chyba jakis kompleks albo boisz sie ze ktos moglby ci/twoim podopiecznym skopac dupe wcale nie trenujac taja/kicka.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin i Taekwondo ITF
Z podobieństw samych technik to chyba raczej niewiele. Podobne jest kopnięcie boczne czyli yop chagi + tora yop chagi. Z ITF-iego punktu widzenia wyglądają jakby techniki były wykonywane niedokładnie. Przyczyny mogą być różne.
Dollyo chagi/mawashi geri - jest kopane zupełnie inaczej - i tu ostrzeżenie dla kolegów z ITF-u że jak trafią na rozciagniętego KK to moga spodziewać się że okrężne na pysk wejdzi - dollyo lub goro podobnie działa.
Techniki ręczne: ap chirugi - technika jest zupełnie inna poza jednym wyjątkiem (innego nie spotkałem) - gunnun so baro chirugi po sang palmok makgi w won-hyo - wyprowadzenie jest takie samo jak w KK. Wystarczy sprawdzić jakie są złożenie w ITF i jak wyprowadza się bloki w KK żeby zobaczyć że jest to inna technika.
Jak obserwuję, to KK i TKD nie tyle sa do siebie podobne co mogą się uzupełniać. Zresztą obaj panowie Choi znali się, prowadzili rozmowy o połączeniu, nawet zostali braćmi krwi (tylko niech nikt nie pyta jak to wyglądało bo pojęcia nie mam).
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin i Taekwondo ITF
Nightwolf - Ale trzeba przyznac ze techniki ktore Krystian prezentuje w tym filmiku wygladaja jak tajskie. Low kicki, kolana, techniki reczne. Ja malo wiem o KK, ale poprawnosci i sily w odniesieniu do MT moznaby mu pozazdroscic :wink: . Do tego Krystian cwiczy w spodenkach do MT, juz samo to nasowa skojarzenia. Natomiast garda i sama postawa bardziej wygladaja mi na przygotowania pod MMA niz trening karateki. Czy tak wlasnie nie jest? Zawodnik Kyoka przygotowujacy sie do walki mieszanych sw? To wcale nie umniejsza mu jako zawodnikowi Karate, moze tylko TEN filmik nie jest najlepsza prezentacja wyzej wspomnianych technik w KK?
Pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin i Taekwondo ITF

gunnun so baro chirugi po sang palmok makgi w won-hyo - wyprowadzenie jest takie samo jak w KK.

po sang palmok jest cos innego niz anuro sonkal w won hyo?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin i Taekwondo ITF
Nawet sylwestrowa pora nie tłumaczy mojego błędu. Oczywiści że moro masz rację, a mi chodziło o formę Tan Gun gdzie taki element wystepuje.
z pomyłkę przepraszam i dzięki za poprawkę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024