Skocz do zawartości


Zdjęcie

złodziej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

złodziej
Parę lat temu szukaliśmy tutaj człowieka, który specjalizował się w okradaniu dojo.
Mechanizm był zawsze ten sam - przychodził na pierwszy, najczęściej darmowy trening i mówił, ze musi wyjść wcześniej. zostawał sam w szatni i kosił co znalazł. u nas skroił kilka komórek, portfel i sweter jeśli dobrze pamietam.
Dzis dzwoniła do mnie koleżanka - instruktorka, że potwór powraca. co prawda nie pozwolili mu mimo chęci ćwiczyć, ale facet obejrzał sobie zajecia siadając koło cudzego plecaka - skroił kase i komórkę. nie mówie, że to ten sam - ale... i tak orient panowie i panie.
Uważajcie i podajcie dalej - po prostu trzeba patrzeć na nieznajomych non stop. poza tym nie pozwalać nikomu, kogo nie znacie na przebywanie samemu w szatni.
  • 0

budo_bono
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
przykre to jest ale widać że każdy sposób jest dobry dla złodzieja no i nasze środowisko trenujących co kolwiek musi się z tym liczyć i na każdym kroku pilnować.

Moja rada jest taka przyjeżdżam na trening samochodem i najcenniejsze rzeczy zostawiam w aucie oczywiście też nie na widoku szkoda szyby no i tych rzeczy. Dla tych co na treningi jeżdżą środkami komunikacji miejskiej lub mają bardzo blisko na trening nie zabierać ze sobą cennych rzeczy albo ograniczyć to do minimum, po prostu nie dawać możliwości złodziejowi.

Jeszcze raz powtarzam to bardzo przykre ale cóż wszędzie znajdzie się złodziej gdzie jest coś cennego. Jak mówi stare przysłowie "okazja czyni złodzieja"
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej

Moja rada jest taka przyjeżdżam na trening samochodem i najcenniejsze rzeczy zostawiam w aucie oczywiście też nie na widoku szkoda szyby no i tych rzeczy. "


nie polecam, mozna potem nie miec auta, dokumentów i ubezpieczenia..
w szatni tez sie nie zostawia. Poprostu bierze się na sale i kładzie w widocznym miejscu, oczywiscie że trzeba patrzeć czy ktos koło tego plecaka nie siedzi. Złodzieja nie da się poznać po wygladzie więc nie da się na niego uważać, można tylko przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa.
Kiedys w jednym klubie był przypadek że przyszedł jeden nowy z kimś kto już ćwiczył, nowy wyszedł wcześniej zabierając ze sobą czyjas komórkę leżąca na parapecie. Było oczywsite kto wział ten telefon, ale chłopak który przyprowadził tamtego zapierał sie w żywe oczy ze go nie zna..komórki nie znaleziono.
  • 0

budo_bono
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
Saly czytaj ze zrozumieniem rzeczy które są w aucie nie są na widoku więc oka złodzieja nie kuszą są pochowane w schowku i tyle.

Brać na salę gdzie się trenuje i cały czas spoglądać w kierunku komórki zamiast ćwiczyć, i analizować czy akurat ten co usiadł koło mojej torby czy on może być złodziejem. Ja tak nie potrafię jak wchodzę na matę to zapominam o bożym świecie odcinam się od wszystkiego i m. in. dla tego ćwiczę że potrafię zapomnieć na te 2 godziny o wszystkich stresach. Ale każdy ma swoją metodę na cenne rzeczy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
Brac rzeczy na sale i tyle ....
Instruktor prowadzacy, osoby przygladajace sie powinien lokowac tylko w strefie gdzie nie ma zadnych rzeczy a nie zeby siadaly w dowolnym miejscu i krecily sie po sali

Zlodzieje to fachowcy czesto moze byc taka sytuacja ze taka osoba niby to szuka sali przylepia sie przed wejsciem do starego cwiczacego pytajac o treningi instruktora itp przedstawia sie i robi wrazenie wsrod innych ze dobrze sie znaja z osoba ktorej sie pyta, grunt to wzbudzic zaufanie. To samo z rzeczami w szatni przy nowych osobach nie daje sie jej klucza tylko ktoras ze starszych osob otwiera i zamyka bedac w tedy w szatni. Wiadomo nie zabezpieczy takie postepowanie calkowicie ale przynajmniej zmniejszy skale kradziezy.
Dzieki za ostrzezenie ...
  • 0

budo_wydra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
Byłem parę tygodni temu w CSW we Wrocławiu, obserwowałem zajęcia (ponieważ jak się wykaraskam z paskudnego choróbska chciałbym pochodzić na coś chwytanego). Siedziałem obok plecaków, co najmniej jeden portfel i komórkę miałem w zasięgu ręki. Chyba też jakąś kurtkę.
Przez jakiś czas siedział koło mnie jeden facet, ale potem wyszedł. Z ćwiczących raczej nikt nie zwracał na mnie uwagi, zresztą to naturalne. Gdybym chciał sądzę, ze wyszedłbym z paroma fantami bez problemu, a nie mam w tym żadnego doświadczenia. Ktoś kto z tego żyje miałby niezłe żniwo...

Portfel, komórkę itp. zawsze kładę na jednym z okien, daleko od wejścia, przy którym siedzą "obserwatorzy", większość ludzi u mnie na zajęciach tak robi. Na szczęście u nas w klubie nie ma z tym problemu.
Nie noszę ze sobą żadnych specjalnie cennych rzeczy i ubieram się w ciuchy, które raczej nikogo nie nęcą do zwinięcia ich z wieszaka.

Rzeczy wartościowe trzeba zabrać na salę i koniecznie zostawić w miejscu do którego oglądający zajęcia nie mają dostępu. Szatnia musi być też "pod nadzorem", chociaż pamiętam włam do klubu z dzieciństwa, gdy mały cyganek wcisnął się do szatni przez okienko wentylacyjne...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej

Szatnia musi być też "pod nadzorem", chociaż pamiętam włam do klubu z dzieciństwa, gdy mały cyganek wcisnął się do szatni przez okienko wentylacyjne...


A nie mieszkales wtedy w Wawie bo mialem w 89-90 roku taki przypadek ?
  • 0

budo_wydra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
Poszło PW
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
do mnie PW ? - nic nie doszlo
  • 0

budo_wydra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
uuups, mam jednak jakieś kłopoty ze swoją skrzynką, to nie pierwszy raz jak do kogoś coś nie dochodzi.

Całe życie mieszkałem we Wrocławiu, więc niestety nie było mnie na pewno wtedy w stolicy; a poza tym moje dzieciństwo przypadało na wcześniejsze lata, rok '90 to już moja pełnoletniość...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
u mnie tez byl ten specjalista pare lat temu...

kombinowal jak kon pod gore, ale go pilnowalismy i nic nie zarobil,,,,

ale jak skonczylismy wrocil i powiedzial ochronie ze zostawil w szatni lanczuszek....
skroil nastepna grupe .....
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej

Saly czytaj ze zrozumieniem rzeczy które są w aucie nie są na widoku więc oka złodzieja nie kuszą są pochowane w schowku i tyle.

Brać na salę gdzie się trenuje i cały czas spoglądać w kierunku komórki zamiast ćwiczyć, i analizować czy akurat ten co usiadł koło mojej torby czy on może być złodziejem. Ja tak nie potrafię jak wchodzę na matę to zapominam o bożym świecie odcinam się od wszystkiego i m. in. dla tego ćwiczę że potrafię zapomnieć na te 2 godziny o wszystkich stresach. Ale każdy ma swoją metodę na cenne rzeczy.


złodziej nie musi ich widzieć, ukradnie auto poprostu a w srodku miła niespodzianka, a wiesz ze jeżeli zginie auto z dokumentami to masz po jakichkolwiek ubezpieczeniach.
Jeżeli jest dużo osób na sali i nie można cały czas tego kontrolowac to instruktor powinien zadbać żeby rzeczy były połozone tak że obcy nie będą mieli do nich dostępu.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: złodziej
W plecak i na sale to najlepsza opcja, jak ktoś nie ćwiczy to instruktor to zauważa bo nie wiadomo czy komuś coś się stało czy co tam jeszcze. Zresztą BoNo teraz jak już to przeczytałeś to zawsze będziesz inaczej na "zmęczonych" spoglądał :twisted: :)

Dobry temat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024