Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_sasuke
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?
Na początku witam wszystkich na forum. :D
Chciałem się Was zapytać tak jak wskazuje na to tytuł tematu, czy oreintujecie się na czym polegają różnice w uprawnieniach Instruktora rekreacji ruchowej, specjalność samoobrona, a Instruktora sportu, specjalność dajmy na to ju-jutsu (tutaj wiem że dodatkowo jestem uprawniony do sędziowania zawodów). Ponieważ w necie jest dość ciężko znaleźc info o różnicach postanowiłem tutaj poszukać pomocy. Mi chodzi głównie o to, czy po ukończeniu kursu instruktora rekr. ruchowej sp. samoobrona, jestem osobą uprawnioną do prowadzenia zajęć na uczelniach wyższych?

Z góry dziękuję za odpowiedz

pozdrawiam
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?
Z tego co wiem, to pierwsza różnica jest "zawodowa" ;) Instruktor rekreacji nie jest tytułem zawodowym, czyli teoretycznie nie możesz pobierać pieniędzy za prowadzenie zajęć.
Także w rozumieniu ustawy o Kulturze Fizycznej i Sporcie (czy jak to tam się teraz nazywa) nie możesz prowadzić Klubu Sportowego (w rozumieniu ustawy).
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?

...a Instruktora sportu, specjalność dajmy na to ju-jutsu (tutaj wiem że dodatkowo jestem uprawniony do sędziowania zawodów)...

Aby móc sędziować zawody należy ukończyć Kurs Sędziowski, przynajmniej w większości sportów.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?

Z tego co wiem, to pierwsza różnica jest "zawodowa" ;) Instruktor rekreacji nie jest tytułem zawodowym, czyli teoretycznie nie możesz pobierać pieniędzy za prowadzenie zajęć.


jak to?? przeciez to jest uprawnienie do prowadzenia zajęc od samoobrony po fitnes, czyli uprawnia do załozenia takiego klubu i normalnego pobierania opłat.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?
Cytat z jednej ze stron

"TYTUŁ INSTRUKTORA SPORTU a nie rekreacji - różnica jest duża, jak między zawodowcem a amatorem. Instruktor sportu może prowadzić zajęcia rekreacyjne, instruktor rekreacji nie może prowadzić zajęć sportowych w klubach i sekcjach treningowych. Kursy na Instruktora rekreacji prowadzi większość firm, a kursy instruktora sportu tylko najlepsi (zezwolenie Ministerstwa Sportu). Instruktor sportu może zostać trenerem II, I lub mistrzowskiej klasy, instruktor rekreacji niestety nie."

Po prostu program kursow sportowych bardziej dopasowany jest do wyczynu i jest obszerniejszy.
Nie trzeba miec uprawnien instruktorskich aby byc sedzia sportowym.
To jakich papierow wymaga uczelnia to juz inna sprawa jaka ma sekcje - osobiscie uwazam ze powinna zapewniac ludzi po AWF dodatkowo z kursem instruktora i wtedy nie ma znaczenia jakiego.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?
Pobieranie opłat nie jest równoznaczne z zarabianiem pieniędzy/zyskiem. Przy działaności niedochodowej także pobiera się opłaty, z których pokrywane sa koszty, samodokształcanie itd.
"klub" otwarty na osiedlu lub też twór, który ma słowo "klub" w nazwie nie jest KLUBEM SPORTOWYM w rozumieniu ustawy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?

Pobieranie opłat nie jest równoznaczne z zarabianiem pieniędzy/zyskiem. .

no ale bycie zatrudnionym gdzies i otrzymywanie wynagrodzenia z tego faktu to przeciez jest dochód
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?
Jest to po prostu ukryta forma zarobkowa ;)

Najbardziej mnie zawsze smieszyla reklama - my zajecia prowadzimy za darmo - tylko np 5 zl roczne wpisowe i czy to prawda ?
Sale trzeba oplacic, instruktor zarabia, obsluga biura zarabia, sprzataczka zarabia ...... ..... a nawet jesli cwiczacy nie wnosza skladek to i tak placa ....... jak i reszta spoleczenstwa ... zeby ktos mial za darmo ktos musi zaplacic ... 8)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instr. rekreacji ruchowej,a kurs instr. sportu?różnice?
Sally, oczywiście że tak. Tylko, że zatrudnionym jako instruktor rekreacji i prowadzić zajęć sportowych (i tutaj znowu w rozumieniu ustawy: dyscyplin sportowych) nie można. Samoobrona nie jest dyscypliną sportową tak więc nie podlega pod tę ustawę i nie wiem do końca jakimi prawami się rządzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024