Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Jak w temacie "marketingowy problem" dotyczy pewnych polskich stereotypów ( przynajmniej tak mi się wydaje) dotyczących spojrzenia na problematykę dobrego pasa biodrowego w plecakach dużych pojemności.

Jeżeli sie myle to wyprowadźcie mnie z błedu, otóż mam wrażenie , że w ocenie wiekszości Polaków, dobry pas biodrowy w dużych plecakach musi być SZTYWNY, czy też tak uważacie????
Zastanawiałem sie czy nie użyć tego pytania w ankiecie , ale oststecznie daję sobie z ankieta spokój.

Od pewnego czasu chodził za mna pomysł zmiany pasa biodrowego na szeroki i stosunkowo miękki, bo niby czym uzasadnione jest stosowanie sztywnych pasów???? Zastanawiając sie nad tym problemem dłużej doszedłem do przekonania że żaden sztywny pas biodrowy nie może konkurować z odpowiednio uformowanym, odpowiednio szerokim miekkim pasem.
W końcu nowy Wolverin 90L zamienił się z projektu na prototyp z którym pobiegałem przez 10dni po Bieszczadach.
Oczywiście prototyp z nowym szerokim i miekkim pasem biodrowym. Mimo iż wymaga on kilku drobnych korekt , moje odczucia są takie - "Nigdy wiecej sztywnego pasa".
Miekki i szeroki pas ( oczywiście z materiału nierozciągliwego - w naszym przypadku to dwie warstwy cordury 1100D z cieńką spieniona guma pomiędzy nimi i dwoma rzędami tasm molle) o niebo lepiej przenosi obciążenie na biodra gdyż górna jego część wchodzi delikatnie w talię, a dolna opasuje kość biodrową stabilizując dodatkowo cały plecak. Dodatkowo jak jest potrzeba można pas zapiąć wokół plecaka , co jest przydatne w podróży gdzie sztywny odstający od plecaka pas potrafi stwarzać problemy np. na lotnisku czy w pociągu.To tyle w kwestii jego przewagi nad pasem sztywnym. Trudno mi pisać coś wiecej, trzeba to przymierzyć i wszystko będzie jasne.

Mój problem to paradoksalnie obawa przed wprowadzeniem nowego, lepszego rozwiazania, które ze względów na pewne utarte opiniie, że dobry pas biodrowy to pas sztywny, może spowodować dorzucenie nowej wersji Wolverina przez rynek.

Najlepszą metoda do zmiany takich stereotypów jest bezpośrednia prezentacja , ale rozwiązanie takie jest na szerszą skale nie wykonalne,

Fotki będą po dopracowaniu wszystkich szczegółów.

Jak Wy zapatrujecie sie na takie rozwiązanie.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Dodatkowo jak jest potrzeba można pas zapiąć wokół plecaka , co jest przydatne w podróży gdzie sztywny odstający od plecaka pas potrafi stwarzać problemy np. na lotnisku czy w pociągu

To IMHO jedyna wada sztynwego pasa. normalnie udręka. Co z tego, że większość pasów jest odczepiana- ale kto by sie z tym pierniczył.
Zayważyłem, że miękkie pasy biodrowe, mają plecaki o mniejszej pojemności, coś od 50l i mniej. te pasy są zwijane, łatwo odczepiane itp itd.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Dodatkowo jak jest potrzeba można pas zapiąć wokół plecaka , co jest przydatne w podróży gdzie sztywny odstający od plecaka pas potrafi stwarzać problemy np. na lotnisku czy w pociągu

..........
Zayważyłem, że miękkie pasy biodrowe, mają plecaki o mniejszej pojemności, coś od 50l i mniej. te pasy są zwijane, łatwo odczepiane itp itd.


Wtym włąsnie tki mój dylemat a Ty, ujołeś to jako kwintesencje moich obaw.
Otóż szeroki miękki pas ( pisząc "miękki pas" nie mam na myśli samej 50mm tasmy ) jest stosowany z powodzeniem plecakach o pojemnościach przekraczających 100L .
  • 0

budo_imashel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Nie rozumiem jednego, skoro miękki pas biodrowy to tak dobre rozwiązanie, to dlaczego nie został wprowadzony od razu?
Rozumiem - nowe pomysły i modyfikacje projektów są jak najbardziej na miejscu, jednak zawsze sądziłem, że sztywny pas biodrowy był zamieszczony w Wolverine'ach celowo i z namysłem. Zazwyczaj był wymieniany jako zaleta plecaka, a teraz mówisz, że jest to złe rozwiązanie.

BTW
Problemy z przewożeniem w środkach masowej komunikacji sam zaobserwowałem, trzeba się nieco nagimnastykować, żeby umieścić plecak na niskiej półce bagażowej :P
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Nie rozumiem jednego, skoro miękki pas biodrowy to tak dobre rozwiązanie, to dlaczego nie został wprowadzony od razu?
Rozumiem - nowe pomysły i modyfikacje projektów są jak najbardziej na miejscu, jednak zawsze sądziłem, że sztywny pas biodrowy był zamieszczony w Wolverine'ach celowo i z namysłem. Zazwyczaj był wymieniany jako zaleta plecaka, a teraz mówisz, że jest to złe rozwiązanie.

BTW
Problemy z przewożeniem w środkach masowej komunikacji sam zaobserwowałem, trzeba się nieco nagimnastykować, żeby umieścić plecak na niskiej półce bagażowej :P


To że miekki pas jest wygodniejszy w środkach komunikacji to akurat najmniej istotna zaleta. Jest to fajnie, ale nie jest to nasz cel -by plecak był wygodny przy wkładaniu go na półke w pociagu. Ma byc maxymalnie wygodny gdy mamy go z obciążeniem na plecach.

Nie mówię, że sztywny pas w Wolverinach to zły pas, próbuje powiwedzić, że nasz nowy miękki pas jest lepszy - poprostu rozwijamy się.
Wszyscy polscy producenci z uwielbieniem robią sztywne pasy i użytkownicy są z nich zadowoleni. Do tej pory miękki pas w Polsce kojarzony jest z plecakami Polsportu gdzie pas biodrowy nie przenosił żadnych obciążeń , jego rola sprowadzała się do stabilizacji plecaka, podobnie sytuacja wyglada dziś, gdy inne firmy jako pas biodrowy stosują samą taśmę lub popełniaja inne błedy przy wyposażaniu swoich plecaków w miekkie pasy ( nie będę tu podpowiadał gdzie owe błędy popełniają).
Plecaki to dla nszej firmy stosunkowo nowa działąlność, która zrodziła się z mojej prywatnej pasji do survivalu, tajgi i Syberii. Na codzień zajmujemy się wzornictwem przemysłowym i szerokorozumianym projektowaniem. I włąśnie po przeanalizowaniu zozkładu sił i anatomi człowieka, zrobieniu prototypowego systemu miekkiego pasa, po jego przetestowaniu jestem sam zaskoczony różnicą. Ale na drodze do wprowadzenia tej wersji do produkcji stoją polskie przyzwyczajenia.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Pas biodrowy ma przenosić obciążenie z plecków na biodra, współgrać z plecakiem i naszym ciałem ... po prostu.
A więc konstrukcja całkiem sztywna nie może być ale też sam pas swoim prywatnym życiem żyć nie może.
Miałem z 10 plecaków i sztywność pasa powinna być dopasowana do całości konstrukcji tak aby spełniała swoje zadanie a potem całość dopasowana do człowieka konkretnego.
Co ludź to inne plecki i to co mi leży na garbie jak ulał innego może po 10 minutach do frustracji doprowadzić :)
Ja ostatnio przed zakupem wrzuciłem do plecaka wszystkie katalogi Petzla (3 zgrzewki mieli) i dopchałem linami. Potem długo spacerowałem po sklepie z tak obciążonymi paroma plecakami z pasem i bez zanim się w jednym z nich zakochałem ;)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Zupelnie sie nie znam na plecakach i faktycznie, chyba jest taki stereotyp, ze sztywny pas jest lepszy.

Moze moglbys zrobic z miekkiego pasa atut przetargowy, umieszczajac na nim naklejke lub cos innego z informacja 'nowy wygodniejszy MIĘKKI PAS - z opatentowana technologia miekkiego pasa biodrowego. Nowoczesne włókna umożliwają stworzenie miękkiego pasa, lepiej dopasującego się do Twojego ciała, odciążając górny odcinek kręgosłupa ...' itp...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
HA! tak się robi w wielkim świecie:P
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Zupelnie sie nie znam na plecakach i faktycznie, chyba jest taki stereotyp, ze sztywny pas jest lepszy.

Moze moglbys zrobic z miekkiego pasa atut przetargowy, umieszczajac na nim naklejke lub cos innego z informacja 'nowy wygodniejszy MIĘKKI PAS - z opatentowana technologia miekkiego pasa biodrowego. Nowoczesne włókna umożliwają stworzenie miękkiego pasa, lepiej dopasującego się do Twojego ciała, odciążając górny odcinek kręgosłupa ...' itp...


Wiem jakie są zalety tej konstrukcji - problem nie w ich wylistowaniu i potraktowaniu jako "wartość dodaną" tylko w stereotypowym myśleniu wiekszości Polaków na temat miękkiego pasa.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Grzegorz, widze, ze stare gadki z customknives weszly w zycie ;)

Miekki pas ma praktycznie same zalety ale ja mam pytanie - jak z oddychalnoscia takiego rozwiazania? Przeciez to jest czysty docisk bez pianki zadnej? Nie wyobrazam sobie lazenia z czyms takim w upalny dzien, porownujac to np do pianki w aircontactach.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Grzegorz, widze, ze stare gadki z customknives weszly w zycie ;)

Miekki pas ma praktycznie same zalety ale ja mam pytanie - jak z oddychalnoscia takiego rozwiazania? Przeciez to jest czysty docisk bez pianki zadnej? Nie wyobrazam sobie lazenia z czyms takim w upalny dzien, porownujac to np do pianki w aircontactach.


Teraz mnie zaskoczyłeś! Nie specjalnie sie tym problemem przejmowałem, zakłądając jako sprawę nadrzedną jeszcze lepsze rozłożenie ciężaru na biodra. Ale tak mi się zdaje , że jak zaciągniesz pas to nie ma specjalnie znaczenia, czy jest on miekki czy sztywny czy ma kilka "niby kanałów wentylacyjnych" czy nie to i tak wentylacja pod pasem nie istnieje.
Co prawda nasz dotychczasowy pas miał/ma niby kanały wentylacyjne ale jakoś nigdy nie traktowałem ich ze szczególnym namaszczeniem.
Latem i tak było pod pasem mokro.
Dla mnie ma sens zajmowanie siw wentylacją pleców, ale może sie mylę i może innym udało się tak zwentylować pas aby i latem było pod nim sucho.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Bo ta sa drobne roznice, ale diabel tkwi w szczegolach. Inaczej jest, kiedy masz po prostu podkoszulek wilgotny od potu a inaczej, kiedy ten pot leje sie strumieniami po nogach :)

Przykladowo plecy w Maxpedition Falcon mk 1 - owszem, plecy mam mokre, ale w siateczce plecaka jest tej wilgoci 3x wiecej i sie ona szybko odparowywuje i nie wylazi na zewnatrz - dziala!

Wentylacja wazna rzecz, ale przyznam szczerze, ze mojego Wolverina uzywam do wypadow nieco nizszych i stary pas przeszkadza pierunsko w busach/PKSach/pociagach. Nawet w samochodzie daje popalic :) Trzeba tu jakis kompromis zmontowac.

I zapytka ode mnie - bylaby mozliwosc nabycia samego pasa i przypiecia go do mojej betawersji?
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Bo ta sa drobne roznice, ale diabel tkwi w szczegolach. Inaczej jest, kiedy masz po prostu podkoszulek wilgotny od potu a inaczej, kiedy ten pot leje sie strumieniami po nogach :)

Przykladowo plecy w Maxpedition Falcon mk 1 - owszem, plecy mam mokre, ale w siateczce plecaka jest tej wilgoci 3x wiecej i sie ona szybko odparowywuje i nie wylazi na zewnatrz - dziala!

Wentylacja wazna rzecz, ale przyznam szczerze, ze mojego Wolverina uzywam do wypadow nieco nizszych i stary pas przeszkadza pierunsko w busach/PKSach/pociagach. Nawet w samochodzie daje popalic :) Trzeba tu jakis kompromis zmontowac.

I zapytka ode mnie - bylaby mozliwosc nabycia samego pasa i przypiecia go do mojej betawersji?


Planuję wprowadzic opcjonalny zakup starego pasa, nowy ma być jako podstawowy.
Kupno nowego pasa i wpięcie go do satrego plecaka nie zda egzaminu , gdyz mowy pas ma inaczej rozwiązana kwestie odciągów ( których nie podepniesz do starej wersji plecaka )

Zaintrygowałeś mnie tym "lejacym się strumieniami po nogach potem" i wyściółka pasa która robi za ręcznik - zastanawiam się nad zasadnościa obszycia miekkiego pasa dodatkowa cieńka pianką z siateczką. Ale nad tym musze zastanowic się dokładniej.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Z moich doswiadczen wynika jednak ze pas sztywny o odpowiednio uksztaltowanej wysciolce i czesci ledzwiowej jest wygodniejszy przy wiekszym obciazeniu.
W pasach miekkich problemem byl przed wszystkim to ze po dluzszym lub krotszym czasie sie "zeszmacaly",skrecaly,zwijaly itp.Rowniez ciezar zjezdzal na dupe a sam pas podjezdzal wysoko co wymagalo zaciskania.Niestety nie mozna sie scisnac za mocno bo oczy wylaza na wierzch.Dluzszy marsz z plecakime na dupie powoduje otarcia,zmeczenie itp.
Ciezar ma sie rozkladac rownomiernie na biodrach i nie przeszkadzac w marszu,pracy miesni ktorymi to dupa czyli posladki wybitnie sa.
IMHO miekki pas to pomylka przy plecakach tej wielkosci i zastosowaniu co Wolverine.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Z moich doswiadczen wynika jednak ze pas sztywny o odpowiednio uksztaltowanej wysciolce i czesci ledzwiowej jest wygodniejszy przy wiekszym obciazeniu.
W pasach miekkich problemem byl przed wszystkim to ze po dluzszym lub krotszym czasie sie "zeszmacaly",skrecaly,zwijaly itp.Rowniez ciezar zjezdzal na dupe a sam pas podjezdzal wysoko co wymagalo zaciskania.Niestety nie mozna sie scisnac za mocno bo oczy wylaza na wierzch.Dluzszy marsz z plecakime na dupie powoduje otarcia,zmeczenie itp.
Ciezar ma sie rozkladac rownomiernie na biodrach i nie przeszkadzac w marszu,pracy miesni ktorymi to dupa czyli posladki wybitnie sa.
IMHO miekki pas to pomylka przy plecakach tej wielkosci i zastosowaniu co Wolverine.

Ot i przykład stereotypu z którym chcę walczyć. Nie planuje wprowadzenie miękkich pasów do Wolverinów by popsuć opinię naszych plecaków.
Netch - z jakimi plecakami z miękkim pasem wiążesz swoje powyższe doświadczenia????
Najlepsi producenci na świecie w plecakach dużych pojemności stosuja włąsnie miękkie pasy.
Te marki są w Polsce nie znane głównie ze względu na ceny tych produktów np 600usd za plecak to standard. My bedziemy mieli ceny w okolicy 600pln, ale jak wyplenić przekonania, że sztywny pas jest lepszy od dobrego miękkiego????
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

ale jak wyplenić przekonania, że sztywny pas jest lepszy od dobrego miękkiego????


Obalac zarzuty jedne po drugim za pomoca testow i przykladow ;)

Myslalem troche nt. miekkiego pasa, ale potliwosc to raz, a dwa - jak to zda egzamin przy powanzym obciazeniu? Tzn. powyzej 30 kg.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Netch - z jakimi plecakami z miękkim pasem wiążesz swoje powyższe doświadczenia????

Jakies stare noname ze stelazem,Natalex Himal,Karrimor Rock bodajze (taki maly 30 l) .
.Po przesiadce na Woodpeckera a potem na Saleve docenilem roznice.No ale mozna zarzucic ze zadnego dobrego z miekkim pasem nie mialem.Owszem nie jest to reprezentacja jednak miekki pas to miekki pas i nie sadze by sie wiele roznilo.Ja tam jednak uprzedzenie do miekkiego pasa na dupie wyryte mam ;)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Rysiek, przekornie powiem iz miękkie szerokie pasy sa włąsnie dedykowane do plecaków o duzych pojemnościach 80-120L.

Netch - szkoda że do Szczecina jest tak daleko - jakbyś zapakował do naszego plecaka 40kg piachu i pobiegał raz z pasem sztywnym a pźniej zmienił pas na miekki to miałbym chyba od Ciebie niezły merketingowy tekst, "niewiernego Tomasza" :wink:

Problem jeszcze jeden, o którym w zasadzie nie pisałem uznając że wszyscy z tu obecnych wiedza jak sie nosi pas biodrowy - niezależnie czy sztywny czy szeroki miękki.
Otóż pas sztywny powinien opinaćgłównie talię i opierać się o kości miednicy. Pas miękki dodatkowo opina również biodra, ale z uwagi że jest miekki lepiej sie układa w tali i na biodrach.
UWAGA: pisząc "miękki" nie mam na myśli samej taśmy 50mm.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.
Iiii tam, ja zawsze opieram pas na biodrac i tak mi najlepiej.... ;)

A tak troche z innej beczki - bylaby mozliwosc jakiegos odplatnego upgradu starego wolverina? chodzi mi glownie o ten pas, coby albo zmienic na nowszy z pasmami albo cos... systiema przypiecia przerobic... Bo plecak swietny, ale kurde jakis lifting by mu sie przydal ;)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketingowy probelm pasa biodrowego w plecakach.

Iiii tam, ja zawsze opieram pas na biodrac i tak mi najlepiej.... ;)

A tak troche z innej beczki - bylaby mozliwosc jakiegos odplatnego upgradu starego wolverina? chodzi mi glownie o ten pas, coby albo zmienic na nowszy z pasmami albo cos... systiema przypiecia przerobic... Bo plecak swietny, ale kurde jakis lifting by mu sie przydal ;)


zadzwoń pogadamy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024