Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w Wolverinach ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Zmiany w Wolverinach ?
Mam pewne koncepcje wprowadzenia zmian w wygladzie i w funkcjonalności Wolverinów ( głównie W70L i W50L ).
Nie będę jednak w tym momencie pisał jakie zmiany planuję wprowadzić.
Chciałbym zapoznać się z Waszymi uwagami / sugestiami w tym zakresie. Głównie od osób, które użytkuja nasze plecaki. Dopiero później poddam pod dyskusje moje pomysły.

  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Grzegorz, z tym litrazem w nowych wersjach cos sie pokopalo chyba? Ludzie narzekaja, ja nie rozumialem dopoki nie zobaczylem nowej 50tki i nie porownalem z moja 50tka v.1 - toz ten nowy jest prawie 2x mniejszy :) Warto by chyba zaznaczyc jak jest naliczana ta pojemnosc.

Wiecej nic nie powiem bo uzywam prehistorycznej wersji ;)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?

Grzegorz, z tym litrazem w nowych wersjach cos sie pokopalo chyba? Ludzie narzekaja, ja nie rozumialem dopoki nie zobaczylem nowej 50tki i nie porownalem z moja 50tka v.1 - toz ten nowy jest prawie 2x mniejszy :) Warto by chyba zaznaczyc jak jest naliczana ta pojemnosc.

Wiecej nic nie powiem bo uzywam prehistorycznej wersji ;)


Rysiek, a czy ty czasem nie masz W70L??? owszem chciałeś W50L ale że kawał chłopa z ciebie to ostatecznie wziąłeś 70-tkę, by z 50-tką nie wyglądac jak z chlebakiem. Pewności nie mam bo to faktycznie zamierzchłe czasy były, ale cos tak mi swita i chyba nawet miałeś go wymienianego właśnie na 70-tkę, ale może coś mylę.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Dobra, rozmowilismy sie na odorze, wsio wyjasnione, chyba mi sie cos pokopalo, ale jeszcze sprawdze dla pewnosci ;)
  • 0

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
To jest właśnie pytanie, które zadaję sobie od jakiegoś czasu: jak naliczana jest pojemność plecaków? Jak sprawdzacie ich litraż?

Jeśli chodzi o zmiany, to nasuwa mi się tylko zamek od komory dolnej. Cholernie trudno ją zapiąć, gdy wcześniej włożyło się do niej np. śpiwór. Przeszkadza w tym m. in. patka przykrywająca ów zamek. Może problem rozwiązałby trochę inny kształt tego zamka?
Póki co tylko tyle przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam, Marcin.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?

...Jeśli chodzi o zmiany, to nasuwa mi się tylko zamek od komory dolnej. Cholernie trudno ją zapiąć, gdy wcześniej włożyło się do niej np. śpiwór. Przeszkadza w tym m. in. patka przykrywająca ów zamek. Może problem rozwiązałby trochę inny kształt tego zamka?
Póki co tylko tyle przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam, Marcin.


Inny sposób dostępu do komory dolnej jest opracowywany już od pewnego czasu i niebawem będzie wprowadzona nowa seria Wolverinów, miedzy innymi z tą zmianą.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Tak mi przyszlo do glowy akurat - nie wiem czy od czasow mk1 byly jakies zmiany w pasi ebiodrowym ale jesli nie to zdecydowanie fajnie by bylo go troche poszerzyc tzn. zeby jego wysokosc byla wieksza, mniej wiecej jak w aircontact.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?

Tak mi przyszlo do glowy akurat - nie wiem czy od czasow mk1 byly jakies zmiany w pasi ebiodrowym ale jesli nie to zdecydowanie fajnie by bylo go troche poszerzyc tzn. zeby jego wysokosc byla wieksza, mniej wiecej jak w aircontact.


Niedługo wprowadzamy nową wersję W70 i W90L - wśród kilku zmian będzie:
-najprawdopodobniej poprwaiony sposób zaciagania komina. Nie linka w tunelu jak jest to dziś tylko oczka jak w butach dla sznurowadeł.
- worek z jednego kawalka cordury ,
- inny rozkład taśm molle na panelu frontowym - przedłużenie układu z paneli bocznych,
- inny sposób dostępu do komory dolnej - zamek wszyty poziomo ( a nie w "podkowę"),
- zamek dostępu do komory dolnej spirala 10mm YKK ( istny czołg), pod kolor cordury OD
- dłuższe troki na komorze dolnej plecaka,
- dłuszy pas piersieowy ( to zreszta juz jest wprowadzone).
- dwa alternatywne warianty kieszeni bocznych - taki jak jest obecnie i drugi ... zobaczycie.
- rezygnujemy z małej kieszeni na klapie - a w zasadze odwracamy ich kolejność. Czyli mała kieszonka z dostępem od środka , Duza kieszeń z dostępem od zewnatrz, w efekcie klapa bedzie gładsza bez naszytego "garbu".
- wydłużylismy szelki o ok 10cm, i przesunełiśmy klamrę do ściągania szelki na pianke , aby nie uwierała co delikatniejszych żeber.
- i jeszcze kilka drobniejszych usprawnień.

Nowy pas biodrowy jest w trakcie prac projektowych. Planowane zmiany są bardzo drastyczne i to co powstaje jest dalekie od dotychczasowych polskich opinii na temat "jaki powinien byc pas biodrowy". Nie mniej sami musimy przetestować to rozwiązanie i dopiero wówczas będę mógł powiedzieć cos więcej.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
No to pieknie, tylko kurna co to za pojemnosci, dla przeprowadzajacych sie studentow? :) :) :)

A tak serio to te pojemnosci sa liczone razem z kieszeniami bocznymi czy tylko glowny worek?

Przydalyby sie tez jakies paski na pasie biodrowym do zapinania pouchow ew. kabur jakis, cholernie mi tego brakuje bo nie mam gdzie przypiac ani noza ani latarki. Nie koniecznie typ szpejarki, najlepiej jakies tasmy plus petelki pod grimlocki.

Aaaa jescze jedno, do poprawy jest material komina, to podgumowanie po wewnetrznej stronie mi sie luszczy jak jasny gwint.

Szkoda, tylko, ze ja sie na nowy model nie skusze, musialbym zajechac na amen starego wolverina a to jest chyba niemozliwe :)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?

No to pieknie, tylko kurna co to za pojemnosci, dla przeprowadzajacych sie studentow? :) :) :)

A tak serio to te pojemnosci sa liczone razem z kieszeniami bocznymi czy tylko glowny worek?

Przydalyby sie tez jakies paski na pasie biodrowym do zapinania pouchow ew. kabur jakis, cholernie mi tego brakuje bo nie mam gdzie przypiac ani noza ani latarki. Nie koniecznie typ szpejarki, najlepiej jakies tasmy plus petelki pod grimlocki.

Aaaa jescze jedno, do poprawy jest material komina, to podgumowanie po wewnetrznej stronie mi sie luszczy jak jasny gwint.

Szkoda, tylko, ze ja sie na nowy model nie skusze, musialbym zajechac na amen starego wolverina a to jest chyba niemozliwe :)


ad1. Co do pojemnosci to niebawem zrobie najprostrzy test sprawdzający nasypie grochu lub fasoli i podam wyniki, bo sam juz nie wiem co o tym sądzić, a inaczej dokładnie sie tego nie zmierzy.
ad2. od drugiej edycji na pasie biodrowym jest tasma molle z trzema segmentami.
ad.3 obecna wersja ma juz inny materiał na kominie.
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Zgodnie z objetnicą podaję dokładne pojemnosci Wolverinów:
W32 - 30L
W50 - do komiona - 38L + kieszeń w klapie 7L = 45L
z kominem - 46L + kieszeń w klapie 7L = 53L
kieszenie doczepiane 2 x 10L
W50 - Łącznie 73L

W70 - do komina - 48L + kieszeń w klapie 7L = 55L
z kominem - 58L + kieszeń w klapie 7L = 65L
kieszenie doczepiane 2 x 10L
W70 - Łącznie 85L
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Ciepnij to na odora bo tam najwieksze kontrowersje z tym ida :)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?

Ciepnij to na odora bo tam najwieksze kontrowersje z tym ida :)

Jakoś mam mieszane uczucia związku z tym forum. Po pierwsze, że raz działa raz nie, a dwa, że jest tam kilka osób, które dziwnie reagują na zwykłą rzeczową odpowiedź np. w/s kolorów. Jak ktoś pokazuje ten sam model plecaka z tej samej cordury( a ja chyba wiem najlepiej, że ten model był produkowany tylko z jednej oliwkowej cordury) tyle tylko, że raz ściągniety chyba nawet z naszej strony i napisał że taki kolor chciał kupić i obok wstawia wypalone przez lampę błyskową foto z informacja , że taki plecak dostał, to jakaś niezrozumiała dla mnie popelina, w której nie specjalnie mam ochotę uczestniczyć . Pewnie największy pieniacz z tamtego forum ( jeżeli tu zagląda) znowu bedzie miał okazje sobie pokrzyczeć ale co tam.
My robimy swoje i lada dzień zaprezentujemy kolejne nowości.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Grzegorz, napisz to u nich, bo to co teraz napisales zmienia postac rzeczy, ja i pewnie cala reszta myslelismy, ze to chodzilo o fotke katalogowa. Forum dziwne, fakt, ale warto tam rozwiac watpliwosci.
Od wczoraj stoi na nowym serwerze, stary niemalze wybuchl :)
  • 0

budo_imashel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
A ja mam prośbę, czy ktoś może mi przedstawić wszystkie wersje Wolverine 50?
Bo w kolejnych wersjach były zmiany w materiałach, i sam już nie wiem, którą mam :oops: Jestem pewien, że to nie wersja I, bo moja jest już cała w MOLLE, a to ma miejsce bodajże od II generacji. Więc prosiłbym o zamieszczenie podpisanego zdjęcia każdej wersji + informacji jaka Cordura została użyta w produkcji, 1500, 750 etc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Im'y
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?

A ja mam prośbę, czy ktoś może mi przedstawić wszystkie wersje Wolverine 50?
Bo w kolejnych wersjach były zmiany w materiałach, i sam już nie wiem, którą mam :oops: Jestem pewien, że to nie wersja I, bo moja jest już cała w MOLLE, a to ma miejsce bodajże od II generacji. Więc prosiłbym o zamieszczenie podpisanego zdjęcia każdej wersji + informacji jaka Cordura została użyta w produkcji, 1500, 750 etc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Im'y


masz prov.
  • 0

budo_imashel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Ok, już wszystko jasne. Wielkie dzięki za pomoc :-)
  • 0

budo_pielgrzym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kraina wilka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Makato kiedy mozna bedzie kupic najnowszą wersje wolverina?
Pozdrawiam
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?

Makato kiedy mozna bedzie kupic najnowszą wersje wolverina?
Pozdrawiam


Najprawdopodobniej w styczniu.
Ewentualnie juz teraz prototypy:
nowego W70L i W90L , miękkie pasy biodrowe, nowe boczne kieszenie a klamry wpinane w system molle, prototym mini plecaka projektowany z myśla doczepiania na panel frontowy do W70L i W90L.

Osoby zaineresowane prosze na pisać na priv.
  • 0

budo_pielgrzym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kraina wilka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Wolverinach ?
Jako ze do stycznia nie daleko, wytrzymam i zrobie sobie spozniony prezent na gwiazdke :D Dzieki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024