Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ręczniki szybkoschnące- warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ręczniki szybkoschnące- warto?
Witam!

Jako, że pogoda nie rozpieszcza a ja wybieram się na górskie łazikowanie zastanawiam się czy warto wydać 40 pln na szybkoschnący ręcznik Fjorda Nansena- czy ktoś używał? Jak się sprawdza, o ile szybciej wysycha od zwykłego?

Tutaj można rzucić okiem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wyjazd lada moment, więc liczę na szybki odzew. 8)
Pozdrowienia!
  • 0

budo_wania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręczniki szybkoschnące- warto?
Tu możesz poczytać o odczuciach osoby używającej podobnego ręczniczka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] moim zdaniem warto zainwestować, przydatna rzecz na górskiej eskapadzie :)
  • 0

budo_tokuf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręczniki szybkoschnące- warto?
poczytaj jeszcze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
moim zdaniem 40 pln to zdecydowaie za duzo
ja kupiłem w biedronie "sciekę do podłogi" za 6zł/szt
materiał "ala" frote miły w dotyku dobrze wchłania wode
jednym o wymiarach 40X50cm mozna sie spokojnie wytrzec po kąpieli
szybko schnie
co prawda może komus przeszkadzać ze to scierka a nie ręcznik szybkoschnący ale skoro nie widac różnicy to po co przepłacać :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręczniki szybkoschnące- warto?
Tyle, ze te scierki typu jan niezbedny to moze i chlona wode super, ale sprobuj sobie tym przeciagnac po skorze mokrej, normalnie jak papier scierny :) Ale na bezrybiu... ja mam i to i to :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręczniki szybkoschnące- warto?
Warto. Mam dokładnie taki, nad jakim się zastanawiasz. Wygodne i fajne, a miejsce oszczędza.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ręczniki szybkoschnące- warto?
Warto warto:)

Testowałem taką ścierkę za 5 zł ze sklepu z rzeczami za 5 zł ... i można się tym wytrzeć całościowo. Ścierka ma: 30x30 i jest z tych grubszych.
Wycierasz się do sucha i "ręczniczek" jeszcze nie daje się wyciskać.

Potem kupiłem dwie śliczne ściery do podłogi (też z mikrofibry) w sklepie Tchibo :) Poważnie śliczne były. Kolory żywe (granat i zielony), tkane tak, że wyglądają jak duży ripstop (kratki około 2cm). Aż dziwi, że ktoś na tym szmata do podłogi napisał ;)
Są cieńsze, mają 60x41.
Zrobiłem eksperyment - tydzień używałem w łazience zamiast zwykłego ręcznika. Jest to zawsze uciążliwe ze względu na mały rozmiar szczególnie, że mam długie włosy ale oba "ręczniki" doskonale zbierają wilgoć, szybko schną a po tygodniu jeszcze nie śmierdzą.
Tej wielkości bawełniany zdecydowanie przegrywa rywalizację.

Jedyna wada to jak chcesz wykorzystać w kuchni do zdjęcia gorącego garnka itp. to zapomnij. Mokry ręcznik przewodzi od razu ciepło na łapy a sam materiał łatwiej stopić niż bawełnę.
A więc małą bawełnianą/lnianą szmatkę kuchenną dodatkowo warto mieć albo mniejszy ręcznik z naturalnych materiałów.

Przy praniu nie powinno się dodawać środków zmiękczających typu jakieś kokolino do płukania bo wnikają w strukturę mikrowłókien i zaburzają naturalne dla struktury tych materiałów właściwości pochłaniania dużej ilości wilgoci, brudu itp.

Dorwij jakąś małą, tanią ścierę byle wyglądała jak frote i poeksperymentuj a potem dokupisz ręcznik. Ściera zawsze jako awaryjny się nada albo jako ściera :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024