Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kubek termiczny (taktyczny of kors ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Kubek termiczny (taktyczny of kors ;)
Uzywacie moze i mozecie polecic dobry (czytaj: dobrze trzymający ciepło) kubek termiczny? Do zastosowan biurowych i outdoorowych?

Kupilem niedawno w sklepie 8a kubek termiczny Outdoor Equipment (metalowy w srodku, zielony przezroczysty plastik na zewnatrz) - wizualnie super, praktycznie z terminem "termiczny" ma to ze cholernie grzeje w łapy :lol: czyli beznadziejnie trzyma cieplo :cry: Zdecydowanie nie polecam, doslownie jak zwykly kubas, szkoda na niego kasy.

Wymagania: w miare spory (0,3-05l), z uchem, metalowy, przykrywka.

Mozecie cos polecic?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubek termiczny (taktyczny of kors ;)
Ja mam jakiegos noname, uzywam od lat i sprawdza sie swietnie chociaz bez pokrywki. Kubek to rzecz malo skomplikowana wiec w zasadzie jakis McKinley dalby rade, Tatonka... Ale tym OE to mnie zdziwiles. Zglos reklamacje, znam 8a i wiem, ze da sie z nimi dogadac.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubek termiczny (taktyczny of kors ;)

Ja mam jakiegos noname, uzywam od lat i sprawdza sie swietnie chociaz bez pokrywki. Kubek to rzecz malo skomplikowana wiec w zasadzie jakis McKinley dalby rade, Tatonka... Ale tym OE to mnie zdziwiles. Zglos reklamacje, znam 8a i wiem, ze da sie z nimi dogadac.


Jakos go spozytkuje do biura, rachunki juz dawno wywalilem, moja strata. Skusilem sie na bajerancki wyglad, wiec teraz potrzebuje czegos faktycznie sprawdzonego a nie tylko fajnie wygladajacego.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubek termiczny (taktyczny of kors ;)
Mam dwa kubki termiczne i używam na co dzień w domu i w biurze.
Oba mają 400 ml.

Fjord Nansen jest wyższy i smuklejszy - chyba nieco lepiej trzyma ciepło ale pokrywka ma nieregulowaną szparę do picia a więc zawsze jest odkryta dziura.
Zdejmowana podstawka na czas czyszczenia, na czas używania fajnie stabilizuje cały kubek.
Rękojeść z solidnego tworzywa.
Ogólnie jestem zadowolony.

Drugi jest firmy Termite, pokrywkę ma regulowaną (można zamknąć otwora) i od spodu ma naklejony jakiś gumopodobny polimer. Polimer trzyma się kubka od koło roku i nie wykazuje tendencji do tandetnego odklejania się lub psucia estetycznego wizerunku.
Jest szerszy i niższy, trzyma się biurek doskonale.
Rączka z przyzwoitego tworzywa.
Musiałem się kilka dni przyzwyczajać do mniej prostego "zakończenia". Ten model ma przy samej górze taką "bruzdę" wytłoczoną co na początku mnie drażniło.
Ale za to jest szerszy co daje możliwość parzenia herbaty w takim stalowym koszyku na łańcuszku (model XXL ;) ).
Jest też szansa, że z czasem trzeba będzie wymienić polimer z denka.

Chyba nieco słabiej trzyma ciepło jak nie przykryję z racji większej powierzchni na górze.

Ale i tak dla mnie jest to niewyczuwalna różnica. Nie chce pić zimnego i nie lubię wrzątku.
Do utrzymywania kilka godzin w warunkach domowo-biurowych temperatury oba się sprawdziły.

Doświadczeń z używania w terenie jeszcze nie mam.

Zachowaj sobie jedną starą szczoteczkę do zębów do czyszczenia osadu z zakamarków pokrywek i rączek :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubek termiczny (taktyczny of kors ;)
Mam Fjorda Nansena już ze 3-4 lata - super, trzyma ciepło dobrze, jedynie napis się troszkę starł.
Moje EDC w biurze do kawy i herbaty- innego kubka nie używam
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kubek termiczny (taktyczny of kors ;)
A tak swoja droga czy warto kupowac tego typu bidon:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak rozumiem jest on z aluminium albo czegos podobnego i w zwiazku z tym mozna go wlozyc prosto w ogien, czy się myle? Jaka jest glowna zaleta takiego bidonu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024