Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening tygodniowy - porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Trening tygodniowy - porady
Ostatnimi czasy trenuje w sposób, który poniżej zaprezentuje. Chciałbym usłyszeć wasze uwagi, poprawki, bo nie do końca jestem pewny czy dobrze to wykombinowałem. Proszę o wyrozumiałość.
Jeszcze dodam do czego dążę, a więc trenuje KB i staram się rozwijać w tym kierunku, aczkolwiek jestem człowiekiem pustym :) i mam takie małe ambicje mieć zajebistą/perfekcyjną sylwetkę :) ( nie brakuje mi strasznie dużo, kiedyś długo na siłce pakowałem, treningi domatora, SW przez lata zrobiły swoje, ale to nie do końca to o co mi chodzi ).
Odżywek nie biorę - nie mam kasy na to. Jeśli chodzi o dietę to jadę na "obiadkach mamusi".

W domu ćwiczę w następujący sposób ( natchniony "tajską rozgrzewką" =pompki, przysiady,brzuszki itp. Wykombinowałem takie coś: Rozgrzewka, potem lecę z ćwiczeniami jedno po drugim bez odpoczynku:
- pompki na uchwytach do pompek ( rózne rozstawy rąk )
- przysiady
- wspięcia na palcach
- pompki ze sztangą. Pozycja na odwrót niż normalne pompki, podciąganie się do sztangi.
- przysiady wykroczne
- wspięcia na jednej stopie
- podciąganie na drążku (różne uchwyty)
- wyrzuty nóg w tył
- wspięcia na palcach
- pompki na poręczach
- wyrzuty jednej nogi w tył na zmianę

Przerwa 2 min i obwód od nowa. I tak z 4 obwody.
Później rozciąganie i treningi na worku ( z 2-3 rundy po 2 min ), praca z hantelkami 2 kg, z 2 serie po 2 min, i czasem na koniec praca na z gumami ( ciosy proste - 2 serie po 2 min ), potem wychudzę na dwór i bieg z 20-25 min ( czasem ze sprintami ).
*nie zawsze biegami czy pracuję na gumach zależnie od motywacji:)

Tak wygląda trening w domu

Tygodniowo idzie to tak:
Pn - trening KB
Wt - trening w domu w/w
Śr- trening KB
Cz - trening w domu w/w
Pt - trening KB
Sb - trening KB ( nie zawsze mam siły rano wstać :) )
Nd - wolne

Niby jest wszystko w porządku, zakwasów nie mam, mięśnie rzeźbią się jak trzeba. Jednak czasem czuje chyba przećwiczenie. Idę na trening KB i w połowie zaczynają mi mdleć barki, z resztą ciała jest w porządku. Może faktycznie barki maja za duże obciążenie. Dodam, że miałem problemy z barkami - naderwane mięśnie w obu.
Za bardzo je obciążam? A może po prostu wystarczy wytrzymać obciążenie i organizm sie przyzwyczai?
Moze macie lepsze plany treningowe? Dodam,ze w piwnicy mam siłownię, ale znudziło mi sie tam zaglądać :) myślę także o basenie.

Pozdro
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening tygodniowy - porady
ja bym darował sobie jeden trening, ten co robisz w domu, żeby mieć dwa dni wolnego na regeneracje.
zbyt intensywne wg. mnie; ja jak trenowałem 3dni siłka + 3bieganie też sie wypaliłem szybko :) a tu masz 6razy na intensywność

:D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening tygodniowy - porady
nie jestem ekspertem ale ja bym nie laczyl treningu hmm nie wiem jak go nazwac na sile/ zezbe z treningiem wytrzymalosciowym to podobno zmniejsza efekty wiec to bieganie bym sobie odpuscil w te same dni w ktore wykonujesz ten trening.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening tygodniowy - porady
Znacie może jakieś suplementy zwiększające, że się tak wyrażę wytrzymałość mięśni/ przyspieszające regenerację?
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening tygodniowy - porady

Znacie może jakieś suplementy zwiększające, że się tak wyrażę wytrzymałość mięśni/ przyspieszające regenerację?


Wytrzymałości Ci żaden suplement nie zwiększy - co najwyżej trening na poprawę wytrzymałości (mały ciężar i duża liczba powtórzeń, krótkie przerwy), do tego kreatyna (jabłczan, orotyna, z zaawansowanych stacków może clout - unikaj tych z NO-boosterem, bo robiąc dużą ilość powtórzeń będziesz miał cholernie bolesną pompę, która uniemożliwi dokończenie sesji treningowej) i carbo w czasie treningu (albo po prostu letnia woda z miodem i cytryną w szejkerze).

Na regenerację, to właściwe odżywianie, odpoczynek (sen 7-8h), rozciąganie się po/w trakcie treningu, prysznic na przemian gorąca i zimna woda, sauna, a z supli to ja glutaminę polecam (5g po treningu i przed snem, a następnego dnia nie będziesz odczuwał popularnych zakwasów)
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening tygodniowy - porady
No właśnie tylko, że ja zakwasów nie odczuwam. Tylko przemęczenie, barki mi mdleją, a nie bolą. A chciałem utrzymywać taki typ treningu bo daje jakieś efekty.

Może lepiej by było gdybym ten "domowy" obwód robił w jeden dzień tylko i nic więcej, a w ten drugi właśnie ćwiczenia z hantelkami 2 kg, gumy, worek, bieg??

Ps. Coś mała frekwencja na tym dziale jest :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening tygodniowy - porady
No jak tak patrze na Twój trening, to dzień w dzień (oprócz niedzieli) barki mają trening. Daj mi odpocząć i zregenerować.

Pompkersów na KB nie robicie, że je trzaskasz w domu?
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening tygodniowy - porady
Czasem robimy, ale nie z takim natężeniem jakie bym chciał :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024