Skocz do zawartości


Zdjęcie

to ma sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

to ma sens?
a więc zrobiłem sobie własny worek treningowy, taki mały i umieściłem go przy ścianie aby trenować techniczne uderzenia. Po setkach godzin spędzonych na analizowaniu szkoleniówek z technik bokserskich zacząłem trenować proste ciosy. 400 uderzeń na jedną rękę, 400 na drugą. I tu się nasuwa wątpliwość nr 1 - czy w ten sposób mogę sobie zrekompensować brak normalnego treningu pod okiem nauczyciela? Bo, muszę przyznać, do kilku elementów technicznych mam wątpliwości. I czy wyrobię sobie złe nawyki? Mam już serdecznie dość robienia pompek na szybkości i shadow boxingu. Według mnie trenowanie nawet prostych uderzeń ma większy sens. Co o tym myślicie? Tylko nie mówcie, żebym poszedł do jakiejś sekcji, bo na razie to mission impossible... :cry:
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
Najważniejsze to ,żeby ktoś patrzał na ciebie z perspektywy 3 os. Bo sam możesz nie zdawać sobie sprawy jakie robisz błędy. Do tego może ci też posłużyć kamera, nagraj się i przeanalizuj na podstawie szkoleniówek jak to wygląda u ciebie, a jak na filmach. Ewentualnie zamieść filmik tutaj to ci inni powiedzą.

Ps. Ja na boksie ciosów prostych uczyłem się jakieś 8-10 miesięcy zanim zaczęły wychodzić w miarę jak trzeba, więc nie jest to taka łatwa sprawa ( jak się czasem wydaje ) ,tym bardziej, że sam ćwiczysz.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?

Ja na boksie ciosów prostych uczyłem się jakieś 8-10 miesięcy



osz w dupe kreta 8O W takim razie mogę nawet 10 lat ćwiczyć swoim sposobem a i tak g**no wyjdzie z tego :cry: . Wolę sobie nie narobić złych nawyków, wracam do tych cholernych pompek :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
A masz może jakiś kolegów, którzy trenują coś uderzanego i znają się na rzeczy?
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
jeden mi pokazywał jak się wykonuje okrężne kopnięcia na głowę, ciosy (ćwiczy mma od kilku lat), ale po skończeniu szkoły nie mam już nim kontaktu. Teraz "sparuję" z innym bokserem-teoretykiem, który mówi, że uderzam mocniej niż kiedyś. Ale to kwestia pamięci mięśniowej, po prostu przyzwyczaiłem się do uderzania w coś, a nie machania ręką w powietrze, jak wcześniej. Bo techniki to raczej sobie nie wyrobiłem przez miesiąc trenując w domu. Cóż, chyba dam sobie z tym spokój...
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?

Po setkach godzin spędzonych na analizowaniu szkoleniówek z technik bokserskich

spędź setki godzin w klubie bokserskim i będzie klawo.
  • 0

budo_rst123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
Dokładnie, innego wyjścia niestety niema. Ze szkoleniówek się nie nauczysz jednak poprawnej techniki.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
To może zamiast kombinować z nauką samemu ze szkoleniówek, książek itp. napisz dlaczego nie możesz trenować. Może ktoś będzie miał jakiś ciekawy pomysł jak rozwiązać Twój problem.
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
już kiedyś pisał :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
Jakiś wysyp starych znajomych. :) Tutaj Ćwiczący-ze-Swetrami znowu o samodzielnym treningu (bez obrazy, grunt, żeby coś robić - tylko niekoniecznie akurat SW bez trenera), w Budo Multimedia natomiast Gruszka-w-Garażu znowu coś wkleja o "wienziennych" gangach... Niezłe jajeczka. :twisted:
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
mam jeszcze jedno pytanie, tym razem w klimatach "domowy trening pod grappling" :? . Przypuśćmy taką sytuację: mój przeciwnik (dużo cięższy niż ja) ma dosiad. No to ja klinczuję (ręce splecione za jego plecami). Ale tu się pojawia problem - 15 sekund i puszczam, bo już rąk nie czuję - brak siły. No a później wiadomo - g&p, sędzia Big John McCarthy przerywa walkę... :X . I chociaż mogę się podciągnąć ze 25 razy na drążku, to mam słabe łapska w sparingu. O so chozi? Widziałem ostatnio jak Wanderlei trenuje na siłce i pokazywali że wisiał na drążku - łokcie zgięte pod kątem 90 stopni i wisiał. Chodzi o izometryczne napięcie mięśni? To działa lepiej niż podciąganie(pod klincz w walce of koz)? Bo chyba Wand nie robił tego dla zabawy...
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
idz na trening
nie pitol
:wink: :wink:
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?

No to ja klinczuję (ręce splecione za jego plecami).

to nie jest najlepszy pomysł.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
bardzo zly pomysl....
pierwszy lepszy trener ci powie ze NIE ZAPLATAC PALCOW. Ani w klinczu muay thai ani w grapilingu itd. Z prostego powodu....bardzo latwo wylamac/polamac sobie palce, gdy przeciwnik mocno szarpnie.

A co do nauki z instruktazowek..to ma sens tylko i wylacznie wtedy kiedy chodzisz tez na treningi. Wtedy masz trenera od tego aby sprawdzal i wytykal ci bledy....a samemu nauka w chacie..nawet ciosow prostych to strata czasu. Pozniej sie okaze ze robisz pelno bledow w technice i bedzie ciezko je skorygowac.
A nauka na worku na samym poczatku to nawet nei komentuje hyhy Wpierw to czlowiek az do znudzenia cwiczy te ciosy w powietrze z wlasciwa technika, ewentualnei mozna przed lustrem tez je wczicyc poprawnie....dopeiro po dluzszym czasie sie rpenosi takei cisoy na worek/tarcze.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?

NIE ZAPLATAC PALCOW. Ani w klinczu muay thai ani w grapilingu


a nie, palców to nie, ja wiem, tylko jedną ręką chwyciłem za nadgarstek drugiej, normalnie bez zaplatania palców. Tylko chodzi mi teraz o bicepsy, czemu mi tak mdleją po 15 sekundach? Pytałem tylko, czy izometryczne wiszenie na drążku ma sens.

PS.:Prostych już nie ćwiczę. Złe nawyki, te sprawy, macie rację.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?

Tylko chodzi mi teraz o bicepsy, czemu mi tak mdleją po 15 sekundach?

może nie dajesz im wystarczająco dużo czasu na regeneracje, tylko forsujesz je od razu po ciężkim treningu podciągania na drążku?

BTW:
czy jako że jesteś juz 20-sto letni młodzian, to możesz wreszcie swobodnie wychodzić sam z domu? :)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
nie odpowiem, bo znowu będziecie się nabijać. EOT :X
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
ssj moim zdaniem za duzo mówisz a za malo robisz, idz do sekcji i skoncz wreszcie , to nie boli
, no moze czasem :wink:
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?

Ps. Ja na boksie ciosów prostych uczyłem się jakieś 8-10 miesięcy zanim zaczęły wychodzić w miarę jak trzeba, więc nie jest to taka łatwa sprawa ( jak się czasem wydaje ) ,tym bardziej, że sam ćwiczysz.


dziwne ja po 10 miesiącach miałem już nieźle obitą buźke i zawody za sobą widać trener jakiś perfekcjonista 8)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: to ma sens?
Fightera nie ocenia sie po latach w sekcji, tylko po umiejetnosciach jakie posiadl.
przynajmniej ja tak mysle , czesto mialem pompe jak slyszalem jakichs kolesi chwalacych sie ile to oni lat nie trenuja :D :D a na treningach sie opierdalali i nie pokazywali żadnych umiejetnosci lamerzy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024