Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
Jakieś 'nowoczesne' karate ? Widziałem filmiki z zawodów i są dźwignie, rzuty, uderzenia łokciem, z przysłowiowej 'bańki' - walczą w kaskach. Na początku trochę skojarzyło mi się z Seitedo.
Są kluby w Polsce ?
Jakieś opinie na temat tego karate ?
:arrow: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
mma w gi jak na moje oko ;)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
był o tym temat... (a może i nie jeden nawet)

http://www.forum-kul...showtopic=55077
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
Panowie! Gdzie wy się podziewacie? :D To cały nowy kierunek kontaktowego karate! Pięści, łokcie, kolana, głowa, rzuty i parter- słowem raj dla wszystkich których zmęczył już knockdown, semi kontakt i którzy nie chcą żęby na ich walkach dorabiali się jacyś dziwni promotorzy od free fight-u! A dzięki kaskom można to wszystko stosować bez ryzyka zdemolowania twarzy :!: Wszystkich zainteresowanych odsyłam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( narazie jeszcze mało jest o nas na youtobe ale to się szybko zmieni)
Na stronie znajdziecie wyczerpujące informacje o tym naprawdę fascynującym "zjawisku" :wink: Pozdrawiam serdecznie!
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
daiDo juku
wzglednie kudo
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
a info a klubach/sekcjach w polsce? bo doszukalem sie tylko ze istnieje sekcja w opolu i kedzierzynie kozlu. A inne miejsca?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
Nie żebym się czepiał, ale najbardziej podoba mnie się zestaw technik zakazanych

wczepianie się w Chełm przeciwnika

Też bym nie chciał by ktoś podczepiał się pod mój Chełm :)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
No czytałem i mam takie oto pytania :
czy kaski dajecie wszystkim zawodnikom czy musza kupić sami i ile to kosztuje ?
Podobnie z rękawicami ?
Czy dajecie maty dla klubów czy muszą je kupić sami i ile to kosztuje ?
Czy zawodnicy płacą startowe na zawodach a jak nie to ile płacicie za walki ?
Ile trenuje u was osób z wyższym wykształceniem ?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?

Ile trenuje u was osób z wyższym wykształceniem ?


to ostatnie pytanie jest tendencyjne :)

uderzenia w kask takze niszcza szare komorki (wstrzasy)
jedyne przed czym chronia to siniaki i rozciecia na twarzy

jesli sie myle prosze o sprostowanie
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?

No czytałem i mam takie oto pytania :
czy kaski dajecie wszystkim zawodnikom czy musza kupić sami i ile to kosztuje ?
Podobnie z rękawicami ?
Czy dajecie maty dla klubów czy muszą je kupić sami i ile to kosztuje ?
Czy zawodnicy płacą startowe na zawodach a jak nie to ile płacicie za walki ?
Ile trenuje u was osób z wyższym wykształceniem ?


Trochę dziwi mnie ton twoich pytań. Nie jesteśmy ani organizacją handlową nastawioną na zysk ani czerwonym krzyżem :wink: Czy wiesz ile kosztują maty?Pokaż mi taką organizację na świecie która je rozdaje... :lol: A poważnie to w ramach Organizacji mamy możliwość zakupu mat i sprzętu po dość dobrych cenach.
Organizując zawody zapewniamy startującym kaski i rękawice. (Należy wziąć jednak pod uwagę że trzeba trochę czasu żeby przyzwyczaić się do kasków). Ochraniacze na piszczele jeśli akurat wolno je stosować muszą przywieźć sami.
Zawodnicy spoza BIKO płacą startowe o dość symbolicznej wysokośći.
Na ostatnie pytanie mogę tylko odpowiedzieć, że nie prowadzimy badań socjologicznych, myślę jednak że odsetek idiotów w stosunku do ogólnej liczby ćwiczących nie odbiega pewnie od średniej krajowej :-) Mam nadzieję że zaspokoiłem Twoją ciekawość. Pozdrawiam.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
Na ostatnie pytanie mogę tylko odpowiedzieć, że nie prowadzimy badań socjologicznych, myślę jednak że odsetek idiotów w stosunku do ogólnej liczby ćwiczących nie odbiega pewnie od średniej krajowej :-) Mam nadzieję że zaspokoiłem Twoją ciekawość. Pozdrawiam.[/quote]

Wiesz co , spodobała mi się ta odpowiedź więc nie będę Wam dożerał .
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?

a info a klubach/sekcjach w polsce? bo doszukalem sie tylko ze istnieje sekcja w opolu i kedzierzynie kozlu. A inne miejsca?


Rzeczywiśćie, na razie nie zamieściliśmy takich informacji na stronie, oprócz wymienionych przez ciebie mamy jeszcze klub w Łasku, Kielcach, Szydłowcu i Głogówku. Tendencje są wzrostowe i bardzo bym chciał żeby tak zostało :wink:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?

Nie żebym się czepiał, ale najbardziej podoba mnie się zestaw technik zakazanych

wczepianie się w Chełm przeciwnika

Też bym nie chciał by ktoś podczepiał się pod mój Chełm :)


Miło że tak dogłębnie przeanalizowałeś nasze przepisy sportowe :oops: Mi bardziej podobają się techniki dozwolone ale... to kwestia upodobań :wink: Wczepianie się hełm jest zakazane ponieważ stwarza sytuację która nie zdarza się w rzeczywistośći, no chyba że pobili by się czterej pancerni w hełmofonach. Użyto właśnie takiego określenia ponieważ dozwolone jest również trzymanie, łapanie za głowę np. do hiza g. zabronione jest natomiast wkładanie palców/rąk pod hełm
Nie żebym ironizował ale dziękuje za merytorycznie ważny komentarz
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?

uderzenia w kask takze niszcza szare komorki (wstrzasy)
jedyne przed czym chronia to siniaki i rozciecia na twarzy

jesli sie myle prosze o sprostowanie


Nie, nie mylisz się kask nie chroni przed wstrząsami, tzn chroni w małym stopniu, wszędzie tam gdzie trzeba się liczyć z knockoutem, mózg narażony jest na niebezpieczeństwo :(
Do zawodów staramy się dopuszczać ludzi w miarę dobrze przygotowanych i dzięki Bogu na razie obyło się bez komplikacji.
Na treningach początkujący ćwicząc w kaskach uderzają otwartymi rękami- shotei/teisho lub jeśli ćwiczone są same uderzenia (bez rzutów) dodatkowo w rękawicach bokserskich, to zapewnia max. bezpieczeństwa bez konieczności zatrzymywania uderzeń przed głową
Dodam jeszcze że ponieważ repertuar techniczny jest dość bogaty, atakowany może "ratować się" na różne sposoby, blokować, unikać, klinczować i rzucać itd. Wszystko to powoduje że po naszym treningu nie "głupieje się" tak bardzo jak po boksie (albo ja tego już nie zauważam :) ) Serdecznie pozdrawiam!
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?

Na treningach początkujący ćwicząc w kaskach uderzają otwartymi rękami- shotei/teisho lub jeśli ćwiczone są same uderzenia (bez rzutów) dodatkowo w rękawicach bokserskich, to zapewnia max. bezpieczeństwa bez konieczności zatrzymywania uderzeń przed głową


po pierwsze otwarta dlon powoduje takie same obrazenia jak piesc

po drugie rekawica bokserska nie chroni przed wstrzasami tylko powoduje rozlozenie sily ciosu na wieksza powierzchnie (mozg i tak dostaje swoje) w konsekwencji nie ranisz sobie piesci ani nie powodujesz rozciec i zlaman na glowie przeciwnika
przyjmowane wstrzasy sa niewiele mniejsze niz przy uzyciu golej piesci
do knockdownu potrzeba w rekawicach wiekszej sily ale wynika to z mniejszej powierzchni uderzeniowej golej piesci
nie oznacza to jestek ze rekawice bokserskie oszczedzaja glowe :!:

to tyle IMHO :wink:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
Zajmuję się tym tematem dostatecznie długo żeby rozumieć co dają a czego nie dają rękawice bokserskie. Ale to że rękawice chronią tylko pięść to lekka przesada, otórz zapewniam cię że w dużym chociaż oczywiśćie niewystarczającym stopniu chronią również głowę.
Co do odwartej dłoni, no cóż, z tonu mojej wypowiedzi mogłeś chyba wyciągnąć wniosek że nie miałem na myśli walenia "na bij zabij" Natomiast lekkie szybkie sparingi w kaskach otwartymi dłońmi dla wyostrzenia reakcji powodują minimalne wstrząsy.
Nie wiem czy ktoś zastanawiał się kiedyś nad skutkami uderzeń piłki "z główki" a mimo to cały świat szaleje za piłką. Obrarzenia głowy to przecież domena semikontaktowego karate(bo to właśnie karatecy Szotokanu opowiadają o tym różne pikantne historie). Więc zostawmy ten temat bo do niczego on nie prowadzi. Sport/sztuki walki są urazowe (nie wyłączając nawet łagodnego Aikido) a kontuzyjność sportu to temat-rzeka.
Walki sportowe w Sei Budokai Karete nie są jakoś szczególnie urazowe więc nie widzę sensu dywagacji na ten temat. Pozdrawiam.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?

Nie żebym ironizował ale dziękuje za merytorycznie ważny komentarz


Nie chodziło mi o to co wolno a czego nie wolno ale o byka, na bądź co bądź oficjalnej stronie (nie żebym był złośliwy, ale...). Pozdrawiam.
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
Co do byka: mea culpa....
Wychodzi robienie korekty przez program.
Dzięki za spostrzegawczość. Już poprawione - gorąco zachęcam do odwiedzania strony i czytania - może ktoś coś jeszcze znajdzie. Wszelkie sugestie mile widziane.

Chemik - wielkie OSU!
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
jan111 nie zrozum mnie zle ja wcale nie atakuje kontaktowej formuly karate

napisalem tylko ze uderzenia w glowe rekawicami bokserskimi wcale nie sa mniej urazowe niz golymi piesciami

odnosnie sparingow na treningach nie powiedzialemani jednego negatywnego slowa
wiem ze podczas treningow nikt nie walczy bijac ile pary w lapach wiec ze spokojem

temat dotyczy kudo wiec mozemy podyskutowac
nie chce tylko zebys myslal ze ja atakuje sposob prowadzenia treningow czy rozgrywania zawodow bo nic do tego nie mam

pozdr
Itosu
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Coś o DaikoJuku - Kudo karate ?
Itosu , masz zupełną rację . Nawet mikro wstrząsy ale ciągle powtarzane powodują nieodwracalne zmiany w główce . Poza tym nie wierzę że podczas walki goście się oszczędzają co widać na filmikach . Każdy nokaut to wstrząśnienie mózgu / w większym lub mniejszym stopniu ale zawsze /.
Ile takich wstrząśnień można wytrzymać ? Po kilku latach treningu można zapomnieć nie tylko ile jest dwa dodać dwa ale także swojego nazwiska.
Ale ponieważ Kolega fajnie pisze i ma poczucie humoru więc niech robi w spokoju to co robi.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024