Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja stawu skokowego - prosze o rady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Witam

Już od tygodnia mam nogę w gipsie. Pękła mi torebka stawowa stawu skokowego. Podobno jestem wyłączony z treningów w tym roku ale nie wyobrażam sobie tego. Dla mnie to śmierć zawodowa - zimą będę chyba mech wpierdalał :? Czy miał ktoś może do czynienia z tego rodzaju kontuzją ? Chodzi mi głównie o to jak najszybciej z tego wyjść i jak prowadzić jakieś delikatne ćwiczenia w ramach rehabilitacji.
Za wszelkie rady z góry dzięki.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Idź do dobrego fizykoterapeuty koniecznie z wynikami badań.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Witam,
z tego co wiem rehabilitacja stawu skokowego w kazdym przypadku jest taka sama, takze wyniki badan niewiele zmienia ;) .....ale rzeczywiscie zabralbym je ze soba
Pozdrawiam
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
A moglibyście mi przybliżyć jak wygląda rehabilitacja ? Musze poszukać lekarza na własną rękę bo dało mi na razie adres pogotowie kiedy wkładali mnie w gips ale jeśli poziom jest zbliżony do tego co zastałem to nie pokaże się tam na pewno...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Gdzie mieszkasz (miasto) to może ktoś ci kogoś poleci. Ostry dyżur dla sportowca to jest w większości przypadków rzeźnia. Nic ci nie powiedzą wsadzą cię w gips i wyślą do domu.

P.S. Fajnie że wniosłeś coś do dyskusji barlug :wink: :lol:
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Częstochowa, Olesno, Tarnowskie Góry. Ogólnie szukam czegoś na Śląsku. Nie chce jakiegoś magika jak pogotowie gdzie facet zagryzający zęby z bólu i klnący z bólu pod nosem jest w kolejce za pijakiem którego trzeba zszyć bo rozwalił sobie lekko rękę i jeszcze ucieka z pomieszczenia. . . Hitem było dla mnie nadepnięcie mi na stopę jakiejś starej baby z rzekomo złamaną noga kiedy ruszyła do drzwi po ich otwarciu.... po moim wrzasku zostałem przyjęty natychmiastowo ale sam się diagnozowałem 15min (co, jak, gdzie, czy boli:roll: i kiedy to sie stało :? ).
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
hex, dobra rehabilitacja zawsze jest konieczna, ale nie radze wierzyc w jakieś cuda. jak cos jest uszkodzone to sie musi zrosnąc i musi to potrwac jakis czas, złamany nos goi się trzy miesiące a co dopiero coś tak ważnego jak staw skokowy, co cały czas jest narazone na ogromne przeciążenia. To jest cos co trzeba dobrze wyleczyć zeby się kontuzja nie odnawiała nie radze sie więc zbytnio przypalać dla własnego bezpieczeństwa. A tak z ciekawości, dlaczego śmierc zawodowa? walczysz zawodowo?
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Ja właśnie dzisiaj będę miał zdejmowany po 3 miesiącach gips po złamaniu dwukostkowym goleni i naderwaniu przyczepu piszczela. Rehabilitacja będzie polegała przede wszystkim na "uruchomieniu" stawu skokowego. Napiszę więc co ze mną robią i spróbuję popytać, czy w wypadku Twojej kontuzji, rehabilitacja wygląda tak samo. Kilka ogólnych rad jest natomiast uniwersalnych, pogotowie = masakra. Nie wiem czy nie dotarło do nich, że są urazy kończyn, które leczy się inaczej niż przez wsadzenie w gips. Np. przy zerwanych więzadłach kolanowych, gips to jest zabójstwo. Tak więc pierwsza rzecz, natychmiast prywatnie na rentgen i usg kontuzjowanego miejsca, z wynikami natychmiast do prywatnego lekarza ortopedy, najlepiej ze specjalizacją w obsłudze sportowców. No i trzymaj się i nie poddawaj!
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Wielkie dzięki. Powodzenia w rehabilitacji i czekam na wszelkie rady.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Byłem wczoraj na pierwszej rehabilitacji i trochę gadałem. Sprawa będzie przebiegać podobnie jak u mnie czyli stopniowe rozruszanie stawu skokowego - najpierw do przodu do tyłu potem na boki. Sprawdź jeszcze u dobrego ortopedy, czy musisz mieć gips, może wystarczy jakieś mniej ofensywne usztywnienie stawu. Co do ćwiczeń to niestety tylko izometria, żeby nie dopuścić do zaniku mięśni. Ja mam właśnie tzw. czwórkę w tej złamanej nodze jak 6 letnia dziewczynka :) . Niby też robiłem te napięcia mięśnia ale to nic nie dało, może robiłem ich za mało. Teraz dostałem prikaz co godzinę napinać 100 razy mięsień czworogłowy uda. Zobaczymy jakie efekty a tym czasem ruszam na kolejną rehabilitację. Pozdrowienia
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Ja spędziłem praktycznie cały dzień u lekarza. Zdjęto mi gips, obejrzano kostkę i jestem lżejszy o 400zł za stabilizator, który i tak odbiorę w piątek. Powiedziano mi, że trzeba czasu bo wszystko się musi pozrastać ale z tym cudem na staw podobno będę mógł w miarę normalnie chodzić. Zobaczymy. . . jutro cd. ;)
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Ogólnie masz przejebane i szybko na trennig nie wrocisz.. wiem z własnego doswiadczenia,kontuzja stawu skokowego to przerabana sprawa,dobrze ,ze miałes gips ,wiec tu Twoje szanse sie mocno zwiekszaja, ja nie maiłem... :X
Stabilizator radze nosic przez jakies 6 tygodni minimum to dobra sprawa bo zapobiegnie mikro urazom, kt. zajebiscie wydłuzaja powrot nogi do formy. Mam nadzieje ,ze bedziesz miał wiecej szczescia niz ja i Twoja noga szybciej bedzie gotowa do morderczych treningów :wink: ja bujam sie juz z moja ok 7 miesiąc ,w tej chwili bez szans na trening,,moge sobie popływać ewentualnie :? Pozdrawiam i zycze jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia :)
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Witam

Już drugi dzień używam stabilizatora (ortezę), który kupiłem. Muszę powiedzieć, że jest bardzo prosto zrobiony ale tak wykończony, że nawet wygodny. Ogólnie da się w nim chodzić w miarę normalnie jak na tę kontuzje.
Wygląda tak:

Dołączona grafika

Najciekawsze jest to, że gdy przyjechałem do domu i wysiadłem z samochodu zobaczyłem na jego opakowaniu napis dużymi literami "NIE WOLNO PROWADZIĆ SAMOCHODU PODCZAS UŻYWANIA ORTEZY". 8O :wink:
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Czy stabilizator całkowicie wyłącza Ci ruchomość stawu skokowego, czy trochę możesz nim poruszać? Jak z kwestią obciążania tej nogi - możesz normalnie na niej stawać, czy chodzisz o kulach?
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Stabilizator wyklucza ponowne skręcenie stawu więc mam tylko możliwość poruszania stawem w płaszczyźnie góra-dół. Stabilizator trzyma się na pięcie. Wyrzuciłem kule (dosłownie) zaraz po zdjęciu gipsu. Teraz mogę kuleć w przyzwoitym tempie stawiając nogę ukośnie lub prawidłowo ale wolno poruszam się z nogą do przodu. Najgorsze jest schodzenie po schodach - postawa bokserska i noga za noga, żeby nie obciążać chorej nogi. Czasem jak "znam" schody to już ostatnie 4-5 stopni zeskakuje na prawą nogę.
Taki uraz uczy szacunku do poruszania się. Normalnie po prostu sie idzie....teraz kiedy myślę nad każdym krokiem, stopniem, kamieniem na drodze...
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Skoro tak, to nie będzie tak źle z Twoim powrotem do formy. Pozostanie Ci rozruszanie stawu skokowego w płaszczyźnie bocznej. Masz dużo mniejsze szanse na zanik mięśni, bo jednak "zepsuta" noga cały czas pracuje. Będzie dobrze! No i super, że tego gipsu się pozbyłeś.
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Robie sobie dziennie lekki trening na rowerku treningowym (15min) + chodzenie po schodach co jest nieuniknione u mnie w domu + jakieś proste ćwiczenia jak "rowerek" ale to raczej dla sprawności kolana i odbudowania mięśni łydek bo widzę różnice ogromną i prawa noga to teraz tragedia..sama kość. i widzę, że z dnia na dzień jest trochę lepiej. :)
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
wiem co to znaczy tylko ja borykalem sie z problemem kostki przez 4 albo 5 lat... wszystko zaczelo sie jakims lekkim bolem w lewej nodze... bol sie nasilal az pewnego dnia cos strzelilo. Szpital- przeswietlenie(noga wielkosci piesci), diagnoza-torebka stawowa. 2 tygodnie gips i mialo byc OK. moj pierwszy gips wiec cieszylem sie w sumie ze go mam:P ok minely 2 tyg. gips zdjety-nie moge chodzic. Lekarz mowi ze noga jest oslabiona i ze mam uzywac kuli i to przejdzie. po 2 tygodniach o kulach, poszedlem do innego ortopedy, diagnoza-torebka stawowa, lekarz mowi ze nie powinno sie wkladac w gips bo noga zbyt mocno sztywnieje wiec wysyla mnie na KRIOTERAPIE no i tak sobie chodze i chodze i chodze... bol lekko mniejszy ale nadal nie moge uniesc sie na palcach coz mysle, taki moj los... wracam do treningow postawa w walce obcizajace prawa noge wszystko w miare(zdobywam V-ce MP) z chora kostka... ale po zgrupowaniu, oczywiscie ciagle w stabilizatorze, noga tak puchnie ze nie daje rady chodzic, znowu inny ortopeda, diagnoza-martwica rozlewna czy cos takiego. zdjecia przekrojowe RTG no i zastrzyki w kostke za 1800zl o pieniadze nie chodzilo rodzice chcieli zebym wrocil do zdrowia. Lekarz mowi ze juz nigdy raczej nie poskacze i nie pobiegam a dzwiganie czego kolwiek mam sobie wybic z glowy. przez pewien czas jest lepiej. oczywiscie treningi na pol gwizdka... noga znowu sztywnieje, tak zle jeszcze nie bylo, nie sypiam, nie moge chodzic poruszam sie tylko o kulach, kazdy krok to lzy... znajomy ojca prowadzi klinike ortopedii przyjezdza obejrzec moja noge... diagnoza- martwica, ostre zapalenie stawu, oddzielenie sie kawalkow kosci... mija miesiac leze juz na stole:) no i mnie kroja... Dzieki tej operacji chodze, skacze itd. jest dobrze juz nie odczuwam tamtej kontuzji, noga ma mniejsza ruchomosc w stawie no ale to i tak jest cud tak jak jest. Jest troszke slabsza ale wraca ciagle do formy:) a tutaj link z tej kliniki i opisany moj przypadek... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam i zycze wytrwalosci ja dowiedzialem sie ze gdyby nie moj upor i nie to ze ciagle sie ruszalem to noga byla by sztywna no coz widocznie ktos na gorze tak mna pokierowal!! szybkiego powrotu do zdrowia
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Cholera... przyznaje, że Twój opis mnie zmroził... Jak wyglądało Twoje chodzenie w stabilizatorze ? Ja czuje wyraźne osłabienie lewej nogi ale staram sie ostrożnie chodzić i nią trochę ruszać. Czasem boli ale potrafię już na niej w miarę stabilnie stać (na całej powierzchni stopy). Teraz nie wiem, czy nie wybrać się do Poznania na jakąś konsultacje czy na razie skoro myślę, że jest lepiej trochę czekać i chodzić w tym stabilizatorze...
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
co moge Ci doradzic to na pewno jazde na rowerze chociazby stacjonarnym tylko tez bez szalenstw chodzi o to zeby to wszystko sie w miare stabilnie rozruszalo ale tez bez obciazenia!! DUZO PLYWAJ to naprawde dobrze wplynie na kostke!! poki czujesz poprawe nie musisz jechac odrazu do P-n na konsultacje ale jezeli sie pogorszy to wiesz gdzie trafic jak co dam Ci nr. itd. maksymalnie czesto wkladaj noge lezac gdzies do gory zeby ja troszke odciazyc... chodzenie w stabilizatorze... hmm na poczatku jest to dobre ale pamietaj ze on moze na dluzsza mete oslabic Twoje sciegna!! mysle ze powinienes odwiedzic dobrego ortopede... z doswiadczenia wiem ze Ci w szpitalach sa dobrzy ale nie najlepsi!! powrotu do zdrowia zycze i TRZYMAJ SIE
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024