Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja stawu skokowego - prosze o rady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Witam,
troche pozno ale....moja rehabilitacja po skreceniu stawu skokowego + zlamaniu wewnetrzym kostki wygladala tak:
laser punktowo, ultra dzwieki9moge pokrecic nazwe) , krioterapia.
dodatkowo basen + cwiczenie typu przysiady, naciaganie stopy do gory, siadanie na stopie/podciaganie jej za palce, duuuuzo przysiadow
po ponad pol roku moge powiedziec , ze....niestety nie da sie powrocic do stanu sprzed wypadku, kostka nie odzyskala mobilnosci/brak calkowitego zakresu ruchu -zwlacza do gory.
podczas rehabilitacji bralem glukozamine+msn+kolagen i....nie stwierdzam zadnego dzialanie tych srodkow, rowznie dobrze moglbym nie brac nic.
Istotne jest aby jak najbardziej, w miare mozliwosci oczywiscie, obciazac stope i pracowac na niej jak najbardziej jest to mozliwe aby nie doprowadzic do "zacementowania" stawu :) ...u mnie niestety nie obeszlo sie bez 4 tygodni gipsu :(
Pozdrawiam
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Witam.

Już leci mi 4 tydz. od wypadku. Więc tak. Sytuacja obecnie wygląda tak, że prawie normalnie chodzę, schody są dalej przeszkodą ale poruszam się samodzielnie. Mam dostęp do siłowni (za free :) ) więc się rehabilituje. Teraz głównie staram się wzmocnić nogi bo 2tyg. w gipsie znacząco osłabiło lewą nogę. Z tego co mówił lekarz to nic nie przyśpieszę ze stawem tylko mogę czekać. Stabilizator (orteza) to naprawdę niezwykła rzecz, choć cholernie droga.
Ostatnio w przypływie fantazji po siłowni rozejrzałem sie po allegro i znalazłem jakiś środek (jakąś odżywkę), która pomaga w wydzielaniu mazi stawowej...nie pamiętam dokładnie ale chyba by mnie to interesowało jeśli dobrze zrozumiałem bo kojarzę, że to pomaga stawom - czy ktoś może wie o co chodzi ?
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
moze chodzic o Glukozamine- wzmacnia stawy,stymuluje synteze kolagenu dostarczajac tworzywa do odbudowy chrzastki stawowej i ulatwiajac jej regeneracje. GLUCOSAMINE 1000 - 60 kapsułek Olimpu koszt ok. 27 zł. Myśle ,że może Ci pomóc ale nie musi..

Pozdrawiam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
nandrolon :lol: :)
Tak na serio: to j.w., dodatkowo są glukozaminy z kolagenem. Tylko, że ciężko jest właściwie stwierdzić czy kasa idzie w błoto czy nie bo po miesiącu równie dobrze może i bez tego sie polepszyć, no ale co za różnica, grunt to nie przepłacić i wracać na trening. :)
  • 0

budo_hex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Sorry Panowie ale ja z chemii to tylko "stosowaną" ;)

Czy warto to sprawdzić a jeśli tak to pytać na siłowni czy z allegro brać ?
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Glukozaminę dostaniesz w każdej aptece, a w niektórych nawet tę z Olimpu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
po co Ci glukozamina, nie wiem czy to napewno dobry pomysł.Kolagen napewno weź
bo to główny składnik mazi stawowej, co do glukozaminy to nie wiem.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Witam,
tak jak pisalem wczesniej bralem i glukozamine i kolagen i msn i nei widzialem zadnych efektow po tym ;) ...wiec albo tak jak napisal SOS (radykalnie lecz skutecznie) albo inna opcja wzmocnienie miesni przylegajacych do uszkodzonego stawu.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024