Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż Shimamoto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Staż Shimamoto
To juz jutro ! Kto sie wybiera !?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
Mła plus troje, a co? :wink:
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
mła :) i jeszcze przynajmniej cztery osoby od nas z dojo
a co? :)
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
A nic podzielcie sie wrażeniami ;)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
Kantele, a dlaczego kartki z sobie nie przykleiłaś, że Ty to Ty?

Sensei jak poprzednio uśmiechnięty, jego pomagierzy mili, pan Janek, który uczy się u senseja już czterdzieści lat też :wink: . Impreza integracyjna miła, choć głośna jak jasna cholera. Podobno w kultowym pubie stolicy. A niech szlag trafi taki kult. Piwa tylko dwa rodzaje po 8 zł za szklanicę. Rycząca z głośników "muzyka". Ech, chyba się starzeje... . Nocleg u s. Romana w dojo...no, miło było. Dzięki, Gospodarze :D
To tyle, bo właśnie przyjechałem do domu i zmęczony jestem okrutnie :wink:
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
Takiego Aikido to ja nie lubię. Nie wytrzymałem do końca drugiego treningu i wcześniej opuściłem matę. Z całym szacunkiem dla sensei Shimamoto, uważam ten staż za czas stracony.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
A dlaczego konkretnie? Przyznam, że nie słyszałem o stażu, a mistrza też nie kojarzę.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto

Takiego Aikido to ja nie lubię. Nie wytrzymałem do końca drugiego treningu i wcześniej opuściłem matę. Z całym szacunkiem dla sensei Shimamoto, uważam ten staż za czas stracony.

I o to właśnie chodzi. Jeden lubi rybki, drugi zaś akwarium :wink: . Sensei wielokrotnie stwierdzał, że to co pokazuje, to jest "aikido w jego rozumieniu" i nie każdemu musiało się to podobać. Wydaje się, że duży wpływ na to co robi sensei ma jego inne "zajęcie" - jest kapłanem buddyjskim. Wszystko ma być "friendly, softly and easy", a to nie każdemu może pasować. Wiele mówił o Ki, jej harmonii, przepływie i wykorzystaniu możliwości, które daje. Dla ludzi Zachodu to takie "czary mary, abrakadabra i hokus-pokus" i może zniechęcać. Mi to akurat nie przeszkadzało i nie żałuję, że przyjechałem.

Miały być egzaminy na nidan, bodajże 4 osoby wyraziły chęć publicznego zweryfikowania swojej techniki. Miały być, ale z uwagi na braki komisyjne nie odbyły się. Komisja powinna być trzy osobowa, ale jeden z jej członków nie dojechał.

I to tyle. Pozdrawiam.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
Acha, bo zapomniałem - z sensei przyjechał pewien wysoki, długowłosy pan z Osaki. Pan z pochodzenia jest Kanadyjczykiem, od dwóch lat mieszka w Osace, trenuje w dojo sensei Shimamoto i zna naszego O'moda. Więcej nawet - trenował z nim w jednym dojo. Imienia nie pomnę, jakoś tak Earl lub podobnie. :oops:
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
:) No, ja powiem szczerze, z tym rozwijaniem Ki to zupełnie nie czaję bazy i nie bedę udawać, że jest inaczej. Nie żebym tam nie wierzyła w energie wewnętrzną, bo skądś są Ci bioenergoterapeuci, nie?:) Każdy ma jakąś energię. Sama, nie chwalęcy się, czasem mam tyle energii że starczyło by jeszcze dla 2 osób:)...aaale do samoobrony i sztuki walki nijak takiego sposobu ćwiczenia przypasowac nie moge. A że patrzec tylko mi przyszło:) to inna sprawa...tak to bywa jak sie nie jest organizatorem, ale i tak wychodzi, że sie jest:)) Ale patrzenie też ma swoje dobre strony:)
W każdym razie, nie jest to sposób ćwiczenia mi bliski i obawiam się, że nigdy nie będzie. W kategoriach doświadczenia uważam, że zawsze warto popatrzeć i posłuchac co mają do powiedzenia inny na wspólny temat. Ale tylko tyle. Ja jestem stanowczo z innego Matrixa:)
A impreza (o ile można to nazwac imprezą) faktycznie, wypadła w miejscu mocno balangowym, ale takie było zarządzenie organizacyjne. Żeby było blisko, duzo miejsca i wszyscy się zmieścili do intergacji. Piwo po 8 zł - drogo jak byk:)) ale chyba i tak nie najdrozej w Warszawie. Ale nie wiem w 100% - nie mam wielkiego doświadczenia w knajpiano - klubowym warszawskim życiu. Osobiście preferuję spokojniejsze miejsca i bardziej bezpośredni kontakt towarzyski.
Jako gospodyni dojo noclegowego dziękuję wszystkim, za miłą atmosferę i porządek. Mam nadzieje, ze Ci co chcieli się wyspać, jednak trochę się wyspali pomimo nocnych rozmów w kafejce, które na pewno było słychac:) Ci ci gadali - nie wyspali sie na pewno - w tym ja:)
Pozdrowiki,
Yoshi
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
Yoshi Zdania mamy podobne (Higher than the moon) :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto

Acha, bo zapomniałem - z sensei przyjechał pewien wysoki, długowłosy pan z Osaki. Pan z pochodzenia jest Kanadyjczykiem, od dwóch lat mieszka w Osace, trenuje w dojo sensei Shimamoto i zna naszego O'moda. Więcej nawet - trenował z nim w jednym dojo. Imienia nie pomnę, jakoś tak Earl lub podobnie. :oops:

Jasne ze Earl mnie zna, ponoc przyjechala tez z nimi Keiko, Japonka z dojo sensei'a. Ona tez cwiczyla w Montrealu swego czasu LOL. Napisala mi, ze bardzo lubi Polske....to juz drugi raz jak przyjezdza z sensei'em do Polski...
Earl to mlody sympatyczny shodan, uczy angielskiego w Osace. Lubie z nim cwiczyc.
Mialem przyjemnosc cwiczyc w dojo Shimamoto sensei, maja fantastyczny ogrod, a i samo dojo jest w takim klasztorze buddyjskim. Oczywiscie ze cwicza inaczej, ale sensei cwiczyl i z Dziadkiem i Tomiki sensei i H.Kobayashi sensei, i z Osawa seniorem sensei, ....w ogole ze wszystkmi ktorzy cwiczyli w regionie Kensei.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto

Jasne ze Earl mnie zna, ponoc przyjechala tez z nimi Keiko, Japonka z dojo sensei'a. Ona tez cwiczyla w Montrealu swego czasu LOL. Napisala mi, ze bardzo lubi Polske....to juz drugi raz jak przyjezdza z sensei'em do Polski...

Była, a jakże. Przesympatyczna, młoda kobieta :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Hattori Keiko herself :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto

Jasne ze Earl mnie zna, ...

A kto nie zna Szczepana??? nawet w Watykanie na audiecji u papieża jakiś gość mnie pytał, co to za facet w białym stoi obok OModa :) 8)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto


Jasne ze Earl mnie zna, ...

A kto nie zna Szczepana??? nawet w Watykanie na audiecji u papieża jakiś gość mnie pytał, co to za facet w białym stoi obok OModa :) 8)


:D :) :lol: :) :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto


Jasne ze Earl mnie zna, ...

A kto nie zna Szczepana???

No coz, Earl bardzo mnie docenia, ze go regularnie jednoczylem z tatami odkad zaczal cwiczyc aikido :P A kto to byl ten ubrany na bialo??
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto

A kto to byl ten ubrany na bialo??


Pewien anonimowy przywódca mało znanej religii. ;-)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Shimamoto
Shawnee: następnym razem na pewno sobie napiszę kartkę :)
ja dzisiaj podczas treningu wykorzystałam kilka rzeczy ze stażu :) na przykład ściągnięcie w dół całym ciałem (uklęknięcie podczas wykonywania techniki) - sensei to co prawda pokazywał przy kokyu-ho ale ja wykorzystałam to przy shinonage, totalnie zaskakując uke, który nie był na stażu :) uke po tej akcji stwierdził "już będę grzeczny!" hihi
podobała mi się bardzo idea pięciu stopni wtajemniczenia w sankyo :) mnie wychodzi max trzeci ;D i to też nie zawsze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024