Skocz do zawartości


Zdjęcie

po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau
Ten rok jest dla mnie stanowczo rokiem Yamady i aikido, najpierw Barcelona, potem zaraz w biegu Rzym (tam był również Tamura), potem zajebiste 5 tygodni w NY Aikikai (do tej pory wiszę relację na forum :( ) i teraz na zakończenie jak co roku obóz w Bernau.

Ze zdziwieniem przypomniałam sobie że na poprzednich obozach ledwo się ruszałam, a teraz nowojorska zaprawa (5-6 h treningu + praca uchi deshi + upał 40 st. C + ponad 80% wilgotności + brak klimy na macie) dała efekt. Bernau było jak urlop, wkacje pełny relaks (poza wstawaniem o 6 na trening).

Plan był taki że jak co roku poranne treningi o 7 prowadzili różni nauczyciele - w tym roku był to mój sensei z Krakowa Dariusz Zięba i David Ross ( poprezdnio z NYC, aktualnie ze Szwajcarii). POtem dwie godziny z sensei Yamadą, po południu sztuka wyciągania i wkladania do pochwy czyli iaido, na które patrzyliśmy grzecznościowo dopóki prowadzący mistrz Malcolm Tiki Shewan nam nie zabronił się gapić (tak było:-)).
I wieczorem jeszcze godzina z różnymi nauczycielami. No a potem prysznic, kolacja i trening "natural movement" :drinking: :) za pomocą pysznego lokalnego hefeweizenbier.

Na koniec jak co roku party, chlanie i tańce do upadłego. Sensei Ymamada jak co roku przygotował wielki gar zupy cebulowej, a "strona niemiecka" bawarskie przysmaki - piwo, kiełbaski, placki śliwkowe i precle.

Ciekawostką było to że sensei przypomniał sobie że kiedyś polska grupa zaprosiła go na obiad i "wprosił" nam się w piątek na lunch. Wiadomo było że samym czerwonym winem się nie wykpimy, a ludzie pod koniec obozu z polskich zapasów to mieli "gorące kubki" głównie. Ale jakoś dzielnie wybrnęliśmy i zastawiliśmy stół jadłem i napojami, sensei był kontent:-) a my dumni i bladzi.

Z Polski było w sumie chyba ze 25 osób, więc sporo - z dojo Krakowa (Wisła), Chrzanowa i Zakopanego. Niemcy już się przyzwyczaili:-)))))) do tego oblężenia.
Z ploteczek: mamy nowy 5 dan w Polsce:-)))) otrzymał go nasz sensei Dariusz Zięba. Juhu, łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam... :)

Dodatkowo cudowne w tym obozie jest to, że Bernau leży między wielkim jeziorem Chiemsee i Alpami (między Salzburgiem i Monachium) i jest tam cicho, pięknie i cudownie i żyjemy ten tydzień bez radia, prasy, telewizji, Leppera, braci, Giertycha, czyli z dala od zgiełku i pomieszania (zmysłów).

To kto jedzie w przyszłym roku??? :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau

Z ploteczek: mamy nowy 5 dan w Polsce:-)))) otrzymał go nasz sensei Dariusz Zięba. Juhu, łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam... :)

Wielkie kongratulejszen, zaprawdę wielkie i oby tak dalej :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau

Ze zdziwieniem przypomniałam sobie że na poprzednich obozach ledwo się ruszałam, a teraz nowojorska zaprawa (5-6 h treningu + praca uchi deshi + upał 40 st. C + ponad 80% wilgotności + brak klimy na macie) dała efekt. Bernau było jak urlop, wkacje pełny relaks (poza wstawaniem o 6 na trening).

Ciekawe ze trzeba pocwiczyc jakis czas w dojo u shihana zeby zobaczyc ta roznice w stosunku do codzinnych treningow. Wszyscy ktorzy cwiczyli jak ty to mowia, ale ci co nigdy tak nie cwiczyli nadal nie chca wierzyc.
No coz, taki juz ten swiat jest zbudowany....
  • 0

budo_jrz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau
Dołanczam się do GRATULACJI ODNOŚNIE 5 DANA :) :) :)
ŻYCZĘ DALSZEJ OWOCNEJ PRAKTYKI NA MACIE :) :) :) Z TEGO CO WIEM TO SENSEI DARIUSZ ZIĘBA 5 DAN SHIHAN BARDZO LUBI PRAKTYKOWAĆ CIAŁEM, NIE WCHODZIĆ W ZBĘDNE DYSKUSJE, TYLKO ZOSTAWIĆ SERCE NA MACIE :)
widać to było także w Bernau podczas egzaminu na 2 dan jednego ze Szwajcarów. Gdzie sensei został poproszony do sprawdzenia ukemi tamtego jegomoscia. SZWAJCAR WYSZEDŁ Z TEGO CAŁY SINY I PRAWIE TCHU NIE MÓGŁ ZŁAPAĆ HIHIHI :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau

Dołanczam się do GRATULACJI ODNOŚNIE 5 DANA :) :) :)
ŻYCZĘ DALSZEJ OWOCNEJ PRAKTYKI NA MACIE :) :) :) Z TEGO CO WIEM TO SENSEI DARIUSZ ZIĘBA 5 DAN SHIHAN BARDZO LUBI PRAKTYKOWAĆ CIAŁEM, NIE WCHODZIĆ W ZBĘDNE DYSKUSJE, TYLKO ZOSTAWIĆ SERCE NA MACIE :)
widać to było także w Bernau podczas egzaminu na 2 dan jednego ze Szwajcarów. Gdzie sensei został poproszony do sprawdzenia ukemi tamtego jegomoscia. SZWAJCAR WYSZEDŁ Z TEGO CAŁY SINY I PRAWIE TCHU NIE MÓGŁ ZŁAPAĆ HIHIHI :twisted: :twisted: :twisted:

Shihan???????????? Chyba cos ci sie pomylilo..... :roll:
  • 0

budo_jrz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau
KAPNĄŁEM SIĘ!!! SHIDOIN OCZYWIŚCIE WYBACZCIE MAŁĄ LITERÓWKĘ! :oops:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau

KAPNĄŁEM SIĘ!!! SHIDOIN OCZYWIŚCIE WYBACZCIE MAŁĄ LITERÓWKĘ! :oops:

Nie pisz duzymi literami, bo to w netykiecie oznacza ze krzyczysz... :twisted:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau

DARIUSZ ZIĘBA 5 DAN SHIHAN BARDZO LUBI PRAKTYKOWAĆ CIAŁEM

Ja też, a sądzę, że wielu innych również - niezależnie od płci - lubi sobie ciałem popraktykować. :) :) :)
  • 0

budo_nagababa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: po obozie letnim z sensei Yamadą w Bernau

WYSZEDŁ Z TEGO CAŁY SINY I PRAWIE TCHU NIE MÓGŁ ZŁAPAĆ HIHIHI :twisted: :twisted: :twisted:


No bo jakżeby ineczej ... :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024