Skocz do zawartości


Zdjęcie

HIT - co z tą główną serią? Pomoc dla HITowców!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

HIT - co z tą główną serią? Pomoc dla HITowców!
Witam,

ostatnio zainteresowałem się trochę HITem (High Intensive Trainig).

(w HIT jest tylko jedna główna seria na daną grupę, którą wykonuje się po odpowiednim rozgrzaniu, wszystkie grupy wykonuje się podczas jednego treningu - czyli jest to odpowiednik FBW).

Poszukałem troche informacji na zagranicznych stronach, i zastanawiam się co można zastosować na tą główną, podstawową serię jeśli nie uda się uzyskać w sposób tradycyjny maksymalnego napięcia mięśni? (bo nie każdy to potrafi)
Znalazłem kilka rzeczy - które mogą się przydać używającym HIT:)

1)Zasada zmniejszanego obciążenia - wykonujemy powiedzmy 10 powt na wyciskania płasko na klatkę dochodząc do kresu możliwości- i zmniejszamy delikanie obciążenie (powinny dojść jakieś 2-4 ruchy).
Metoda idealna dla poprawy siłowej danego ćwiczenia (np. wyciskanie płasko)

2) Pomoc partenera - powtórzenia wymuszone - tego objaśniać nie trzeba :)

3)Wstępne zmęczenie mięśni - przed głównym ćwiczeniem pomęczyć (też zasadą HIT) grupę mniejszą, która będzie potem pracować podczas większego ćwiczenia (np. przed wyciskaniem na klatkę - zrobić rozpiętki lub triceps). Metoda również stosowana dla poprawy siły danego ćwiczenia.

4)Gigantseria - :) - najcięższa rzecz- po wykonaniu głównej serii (wyciskanie płaskie) robimy wyciskanie hantli, potem może być skos. W zależności co chcemy osiągnąć - mozna dojść nawet do 6 - 8 (!) ćwiczeń pod rząd. Metoda idealna do rozwoju siły ale i wytrzymałości danej grupy, dodatkowo jest wszechstronniejsza niż np. metoda zmniejszanego obciążenia.

No, to tyle. Mam nadzieję że ktoś z tego skorzysta :)
Wszelkie komentarze mile widziane !! :D
  • 0

budo_amper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: HIT - co z tą główną serią? Pomoc dla HITowców!
Żaden specjalista się nie wypowie? Stosował ten program ktoś? :evil:
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: HIT - co z tą główną serią? Pomoc dla HITowców!
Na mnie najlepiej dzialaja serie laczone. (np. unoszenie sztangielek bokiem + wyciskanie tych samych sztangielek stojac)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024