Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc dla początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Ponx
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomoc dla początkującego
Witam
Jestem osobą całkowicie zaczynającą swoją przygode. Zaczołem ćwiczyć kilka miesięcy temu zaliczyłem tym samym ogólnorozwojówke. Chciałem się poradzić co do diety żeby schudnąć. Waże 90 kg i chciałbym to zmienić. Ponadto myśle nad odżywkami i nie mam pojęcia jak to wszystko dobrze ułożyć.
Pozdrawiam
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla początkującego
Olej narazie odzywki bo możliwe że i bez nich będziesz miał takie efekty że głowa mała ;) Proponuję radykalnie obniżyć ilość węglowodanów w diecie (ryż, makaron, ziemniaki itp.) lub wyeliminować całkowicie (wtedy węglowodany jesz raz w tygodniu ale pożądne porcje) a zwiększyć ilość tłuszczy i białka. Jeśli obniżysz ilość węgli to węgle:białko powinno wynosić 50:50 i niewielka ilość tłuszczy. Do tego dodałbym trening aerobowy czyli bieganie, pływanie, rower itp. na początek myśle że 30 minut wystarczy.
  • 0
Dołączona grafika

Ponx
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla początkującego
Czyli co jeść? Nabiał? Mleko sery? Chleb razowo?
Dziękuje za pomoc
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla początkującego
chleb to też węglowodany. Nabiał, mięsa itd
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla początkującego
Chude mięso(wołowina,piersi kurczaka),nabiał,ryż brązowy, makaron, płatki owsiane
Ryby przede wszystkim.Powinieneś spożywać dużo białka a mniej węglowodanów, wklej jakąś dietę my to ocenimy.
  • 0

Ponx
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla początkującego
Witam
Poczytałem troszkę, bo oczywiście w święta nie zaczne diety:P. Ogólnie będe się zabierał do ułożenia jadłospisu na cały tydzień. Póki co mam jeszcze kilka pytań. Jak mówicie dostarczyć białko w odpowiedniej ilośći to najważniejsza sprawa, chciałem się spytać co myślicie o piciu samych białek, bez żółtek. 2 razy dziennie rano i po treningu? Później chciałem się dowiedzieć odnośnie mięs, one powinny być raczej gotowane prawda?? Zwłaszcza piersi? A co do smażenia to co stosować? Olej rzepakowy czy jaki? Jeszcze co do ryb, których za bardzo nie lubie to myślałem o wędzonej makreli i może tuńczyku z puszki? Czy ryby z puszki typu szprotki w jakimś sosie pomidorowym odpadają? I czy sałatki róznego rodzaju można jeść w nieograniczonych ilościach? To chyba wszystko póki co. Czekam na odp i z góry za nią dziękuje następnie ułoże plan żywieniowy i poprosze o ulepszenie go:) a i jeszcze czy dobre jest nie spozywanie posiłków jakiś ważniejszych, tzn zostaja same zdrowe przekąski po 18? I czy przed ćwiczeniami nie należy jesć 4 godziny.
Pozdrawiam
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc dla początkującego
Jajka jedz z rana całe i nie wyrzucaj żółtek, bo tłuszcz z nich wcale nie jest taki zły a poza tym wyrzucając żółtka tracimy wiele cennych składników np. białko. Tak w twoim przypadku powinno być gotowane, jeżeli chcesz smażyć to musisz użyć oleju bez tłuszczowego to się nazywa chyba PAM.Ryby mogą być każde, tłuszcz z nich naprawdę jest elegancki na redukcje bo to omega 3.Moze być makrela może być tuńczyk.Lepiej gdybyś jadł nie przetworzone ryby tylko sam je przyrządzał.Surówki jak najbardziej :) Godzinę przed ćwiczeniem siłowym jakiś wartościowy posiłek żebyś miał siłę.Przekąski między posiłkami sobie daruj bo są tuczące oraz zapychają i nie można zjeść całego prawidlowego posilku.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024