Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złamanie bokserskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Złamanie bokserskie
Czy ktos z Was tego doswiadczyl? Po jakim czasie mozna trenowac na 100% bez ryzyka ponownej kontuzji tej samej kostki? Jak to w ogole jest po zdjeciu gipsu?
  • 0

budo_norwoks89
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Chodzi o złamanie kości śródręcza? Jeśli tak to ja to miałem - dwa miesiące gipsu, potem 2-3 tygodnie dalej bez treningów, potem przez miesiąc nieco łapę oszczedzałem, a potem było już dobrze. Ale lepiej zrobisz jak powiesz o tym lekarzowi sportowemu - ja to robiłem na wyczucie :wink:
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Jedna z kostek w piesci mi "zniknela". Zlamany mam palec nie cale srodrecze, w szpitalu mowili ze to wlasnie zlamanie bokserskie. Generalnie kosc jest zlamana tak jakby w srodku dloni, dosc nieprzyjemne bylo nastawianie (to akurat chyba malo kiedy jest przyjemne). Czas na taka kontuzje zajebisty, jutro mi sie sesja zaczyna :/
  • 0

budo_norwoks89
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
uuu to współczuje. Nie mniej tutaj lekarz może Ci najbardziej pomóc
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Ja miałem złamanie piątej kości śródręcza z lekkim przemieszczeniem. Gips miałem miesiąc, później sobie zdjąłem bo mnie wku**iał :) w szpitalu założyli mi ponownie i opier***ili za moją głupote :) po zdjęciu gipsu byłem przerażony 8O nie mogłem zginać małego palca do końca ! ale ćwiczyłem ręke (zgniatałem piłeczke gumową itp.) i wszystko wróciło do normy po stosunkowo krótkim czasie :) nie ma się co martwić a i dostałem 100zł odszkodowania :) pozdrawiam i przedstaw nam historie kogo tak obiłeś :wink:
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Historia nadaje sie do dzialu ulica bardziej. Krotko, dopoki koles wrzucal mi to sie z niego smialem, ale pozniej jechal mi po rodzicach. Nerwy puscily mi po tekscie "jakby mnie pies na schodach nie wyprzedzil to bym byl twoim ojcem". W takich sytuacjach na ogol zawsze zachowywalem spokoj, tym razem nie wytrzymalem i mam za swoje:/
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
tylko Ci nastawili 8O ja po bokserskim milem druta w rece
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Ja jak połamałem śródręcze to nadal chodziłem głupi na treningi. Po 3 miesiącach dłoń przestała się zginać... Całe szczęście jakoś mnie poskładali i już jest w 100% sprawna.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Ja mialem zlamanie chyba 3ej kosci srodrecza..Wsadzili w szyne na 3tyg,ale zdjalem jakos po 2,5tyg,bo musialem prowadzic :) .Najgorzej to nie wiem czemu mialem problemy z nadgarstkiem potem :?: ?:?:? .Uderzac lekko w worek itd moglem gdzies po ok miesiacu..Generalnie frajerskie zlamanie :?
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Boje sie troche o to czy mi to sie dobrze zrosnie. Ortopeda jak sie dowiedzial, ze stalo mi sie to dzien wczesniej wyslal mnie na jeszcze jedno zdjecie juz z zalozonym gipsem. Stwierdzil pozniej, ze nie jest za dobrze ale moze tak zostac. Gips kazal nosic 5 tygodni, chirurg mowil o 3 tyg. Kogo sluchac?
Na poczatku lipca chce jechac do roboty, dam w ogole rade pracowac tydzien po zdjeciu gipsu(wiem, ze to sprawa indywidualna, chodzi mi czy Wy byliscie w stanie) ?
Dziekuje za dotychczasowe wpisy.
  • 0

budo_mr.nienawiść
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Miałem złamana 4 kość śródrecza, lekarz nastawił wsadził w gips ale po zdjeciu RTG zobaczył ze kosc znowu sie przemiesiła to mi zrobili mały zabieg i wprowadzili w kosc 2 druty kirshnera czy jakos tak....chodziłem z gipsem i drutami jakies 2 miechy, pozniej z 2 tygodnie z samymi drutami no i sie zrosło :P wiadomo ze pozniej trzeba cwiczyć dłoń i troche odspanac o trenowania, wróciłem do treningów i czasami jak mocno nawalam w worek to reka daje o sobie znac. Jak zaciskam piesc to nie jest juz to taka doskonała piesc :P
  • 0

budo_sylwajn
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Hej. Trzy miesiące temu złamałem piatą kość śródręcza, lekarz wsadził reke w gips po czym po tygodniu dokonał repozycji-złamał ja drug raz i znow wsadził w gips. Niestety kość się krzywo zrosła i to mocno krzywo:/ na tyle,że odczuwam ból przy zaciskaniu pięści,teraz juz jak od 2 miechow nie mam gipsu. I teraz moje pytanie do was,czy kość się pózniej troche prostuje? Czy zostawic to tak jak jest, czy isc na operacje lamania i ponownego wlożenia w gips?Bo lekarz powiedzial,ze jak chce, a teraz pozostaje mi pewnie tylko prywatny zabieg. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
miałem to samo co Ty. Badziewne złamanie babrało się długo i nie chciało zrosnąć. Lekarz chciał mi drutować ale, gdy poszedłem do drugiego to tylko gips - i w sumie nie wiem czy to było dobre rozwiązanie ;/ bo mam wrażenie, że sie krzywo zrosła. Boleć nie boli ani nie odczuwam żadnego dyskomfortu ale mam wrażenie, że jak bym w kogoś tą ręką przy ... :D to mogłoby być nie wesoło, aczkolwiek na worek bez problemu uderzam. Pozdro
aa i idź prywatnie do jakiegoś profesora a nie do naszego polskiego dennego szpitala, gdzie wszystko co mogą w gips wsadzają :roll: lepiej wydać kasę i spać spokojnie.
  • 0

budo_sylwajn
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
tak chyba zrobie,ze wybiore sie prywatnie,tylko kasy szkoda,no i niestety musze poczekac do wakacji, bo teraz sesja i musze sporo rzeczy zrobic, powiedz mi jeszcze jesli mozesz,czy to zrosniecie bylo w Twoim przypadku proste?czy kosc zrosla sie krzywo,ja mam z 20% zagiecia i dokucza to strasznie
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
nie do końca proste, mam lekko hmm. jakby to powiedzieć jest odchył :D od tego jak być powinno. A która to ręka ? Bo jak nie ta, którą piszesz to idź teraz, bo wrazie co do wakacji Ci zdejmą wszystko. A wiesz jak gips na wakacje - ni chuja nic nie porobisz i jeszcze jebie :P pozdro
  • 0

budo_sylwajn
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Wlaśnie ta którą pisze i w tym problem,takto może w ogóle bym darował sobie operacje,ale cale życie się meczyć niefajnie,dlatego pytam,jak sobie z tym poradziliscie,czy to sie poprawi po jakims czasie i bedzie dzialac reka ok,choc podejrzewam,ze nie skoro juz dwa miesiace minely od zdjecia.Kosc to koscv i sie raczej nie "wyprostuje";).zagadaj do mnie jak mozesz na gg,bo cos na priva nie moge wyslac,numer masz w profilu,pozdro
  • 0

budo_-mat-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Złamanie bokserskie
Ja w lutym mialem zlamana piata kosc srodrecza. Gips sciagnalem sobie sam po 3 tygodniach i zrobilem 3 tygodnie przerwy od treningow. Na poczatku troche bolalo przy boksowaniu ale teraz juz jest git. Z poczatku martwilem sie ze sie krzywo zrosla bo czylem twarde uwypuklenie na tej kosci ale to byl jeszcze swiezy zrost, zaczalem pic wapno i kosc juz jest praktycznie prosta a lapa dziala jak nalezy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024