Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_shafran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay
JanekBossko84, mógłbyś napisać czy w tej książce Lafay'owskiej jest coś o suplementacji? Jak patrzę na te zdjęcia z forum to wyglądają imponująco...bardzo podejrzanie imponująco :wink:
Mimo to moim zdaniem przynajmniej niektóre zdjęcia nie są robione metodą "najpierw , potem ". Jest tam kilku 60 kg kurczaków z wystającymi żebrami i zapadniętymi klatkami, więc to chyba sam photoshop też nie jest :wink:
Podejrzewam, że mogą być trochę podrasowane daty zaczęcia treningu i robienia fotek "po". Jak ktoś przybiera 25 kg w około rok i do tego jest cały żylasty to coś tu śmierdzi :)
Dlatego właśnie się zastanawiam czy Lafay sugeruje tam jakieś mocne suplementy. Jeśli się opiera tylko na dobrej diecie bez jakichś gainerów czy innych cudów to może się skuszę na książkę 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay
juz odpowiadam...

przeczytalem wszystko od deski do deski i nie ma nic na temat jakiejkolwiek oklotreningowej suplementacji

jedyne co jest opisane to dieta, trening wytrzymalosciowy i silowy oraz rozciaganie

naprawde polecam


jesli chodzi o forum francuzkie do ktorego dalem linka
hmmm uwazam ze niektorzy przesadzaja i takiej formy nie da sie wyrobic bez pozadnego sprzetu nawet jesli ma sie swietna genetyke ale....

sadzac po niektorych zdaje to egzamin...

naprawde z czystym sumieniem polecam...

PS
mialem doczynienia z silownia jak i SW ale p niektorych cwiczeniach mialem sakwasy co wydawalo misie nie do pomyslenia przy czwiczeniach z wlasnym czasem nawet iepelnym ciezarem

pozdr
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay
Powerlife, jak napisalem kiedys na klatke bralem 175 kg, co jak na moja wage okolo 75 kg i brak specjalizacji w wyciskaniu, uwazalem za niezly rezultat. Teraz to setke podnosze tak... ze powiem, dla spokoju psychicznego. Jakos mi sie ubzduralo, ze jak podnosze 100 kg 10 razy - to jest dobrze ze mna.
Na codzien robie trening obwodowy, ktory "skopiowalem" od judoki klasy olimpijskiej, mojego znajomego. Dzis juz tak jak juz nie stratuje, ale nadal cwiczy, a co najwazniejsze wychowuje nastepne pokolenie medalistow, na razie mistzrostw Polski.
W tym treningu jest troche podrzutow etc. malym ciezarem, ale... 30 razy.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay
Kubus to podziel sie treningiem z internetowymi przyajciolmi :wink:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay
Sorry za OT, ale...

Powerlife, jak napisalem kiedys na klatke bralem 175 kg, co jak na moja wage okolo 75 kg i brak specjalizacji w wyciskaniu, uwazalem za niezly rezultat.


...jak tu się nie zdołować :P
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay

Powerlife, jak napisalem kiedys na klatke bralem 175 kg, co jak na moja wage okolo 75 kg i brak specjalizacji w wyciskaniu, uwazalem za niezly rezultat. Teraz to setke podnosze tak... ze powiem, dla spokoju psychicznego. Jakos mi sie ubzduralo, ze jak podnosze 100 kg 10 razy - to jest dobrze ze mna.
Na codzien robie trening obwodowy, ktory "skopiowalem" od judoki klasy olimpijskiej, mojego znajomego. Dzis juz tak jak juz nie stratuje, ale nadal cwiczy, a co najwazniejsze wychowuje nastepne pokolenie medalistow, na razie mistzrostw Polski.
W tym treningu jest troche podrzutow etc. malym ciezarem, ale... 30 razy.


Kubuś - rezultat bardzo dobry (nikt tego nie kwestionuje), ale wyciskanie leżąc jako takie jest najmniej użyteczne (pod walkę) ze wszystkich ćwiczeń. I jako miernik siły zawodnika pokazuje najmniej. Bardziej interesuje mnie wynik w rwaniu, podrzucie, zarzucie czy martwym ciągu (bo tam pracuje całe ciało, nie tylko klatka, triceps i naramienne jak w wyciskaniu leżąc).

Jeśli chodzi o plan treningowy judoków - to chętnie poczytam - choć pewnie w 80% robię to samo - bo ten "30 x podrzut" dziwnie znajomo brzmi :wink:
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay

Kubus to podziel sie treningiem z internetowymi przyajciolmi :wink:


popieram kolegę. Kubuś nie daj się prosić :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay
Co mam opowiadac? Przeciez to samo robicie - jedzie sie po 30 wszystkiego na jednej sesji trenigowej - rwanie, przysiad, klata, plecy etc., czyli podstawowe cwiczenia, ktore mozna znalezc w kazdej ksiace treningu silowym.
K_P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay
rzeczywiscie w tej ksiazce nie ma nic o suplemetnacji ale jest powiedziane ze zaproponowane w ksiazce mozna uzupelniac cwiczeniami z hantlami, sztanga. Naprawde super ksiazka polecam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024