Skocz do zawartości


Zdjęcie

sparingi na kije w warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

Ale powiedz mi jeszcze - ty jesteś tego trenerem? I z czego jest ten - nie wiem jak to nazwać- styl? Z czego to się wywodzi - na czym bazujecie i przynajmniej -do czego jest to podobne? Wytłumacz - jak możesz - może uda mi się jakoś to wyobrazić.....


Ja widzę, że entuzjazmu Ci nie brakuje, ale z szacunku dla innych użytkowników raczyła byś przeczytać wcześniejsze posty.

Nie ma tu żadnego stylu - chłopaki z różnych szkół spotkali się i sobie poćwiczyli razem w parku.

- wiem że człowiek uczy się całe życie - ale co do tego jesem - no ..... sczeptyczką....- delikatnie mówiąc!


Żeby być sceptyczką, to musiałabyś sobie chociaż tyle trufu sprawić, żeby przeczytać co to się w ogóle na tych zdjęciach dzieje :)

- raz: że nie poręczne to wszystko


Halabarda też nieporęczna, a mało nią ludzi zabito? ;)

- dwa: nie widzę tam specjalnie jakichś szczególnych, filigranowych i zgrabnych technik... a wręcz przeciwnie - dwoma rękoma cepowanie przeciwnika..


Zdradzę Ci sekret, że np. takiego miecza samurajskiego się jedną ręką nie trzyma, to samo z większymi kijami. Też mógłbym powiedzieć, że dla mnie to w FMA machają jak wariaci, jak wystarczyłoby raz i porządnie pierdolnąć ;) ,ale to trochę denna logika by była, nieprawdaż?

- trzy: zastosowanie w praktyce? --> równe ZERO --> całe przebiegi ruchów - jak to wykorzystać - w normalnej fight-sytuacji


Kiedyś widziałem jak taki jeden koleżka z kijem bejsbolowym całkiem zgrabnie i skutecznie wykorzystał podobne ruchy :wink:

A skąd taką rurę na ulicy wytrzasnąć? Chyba jest jakaś różnica jak walczę 60-80 cm stickem a taką .... no "maczugą"?


Z mieczem po ulicy też nikt nie chodzi, a niektórzy ćwiczą i świetnie się przy tym bawią.

-cztery: ten cały equipment --> no nie ma dziwu, że tam od razu potrzeba do tego full-zbroji.....


Maska szermiercza i rękawice, to wdg. ciebie "full-zbroja"... chyba Cię troszkę fantazja ponosi.

Sorry - ale jak dla mnie - rzecz zupełnie bez sensu.... zobaczcie Arnis.


Ciekawe, że w linku, który podałaś jest zdjęcie bardzo podobnej "maczugi" do tej używanej na tych zdjęciach, zarozumiała koleżanko ;)

czy budo.net.pl ma coś wspólnego z budo-sport-report.de?


Szczerze wątpie, skąd ten pomysł?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

no nie przesadzaj - przecież chodzi o technikę - a nie o siłę .... po drugie nasze sticki mamy też w piance - no i oczywiście rękawiczki.... no i ja jestem baba, a jakoś się nie boję :D

- jesli ktos proponuje full-contact to nie chodzi tylko o technike ale tez o sile
- fajnie ze macie rekawiczki, ale w normalnych sparingach ludzie sie ruszaja i cios rzadko wchodzi tam gdzie mial wejsc, zazwyczaj laduje w innym (->nieoslonietym) miejscu co przy full-contactcie jest malo przyjemne
- jak sama piszesz jestes kobieta, a ja jeszcze nie widzialem przez te pare lat jak cwicze zadnej sekcji w ktorej kobieta obrywala by tak samo jak facet (nawet jak o to prosi..), wiec milo ze podkreslasz ze sie nie boisz ale tu nie chodzi o banie sie czy nie ale o szanowanie zdrowia.. poza treningami istnieje jeszcze inny swiat - ja np pracuje w normalnej firmie gdzie musze pokazywac sie na codzien nieobity, niekrwawiacy i niekustykajacy..

- a nawiazujac do reszty (vide analiza tego co dzieje sie na polach) - milo ze wyrazilas swoja opinie ale jak zauwazyl Kriss - masz ciekawa zdolnosc oceniania skutecznosci sytemu i technik po pojedynczych niepowiazanych ze soba zdjeciach.. co do "nieskutecznosci" systemu - ja moge to samo powiedziec o FMA ogladajac przytoczone przez ciebie filmiki - nogi przywiercone do podlogi, brak zejsc z linii ataku, kontrataki i przechwyty wypuszczone jeszcze przed atakiem napastnika.. prorocy w tym FMA? czy po prostu aktorzy..? :lol:
ja jestem zwolennikiem prostych rzeczy.. wiesz czemu? bo proste ruchy sa szybkie.. nie widze powodu zeby po zablokowaniu uderzenia czy zejscia z linii ataku lapac kogos za szyje nozem, zakladac mu druga reka dzwignie, wytracac noz, obracac nim i dopiero zadawac uderzenie, a potem jeszcze 5 innych z roznych stron.. nie prosciej po prostu zadac uderzenie i sie wycofac? czlowiek z 15cm dziura w piersi i tak juz z toba nie powalczy niezaleznie czy mu jeszcze zadasz dodatkowych 5 takich uderzen czy nie.. ale moze sie jestem sceptykiem i sie czepiam :lol:
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
o czym ty człowieku piszesz - o halabardach i zabijaniu?
a po drugie trafiłam tu na jakiś trybunał żeby ty mnie łapał za każde słówko? człłowieku wyluzuj - a zarozumiałego to widzę jak do tej pory tylko jednego - ciebie koolego!
A z tech zdjęść to sorry - ale choć się starałam -nic nie mogłam z nich "poczytać" :D sorry!
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
dzey - tak czepiasz się - przecież to nie ja jestem winna za te filmiki - ani też nie chciałam - nic nikomu udowadniać - to był film - co mniej więcej ja trenuję - ok? i nic poza tym! :D
PS
a ten post pond mną był nie do ciebie tylko do Khung - czy cóś - nie mam funkcji edyt....
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
co do edycji (i paru innych funkcji) - bedziesz ja miala jak sie dodasz do grupy Uzytkownicy vortalu Budo - w dziale Newbie masz opis jak to zrobic

co do czepiania sie filmikow - nie chodzi o filmiki ale o system.. mnie boli we wschodnich sztukach walki to ze tam sie rzadko podwaza slusznosc i skutecznosc technik - na zasadzie "mistrz pokazal i powiedzial - to my robimy i nie pytamy czemu.."
a ja wlasnie pytam, czepiam sie, szukam lepszych rozwiazan.. i to jest idea grupy cwiczacej na polach - nikt nie wierzy w to co zobaczy na filmiku czy od mistrza dopoki sam tego nie wyproboje i nie skonfrontuje z innymi (ktorzy nie znaja tych technik - i po prostu atakuja / bronia sie).. poza tym nie kazda technika jest dobra dla kazdego - ja mam prawie 190cm wzrostu i 100kg wagi - nigdy nie bede sie tak szybko ruszal jak 60kg osoba, ale znowu mam duzo wiekszy zasieg ramion i wieksza sile.. itd..

a co do trenowania przez ciebie FMA - cwiczysz od dziecka - ale to nadal mi nie wychodzi jak moglas w tym czasie cwiczyc tyle roznych sztuk walki o ktorych piszesz.. to nie sa systemy, ktore opanujesz w pol roku, czy rok - tylko sztuki walki ktore cwiczysz po kilka lat aby osiagnac jakis poziom.. poza tym gdzie ty znalazlas wszystkich tych instruktorow? ja mieszkam w Londynie i mam tu przeglad roznych instruktorow - ale az tylu roznych z tej samej dzialki to ja jeszcze nie widzialem nawet w magazynie sportowym, a tym bardziej na zywo.. no i jak radzisz sobie z roznicami w systemach? prosty przyklad - w Doce Pares idea jest przechwyt noza przeciwnika, a w np w JKD jest to wytracenie broni przeciwnika.. duza roznica - prawda? a to tylko jeden przyklad..
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

o czym ty człowieku piszesz - o halabardach i zabijaniu?


Pozwolę sobie zacytować z FAQ podforum Aikido:

Pytanie: Co sie dzieje z uzytkownikiem Forum ktory [...] zadaje beznadziejnie glupie pytania?

Odpowiedz: Dostaje beznadziejnie glupie odpowiedzi.


a po drugie trafiłam tu na jakiś trybunał żeby ty mnie łapał za każde słówko?


Chyba uważasz, że trafiłaś, skoro już prawie cały życiorys nam tu podajesz.

człłowieku wyluzuj - a zarozumiałego to widzę jak do tej pory tylko jednego - ciebie koolego!


Wcale się nie dziwie, że tylko wady u innych widzisz. Jeszcze tylko parę lat i zostaniesz stuprocentową Niemką :wink:
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
dzey - a co do tego czy zamało mi się obrywa - to się nie bój - zaręczam, że mi się dostaje lepiej niż nie jeden facet - zresztą już o tym pisałam- jeżdżę na turnieje i w sumie uprawiam ten sport semi-profesjonalnie - a i mój tato to już mi też wycisk daje - o to się nie martw....
a jeszcze raz z tymi filmikami - ty chyba wiesz co to jest pokaz i show i kamera a co to jest real-live? umiesz te dwie rzeczy chyba odróżnić? :D i jeszcze raz - nie wiń mnie za to co oni tam pokazują - to nie była też rzadna prowokacja - a już na pewno jestem daleka by komuś wmawiać co jest lepsze a co gorsze - powiedziałam tylko małą krytyką - nawet ją wytłumaczyłam - dlaczego i nie widzę powodu żeby ktoś na mnie się musiał tu zaraz rzucać - ujmę to tak -
Jezeli komus po moich wypowiedziach albo pytaniach sie uprzykrzylam , ze wykorzystalam go, lub po prostu sie ktos zdenerwowal - prosze zeby sie nie fatygowac i mi NIC o takim czyms nie opowiadac - a tylko mnie zignorowac..... Z wszelkiego rodzaju textów, "serdecznych porad" czy tez i (bardziej prawdopodobne!) obraz albo i nawet przeklenstw moge w kazdym badz razie w pelni sie obejsc. Przypomne, ze kiedy tutaj dyskutujemy robimy to z wlasnej woli, a takze sprawia nam radosc dzielic sie wiedza, porada i od czasu do czasu nawet malutkim joke'm.... Dziekuje za uwage. :D To w sumie powinen być moj podpis - niestety - jest za długi i nie pasuje.... :(
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

już z samych zdjęć widzę że to:
- raz: że nie poręczne to wszystko
- dwa: nie widzę tam specjalnie jakichś szczególnych, filigranowych i zgrabnych technik... a wręcz przeciwnie - dwoma rękoma cepowanie przeciwnika..


Jesteś w stanie stwierdzić jak bardzo poręczna lub nieporęczna jest atrapa noża wykonana z pianki czy krótka pałka owinięta pianką na podstawie samych zdjęć? To, że jest to pękate nie oznacza, że jest nieporęczne, o poręczności decyduje masa.

A jeżeli chodzi o szczególne, filigranowe i zgrabne techniki, to po co komu one w walce bronią? Jeżeli chcę sobie ćwiczyć gimnastykę artystyczną w parach ze współpracującym uke to ćwiczę aikido. (Ćwiczyłem je zresztą parę lat i bardzo sobie chwalę, przyjemna rozrywka, dobry sposób na spędzanie wolnego czasu i poznanie interesujących ludzi itp.)

Ale w takiej np. szermierce historycznej na szable nie ma filigranowych i zgrabnych technik, są kilka zasłony, cięć, finty i tyle, walka opiera się na tempie, dystansie i refleksie.

- trzy: zastosowanie w praktyce? --> równe ZERO --> całe przebiegi ruchów - jak to
wykorzystać - w normalnej fight-sytuacji 8O ??? A skąd taką rurę na ulicy wytrzasnąć?


Do zastosowania w praktyce służy telefon z numerem 112 i/lub umiejętność szybkiego biegania. Żyjemy w 21 wieku, to nie jest tak że chodzi się po ulicy z rapierem, pałką czy mieczem do celów samoobrony. Ratanowego kijka na ulicy też się raczej nie nosi. A techniki FMA na ulicy wydają mi się prawie tak niepraktyczne jak aikido, jak patrzę na filmiki podane przez ciebie, filmy instruktażowe itd.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
ja sie o nic nie martwie - tylko mowie ze juz nie jedna kobiete slyszalem ktora tak mowila a potem jak oberwala porzadnie od kogos bez oporow damsko-meskich to sie zdziwila ze koledzy z sekcji tak nie bija....

co do filmikow - napisalem juz w poprzednim poscie ze nie chodzi o filmiki ale o skomplikowanie systemow FMA w miejscach gdzie jest to niepotrzebne, jak rowniez o to ze mistrzowie (w wiekszosci) nie dopuszczaja pytan, tylko karza robic niezaleznie czy to z sensem jest czy nie..

co do ciebie - zapytalem o te wszystkie systemy ktore niby cwiczylas i o to jak radzisz sobie z roznicami pomiedzy nimi.. czy dostane na to odpowiedz?
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
he? że co? z czym se mam niby nie dać rady? z różnicami pomiędzy stylami? dziwne pytanie..... a tobie też się plącze prawa z lewą nogą ciągle? jeszcze 8O ? nie słuchajcie ja wam powiem dobranoc - bo dyskusja robi się formą nagonki - a nie po to tu jestem - ..... inne sztuki walki - ćwiczy się dla dodania pewnych elementów - i tak każdy sią szanujący fighter robi i ci to wytłumaczy - popytaj się po forum --> sxperddów chętnych do pomocy napewno tu znajdziesz --> a jeszcze jedno - skoro ty uważasz, że ci w tych moich filmikach - nie mogli by sobie poradzić w "prawdziwych" sytuacjach - to albo nie masz naprawdę ni krzty pojęcia o jakichkolwiek SW - albo se jaja tu robisz - i jeszcze tych filmów wcale nie widziałeś.... :) proponuję - otwórz oczy!
dobra dobranoc- bo widzę że głowy parują i zczereieniały.... a nie potrzebnie, nie, nie.... :-)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

że ci w tych moich filmikach - nie mogli by sobie poradzić w "prawdziwych" sytuacjach - to albo nie masz naprawdę ni krzty pojęcia o jakichkolwiek SW - albo se jaja tu robisz - i jeszcze tych filmów wcale nie widziałeś.... proponuję - otwórz oczy!


Czy by sobie poradzili to po tych filmikach tylko nikt nie stwierdzi, jeśli uważasz inaczej, to już nie trzeba nic dodawać. Taki balecik, to każdy może nakręcić. Aha, zapomniałem, że Ty nawet masz tajemną zdolność oceniania czyichś umiejętności nawet po zdjęciach ;)
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
ah... tobie lesliejeszcze odpowiem...

Jesteś w stanie stwierdzić jak bardzo poręczna lub nieporęczna jest atrapa noża wykonana z pianki czy krótka pałka owinięta pianką na podstawie samych zdjęć? To, że jest to pękate nie oznacza, że jest nieporęczne, o poręczności decyduje masa.

nie tego to nie - lecz cóż to za dziwne pytanie 8O ? te sztangi tam były nie do niezauważenia - że miały 1,50 m i kształt maczugi! :) sorry - pozwolisz, że pozostanę po mojej pierwotnej opinii i powiem - nie, nie - nieporęczna! :-)
O tej gimnastyce artystycznej 8O to powiem tylko: no comment - bo nie wiem o czym tam polemizujesz...

Żyjemy w 21 wieku, to nie jest tak że chodzi się po ulicy z rapierem, pałką czy mieczem do celów samoobrony. Ratanowego kijka na ulicy też się raczej nie nosi. A techniki FMA na ulicy wydają mi się prawie tak niepraktyczne jak....


No ale z gazrurką o długości 1,50m czy jak :) ? Jakie miecze jakie rapiery? Czy ja o takim czymś mówię? I nawet żaden ratanowy kij mi nie jest potrzebny - zawsze jakiś kijaszek, owszem jakiś krótszy patyk, długopis czy zapalniczka - czy ty zdajesz sobią z tego sprawę człowieczę że ja ci mogę nawet plastikową butelką kości połamać? Zwykłymi przedmiotami życia codziennego - a Chciałbyś :D ? Po co mi jakieś halabardy i dwu metrowe sztachety... po co? Dobra kończę - bo widzę expertów tu moc - którzy nie mając w ogóle pojęcia - potrafią wypleść cóś takiego jak --> A techniki FMA na ulicy wydają mi się prawie tak niepraktyczne jak aikido, jak patrzę na filmiki podane przez ciebie, filmy instruktażowe itd... Wiesz nie mów już nic - bo rozwiewasz podobnie jak kolega Khunaq już wszelkie wątpliwości....
dobranoc
tp :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

Wiesz nie mów już nic - bo rozwiewasz podobnie jak kolega Khunaq już wszelkie wątpliwości....


Wszyscy rozwiewają wątpliwości, wszyscy są głupi i nic nie wiedzą, wszyscy się mylą, tylko jedna mała zarozumiała dziewczynka ma rację :)

czy ty zdajesz sobią z tego sprawę człowieczę że ja ci mogę nawet plastikową butelką kości połamać?


Buahahaha, przyleciałaś tu na magicznej chmurce? :)

Nawet jakbyś ją piaskiem wypełniła, to podejrzewam, że byłyby spore problemy ;)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

he? że co? z czym se mam niby nie dać rady? z różnicami pomiędzy stylami? dziwne pytanie..... a tobie też się plącze prawa z lewą nogą ciągle? jeszcze 8O ? inne sztuki walki - ćwiczy się dla dodania pewnych elementów ......

zapytalem konkretnie wiec odpowiedz tez konkretnie
pisalas o wielu FMA.. wiec pytam jak radzisz sobie z roznicami w systemach polegajacymi na calkowicie innym rezultacie ktory chcesz osiagnac? przytoczylem przyklad Doce Pares i przechwytu noza vs JKD gdzie wybijasz bron przeciwnikowi.. ja uczac sie technik bazuje na pamieci miesniowej bo tylko dzieki temu mozna uzyskac odpowiednia szybkosc - a tutaj mowisz o dziesiatkach jak nie setkach technik - ktore w dodatku nie sa tylko dodaniem nowych elementow ale czyms zupelnie innym..

skoro ty uważasz, że ci w tych moich filmikach - nie mogli by sobie poradzić w "prawdziwych" sytuacjach - to albo nie masz naprawdę ni krzty pojęcia o jakichkolwiek SW - albo se jaja tu robisz - i jeszcze tych filmów wcale nie widziałeś.... :) proponuję - otwórz oczy!

prosze pokaz mi w ktorym miejscu napisalem ze by sobie nie poradzili?
natomiast nadal widze wiele zbednych ruchow ktore nie sa potrzebne do skutecznego wyeliminowania przeciwnika.. a o to w tym chodzi - prawda?
skoro jestes oredowniczka FMA to wytlumasz mi prosze sens tego ze po rozbrojeniu przeciwnika lapie sie go nozem za szyje, obkreca w kolo, z jednoczesnym zakladaniem dzwigni na nadgarstek.. czemu po prostu nie wbijesz mu noza w tetnice podobojczykowa, lub prosciej w watrobe / serce itd..?
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
dzey - DżIIIIISSES! jaka tam ze mnie orędowniczka? - czy ja kiedykolwiek komuś tu cóś o FMA wmawiałam? kurcze czytaj ze zrozumieniem a potem tu dyskutuj..... a także gdzie to niby "przytoczyłeś przyklad Doce Pares i przechwytu noza vs JKD" gdzie? A po drugie już raz cię prosiłam - nie mów mi nic co kto i jaki on film nakręcił - a także dlaczego taki krok i tak się zachował - a nie inaczej .... 8O no co ty? Powtarzam - ja z tymi Panami ani nie jestem spokrewniona ani powinowata a także nie mam żadnych korzyści materialnych z tego.... co ty ode mnie chcesz?
Po drugie zajarz to w końcu - to jest tylko film --> fikcja, fantazja, bajka --> a nie jakieś real-live sceny 8O porypało cię? Wiadomo, że jak koleś dostani ukłucie 15cm Krisem w serce to już ci nie wstanie- i nie trzeba już mu wykręcać szyi..... Czy ty nie widzisz, że to tylko SHOW do kamery z marcjalną muzyką w dodatku? To tylko demonstracja..... shit - po jakiego tu ten film już wstawiłam to nie wiem --> jak bym wiedziała, że z tego taka burda powstanie - to bym se darowała.... :( A najlepsze jest to , że ja jestem tu teraz wszystkiemu winna - jestem orędowniczką, agitatorką, zła i w ogóle beeeee.....a na tych filmach to wszystko moja wina....... :( :evil: :twisted: no dajta żyć już ludzie i ludziska!
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

Hallo Kriss! :-)
d
Ale powiedz mi jeszcze - ty jesteś tego trenerem? I z czego jest ten - nie wiem jak to nazwać- styl? Z czego to się wywodzi - na czym bazujecie i przynajmniej -do czego jest to podobne? Wytłumacz - jak możesz - może uda mi się jakoś to wyobrazić..... :-)


No trochę się już sytuacja chyba uspokaja :D

jeśli chodzi o palkę to jest prawie w zupelności szermierka europejska - szabla.

Zupelnie inny rytm ruchu, inna logika / koncepcja walki.

Do tego zmixowany jest koncepcyjnie boks, ad poruszania ,szczególnie na skosy i boki (zajstepy itp)

To samo jest z nożem. Bylo sporo różnic zwiazanych z zachowaniem ideii techniki a jednocześnie użyciem innej dlugości broni. Myślę, że wyszlo na +
Tym bardziej, że odrzuciliśmy dużo ozdobników. Jest to program świadomie dość ubogi technicznie, ale przez to jest prosty i można się w pelni skupić na motoryce.

Są osoby które potrzebują dziesiątek technik w walce, są i takie jak jak ja gdzie używam trzech podstawowych ruchów kompiluje je sobie w różne sposoby a opieram się na poruszaniu i motoryce. Nie potrzebuję sztuki, potrzebuję prostego programu do nauki techniki w dwa miesiące (trzy ruchy), motoryki 6 - 8 miesięcy i taktyki 3 - 4 miesiące + normalny rozwój, bo to caly czas się ksztaltuje.

I tak po pól roku amatorskiego trenowania powstaje osoba, która nie zna calego mnóstwa bardziej / mniej praktycznych technik. Zna te które jej wychodzą w sparingu na przeciwnikach w różnych szkól broni.

Dodam, że na Polach miksujemy sztukę z tym programem.

Jeśli chodzi o kije to robimy to fanu (i konstruujemy coś podobnego do użycia, proste i szybkie)

Dodam, że imho czlowiek gubi się w mnogości technik których się uczy. Dlatego boks jest skuteczny w walce rękoma a z kolei trickersi ruszają się jak ninja ale nie specjalizują się w walce kontaktowej.


ps. jak Twój tata będzie w Polsce to zapraszamy (nie zlośliwie)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

DżIIIIISSES! jaka tam ze mnie orędowniczka? - czy ja kiedykolwiek komuś tu cóś o FMA wmawiałam?

twoj drugi post na tym forum byl wylacznie reklama stylow FMA z pelna ich lista, odnosnikami do filmow, innego forum itd a nastepne tylko to potwierdzaly.. dodatkowo od razu na wejsciu zanegowalas konkurencyjny system ktorego nie widzialas nigdy na oczy (od tak, dla zasady ze wszystko co nie jest FMA jest gorsze..?)
ja bym to wszystko nazwal oredownictwem - albo po naszemu agresywna reklama :lol:

kurcze czytaj ze zrozumieniem a potem tu dyskutuj..... a także gdzie to niby "przytoczyłeś przyklad Doce Pares i przechwytu noza vs JKD" gdzie?

ostatni post na poprzedniej stronie.. i to niby ja nie czytam tego co jest tu napisane?

nie mów mi nic co kto i jaki on film nakręcił - a także dlaczego taki krok i tak się zachował - a nie inaczej .... 8O


po raz trzeci juz pisze ze nie chodzilo mi o film ale o systemy FMA i ich stopien skomplikowania w miejscach gdzie nie jest to potrzebne.. mowisz ze cwiczysz od 9 roku zycia i twoj tata jest instruktorem wiec pewnie umiesz wyjasnic slusznosc takich kombinacji i ich przewagi nad prostymi ruchami.. i tylko o to pytam

Po drugie zajarz to w końcu - to jest tylko film --> fikcja, fantazja, bajka --> a nie jakieś real-live sceny 8O porypało cię? Wiadomo, że jak koleś dostani ukłucie 15cm Krisem w serce to już ci nie wstanie- i nie trzeba już mu wykręcać szyi..... Czy ty nie widzisz, że to tylko SHOW do kamery z marcjalną muzyką w dodatku? To tylko demonstracja.....

ja to wszystko rozumiem - tylko czemu potem ten "balet" sie sprzedaje za ciezkie pieniadze dzieciakom ktorzy wierza w takie bzdury? bo musisz przyznac ze wlasnie takich rzeczy uczy sie na treningach FMA - nie?

shit - po jakiego tu ten film już wstawiłam to nie wiem --> jak bym wiedziała, że z tego taka burda powstanie - to bym se darowała.... :( A najlepsze jest to , że ja jestem tu teraz wszystkiemu winna - jestem orędowniczką, agitatorką, zła i w ogóle beeeee.....a na tych filmach to wszystko moja wina....... :( :evil: :twisted: no dajta żyć już ludzie i ludziska!

dalas je tutaj zeby podyskutowac - i to wlasnie robimy
chcialbym tez zauwazyc ze nie czepiam sie ciebie osobiscie ale pewnych idei systemu ktory cwiczysz - a jako ze cwiczysz go dlugo i masz w tym duze doswiadczenie to pytam o rzeczy ktore mnie interesuja.. a zamiast odpowiedzi na konkretne pytania dostaje odpowiedzi w stylu "teraz wszystkiemu winna - jestem orędowniczką, agitatorką, zła i w ogóle beeeee....." czego zupelnie nie rozumiem..
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

te sztangi tam były nie do niezauważenia - że miały 1,50 m i kształt maczugi! :) sorry - pozwolisz, że pozostanę po mojej pierwotnej opinii i powiem - nie, nie - nieporęczna! :-)


Nieporęczne????


Normalnie serce mnie zabolalo :D :wink:

Jeśli chodzi o mnie to bardzo poręczne i bardzo bhp, bo kolegi nie uszkodzisz i on ciebie też nie

turboprinzessin, imponują mi Twoje umiejętności (zapalniczka, dlugopis, butelka)

Możesz napisać ile ważysz i ile masz wzrostu, po prostu jestem ciekawy.

a najlepiej wrzuć swoją fotkę z treningu

(ten post nie byl zlośliwy!)

yo


ps. foty z ostatniego spotkania na Pola Mokotowskie atrapy w dloń ( http://budo.net.pl/v...3825&start=1185 ) ..., bo i tak ćwiczymy w jednym czasie.
  • 0

budo_turboprinzessin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie
@dzey
dobra, kończę z tobą ten jałowy dialog - bo gadam chyba tu pod wiatr - tłumaczę ci z "xtny" raz że to tylko filmy, bujda i SHOW - a ty wkółko tylko to samo:

ja to wszystko rozumiem - tylko czemu potem ten "balet" sie sprzedaje za ciezkie pieniadze dzieciakom ktorzy wierza w takie bzdury? bo musisz przyznac ze wlasnie takich rzeczy uczy sie na treningach FMA - nie?

--> najwidoczniej nic jeszcze nie rozumiesz, skoro takie bzdury dalej tu wypisujesz 8O - "balet sprzedaje się za ciężkie pieniądze dzieciom na treningach" - czego ty chłopie ode mnie w sumie chcesz? Jestem winna za te filmy, za te "balety", za te wszystkie "lamerskie" treningi biednych dzieci po całym świecie 8O ??? Czego ty chcesz ode mnie? Idź sobie na sekcje FMA tutaj --> i tam możesz wypisywać swoje tezy - ciekawe co ci powiedzą.... - a czemu na mnie się teraz wyżywasz - nie mam pojęcia 8O ??? Tak samo - bo wymieniłam - parę rzeczy, które zbiegiem czasu udało mi się poznać, oraz odmiany FMA (jaka tam znowu reklama???), 3-4 filmy (bo myślałam że są to rzeczy nie znane zbytnio tutaj - pomyliłam się - sorry!), że niby "zanegowałam konkurencyjny system od razu" (bzdura zanegowałam - bo jest to chyba wolne forum i można wyrazić swoją krytykę - albo? Ale konkurencyjna? Nigdy w tej kategorii w ogóle to nie myślałam!!!) --> i to wszystko teraz do kupy - mówi ci że jest "orędownictwem - albo po naszemu agresywna reklama" 8O ??? Dobra wszystko na ten temat....dzej - jak mówię - wysiadam, bo to najmniejszego sensu już niema :( przykro mi....

@kriss
no jeszcze tego tu brakuję, że bym wstawiła moje fotki albo filmiki (a mam ich full! wiadomo - turnieje, zawody, seminary, treningi, nawet w internecie jest tego sporo itd) --> ale tu 8O ??? na tą publiczną rzeźnie? --> zobacz co się, tu dzieje.... zresztą nie po to tutaj jestem i nie rozchodzi się tu chyba o moją osobę - w tym temacie....
A co do zapalniczek, długopisów i innych przedmiotów codziennego użytku --> to że wykorzystywane są te przedmioty w self-defense - o tym już wie chyba każdy - dziwne, że ty jako trener o tym nie słyszałeś, czy mi nie dowierzasz - nie wiem 8O ???
Lameco Eskrima (lub Lameco Arnis) - mój styl "główny" jest kombinacją z różnych Kali - Eskrima - Arnis stylów, i powstał w 1981 roku. Lameco to nazwa stojąca dla tych 3 dystansji w walce LA = Largo (długi), ME = Medio (średni), CO = Corto (krutki). Istnieje 5 styli głównych w Lameco Eskrima i parę dalsczych pobocznych. Te 5 główne to: “De Campo 1-2-3 Orihinal Eskrima“ wielkiego mistrza Jose, "Kali Ilustrisimo“ wielkiego mistrza Antonio Ilustrisimo, "Sulite Rapelon" lub "Sulite Style" welkiego mistrza Helacrio.L. Sulite - ojca Edgaro Sulite u którego z kolei mój ojciec był uczniem 8) , "Pekiti Tirsia Kali" wielkiego mistrza Leo T. Gaje Jr. i w końcu "Moderno Largos" wielkich mistrzów Jesusa Abella i Pablicito "Pabling" Cabahug. Z wszystkimi tymi stylami miałam zaszczyt w mym jeszcze krótkim życiu się spotkać..... :-) Inne style które wpłyneły jeszcze na Lameco to m. in.: Doce Pares Eskrima - Abanico de Sunkiti - Tres Personas Eskrima de Combate Balintawak - Lapunti Arnis de Abanico - Siete Teros Serada - Bayson Style - De Pluma Closed Armed Arnis. W Lameco Eskrima nauczane są nieniejsze kategorie: pojedyńczy/podwójny kij (Solo Baston, Solo Olisi/Doble Baston, Sinawali, Sulawali) - kij & nóż – pojedyńczy/podwójny nóż - pojedyńczy miecz - długi kij - techniki "gołej ręki" – oraz przedmioty codziennego użytku.
Jak widzisz te właśnie przedmioty codziennego użytku - to jeden z głównych akcentów (a mój osobisty "konik" :-) ! ) - "naszego" stylu, a także rozbrajanie, bądź "sobie wytrzaśnięcie" broni..... a także długi kij jak widzisz - jest też nam nie obcy (choć muszę przyznać, że nie jestem i nigdy nie byłam, fanem tegoż!).... lecz trochę jednak się różni od waszego....
Dobra proponuję zakończyć tą dyskusję - sorry, powtarzam: Jezeli komus po moich wypowiedziach albo pytaniach sie uprzykrzylam , ze wykorzystalam go, lub po prostu sie ktos zdenerwowal - nie był to mój cel - przepraszam i już siedzę cicho..... ok? :-)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: sparingi na kije w warszawie

A co do zapalniczek, długopisów i innych przedmiotów codziennego użytku --> to że wykorzystywane są te przedmioty w self-defense - o tym już wie chyba każdy - dziwne, że ty jako trener o tym nie słyszałeś, czy mi nie dowierzasz - nie wiem 8O ???


napisalem że imponuje mi że to potrafisz, a nie że nie slyszalem

A caly czas zastanawiam się ile ważysz, skoro potrafisz polamać komuś kości plastikową butelką?
Ciekawe czy odpiszesz, że tylko kwestia techniki ...

Nie staram się być zlośliwy, tylko sobie rozważam tę informację. Z chęcią pojadę na staż, na trening do kogoś kto to potrafi. Z chęcią zaplacę by się tego nauczyć.

ps. tak dla Twojej informacji
Jak byś się pojawila 10 lat temu z takim tematem ... to byloby coś. Teraz fma są bardzo popularne w Polsce.
Mamy też internet i serwisy typu youtube są szarą codziennością , dla większości osób z tego forum :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024