Skocz do zawartości


Zdjęcie

zelazna reka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
A to sory:) jak slysze o zelaznych rekach Mi sie nieustannie to kojarzy z obijaniem jakis twardych przedmiotow zeby sobie wyrobic narosle + rozwalic koncowki nerwowe.

Z tym pudelkiem zapalek to nie wiem, bo z zapalniczka juz tak nie dziala:) Testowane:)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
z tego co mi wiadomo w iron palm uderza sie w miekka "packe" polozona na twardym stole czyli tego rodzaju trening nie powinien powodowac narosli ale raczej obudowac reke miesem
tak ja bym to widzial

zreszta jesi chodzi o sile strzalu z otwartej to i tak nic nie dorowna siatkarzom

chcialbym przeliczyc jaka sile oni potrzebuja do rozpedzenia pilki do 130km/h ale brakuje mi danych
podejrzewam ze wynik bylby porownywalny z bokserami wagi ciezkiej

i do tego moim zdaniem powinno sie dazyc jesli chodzi o damage jesli ktos woli uderzac z otwartej
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
w temacie twardej lapki:
rece sie nie trzesa
wiek: 70 lat
no i z takiej lapki mogloby bolec :)
wiem ze program komercyjny ale trudno nie podziwiac krzepy sensei Higaony
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
że tak wracając do tematu, ani Yanga, ani filmu z pompkami


szczerze zawiedziony Żwirecki :roll:
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
A czego się spodziewałeś żwirku :wink:
  • 0

budo_wydra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
Się czepiacie chłopaki yanga z tymi pompkami, może kamerki nie ma, albo kuzyn sobie ją pożyczył na wakacyjny wyjazd :D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
sorki Panowie ale mi sie w pale nie miesci jak mozna tak nabujac
skoro juz cos pisze tzn. ze to robie a nie pierdole niestworzone rzeczy

PS. mi sie i tak najbardziej podobaly wypowiedzi Yanga w temacie wejscia w nogi :)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka

A czego się spodziewałeś żwirku :wink:

a że to zobaczę, bo ja to tylko o tym pomarzyc mogę :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
Ja mam trochę inne marzenia, a z bajek to tylko w tą o złym wilku wierzę :wink:
Ale nie róbmy offtopa.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
ja tez moge pomarzyc o 120 pompkach za jednym razem na pojedynczych palcach :!:

cholercia chcialbym to zobaczyc u kogokolwiek :roll:
  • 0

budo_wydra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka

Na dowolnym jednym palcu jednej ręki i dowolnym jednym palcu drugiej ręki - pełne "pompki" - jak i na nadgarstkach z klaskaniem za glową oraz każdy inny rodzaj - bez różnicy.


Ja bym bardzo prosił, jeśli można oczywiście, o video z pompkami z klaskaniem, nie musi być 120 i nie musi być nawet na nadgarstkach, wystarczy mi tak z 50.
Mam znajomego z AWF-u, który robi takich z dziesięć i jest z tego strasznie dumny, jak mu podeśle linkacza do videłka to mu szczena opadnie :D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
klaskanie przed czy za soba :?:
  • 0

budo_wydra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
Kumpel klaszcze z tyłu pleców albo za głową.
Jak dla mnie Yang może walnąć 50 klaszcząc przed klatą 8)
  • 0

budo_wydra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
...chociaż z tekstu Yanga wynika, ze on robi 120 klaszcząc ZA głową 8O o Boziu!!!
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
ja wiem dlaczego

Yang to Songo Ku :) :) :) :lol:
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
wiem że temat nowy nie jest...

moi koledzy (esds) zajmują się żelazną ręką, trening faktycznie wymaga jakieś 1,5 h dziennie.

W naszym ujęciu to przygotowuje rękę do konfrontacji, jest po prostu mniej urazów. Żadne sztuki tajemne i bez mistycyzmu.

Ja tego nie robię bo nie widzę sensu, ale niektórych kolegów efekty są zatrważające (np, pęka pokrycie pacek treningowych ) (na kamieniach nie ćwiczą :) )

To chyba tak jak ze wszystkim, im więcej cwiczysz tym więcej możesz.

ps. i używają chińskiego wina do rąk po treningu (jakoś wzmacnia i pić od biedy też się da :D )
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
temat stary i odgrzany...a mnie naszła taka refleksja przy okazji ..wszystko be , wszystko do dupy i wogóle najlepiej robic pompeczki i jumping a taka wyrobiona ręka czy jakiś tam nei gong to oczywiście do niczego się nie przyda i bezsens...po co dziś komu taka dłoń..
hmmm teoria i ćwiczenie 10 wody po kisielu to jedno...a zetknięcie się z taką ręką Hong Zhitiana nagle zmienia pryzmat patrzenia i pokazuje , ze dostać taką ręką jest diametralnie inaczej i baaardzo niefajnie..powiem otwarcie nie chiałbym nigdy wyłapać na twarz lub mięsień z całą gwałtownością od Shiye Hong Zhitian...mit ? nie ..mnie długo i nieznośnie męczył ból po testach i prośbach żeby mistrz mnie "smagnął" ...ćwiczyłem z ludzmi w Polsce wiele lat, jeden z moich nauczycieli był bardzo utwardzony ale z nim mogłem się obijać z całej siły przedramionami czy dostać dłonią w korpus i oczywiście był to ból ale do zniesienia i nie mający tej specyfiki. Porównałem to z uderzeniem od niechcenia (bez pełnej siły i gwałtowności) czy zetknięciem przedramionami z mistrzem Hong Zhitian - róznica jest tak wyraźna, że nie mam żadnych wątpliwości..wiele technik nabiera zupełnie innego sensu...i dla piewców teorii jaka to masakra dla dłoni powiem ,że ręka mistrza jest gładka i nie widać jakiś śladów narośli i deformacji. To jest tylko jednen z kilku powodów dla których moja konfrontacja z tym "panem" po 60 by się skończyła dla mnie źle..bardzo źle - jeden ale wystarczający jeślibym otrzymał cios..a dostałem serię i to nie mocną, nie chciałbym dostć kilku realnie mających mnie skrzywdzić. Więc czy rzeczywiście taka zbędna umiejętność ? Wiek odbiera kondycję i aspekty wyrobione treningiem typowo zachodnio-sportowym.
Kiedyś miałem okres utraty wiary w kung fu - dopóki nie zetknąłem się bezpośrednio z tym co mozna naprawdę uznać za autentyczne kung fu. Zamiast wygłaszać teorie bez kontaktu z kims o tych umiejętnościach lepiej nic nie mówić ;) Wiem po sobie ;)
Mała dygresja..był tu taki kiedys pan z krav magi - jakiś Łoś czy Yak (nie pamiętam), którego argumentem w rozmowie o kung fu był tekst : stary obejrzałem z 50 filmów kung fu...no własnie on oglądał filmy i wiedział..tak jak niektórzy wcześniej w tym temacie - też wiedzą..pomimo, że nie mieli okazji się dowiedzieć ;)
I tak zaraz się znajda wiedzący ;) Pozdrawiam wszystkich i wiedzących i niewiedzących - mi się kiedyś też wydawało, że wiem:)
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka

wiem że temat nowy nie jest...

moi koledzy (esds) zajmują się żelazną ręką, trening faktycznie wymaga jakieś 1,5 h dziennie.
)



Sorki za odgrzebanie tematu ....
Kriss czy w ESDS jest jakiś specjalny zestaw ćwiczeń służący wyrobieniu sobie „żelaznych rąk” czy po prostu to efekt treningu na łapach treningowych??
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka

wiem że temat nowy nie jest...

moi koledzy (esds) zajmują się żelazną ręką, trening faktycznie wymaga jakieś 1,5 h dziennie.
)



Sorki za odgrzebanie tematu ....
Kriss czy w ESDS jest jakiś specjalny zestaw ćwiczeń służący wyrobieniu sobie „żelaznych rąk” czy po prostu to efekt treningu na łapach treningowych??


Witam !

1.5 godziny to moze lekka przesada. Podczas szkolenia podstawowego gdzie glowna czescia jest wzmocnienie dloni faktycznie moze tego rodzaju trening zajac 1 - 1.5 godziny.
Pozniej na podtrzymanie uzyskanego rezultatu zajmuje to okolo 20 minut.

Slawek Gozdzik
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: zelazna reka
faktycznie, nigdy głębiej nie wszedłem w żelazną rękę, więc mi to zajmowało na treningach ok 1,50 h.

ps.

Warszawa wita Cię, Slavo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024