Skocz do zawartości


Zdjęcie

shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?
Witam mam pytanie istnieją jakieś sekcje tych styli Karate w Tarnowskich górach ? jesli tak to prosiłbym o jakieś informacje :) wogóle wie ktoś czy w tym miescie są jakieś sekcje trenujace pod MMA? pozdrawiam:)
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?
Witam,
o Shidokan w Tarnowskich Górach nic nie wiem, za to na temat Budokai - obecnie nie działa tam żaden klub Budokai. Na chwilę obecną możemy jedynie zaprosić na trening do Kędzierzyna-Koźla.
Więcej informacji na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub bezpośrednio na gg.
Pozdrawiam
  • 0

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?
Witam dziekuje za odpowiedz:) ta stronka chyba rzadko jest aktualizowana? szkoda że niektóre działy nie działają:( mam kilka pytan oczywiscie jesli nie sprawią one problemu :) jak wygladaja treningi w budokai duzo trenujecie parteru? na stronce można przeczytac że polscy zawodnicy budokai starują w turniejach daido juku i odnoszą sukcesy :) jakie są podobienstwa i róznice miedzy budokai a daido juku karate ? pozdrawiam :)
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?

Witam dziekuje za odpowiedz:) ta stronka chyba rzadko jest aktualizowana? szkoda że niektóre działy nie działają:(


Coż zrobić, nie każdy może być webmasterem. Za stronkę odpowiada inna osoba, więc do niej gratulacje za wygląd stronki i opiernicz za aktualizacje :) Dodać trzeba, że osoba ta zajmuje się stroną społecznie - za co należy się uznanie...

mam kilka pytan oczywiscie jesli nie sprawią one problemu :)


Postaram się odpowiedzieć na nie najdokładniej jak potrafię.

jak wygladaja treningi w budokai duzo trenujecie parteru?


To bardzo otwarte pytanie. Wątpię czy uda mi się wyczerpać ten temat. Najlepszy były udział w treningu:) Trudność sprawia opisanie treningu, gdyż są bardzo różnorodne. Trzeba by było opisać kilkanaście treningów żeby mieć jakiś ich obraz. To samo tyczy się parteru. Są treningi niemal w całości poświęcone tej tematyce, odbywają się też takie, na których parteru nie ma wcale. Zasadniczo jednak są zachowywane rozsądne proporcje pomiędzy stójką a parterem (zważywszy, że nasze zasady sportowe ograniczają walke w parterze do 30 sekund).


na stronce można przeczytac że polscy zawodnicy budokai starują w turniejach daido juku i odnoszą sukcesy :)







jakie są podobienstwa i róznice miedzy budokai a daido juku karate ? :)

:) :)

Z tego co wiem Shihan Azuma zamiast słowa karate woli "Kudo". Uważa, że karate źle się ludziom kojarzy (jego słowa :) - z czym złym może się kojarzyć, pozostawiam każdemu do dowolnej interpretacji, cytuję tylko ).
A różnice. Z pewnością ORGNIZACJĄ. Dodam że Shihan Voinescu jest z Sihanem Azumą bardzo się kumplują. Organizacja, to są już sprawy "wyższe" i na ich temat polecam kontaktować się z szefami. Adresy mailowe do dyspozycji :) Jan Sznajder, szef BIKO Polska, z pewnością odpowie na każdy mail, adres do znalezienia na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ze względu na ilość rzeczy na głowie czasami trochę to trwa :)
Jeżeli chodzi o różnice sportowe, idea przyświeca nam taka sama. Skuteczne BUDO. Różnice są detaliczne (jeżeli chodzi o walkę sportową) Poszczególne zawody, w zależności od sędziego głównego, kierują się własnym regulaminem. Chodzi głównie o dopuszczalność niektórych dźwigni, uderzenia w parterze itd. Nie wiem jak wyglądają treningi w Japonii u Azumy, ale jeżeli chodzi o seminaria, techniki są baaaardzo zbliżone. Również kontakty z trenerami Daidojuku, pozwalają mi twierdzić, że treningi również nie różnią sie od siebie. Różnice wynikają ze względu na osobowość trenerów. Jak wszedzie.

Mam nadzieję, że choć trochę odpowiedziałem na pytania.
Pozdrawiam
Leszek
  • 0

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?
Witam dziekuje bardzo za wyczerpujace odpowiedzi :) mam pytanie była by mozliwośc udostepnic jakies filmiki z zawodów budokai na forum ?
  • 0

budo_budokai_leszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K-K

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?
Filmiki są jak na razie naszą "piętą achillesową" niestety. :?

Z mojej strony jedyne jakie posiadam to z litewskich zawodów. Są one jednak słabej jakości (nagrywane tel.) i w dziwnym formacie - wymagałyby one przetworzenia do jakiejś przyswajalnej postaci, a ja się na tym nie znam.:oops:

Obiecuję, że jak tylko dostanę jakieś, zaraz je tu zamieszczę.
  • 0

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?
no to czekamy na filmiki :) pozdrawiam:)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: shidokan lub budokai Karate w Tarnowskich górach?
Filmików rzeczywiście nie mamy, jakoś tak wyszło... materiałów filmowych z różnych zawodów jest sporo, trochę z seminariów i treningów. Musi ktoś to przepatrzeć i może obrobić.
Chcemy niebawem zamieścić coś na youtobe, i również na stronie, nie mogę jednak podać jeszcze żadnego terminu. Cierpliwości :wink: Będziemy się starać!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024