Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody i seminaria Shorin-Ryu, 21-22.04.2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Zawody i seminaria Shorin-Ryu, 21-22.04.2007
W weekend odbyły się w Warszawie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Shorin-Ryu Oshukai. Czy ktoś był i może powiedzieć coś więcej, ewentualnie pstrykał albo nagrywał?
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody i seminaria Shorin-Ryu, 21-22.04.2007

W weekend odbyły się w Warszawie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Shorin-Ryu Oshukai. Czy ktoś był i może powiedzieć coś więcej, ewentualnie pstrykał albo nagrywał?


Pytanie czy interesuje Cię lub kogoś z forum jakieś konkretne informacje. W piątek był trening tylko dla czarnych pasów (nie mam więc nie byłem), w sobotę odbyły się zawody w kategoriach kata, kata kumiwaza oraz dojo kumite, natomiast w niedzielę odbyły się dwa treningi, które były po sobie.

Była bardzo liczna ekipa z francji (prawie 70 osób - tak wynikało z listy), kilka osób z kanady, egiptu, czech, węgier i chyba białorusi. Oczywiście większość osób była z polski. A same zawody najlepiej podsumował chyba sensei Kenyu Chinen na początku niedzielnego treningu "wykonanie kata czy katakumiwaza było w miarę ok, natomiast dojo kumite było bardzo nie ok" (moja wolne tłumaczenie) i to chyba najlepiej oddaje całe zawody.

Nie chciałbym się jakoś mocno rozpisywać co i jak poniewaź łatwo się krytykuje (sam od niedawna trenuję Shorin-Ryu), ale dało do myślenia że w kategorii seniorów czarne pasy zarówno jeśli chodzi o kobiety jak i mężczyzn w kategorii kata i dojo kumite wygrali przyjezdni z zagranicy (wszystkie 3 medalowe miejsca). Z drugiej strony najlepsi polscy styliści Shorin-Ryu w liczbie parunastu było sędziami i nie startowali w zawodach.

Na pcchwałę moim zdaniem zasługiwała organizacja zawodów, pomimo drobnych niedociągnieć, ale w końcu to były dopiero drugie zawody o Puchar Świata Shorin-Ryu.

pozdrawiam
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody i seminaria Shorin-Ryu, 21-22.04.2007

Pytanie czy interesuje Cię lub kogoś z forum jakieś konkretne informacje.

Konkretnych pytań nie mam; trenowałem chwilę Shorin-Ryu i z sentymentu chciałem przeczytać jakieś ogólne sprawozdanie, takie jak twoja odpowiedź. Dzięki. Może będzie z tego jakaś dyskusja między aktywnie trenującymi i/lub uczestniczącymi w wydarzeniu forumowiczami. Osobiście chciałbym obejrzeć jakieś klipy i zobaczyć na własne oczy co było ok, a co "bardzo nie ok."
  • 0

budo_gelerth
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody i seminaria Shorin-Ryu, 21-22.04.2007

Pytanie czy interesuje Cię lub kogoś z forum jakieś konkretne informacje.

Osobiście chciałbym obejrzeć jakieś klipy i zobaczyć na własne oczy co było ok, a co "bardzo nie ok."



Mam nagranych parę rzeczy, ale podejrzewam że nie zdołam tego zrzucić na kompa przed weekendem majowym (który zresztą też szykuje mi się dość pracowity) - możemy się wtedy skontaktować i coś Ci podeślę. Myślę, że po niedzielnym treningu spora grupa ludzi zrozumiała o co chodzi w dojo kumite (wg. reguł organizacji Oshukai) a przede wszystkim, że to nie jest walka uliczna tylko przede wszystkim należy zaprezentować dobrą technikę (a to nie tylko samo wykonanie ale ocenia się również postawę, dystans, timing i kime). Wg. sensei Chinena dobry technik w walce ma dużo więcej możliwości zarówno obrony jak i ataku, dlatego z tego co widziałem sędziowe "tępili" ludzi którzy wykorzystując swoją masę i siłę szli do przodu waląc na oślep w co popadło i jak popadło (na zawodach nie było kategorii wagowych). Szczególnie w walkach ze stopniami kyu na początku "trup słał się gęsto", i co chwilę był wzywany lekarz - na szczęście oprócz chyba przestawionych nosów i kontuzji nóg, karetka nie musiała interweniować.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024