Skocz do zawartości


Zdjęcie

A co napiszecie o panu Borowskim ???


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Cwicze AIKDO prawie 20 lat,ale nie staram sie ustosunkowywac do tego, kto jest lepszy,a kto gorszy.A wypowiedzi te do tego darzą,to ma byc wymiana opini,a nie dogryzanie sobie na wzajem.

No, a w tym przypadku poprę Ciebie bez żadncyh warunków.

Pozdrawiam. z czystym sercem :wink:

P.S. Bo widzisz APASIE, ludziska czasem działają zgodnie z zasadą że moje jest bardziej mojsze niż twoje i dla udowodnienia swojej racji będą zawsze burdy wszczynać. Nie martwię się tym specjalnie, a raczej bawi mnie to. Pzdr.
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

W tej zajmującej dyskusji nikt jakoś dotąd nie wspomniał, że sensei Borowski i sensei Pomianowski , to nasi najbardziej znani poza granicami Polski
I jeszcze na koniec uwaga do Shawnee.
Wybór instruktora, to sprawa indywidualna, Ty wybrałeś instruktora o zasięgu lokalnym, bo z całym szacunkiem do M. Wiśniewskiego, ale nie jest on w stanie zaistnieć na arenie międzynarodowej. I z tym nie należałoby polemizować, bo chyba nie sądzisz , że Borowski i Wiśniewski prezentują ten sam poziom. Ich nie można porównywać , jako że Borowski prezentuje o wiele wyższy poziom techniczny, ale tacy ludzie jak Wiśniewski również muszą znaleźć swoje miejsce w aikido.
Pozdrawiam Iga


Jak już wspomniałem na początku nie interesują mnie specjalnie podziały, szanuję Pana Borowskiego tak samo jak Pana Wiśniewskiego. Szkoda że czasami ludzie zabijają się o to że moje jest mojsze a Twoje to jakieś tam....błeeeeeee !
To dziecinada oczywiście - bez urazy......a zresztą niech będzie i z urazą..... :)
Mam jakiś tam bagaż doświadczeń i u jednego sensei i u drugiego......i uczę się od obydwu z wielką satysfakcją, choć każdy ma swój styl jakoś udaje mi się poćwiczyć beszczelnie powiem całkiem nieźle :)
A tak na marginesie temat miał być o PB sensei, więc po co mieszać w to MW sensei, sorry, i understand it :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Piotr Borowski poświecił swoje życie Aikido, dla mnie jest wspaniałym fachowcem, który stale rozwija swoje umiejętności, a moja pierwsza wypowiedź była żartem, Piotrek (sorry, Apas) połknął haczyk, ale zaproszenie nadal aktualne :)

Tak myślałem, Cieniasie (kurde, głupio mi tak pisać...), żeśmy znajomi i cieszę się, że mnie tak ciepło wspominasz :D Wyobraź sobie, że haczyka nie złapałem i dobrze rozpoznałem twój "żart" (a co w nim było śmiesznego? Że pierwszy trening za darmo?! Czy może, że sensei Borowski ma dobrych uczniów?! :wink: To tym razem mój żart, żeby potem jakieś mity wokół tego nie narosły!) i świadomie takiej a nie innej odpowiedzi Ci udzieliłem. Jednak jako żem mitoman, to i tak mi nie uwierzysz, choć jako grafomana stać mnie na takie zabawy słowem pisanym. A dodam jeszcze, że jako Żyd i cyklista zarazem mam parę innych ukrytych zdolności, które zaskakują nawet mnie... A w kolejce czeka jeszcze esbek, zoofil i może nawet pedał - już Ty tam najlepiej wiesz, jakie mam aktualnie notowania w kontekście chrześcijańskiego miłosierdzia :) :wink:
Prosiłem, żebyś poczytał ze zrozumieniem, bo nikt tutaj nie zaprzecza, że Piotr Borowski to fachowiec i gwiazda polskiego aikido, a już zwłaszcza nie ja. Ale jako że to forum dyskusyjne a nie hagiograficzne, no to sobie dyskutujemy także o jego wadach, których wszak wszyscy (no, może Ty znasz jakieś wyjątki :wink: ) nie jesteśmy pozbawieni.

Serdecznie dziękując za miłe zaproszenie na wpi...dol, pozdrawiam ciepło i z uśmiechem!
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Witam wszystkich a szczególności Apasa ;)

Podobno najlepszą wizytówką nauczyciela są jego uczniowie, jeśli ktoś uważa Aikido P.B. za nieskuteczne to zapraszam do Legnicy, Wrocławia, Żar, Lubina czy do Gorzowa. :) Pierwszy wpi....l Gratis :evil:

Wiem,że P.B. ma uczniów w Gorzowie, zarach i Legnicy. Ale, ze we Wrocławiu i Lubinie, to pierwsze słyszę. :wink: :lol:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
mnie ostatnio fascynuje teoria psychologii tłumu. rzecz bardzo skomplikowana i kompleksowa, która można jednak uproscić do: "prymitywizm i głupota".
tłum jest głupi a chce być madry, tłum to banda pojedyńczości chcacych nieudolnie być jednoścuią i mieć racyję.
do czego ja dążę....:
oba topiki: o obu nauczycielach nie sa topikami o nauczycielach.
wiekszości co naiwniejszym czytaczom przypomne, ze to konflikt pomiędzy tymi osobami doprowadził do podziału i powstania 2 federacji - według jednych zbawczego upuszczenia krwi (Apas), według innych dzieciecej, nieodpowiedzialnej rozpierduchy (troche ja :) )
wielkie pytania: amator czy zawodowiec? linia czy bezliniowość? to wszystko tutaj sprowadza sie niestety do:
- anonimowej
- bezkarnej
- pozbawionej szacunku
pyskówki.
Nie chodzi o poziom tych nauczycieli. PRZECIEZ ONI NAWET TEGO PEWNIE NIE CZYTAJĄ.
Powaga: czy MW albo PB potrzebuje waszych wypocin? bronienia czci? jesli to prawdziwi nauczyciele im to powiewa i najwyzej by sie szczerze pośmiali czytając to.
trzeba dzieckiem być, zeby nie widziec ze chodzi o ego. kim sie okaże, jeśli mój nauczyciel okaże się gorszy?
moja organizacja, stado, banda, klan, my z naszego podwórka...
kluczem powinna być jawność wypowiedzi:
nazywam sie piotr i od 19 lat ćwiczę u D. Brunnera sensei'a - uważam, ze nie wypada mi ,za jego plecami pisać komentarzy i krytykować go , bo w smutnym 1971 roku jak sie rodziłem, matce mej bóle nieludzkie sprawiając on juz miał 1 dan...
chwile podumac należy nim sie cokolwiek napisze.
troche to przypomina dzieci, które graja na podwórku w piłkę:'
"ja bendem brazylia, brazylia jest najlepszejsza!!"
" a ja bendem młynarczyk, brazylia jest gópia..."
"sam jesteś gupii"
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Cześć Piotrze M.
Chciałem ci podziękować ,że umieściłeś swego czasu info o naszym stażu w Zarach.
Sory , że tak późno to robię !
Pozdrawiam serdecznie- Andrzej O.
PS. Robię to tu , bo mam nadzieję , że siedzisz teraz na vortalu.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Masz rację, Piotrze. Ja się kajam i zaprzestaję. Wprawdzie intencje miałem czyste a i w kwestii zwalczania pyskówek pozbawionych elementarnego szacunku dla innych, mam na tym forum niejakie zasługi :roll: :wink: , ale mnie ponosi czasem. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem :oops:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
siedze? ja tu mieszkam
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Mieszkasz ? Mam nadzieję , że ciepłą wodę i ogrzewanie masz gratis! :wink:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Pmaszu drogi nasz bardzo, twoja racja jest moją racją. :wink:
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

I jeszcze uwaga do Igi - być może nie dowidzę, ale w dalszym ciągu nie przeczytałem odpowiedzi na mojem pytanie - jak długo jesteś uczennicą s. Piotra? Miesiąc, rok, 2 lata? Nie wstydź się... odpowiedz...

Doprawdy nie wiem czemu Cię tak bardzo intersuje mój staż w aikido. Twoja dociekliwość rozbudza we mnie typową dla kobiet przekorę, która nie pozwala mi tego zdradzić . A może nie jest to babska przekora tylko męska? W końcu każdy może zalogować sie jako Iga. :D :D :D
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Mam pytanie do moderatora. Dlaczego temat o Sensei Wiśniewskim został zablokowany, a o sensei Borowskim nie. Oba tematy są identyczne. Nie pozostaje więc nic innego jak posać na temat pana Wiśniewskiego w temacie o panu Borowskim, myślę , że temu drugiemu nie będzie to przeszkadzać.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Mam pytanie do moderatora. Dlaczego temat o Sensei Wiśniewskim został zablokowany, a o sensei Borowskim nie. Oba tematy są identyczne. Nie pozostaje więc nic innego jak posać na temat pana Wiśniewskiego w temacie o panu Borowskim, myślę , że temu drugiemu nie będzie to przeszkadzać.

Żeby o kimś pisać, to trzeba tego kogoś znać - osobiście, a nie z opowiadań zawistnych kolegów.
Temat, jak sądzę, zostal zablokowany, gdyż byl ewidentną prowokacją.

Może lepiej odpowiedz na pytanie Shawnee, ja sam też jestem bardzo ciekaw. Bo chyba się nie boisz...?
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
No cóż w wolnym demokratycznym kraju, mamy chyba cenzurę, a może aikido czerpie wzory z systemu totalitarnego, a może temat o sesnei Wiśniewskim został zamknięty, bo nie można nic interesującego o nim i jego aikido poiwiedzieć?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

...o światowej sławie, "shihanowaniu" niech decyduje opinia innyhch wielkich światowego aikido, nie zaś nasze sympatie i przekonania. Prawdziwa wielkość adwokatów nie potrzebuje, zwłaszcza nadgorliwych, nieuprzejmych i nieobiektywnych :twisted:


  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

No cóż w wolnym demokratycznym kraju, mamy chyba cenzurę, a może aikido czerpie wzory z systemu totalitarnego

:lol: :)
Jesteś na (wirtualnym) terenie prywatnym. Wolnoć Tomku w swoim domku.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
A etykieta aikido jest swoją drogą wybitnie antydemokratyczna; czołobitność wobec wodza (mistrza), jednolite uniformy ćwiczących - faszyzm jak nic. Co jeszcze robisz w takim interesie?

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Mam pytanie do moderatora. Dlaczego temat o Sensei Wiśniewskim został zablokowany, a o sensei Borowskim nie. Oba tematy są identyczne. Nie pozostaje więc nic innego jak posać na temat pana Wiśniewskiego w temacie o panu Borowskim, myślę , że temu drugiemu nie będzie to przeszkadzać.

mod on
O roznych sprawach zwiazanych z aikido mozna tu dyskutowac, o ile zachowuje sie kulture dyskusji i przestrzega w miare etykiety. Opinie o panu Borowskim sa wyrazane tak ze go nie obrazaja. Jesli sie to zmieni temat zostanie zamkniety.
Grzecznie doradzam pisac na temat, bo za off topik czasem szybko dostaje sie ostrzezenie.Kwestia netykiety.
mod off

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

No cóż w wolnym demokratycznym kraju, mamy chyba cenzurę, a może aikido czerpie wzory z systemu totalitarnego, a może temat o sesnei Wiśniewskim został zamknięty, bo nie można nic interesującego o nim i jego aikido poiwiedzieć?

mod on
Jestes na forum od bardzo niedawna, byc moze nie rozumiesz mechanizmow jakie tu dzialaja i mojej roli. Wolnosc wypowiedzi jest tutaj po prostu przeogromna. Na wiekszosc tematow tutaj swobodnie poruszanych nikt nie osmieli sie w twoim dojo nawet pomyslec. Ale na pewno nie pozwole zeby anonimowi trole probowaly oczerniac kogos za jego plecami.
Tak ze nie narzekaj, a zamiast tego wnies jakis pozytywny wklad w dyskusje, jesli chcesz podniesc jej jakosc.
mod off

  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Szanowny Szczepanie,masz racje powinno byc kulturalnie.Ale przegladając to co jest pisane,to mozna sobie wyrobic zdanie ze jest stronniczość.Jeden temat jest BE,a drugi OK.Osoba czytajaca z zewnatrz moze odnieśc takie wrazenie ze jest preferowane PFA,a gdy jakakolwiek osoba napisze żle o MW. w tym wypadku,to temat jest blokowany.Proponował bym abys zamknął temat.Pozdrawiam.PS.widziałem to co napisano M.W,ale nie pisze tego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024