Skocz do zawartości


Zdjęcie

A co napiszecie o panu Borowskim ???


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
¤ A co napiszecie o panu Borowskim ???

Na publicznym forum jest dużo wypowiedzi na temat różnych instruktorów i nauczycieli z kraju i z zagranicy. Jestem bardzo ciekaw opini na temat pana Borowskiego - jego pomysłu na AIKIDO i sposób przekazywania tej wiedzy. Jak to widzą osoby z nim cwiczące i uczestniczące w stażach z jego udziałem :?: .


Aikido P.B. ładnie wygląda. To, co pokazuje jest spójne i konsekwentne. Chociaż dla mnie nie ma w tym namiastki sztuki walki. Bardziej przypomina zajęcia rekreacji i gimnastyki ruchowej. Sporo wyginanek i biegania za ręką. Każde pokazywane ćwiczenie powinno mieć zastosowanie praktyczne, wszak u podstaw aikido leży walka... Ćwicząc z nim nie miałem doświadczeń zbliżonych do osób, które się tu wypowidają. Może dlatego, że zajmuję się innymi sztukami walki, gdzie czuć technikę i uke przewraca się pod wpływem uderzenia a nie machnięcia w powietrze ręką czy nogą. :wink: Zauważyłem, że bardzo często atakującego w aikido traktuje się jako bezmyślne "mięso armatnie", który zostaje pokonany jedną cudowną ("śmiercionośną") techniką. Do zajmowania się aikido zachęcili mnie koledzy karatecy, którzy byli na zajęciach prowadzonych przez jednego instruktora aikido. Faktycznie gość jest bardzo dobry, ale okazało się, że przed laty zajmował się karatej, judo (i to nie amatorsko) i to doświadczenie wniósł do aikido. Trochę odbiegłem w tej refleksji od tematu. Nie mniej jednak doświadczenie treningu z P.B. moich wątpliwości nie rozwiało. Tori w nieskończoność się kręci, co róż obracając się plecami do uke, który biega za ręką nie wiedząc czemu i wywracając się podkłada. Być może taki miał być w tym dniu tzw. "plan treningfowy". Tylko nikt tego nie wyjaśnił. A sam P.B. też jakoś niewiele tłumaczy. nie wiadomo, czy robi tajemicę z tego, co naucza czy nie potrafi. :-)
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Szanowny Modratorze prosze powtornie o zamkniecie tego wątka tematycznego.Są tu wycieczki osobiste jak i złośliwe dogryzanie sobie na wzajem.Nie nam jest oceniac co jest w sekcja jak i licytowac jaki i ile sekcji założył którykolwiek z wymienianych na forum nauczycieli.Do niczego nie prowadzi.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Szanowny Modratorze prosze powtornie o zamkniecie tego wątka tematycznego.Są tu wycieczki osobiste jak i złośliwe dogryzanie sobie na wzajem.Nie nam jest oceniac co jest w sekcja jak i licytowac jaki i ile sekcji założył którykolwiek z wymienianych na forum nauczycieli.Do niczego nie prowadzi.


Przypomne Tobie, że temat brzmiał: ¤ A co napiszecie o panu Borowskim ???
Jak widać jest to temat dość szeroki. Rozumiem, że jeśli ktoś ma inne zdanie, niż ogólnie przyjęta (jakby to nazwał Apas) doktryna, to źle. Tylko dlaczego człowiek musi "równać do szeregu"? Psychologia tłumu!? A może wolimy żyć w wyimaginowanej rzeczywistości, w której jedni będą się kreować na "guru" nie mającym równych sobie, a drudzy mają być wpatrzeni i wsłuchani z myślą o niedoścignionym "autorytecie". 8O Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że gdzie się człowiek nie obróci mitomaństwo aż huczy. Wielu ludzi leczy swoje kompleksy przy pomocy innych, opowiadając im różne rzeczy...Tworzą Spiskowe Teorie Dziejów dbając o własne interesy...
Nikt nie chce nikomu odebrać zasług! Zawsze chodzi tylko oprawdę. Forum daje możliwość pewnej weryfikacji różnych historii i legęd narosłych na przestrzeni lat. :idea:
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Dołączam sie do prośby Aborygena, czas dyskusję kończyć. Wszystko co powinno i niepowinno zostało już powiedziane, tak uważa sam zainteresowany - sensei Borowski. Dyskusja przeradza sie w wycieczki osobiste cenzurowane przez moderatora.
A co do wolności wypowiedzi i różnorodnośći poglądów, to nie mogę zrozumieć , dlaczego nie ocenzurowane jest stwierdzenie , że aikio Borowskiego ma nikły związek ze sztuką walki, co jest bardzo obraźliwe i dla Borowskiego i jego uczniów, a nie wolno napisać, że Wiśniewski wykonuje techniki tylko na jedną stronę i nie potrafi padać, co na stażu z Fujimoto widziało ponad 150 osób.
Uważamy, że to stronnicze i dlatego przenosimy sie na inne forum.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

(...) dlatego przenosimy sie na inne forum.
Pozdrawiam.

Nie, nie... proszę... nie ... :wink:
Miłych wrażeń gdzieś tam, choć "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" - podobno.
Pozdrawiam
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

...A co do wolności wypowiedzi i różnorodnośći poglądów, to nie mogę zrozumieć , dlaczego nie ocenzurowane jest stwierdzenie , że aikio Borowskiego ma nikły związek ze sztuką walki, co jest bardzo obraźliwe i dla Borowskiego i jego uczniów, a nie wolno napisać, że Wiśniewski wykonuje techniki tylko na jedną stronę i nie potrafi padać, co na stażu z Fujimoto widziało ponad 150 osób...


Przypomne po raz kolejny temat: ¤ A co napiszecie o panu Borowskim ???
Jak widzusz nie ma w nim M.W., który też pewnie ma zwolenników i przeciwników swojego aikido...,co wyraża się już jak widać w Twojej wypowiedzi.
Wyrażenie przeze mnie myśli, "że aikio Borowskiego ma nikły związek ze sztuką walki..." jest czysto subiektywnym odczuciem i dotyczy mojego postrzegania sztuk walki. Nie miałem zamiaru obrazić ani P.B. ani jego uczniów. Zwyczajnie jako ćwiczący sztuki walki mam prawo do swojego zdania i nikt mnie go nie pozbawi. :wink: Choćby miał 100dan. :wink: :lol: Zawsze buduję swoje zdanie w oparciu o jakieś konkretne przesłanki. Zawsze jestem gotowy do konstruktywnej wymiany poglądów! :wink: :lol:
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Iga nawiązywała do faktu, że analogiczny temat o M. Wiśniewskim został szybko zamknięty.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Iga nawiązywała do faktu, że analogiczny temat o M. Wiśniewskim został szybko zamknięty.

Oczywiście, Piotrze, tak było. Był temat o MW, ale podjęty z czystej złośliwości, czego autorzy nie kryli. Iga zaś i aborygen żądają, abyśmy wszyscy, niezależnie od swoich poglądów, wychwalali p. Piotra Borowskiego. Ja mogę go chwalić, ale taki Kowalski na przykład nie, nie można więc kazać mu pisać w samych superlatywach lub nie wypowiadać się wcale. Stwierdziłem, po germanosie, że P.B. kapryśny jest (co przecież Go nie obraża), a Iga się strasznie uniosła. I o co? Dla zasady? Każdy, który nie będzie pisał w formie bałwochwalczej o Piotrze B. będzie zjechany przez Igę i aborygena. I sądzę, że właśnie dlatego powołany został do życia temat o MW. Skoro nie można dokopać tym, którzy mają inne zdanie o PB, to poszukajmy haka i ośmieszmy MW. Dziecinada? Żenada? Jak najbardziej... .

P.S. Byłem na tym "sławnym" stażu z s. Fujimoto. Mam to na filmiku. I o co chodziło? O to, że s. Wiśniewski robił shomen z przekroku, a nie z wykroku. Tłumaczyć co to przekrok, a co to wykrok? No straszny błąd. Wręcz nie wybaczalny. No to teraz pytanie wręcz obrazoburcze: czy Fujimoto shihan nie potrafił wykonać techniki z ataku shomen z przekroku?

P.S. 2 Żeby nie było: Fujimoto shihan jest świetny i tamten staż znacząco wpłynął na moje aikido.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

...Byłem na tym "sławnym" stażu z s. Fujimoto. Mam to na filmik...

Ja też mam ten filmik i w związku z niektórymi wypowiedziami dla odswieżenia niedawno go oglądałem. I chcę powiedzieć, że niektóre wypowiedzi dotyczące tej sceny są mocno przesadzone. Myślę, że takich scen każdy z nas ma w swojej bibliotece multimedialnej sporo i to z udziałem "gwiazd polskiego aikido". Ale niestety one o niczym nie świadczą. :wink: :D
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
wrzućcie tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chetnie popatrzymy i sami ocenimy 8)
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
A czy Pan Borowskim wie, że toczy się tu dyskusja na Jego temat?
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

A czy Pan Borowskim wie, że toczy się tu dyskusja na Jego temat?


Oczywiście, że tak! Iga mu wszystko donosi. :wink: :lol:
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

A czy Pan Borowskim wie, że toczy się tu dyskusja na Jego temat?


Oczywiście, że tak! Iga mu wszystko donosi. :wink: :lol:


A po czym to wnioskujesz? Co to znaczy donosi? Pan Borwoski dostęp do internetu ma, a czytać tez potrafi .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
mod on
Widzac ze nic konstruktywnego z tego tematu nie wynika, zostaje on zamkniety.
mod off

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024