Skocz do zawartości


Zdjęcie

A co napiszecie o panu Borowskim ???


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

A świat ćwiczył nieco inaczej. Teraz wiem, że ówczesne techniki P. B. były dość siłowe, skuteczne. Gdy brakowało techniki, wchodził coś jakby ju-jutsu i uke i tak w papę dostawał...


Może to nie brak techniki tylko inna technika :?: W kazdym razie to najciekawszy fragment tej wypowiedzi :roll:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

...Teraz wiem, że ówczesne techniki P. B. były dość siłowe...

Byłem kiedyś na obozie z instruktorami, ktorzy ćwiczyli u P.B. i znają go bardzo dobrze, Można rzec od wieków. :D Na podstawie rozmów z nimi mogę Was zapewnić, że co jak co, ale techniki nigdy nie były przez niego wykonywane siłowo. Zawsze był uważany za dobrego technika a nie siłacza :wink: Za to jeden z jego najlepszych uczniów pan Maciej M. cieszył się opiniom silnego chłopa. Zanim zaczął ćwiczyć aikido większość czasu spędzał na siłowni i u W. Roja nabierając krzepy. :wink:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Może to nie brak techniki tylko inna technika :?: W kazdym razie to najciekawszy fragment tej wypowiedzi :roll:

A gdzież ja napisałem, że to brak techniki?! Kurczaki, ciągle ktoś mi wkłada w wypowiedzi rzeczy, których nie mówię... I żebym jeszcze niejasno pisał... Ja wtedy byłem szczyl cienki jak dupa węża (co mi poniekąd do dziś zostało) a Borowski i jego najbliżsi uczniowie już aikido mocno obwąchali, jak na polskie warunki wówczas. Chciałem tylko napisać, że jego aikido uległo zmianie. Wtedy tego nie kojarzyłem, ot trafiłem z nurtu Bora do inego i okazało się, że ruch jest inny. Ludzie od Bora dość specyficznie poruszali się w kihonie, zakładam, że mieli to po nim. Upierali się przy tym, ze tak ma być. Ja nie mówię, że to było źle, ale parę ładnych lat później ci sami ludzie ruszali się już bardziej "ortodoksyjnie", nadal powołując się na Bora. Nie wiem, może Borowski miał okres poszukiwania? Bo nie twierdzisz chyba Gogatsu, że urodział się z tym, co sobą dziś prezentuje?
To samo dotyczy siły w technikach. Nigdzie nie napisałem, że Borowski dawniej to był zakapior i morderca. Nie z tą posturą :wink: Napisałem wyraźnie, że ćwiczyłem w tych zamieszchłych czasach z jego uczniami, nie z nim, którzy jednak zawsze powoływali się na naukę i technikę swojego mentora, a robili właśnie takie, siłowe momentami niby-aikido. Może wina leży po stronie owych uczniów, którzy sami wtedy ciency byli, a Boro był eony od nich... Nie wiem. W temacie poproszono o opinię, napisałem więc czego sam doświadczyłem. Jeśli ty doświadczenia masz inne, opisz je proszę... A ja wybiorę najciekawszy fragment :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Oj to jest lanie wody, nie odpowiedż na moje pytanie. Jeżeli się komuś coś zarzuca, że jest taki czy siaki, to trzeba miec na to argumenty. W innym wypadku jest to po prostu oszczerstwo. A w ogóle to dlaczego zakładasz , że nie potrafię odnieść się do Twojej wypowiedzi?

Po pierwsze primo - to germanos stwierdził jako pierwszy, że Boro kapryśny jest. Ja tylko się z tym zgadzam, do czego mam prawo, w oparciu długi okres znajomości. I nie muszę się tłumaczyć ze szczegółów, bo to nie dotyczy Ciebie czy kogokolwiek innego z tego forum, a li tylko s. Piotra i mnie.

Po drugie primo - Nie powinienem opisywać tego na forum również dlatego, że - uwaga: s. Piotr nie czytuje raczej naszego forum w związku z tym to On, a nie Ty, nie będzie w stanie odnieść się do mojej wypowiedzi. Czytaj uważnie :P

Po trzecie primo - że, co? Że oszczerstwo? To moje prywatne odczucie i sądzę, że obiektywne. Staram się przynajmniej. A Ty idealizujesz. Pytanie tematu było proste: A co napiszecie ... . I dopóki płynęły peany na cześć, to nie słyszałem sprzeciwu. Wystarczy jednak nie do końca zgadzać się z chórem i mamy wojownika walczącego o dobre imię. Nie rozwalaj mnie.

Wedle Wikipedii:

Oszczerstwo - potwarz, przestępstwo polegające na podnoszeniu lub rozgłaszaniu nieprawdziwych zarzutów o postępowaniu lub właściwości innej osoby, grupy osób lub instytucji w celu poniżenia ich w opinii publicznej lub narażenia na utratę zaufania potrzebnego na danym stanowisku, w danym zawodzie lub rodzaju działalności.

No to poczytaj, proszę, moją opinię raz jeszcze - świetny (jako aikidoka), ale kapryśny (jako człowiek). Gdzie tu potwarz?

I... nie chce mi się pisać już pisać...

P.S. Ups, zapomniałbym - to ile lat jesteś uczennicą s. Piotra? Bo jakoś nie doczytałem odpowiedzi :P
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
W tej zajmującej dyskusji nikt jakoś dotąd nie wspomniał, że sensei Borowski i sensei Pomianowski , to nasi najbardziej znani poza granicami Polski aikidocy. Sensei Borowski ma stały kontakt z japońskimi nauczycielami. To dzięki niemu regularnie przyjeżdżają do Polski Asai, Fujimoto i Kanetsuka, z którym Borowski utrzymuje kontakty od blisko 20 lat. To dzięki Borowskiemu mogliście czerpać z wiedzy i doświadczeń nieżyjącego już Miyazawa sensei. To przecież Borowski reprezentuje polskie aikido na świecie, prowadząc treningi na trzech kontynentach, np. jest regularnie zapraszany przez Południowo Amerykańską Federację Aikido, prowadzi też zajęcia w Niemczech, Holandii, Angli, Maroku.
Przestańcie więc zastanawiać się, czy Borowski i Pomianowski powinni mieć 6 dana 3+3, tylko popatrzcie ile dobrego zrobili i nadal robią dla rozwoju polskiego aikido. Zdarzają im się czasem podknięcia ( np. w pracy sekretariatów), ale w końcu nie łatwo jest pracować z takimi indywidualistami jakimi są aikidocy.

I jeszcze na koniec uwaga do Shawnee.
Wybór instruktora, to sprawa indywidualna, Ty wybrałeś instruktora o zasięgu lokalnym, bo z całym szacunkiem do M. Wiśniewskiego, ale nie jest on w stanie zaistnieć na arenie międzynarodowej. I z tym nie należałoby polemizować, bo chyba nie sądzisz , że Borowski i Wiśniewski prezentują ten sam poziom. Ich nie można porównywać , jako że Borowski prezentuje o wiele wyższy poziom techniczny, ale tacy ludzie jak Wiśniewski również muszą znaleźć swoje miejsce w aikido.
Pozdrawiam Iga
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Łup! :D
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Igo, muszę trochę sprostować w imieniu mego Kolegi, bo być może jemu nie wypada. O ile wiem, Shawnee wybrał Borowskiego sensei i związał się z nim na wiele lat swej aikidockiej drogi. Owszem, potem zmienił ów wybór, ale zrobił to - jak miemam - świadomie, znając doskonale zalety (i wady) sensei Borowskiego. Jego wybór jest tak samo wartościowy jak ten, którego Ty dokonałaś.
Co do światowego zasięgu oddziaływania P. B. sensei. Gdyby w tych kategoriach oceniać aikidoka, to sensei Wysocki oddziaływuje bardziej, bo w Londynie mogę bez problemu kupić literaturę propagującą jego i jego aikido, o ile wiem naucza też w Japonii, jako jedyny polski aikidoka bodaj. Nie róbmy zatem rankingów rodzimych mistrzów, nie o to chodzi. W polskim Aikikai rzeczywiście, Pomianowski sensei i Borowski sensei są najbardziej znani. Mają różne style działania, Pomianowski jest bardziej działaczem, Borowski - trenerem, nauczycielem. Nauczycielem dobrym, co Shawnee wyraźnie napisał i wielu innych potwierdziło (w tym ja).
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Nikt nic nie ma do s.Wysockiego.Chodzi tylko o wypowiedzi osób które kiedys miały kontakt z P.Borowskim.Po zmianie federacji nagle zmienili punkt widzenia.Teraz mozna zauwazyc to.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
No i jeszcze jedno... Mialem nie pisać, ale ten cholerny skręt pedagogiczny. Droga Igo, tak trochę gówniarsko się zachowujesz. Kim jesteś jeśli chodzi o Twój staż aikido, by oceniać w ten sposób Wiśniewkiego sensei? Są w Polsce (i nie tylko) tacy, którzy uważają, że wspomniany przeze mnie poprzednio Wysocki sensei bije na głowę pod względem technicznym wszystkich świętych z rodzimego Aikikai, w tym Bora i potrafią przytoczyć na to masę argumentów. Z faktu prowadzenia zajęć w kilku krajach nie wynika światowa sława, w Londynie o Borowskim sensei nikt nie słyszał poza tymi, z którymi ma bezpośredni kontakt, a z paroma tamtejszymi nauczycielami aikido miałem styczność. Są wreszcie w Polsce aikidoka, którzy od lat są związani BEZPOŚREDNIO z nauczycielami o UGRUNTOWANEJ na świecie renomie i nazwiskach rozpoznawalnych w każdym dojo. Gdyby stosować Twój sposób arguamentacji i twoje rozumienie SZACUNKU dla inych, starszych, bardziej doświadczonych lub zwyczajnie idących inną drogą, no to Borowskiego sensei - Twojego jak rozumiem nauczyciela - należałoby może nazwać karierowiczem promującym się na siłę?! :)
Żeby zapobiec nadinterpretacji powyższego - napisałem luźne dywagacje odnoszące się do Twego, Igo, sposobu rozumowania, nie zaś do wymienionych z nazwiska osób. Darzę olbrzymim szacunkiem Borowskiego sensei jako mego przez kilka lat przewodnika na ścieżce aiki i ŚWIETNEGO nauczyciela, ale rozumiem także, że można go oceniać wielowymiarowo i być może - pod kilkoma względami - nie wszystkim współpraca z nim odpowiada. MNie nic do tego, Tobie Igo - także. A o światowej sławie, "shihanowaniu" niech decyduje opinia innyhch wielkich światowego aikido, nie zaś nasze sympatie i przekonania. Prawdziwa wielkość adwokatów nie potrzebuje, zwłaszcza nadgorliwych, nieuprzejmych i nieobiektywnych :twisted:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Nikt nic nie ma do s.Wysockiego.Chodzi tylko o wypowiedzi osób które kiedys miały kontakt z P.Borowskim.Po zmianie federacji nagle zmienili punkt widzenia.Teraz mozna zauwazyc to.

Spłycasz, Aborygenie. Ja federacji nie zmieniłem bo Polskie federacje od kilku lat mało mnie interesują. Owszem, jak możesz sprawdzić na Forum, kibicowałem narodzinom PSA bo zakladałem - słusznie, jak czas pokazał - że na pewno dobrze wpłynie to na PFA jak i polskie aikido jako całość. Kibicowałem Borowskiemu, bo miał kilka pomysłów, które uznałem za świetne. Zatem nie jestem uprzedzony "organizacyjnie". Niemniej jednak chociaż nigdy nie byłem współpracownikiem Bora, ot zwykłym aikidoką - obserwatorem, wiem, że wad pozbawiony to on nie jest, jak my wszyscy zresztą. Wady te, dla jednych drobne, dla innych mogą być uciążliwe do tego stopnia, że są skłonni podejmować określone decyzje. I ja to szanuję, dziwię się, czemu Igi na to nie stać... Chyba, że postrzega świat w kategorii "kto nie z nami ten przeciw nam" :)
  • 0

budo_cienias
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Witam wszystkich a szczególności Apasa ;)

Podobno najlepszą wizytówką nauczyciela są jego uczniowie, jeśli ktoś uważa Aikido P.B. za nieskuteczne to zapraszam do Legnicy, Wrocławia, Żar, Lubina czy do Gorzowa. :) Pierwszy wpi....l Gratis :evil:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Witam wszystkich a szczególności Apasa ;)

Podobno najlepszą wizytówką nauczyciela są jego uczniowie, jeśli ktoś uważa Aikido P.B. za nieskuteczne to zapraszam do Legnicy, Wrocławia, Żar, Lubina czy do Gorzowa. :) Pierwszy wpi....l Gratis :evil:

Byłem nie raz, czasem nawet kilka razy w tygodniu ale raczej starałem się trenować, czasem ciężko, pier...nie zostawiając innym. Zresztą pojęcia takie jak wpi...l są mi w kontekście aikido całkowicie obce. Tobie zaś, dziecko drogie, proponuję najpierw uważnie i spokojnie poczytać ze zrozumieniem całość dyskusji, a dopiero potem zabierać głos. Jeśli zaś wzburzone hormony ci na to nie pozwalają, idź najpierw na solidny wpi...l na tatami, wróć biegiem i jak już się mocno zmęczysz, to może mózg zacznie pracować i zrozumiesz dokładnie, co inni piszą... Ta porada jest gratis :)
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Cwicze AIKDO prawie 20 lat,ale nie staram sie ustosunkowywac do tego, kto jest lepszy,a kto gorszy.A wypowiedzi te do tego darzą,to ma byc wymiana opini,a nie dogryzanie sobie na wzajem.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Cwicze AIKDO prawie 20 lat,ale nie staram sie ustosunkowywac do tego, kto jest lepszy,a kto gorszy.A wypowiedzi te do tego darzą,to ma byc wymiana opini,a nie dogryzanie sobie na wzajem.

Całkowicie się z Tobą zgadzam... Ale sparafrazuję moją córkę: to Iga zaczęła! :) :wink:
  • 0

budo_cienias
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Cały Piotr, Apas, grafoman i mitoman, ZAWSZE wie najlepiej, zrozumiałem doskonale treść wypowiedzi, takie jest MOJE zdanie i :) Z tego co pamiętam więcej czasu poświęcałeś i widzę, że nadal to robisz, teoretycznej stronie zagadnienia, mimo niewłaściwej interpretacji mojej wypowiedzi, pozdrawiam, :lol:
  • 0

budo_cienias
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
Piotr Borowski poświecił swoje życie Aikido, dla mnie jest wspaniałym fachowcem, który stale rozwija swoje umiejętności, a moja pierwsza wypowiedź była żartem, Piotrek (sorry, Apas) połknął haczyk, ale zaproszenie nadal aktualne :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

Ich nie można porównywać , jako że Borowski prezentuje o wiele wyższy poziom techniczny, ale tacy ludzie jak Wiśniewski również muszą znaleźć swoje miejsce w aikido.

Jak nie można? wystarczy zamknąć w klatce, kto wygra jest lepszy :twisted: :wink: :wink:
  • 0

budo_darkbudda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
A gdyby tak szaliki wprowadzić w Aiki organizacjach, bo żar i nienawiść jest widoczna.
Paaasja ogromna rycerzy Aiki,energia ich rozpiera,uhhh co za duch...walki.Inne buki szydzą z nas a to sekciarze a to nieskuteczni ,a tu proszę jacy bojowi.I tak Giertych ma nas na oku.
Szaliki Granatowe z koronką dla PSA i zielone obszyte misiem dla PFA.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???

I jeszcze na koniec uwaga do Shawnee.
Wybór instruktora, to sprawa indywidualna, Ty wybrałeś instruktora o zasięgu lokalnym, bo z całym szacunkiem do M. Wiśniewskiego, ale nie jest on w stanie zaistnieć na arenie międzynarodowej.

Nie chciało mi się pisać, ale jednak - Igo, zapamiętaj raz na jutro - z całym szacunkiem do M. Wiśniewskiego - nie jest On moim instruktorem. I pisałem już o tym kilkakrotnie. Czytaj, proszę, uważnie. W obronie, że tak powiem, p. Wiśniewskiego wstępuję dlatego, że nie lubię, kiedy jeździ się po kimś jak po - przepraszam za wyrażenie - burej suce, plecie się to co się wie i co się słyszało, byle tylko dokopać komuś, kogo się nie darzy symaptią, szacunkiem itp. Proste? Proste. Gdybyś pisała, że P. Borowski się nie zna, cienki jak d. węża jest - pisałbym dokładnie w ten sam sposób.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: A co napiszecie o panu Borowskim ???
I jeszcze uwaga do Igi - być może nie dowidzę, ale w dalszym ciągu nie przeczytałem odpowiedzi na mojem pytanie - jak długo jesteś uczennicą s. Piotra? Miesiąc, rok, 2 lata? Nie wstydź się... odpowiedz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024