Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD a sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_takeo_otori
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

LD a sztuki walki
To co napisze może wydać się dziwne.
Jest cos takiego jak świadomy sen. W skrócie jest to sen w którym wiemy że śnimy i możemy robic w nim co chcemy (latanie, spełnianie swoich marzeń etc.). W śnie takim można też ćwiczyć sobie różne rzeczy(takie jak taniec) . Podobno w iluś procentach ćwiczenia takie mają odzwierciedlenie na jawie. Można było by więc wykorzystać to do ćwiczenia aikido lub innyczh sztuk walki.
Co o tym sądzicie, czy takie ćwiczenia naprawde będą miały wpływ na jawę?
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: LD a sztuki walki
No to chyba NTG.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: LD a sztuki walki
to jak w tym filmie "vanilla sky" :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LD a sztuki walki

Można było by więc wykorzystać to do ćwiczenia aikido lub innyczh sztuk walki.
Co o tym sądzicie, czy takie ćwiczenia naprawde będą miały wpływ na jawę?


Ameryki bracie to nie odkryłeś 8)
To się nazywa wizualizacja i takie rzeczy psychologowie sportowi robia juz z zawodnikami od LAT.
Eksperci od wizualizacji potrafia dzięki poruszeniu wyobraźni ćwiczącego wyciągnąć z niego maksimum efektywnej techniki bo
wizualizowanie ( sobie jak robimy technikę, wchodzimy do rzutu itp ) daje często wieksze efekty niż samo fizyczne ćwiczenie.

W końcu to mózg jest największą bronią człowieka i on o wszytkim decyduje.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LD a sztuki walki
Ja raz we śnie jak chciałem sprawdzić czy to napewno sen to trzasnąłem mawashi w jakąś ścianę no i ...obudziłem się :)
Wpływ na jawę ma ogromny, miałem świadome sny dotyczące jazdy na desce i może nie tyle jakiś tam poziom techniczny ale potwornie mnie jazda na desce wciągała coraz bardziej. Myślę, że z treningami tak samo, jeśli ktoś trenuje w dzień i w nocy i tym śni to trening staje się absolutnym niezbędnikiem w życiu.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LD a sztuki walki
Cholera właśnie pożałowałem- mogłem tego nie mówić :?

W aikido i tak już rozwój fizyczny jest zepchnięty w otchłanie przez "duchowść" i notorycznie się wmawia adeptom, że sprawnośc fizyczna nie gra roli w ogóle.

A teraz jeszcze kliku Sensei podłapie i zaraz się znadzie jakiś tam Miszcz DAN uczen tego i tego co zacznie wizualizacyjne seanse za 100zł urządzać i będzie mówił, że juz nawet ćwiczyc nie trzeba bo właduje Ci wiedze i umiejętności prosto do móżgu jak na krześle w matrix-sie :roll: A nie dowiarkom bedzie dawał link do mojej wypowiedzi na VB


Więc sprostuje trzeba ćwiczyć i i jeszcze raz ćwiczyc fizycznie.
Wizualizacja jest tylko uzupełnieniem do solidnej bazy-wiedzy ( trzeba wiedziec jak technikę poprawnie robic żeby móc sobie ją poprawnie wizualizować )
Trzeba tez technkię byc w stanie fizycznie wykonac stąd tężyzna fizyczna jak i wiele innych cech ( takich jak np pamięć mięśniowa- składasz się szybciej do rzutu niz zdążysz nad tym pomyśleć ) i innych czynników które trzeba potem i nieraz krwią wypracować.

Także potrencjalni Aikidoccy naciągacze WON :!:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LD a sztuki walki

Ja raz we śnie jak chciałem sprawdzić czy to napewno sen to trzasnąłem mawashi w jakąś ścianę no i ...obudziłem się :)


To ja raz widziałem jak zaduszony w parterze zawodnik leżał minute-półtora nie przytomny, walka się juz dawno rozstrzygneła, a jak lekarka go ocuciła to ten tylko łapnął świadomośc i założył lekarce balage :) To były jaja. Widocznie to była jego ostatnia myśl zanim odleciał. Jak czajnik elektryczny jak prądu braknie :D gdy go włączą to ci wode dogotuje.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: LD a sztuki walki
Takeo i inni zainteresowani tematem jeśli chcecie rozwinąć takie umiejętności pomocna okaże się joga snu i śnienia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024