Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Witam !
Myślę Arturze , że nie powinieneś tak się obruszać na uwagi szanownej IGI bo kto wie co może się wydarzyć ...
A ty szanowna IGO oczywiście daruj mu ten mały błąd . Igo , to mówiłem ja - syn marnotrawny, twój najbardziej umiłowany uczeń. Przypominam ci , że masz jeszcze dwóch uczniów: najlepszego ucznia i najdłużej ćwiczącego ucznia.
Andrzej O
  • 0

budo_iga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Drogi Germanos słowa twe zapadły mi zaprawde głęboko.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
:D
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Drogi Germanos słowa twe zapadły mi zaprawde głęboko.


Widzę Iga po Twoich postach, że jesteś konkretna babka :wink: Dobry materiał na żonę :wink:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Gratulacje dla obu zdających (wreszcie normalny egzamin, a nie dziwactwa w wykonaniu Kanetsuka sensei)

Zobacz Jak powinien przebiegać prawdziwy egzamin w sportach walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Witam !
Dzisiaj już nie będę kpił. Chciałem zadać tą drogą Arturowi pytanie. I nie chodzi o to żeby wkładać kij w mrowisko.
Arturze wyjaśnij mi , jak to się dzieje , że oficjalnie oblałeś w zeszłym roku w Opolu egzamin na shodan, a teraz go masz?
Dlaczego ośmielam się pytać ? Po pierwsze egzaminy są sprawą publiczną, więc i wyniki są takowe. Po drugie nie po to poszliśmy za Piotrkiem Borowskim z PFA żeby dalej były takie jaja.
Mówię to jako były członek zarządu PFA. Niech Marek Wójciak potwierdzi jak bardzo wówczas czuliśmy się oszukani. Ja nie chowałem się po szatniach i choć daleko było wtedy do PSA oddałem uprawnienia egzaminacyjne i fukushidoin, w geście protestu wycofując się z tzw. " polityki" aikido. Lecz teraz widzę , że to był błąd. Niech mi tu zarząd PSA odpowie, co to za nowe numery , bo wydawało mi się , że widziałem już wszystko. Powiedzcie , czy ta cała legitymacja yudansha ma jeszcze jakieś znaczenie, czy to tylko śmieć mniej warty niż pet w śmietniku?
Andrzej Owsianicki
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Witam !
Dzisiaj już nie będę kpił. Chciałem zadać tą drogą Arturowi pytanie. I nie chodzi o to żeby wkładać kij w mrowisko.
Arturze wyjaśnij mi , jak to się dzieje , że oficjalnie oblałeś w zeszłym roku w Opolu egzamin na shodan, a teraz go masz?
Dlaczego ośmielam się pytać ? Po pierwsze egzaminy są sprawą publiczną, więc i wyniki są takowe. Po drugie nie po to poszliśmy za Piotrkiem Borowskim z PFA żeby dalej były takie jaja...
Andrzej Owsianicki


To u was też są takie jaja. :)
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Jak widać są. A ty Leone skąd jesteś ? Z Kyokushin? Jeśli tak to gratulacje wyboru. Ja sam zacząłem trenować Kyokushin w 1982 na poważnie i długo i teraz po latach widzę że moja przygoda z aikido to chyba pomyłka, lecz na karate jestem już za stary.
Pozdro !
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Jak widać są. A ty Leone skąd jesteś ? Z Kyokushin? Jeśli tak to gratulacje wyboru. Ja sam zacząłem trenować Kyokushin w 1982 na poważnie i długo i teraz po latach widzę że moja przygoda z aikido to chyba pomyłka, lecz na karate jestem już za stary.
Pozdro !


Tak obijam się od dyscypliny do dyscypliny :wink:
Nie chcę żeby ktoś mi zarzucił, żę nie mogę znaleźć miejsca dla siebie. Staram się rozwijać w Budo. A to dla mnie jest karate, valetudo, aikido, judo itd.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Witam !
Dzisiaj już nie będę kpił. Chciałem zadać tą drogą Arturowi pytanie... Andrzej Owsianicki


Wiem, że podobne historie są w jujitsu
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Niech mi tu zarząd PSA odpowie, co to za nowe numery , bo wydawało mi się , że widziałem już wszystko. Powiedzcie , czy ta cała legitymacja yudansha ma jeszcze jakieś znaczenie, czy to tylko śmieć mniej warty niż pet w śmietniku?
Andrzej Owsianicki


Andrzeju, każdy zarząd to władza, a władza upaja. I rządzi się swoimi prawami - jedno z nich mówi, że ludzie dzielą się na "naszych" i "obcych". "Naszym" się pomaga, wybacza, ułatwia, "obcych" - w najlepszym wypadku nie zwalcza. Nie wiem, jak było w sprawie, o której piszesz, chcę wierzyć, że dana osoba zdała gdzieś egzamin na shodan z godnie z zasadami. Chcę w to wierzyć z powodów filozoficzno - moralnych, bo aikidocko mi to wisi. Aikidocko interesuje mnie tylko moje aikido, wciąż kiepskie i wymagające dużo więcej wysiłku i pracy, niż mu poświęcam. Co do Artura niech wypowie się sam albo przemilczy tę kwestię, jego sprawa...
Piszesz, że zaczynasz żałować czasu poświęconego aikido. Błąd. Coś stworzyłeś, kogoś czegoś nauczyłeś (mnie na przykład!), sam coś osiągnąłeś. O tym pamiętaj.
I tylko, cholera, szkoda czasu poświęconego na słuchanie pierdulencji o zasadach, uczciwości i wzniosłych ideach... Było mi parę tysięcy ukemi więcej zrobić, niż służyć za audytorium dla onanizmu werbalnego :twisted:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Andrzeju, każdy zarząd to władza, a władza upaja(...)


Zgadzam się!
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

... co to za nowe numery , bo wydawało mi się , że widziałem już wszystko. Powiedzcie , czy ta cała legitymacja yudansha ma jeszcze jakieś znaczenie, czy to tylko śmieć mniej warty niż pet w śmietniku?
Andrzej Owsianicki

Dawniej w kyokushinie i judo było tak, że ćwicząc razem przyjaźniliśmy się i wspólnie szanowaliśmy. Nikt do nikogo nie miał pretensji, ani nieuzasadnionych żali. Można powiedzieć, że każdy ćwiczący "znał swoje miejsce". Na różnego rodzaju spotkaniach instruktorskich, czy klubowych każdy wiedział, co i kiedy mógł powiedzieć, i jak się zachować. Taka "swoista etykieta". Ja określałem to mianem nie wychodzenia przed szereg :D Przykładowo: jak zabierał głos Włodek Rój i wyjaśniał swój pogląd na kwestie techniczne, to nikt się nie odzywał, bo on jest mistrzem Europy...mam nadzieję, że rozumiecie aluzję... :wink:
Przejżałem większość ostatnich postów i zauważyłem, że wypowiada się tu bardzo dużo szpeców od kwesti technicznych :wink: Może poprosić Doshu, żeby ich wciągnął do komisji technicznej. Zasiądom razem z Tda i Asai sensei.
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Leone !
Aluzje o Roju rozumiem dobrze bo u niego też ćwiczyłem. Jak on coś mówił to my baliśmy się oddychać, ależ to był szacunek!! To naprawdę wielki Master.
Przy okazji życzę mu powrotu do zdrowia i przekazuję , może spóźnione ale zawsze, pozdrowienia od senseja Pietrasa.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Leone !
Aluzje o Roju rozumiem dobrze ....pozdrowienia od senseja Pietrasa.


To było pytanie retoryczne i skierowane nie do Ciebie. Miałem na myśli pozostałych, jak ja to nazywam teoretyków sportów walki, którzy mówią o bardzo wielu rzeczach nie mając do końca pojęcia o czym mówią. Odwiedziłem kiedyś Pragę, ale to nie znaczy, że jestem przewodnikiem po tym mieście. :wink: Tezy stawiane muszą być poparte umiejętnościami.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Leon to ujoł celnie.Nie nalezy sie przed szereg wychylac z swoim niby znastwem kunsztu technicznego.Andrzej mam duzo wiadomości i za to go cenie i szanuje.Pozdrawiam .....
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

Leon to ujoł celnie.Nie nalezy sie przed szereg wychylac z swoim niby znastwem kunsztu technicznego. Andrzej ma duzo wiadomości i za to go cenie i szanuje.Pozdrawiam .....


Mogłem to ująć dosadniej w przysłowiu: "Im pies mniejszy tym głośniejszy". :wink: :D
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

(...)Nie nalezy sie przed szereg wychylac z swoim niby znastwem kunsztu technicznego.(...)Pozdrawiam .....

No, Maćku, toś pojechał teraz. Jeśli przejrzeć twoje posty, to z przynajmniej 2/3 wyziera krytyka biegłości technicznej innych. Sugerować by to mogło, że stoisz na wyższym poziomie w tym względzie i masz do tego prawo. Czyli można, a nawet nie należy się wychylać? Swoista moralność Kalego?:wink:

Pozdrawiam również.
  • 0

budo_aborygen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai
Nie wypowiadam sie na tematy techniczne,zle je przeglądasz,nie ma tam opini technicznych moich.Nie mam na imie Maciej tylko Wławysław.A LEON i tak ma racje.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż w Wałbrzychu - Yoji Fujimoto 7 DAN Aikikai

(...)Nie nalezy sie przed szereg wychylac z swoim niby znastwem kunsztu technicznego.(...)Pozdrawiam .....

No, Maćku, toś pojechał teraz. Jeśli przejrzeć twoje posty, to z przynajmniej 2/3 wyziera krytyka biegłości technicznej innych. Sugerować by to mogło, że stoisz na wyższym poziomie w tym względzie i masz do tego prawo. Czyli można, a nawet nie należy się wychylać? Swoista moralność Kalego?:wink:


Z tego wynika, że "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" :wink:
Tylko, że nie które osoby mają problem z odróżnieniem krytyki (która może być konstruktywna) od krytykanctwa :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024