Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikibudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikibudo
Filmik do ściągnięcia z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
A jakaś teza? Albo hipoteza chociaż? Bo sam filmik - ten bądź jemu podobne - można obejrzeć od dawna i emocji niewiele już wzbudzają. Ot, aikido oblane sosem kiai ze szczyptą jujutsu. Oczywiście reklamowane jako realne i super-skuteczne.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Ot, aikido oblane sosem kiai ze szczyptą jujutsu. Oczywiście reklamowane jako realne i super-skuteczne.


AMEN 8)
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
No cóż, filmik jest nowy dlatego umieściłem ciekaw Waszego zdania bo aikibudo raczej u nas w kraju zbyt znane nie jest.

Ale zgadzam się, że to aikido w sosie kiai z łyżkami jujutsu ;)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
Bo oczywiście, realne i skuteczne jest tylko, judo i jujitsu praktykowane przez ShabuShabu, no i oczywiście, jujitsu sportowe praktykowane przez Bogumiła, a Aikido i Aikibudo to udawane SW, taka zabawa dużych chłopców :?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Bo oczywiście, realne i skuteczne jest tylko, judo i jujitsu praktykowane przez ShabuShabu, no i oczywiście, jujitsu sportowe praktykowane przez Bogumiła, a Aikido i Aikibudo to udawane SW, taka zabawa dużych chłopców :?


AMEN :D
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
Religijny z ciebie człowiek Bogumił, życzę ci Wesołego Jajeczka i dalszego dobrego samopoczucia na swojej drodze SW.

AMEN :lol:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Bo oczywiście, realne i skuteczne jest tylko, judo i jujitsu praktykowane przez ShabuShabu, no i oczywiście, jujitsu sportowe praktykowane przez Bogumiła, a Aikido i Aikibudo to udawane SW, taka zabawa dużych chłopców

i tak przegrają z adpeptem karate tsunami :lol: :lol:
gdyby w temacie było pytanie o coś, o cokolwiek to może ten temat by przeżył.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Bo oczywiście, realne i skuteczne jest tylko, judo i jujitsu praktykowane przez ShabuShabu, no i oczywiście, jujitsu sportowe praktykowane przez Bogumiła, a Aikido i Aikibudo to udawane SW, taka zabawa dużych chłopców :?

Bo oczywiście musiałeś wcisnąć szpilę, choć nie było ku temu żadnego powodu. W każdym razie to ty powiedziałeś, nie ja. Mnie osobiście skręca kiedy dowolna sztuka walki jest reklamowana jako realna i super-skuteczna.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
Ja właśnie a propo aikibudo nie znalazłem żadnych tekstów niby o jej "super skuteczności", albo "wartości w samoobronie"

Natomiast wydaje mi się że aikibudo jednak jest w postaci prezentowanej na filmiku dość wierną drogą aikido z podstawami Daito ryu.

Na wielu filmikach aikido widać "czary", a i kilka szkół jujitsu to takie judo z dodatkiem technik obronnych przed nożem i uderzeniami czyli to co później wyciągali różni eksperci.

Aikibudo wydaje mi się twarde, a mimo to płynne i dlatego jest ciekawą alternatywą.

Ale możecie się wypowiedzieć co Was w tym filmiku "nie przekonuje" i wogóle co o tej sztuce walki myślicie ;) bo jednak różni się od aikido i od szkół jujitsu...
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
Według mnie to "zwykłe" aikido AIKIKAI ale koleś tori poprostu wykonuje techniki " na sztywniaka" - nothing special rzekłbym :D w każdym dojo znajdziesz ćwiczących delikatnie i mocniej. Osobiście nienawidzę szarpaniny a kilka z technik na klipie takowe wrażenie sprawiało, jakby nadganiać siłą precyzję.
Ale dawać temu czemuś jakąś szczególna nazwę i zastanawiać się dłużej nie ma chyba sensu.
Pozdrawiam i smacznych jajec życzę :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Ale możecie się wypowiedzieć co Was w tym filmiku "nie przekonuje" i wogóle co o tej sztuce walki myślicie bo jednak różni się od aikido i od szkół jujitsu...

Swego czasu szukałem informacji o aikibudo i w czechach bodajże czy gdzieś tam była sekcja, w której obok technik katori shinto ryu oraz zwykłych aikidowych(czy tam daito ryu) technik trenowali normalnie na workach, tarczach, łapkach uderzenia i kopnięcia. Gdzieś jeszcze były sparingi w rękawicach ale nie pamiętam czy to ta sama sekcja. Takie treningi mogą być bardzo ciekawe a na tym filmiku... kiai, które od zawsze mnie śmieszyło(nikogo nie obrażając) no i jakieś tam techniki na pokaz, bardziej przekonują mnie filmiki prosto z treningów bądź filmiki ze stażów.
Ściągnąłem kiedyś jakiś pokaz z sekcji z Belgii i było widać wiele rzutów z judo(nie pamiętam już jakich bo skasowałem).
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Według mnie to "zwykłe" aikido AIKIKAI ....

Wg mnie AIKIDO to zwykłe aikibudo tudzież dayto ryu podszyte filozofią powszechnego pokoju, miłości i pozytywnej energii. Techniki nie są szarpane tylko skrócone (w porównaniu z aikikai) a przez to być może bardziej skuteczne.
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Swego czasu szukałem informacji o aikibudo i w czechach bodajże czy gdzieś tam była sekcja, w której obok technik katori shinto ryu oraz zwykłych aikidowych(czy tam daito ryu) technik trenowali normalnie na workach, tarczach, łapkach uderzenia i kopnięcia. Gdzieś jeszcze były sparingi w rękawicach ale nie pamiętam czy to ta sama sekcja. Takie treningi mogą być bardzo ciekawe a na tym filmiku... kiai, które od zawsze mnie śmieszyło(nikogo nie obrażając) no i jakieś tam techniki na pokaz, bardziej przekonują mnie filmiki prosto z treningów bądź filmiki ze stażów.
Ściągnąłem kiedyś jakiś pokaz z sekcji z Belgii i było widać wiele rzutów z judo(nie pamiętam już jakich bo skasowałem).

Istniały kiedyś sekcje aikibudo w Tarnowie (sensei Cynarski starszy) i w Rzeszowie (sensei Cynarski młodszy). Miałem nawet okazję poprubować tego cuś, a nawet zdobyć jakieś tam kyu. Potwierdzam że ćwiczy się na workach, tarczach etc. ale skoro system obejmuje techniki uderzeń to trzeba je na czymś ćwiczyć. Chyba lepiej na worku niż na uke :) tudzież własnym cieniu. Kiai też było, podobnie jak we wszystkich japońskich SW z wyjątkiem aikido.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
Kiai występuje też w aikido. ćwiczy się je miedzy innymi podczas funakogi-undo.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
W judo też jakby nie patrzeć kiai nie ma :wink: ale nie czepiam się.
A czy robiliście jakieś sparingi czy coś w tym guście?
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
Kiai to ciekawy temat, bo jak się rozpędzam i atakuje to zazwyczaj się drę. Co powoduje ze wykonujący technikę też się drze. Co daje fajny efekt, rozluźnia masuje i w ogóle. :) :)
Serio serio, kiedyatakujecie na serio to polecam wydac odgłos paszczą.
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

W judo też jakby nie patrzeć kiai nie ma :wink: ale nie czepiam się.
A czy robiliście jakieś sparingi czy coś w tym guście?


tylko teoretycznie, na zawodach często zdarza się komuś wrzasnąć :wink:
No ale podobnie można mówić o kiai w podnoszeniu ciężarów, rzucie młotem a nawet tenisie (zwłaszcza kobiecym) :) :) :) :) :)

springów u nas nie było
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Według mnie to "zwykłe" aikido AIKIKAI ....

Wg mnie AIKIDO to zwykłe aikibudo tudzież dayto ryu podszyte filozofią powszechnego pokoju, miłości i pozytywnej energii. Techniki nie są szarpane tylko skrócone (w porównaniu z aikikai) a przez to być może bardziej skuteczne.


" Techniki skrócone w porównaniu z AIKIKAI..." hmmm, czy to oznacza że w AIKIKAI techniki są długie i " zakręcone" ? :D , nie do końca się zgodzę, owszem na początku uczenia się aikido tak jest ale z czasem techniki się "skracają" a mimo to wyglądają łagodnie ( inaczej niż na klipie), podam przykład : Sensei Benedetti, uczeń Sensei Tamury, na stażach pracuje powoli z dokładnym ruchem, ale kilka razy widziałem jak pokazywał te same ruchy w bardzo krótkim i dynamicznym wykonaniu - i uwierz mi to nie była szarpanina.
Wiem o co Ci chodzi, ale i tak widzę na tym klipie za dużo niespokojnych, niepoukładanych ruchów.
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

" Techniki skrócone w porównaniu z AIKIKAI..." hmmm, czy to oznacza że w AIKIKAI techniki są długie i " zakręcone" ? :D , nie do końca się zgodzę, owszem na początku uczenia się aikido tak jest ale z czasem techniki się "skracają" a mimo to wyglądają łagodnie ( inaczej niż na klipie), podam przykład : Sensei Benedetti, uczeń Sensei Tamury, na stażach pracuje powoli z dokładnym ruchem, ale kilka razy widziałem jak pokazywał te same ruchy w bardzo krótkim i dynamicznym wykonaniu - i uwierz mi to nie była szarpanina.
Wiem o co Ci chodzi, ale i tak widzę na tym klipie za dużo niespokojnych, niepoukładanych ruchów.



Nigdy w życiu nie ośmieliłbym sie powiedzieć o szarpaninie w aikido. To była tylko dygresja do Twoich szanowny Marcinie wrażeń z filmiku :D . Zgadzam się też z Tobą że wielu uznanych mistrzów AIKIKAI skraca ruchy nic nie tracąc z płynności i wdzięku. Trenując jednak kiedyś aikibudo a obecnie aikido mam, z pewnością bardzo subiektywne wrażenie, że aikido jest w ogólnym zarysie bardziej okrągłe niż aikibudo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024