Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jakość wciąż zależy od marki???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy jakość wciąż zależy od marki???
Słuchajcie: znalazłem 2 podobne nożyki : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Wyglądają podobnie, prawda? Gerber swój chwali , że to "surgical stainless high carbon steel" a Master Cutlery "stal 440"

Cena jednego to ok. 200 zł drugiego ok. 60 zł. Pewnie oba są wykonane przez dzieci w chinach... :? ale podobieństwo w wyglądzie i 3 krotna różnica w cenie są co najmniej zastanawiające....

P.S. Tak samo można kupić Gatora Gerbera za ok 200 zł, Master Cutlery za ok 50 zł i nóż składany w Praktiker'ze za 19.90 zł, które również wyglądają tak samo.

Pytanie odwieczne czy jakość wciąż zależy od marki?

Co o tym myślicie? pozdr. Zenobee.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
Master cutlery to repliki nozy. Wezmiesz do reki to zrozumiesz.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
Zenobee, misiu kolorowy: MC i podobne "firmy" mają też w ofercie kopie np. Sebenzy.
Jak myślisz: czy stwierdzenie "na chuj wydawać 1200+ PLN na nóż, skoro można mieć "prawie taki sam" za ok 100PLN?" jest prawdziwe, czy nie?

Tu jest dokładnie to samo, tylko skala trochę inna.
Czy stal w MC leżała kiedykolwiek koło 440 (choćby440A z Victorinoxa) to bym się raczej nie zakładał.
Poza tym od kiedy to użyta stal świadczy o jakości noża??
Najważniejszy jest projekt i precyzja wykonania- przekładają się na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.
Potem jest obróbka termiczna- każdą stal można spieprzyć tak, że się nie będzie nadawała do użytku.
Na końcu tej listy jest rodzaj użytej stali. Miałem już w rękach badziewną 154CM i zajebistą 440C. O problemach "wyżej" słyszy się często.
a Gerberowska "surgical stainless" jest naprawdę przyzwoita.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
Wątpliwości można nabrać szczególnie jeśli pamiętać, że wiele noży znanych marek jest produkowamna w Chinach właśnie (te "ekonomiczne serie"). No i jak się weźmie taki Cold Steel Mini Gurkha Kukri (no ten akurat robiony w USA) i jego chińską podróbę z a.....o za 10 x mniejszą kasę (która to podróba ponoć całkiem przyzwoita jest, tyle że stanowi wyraz nieuczciwej konkurecji i jest bezczelnym łamaniem prawa) - to można się zastanawiać.

Przeciętny użytkownik stwierdzi: "PO co przepłacać za produkt markowy, skoro znacznie taniej mam nie-markowy, a robiony może nawet w tej samej fabryce?"

Chińczycy nas zalewają i ich produkty są chyba coraz lepsze jakościowo, ja jednak WIERZĘ W MARKĘ.

Dla mnie PRZEWAŻNIE markowe=lepsze. Mówię o nożach, rzecz jasna, pozostałe artykuły mam w nosie.

Pytanie tylko, czy zawsze owa "lepszość" uzasadnia aż taka różnicę w cenie.
Cóż, za markę też się płaci. Jakbym się zadowalał nożykiem z narzędziowego, to nie pisałbym na tym forum.
A podrabiania nie znoszę i dla zasady nie kupię nigdy żadnej podróby. Nie będę karmił złodziei, nie jestem paserem.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
Dziekuję.

Ov - zgadzam się że na Nóż należy wydać troche kasy i nie skąpić, nie wiedziałem, że MC podrabia.
Nie zgodzę się że to nie stal decyduje o jakości noża - pewnie uzyłeś skrótu myślowego jeżeli tak to oczywiscie masz rację.

Aby rozwiać wątpliwości - nie posądzałem MC o dumpingowanie cen wysokiej jakości produktem w cenie chińszczyzny, raczej Gerbera o zakup w chinach gotowych produktów (np. Paraframe).
A to jest w moim pojeciu również oszustwo - nie tak duże jak podszywanie się pod markę, ale jednak.

Dziekuję Zenobee
  • 0

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

Pytanie odwieczne czy jakość wciąż zależy od marki?

Tak. Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie podając dwa przykłady.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
No nie - nie wiedziałem tego co mi powiedzieli OV_D i Cynik - ja znalazełm po prosty w internecie 2 bardzo podobnie wyglądające na zdjęciach noże...
Pozdr. Zenobee
  • 0

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

No nie - nie wiedziałem tego co mi powiedzieli OV_D i Cynik - ja znalazełm po prosty w internecie 2 bardzo podobnie wyglądające na zdjęciach noże...

Pokazałeś dwa noże firm uznawanych (przynajmniej obecnie) za szajsowate. Jak widać oba są z tragicznej stali.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

Pokazałeś dwa noże firm uznawanych (przynajmniej obecnie) za szajsowate. Jak widać oba są z tragicznej stali.


Jeden z tych które pokazałem to Gerber, a to nie jest szajsowata firma, choćbyś nie wiem jak się starał to udowodnić.
Nie jest to firma która posiada najlepsze noże, jednak można tam kupić noże ze średniej i niższej półki - ale jednak MARKOWE. Nie wiem jak to jest z "indeksem value for money" - sprawdzam - być może nie kupię Gerbera jeszcze tego nie wiem.

Post ten napisałem po to aby ktoś powiedział mi czy Gerber, nie kupuje swoich produktów w chinach i nie podpisuje ich swoja marką. Innymi słowy czy kupując Air Rangera za ok 200 zł nie przepłacę 150 zł za "markę"

Dlaczego Air Ranger? szukam czegoś co przypominałoby w kształcie Sebenzę - w kwestii użytkowej, w pełni godząc się na niższą wartość uzytkową z tytułu materiałów zastosowanych: 440 A zamiast S30V, Aluminium zamiast tytanu, liner lock zamiast frame lock. Jednak to czego potrzebuję to - mówiąc w skrócie - markowy nóż.
Pozdr Zenobee.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

Pokazałeś dwa noże firm uznawanych (przynajmniej obecnie) za szajsowate. Jak widać oba są z tragicznej stali.

Jeśli chodzi o stal, to faktycznie nie najwyższych lotów i co do MC zgoda, ale możesz mnie oświecić, dlaczego Gerbera uważasz za szajsowatą firmę? Wszak Buck też w niektórych swoich nożach stosuje stal 420HC i bynajmniej nie powiedziałbym, że jest to firma szajsowata. :roll:
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
moi drodzy ja tam nie wierze w zadne podroby w dziadoskich firmach chocby nie wiem jak sie starali to zawsze cos niedomaga a poza tym dobra firma ma dobra kontrole jakości i poważnie podchodzi do ewentualnych problemow i reklamacji.
a tak na marginesie jeśli juz mowa o markowych produktach to zadam wam pytanie mając do wyboru nowa daewoo Leganza i podobne wielkością i komfortem 5letnie BMW 520 z takim samym wyposażeniem i cobyście wybrali sami sobie odpowiedzcie czy tylko chodzi o podobne parametry czy liczy sie chęć posiadanie czegoś naprawdę extra
pozdrawiam Marcin
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
No jeżeli mówisz o jakości samochodów to trochę musisz więcej powiedzieć o jaka jakość ci chodzi?
Jeżeli chodzi o luksus, materiały osiągi trzymanie sie drogi itp - raczej BMW
Jeżeli chodzi o bezawaryjność, koszty - zdecydowanie Leganza - BMW jest pod tym względem najgorsze i nie chodzi wyłącznie o drobne elektryczne pirdółki ale przede wszystkim o silniki (!!!!!) i skrzynie biegów (!!!) oraz układy kierownicze i zawieszenia (!!) - i niestety wiem co mówię. i przepraszam za OT.

Źle wybrałeś samochody - gdybyś porównywał nowe Suzuki Grand Vitara z 10 letnim Land Roverem - to całkowicie rozumiem - Land Rovery są najlepszymi samochodami na świecie i nic im nie dorówna. To tak jak porównanie np Sebenzy lub Stridera (Land Rover lub Range Rover) do Gerbera (Suzuki)

Ale nie powiedziałeś dlaczego mówisz o Gerberze "szajsowata firma" - ja np poszukuję jako kolejnego noża czegoś własnie taniego ale z markowej firmy i biorę pod uwagę m.in Gerbera albo Bucka albo BM.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

Gerbera albo Bucka albo BM.

Jeśli tak, to ja zdecydowałbym się na BM właśnie. :)
Kolega z pokoju ostatnio bawi się Vexem, używa go na codzień i jest z niego dośc zadowolony. Mimo tego, że nie jest to ATS-34, 154CM czy S30V, więc genialnie ostrości nie trzyma, to jest to całkiem solidny i niedrogi kawałek noża, w którym wysoki szlif robi swoje. On naprawdę sprawdza się w normalnych zastosowaniach.
No ale tu jestem trochę stronniczy, bo BMki po prostu mi osobiście pasują. :wink:
  • 0

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
Gerber zszedł na psy kilka lat temu i obecnie niczym nie różni się od Master Cuttlery. Produkuje tragicznej jakości noże z nie wiadomo czego, nie wiadomo gdzie (czytaj - na wschodzie). Porównywanie Gerbera do Bucka, bo Buck produkuje noże z 420, to jakiś żart.
  • 0

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

Nie jest to firma która posiada najlepsze noże, jednak można tam kupić noże ze średniej i niższej półki - ale jednak MARKOWE. Nie wiem jak to jest z "indeksem value for money" - sprawdzam - być może nie kupię Gerbera jeszcze tego nie wiem.

Są tak samo markowe jak Master Cuttlery.

Post ten napisałem po to aby ktoś powiedział mi czy Gerber, nie kupuje swoich produktów w chinach i nie podpisuje ich swoja marką. Innymi słowy czy kupując Air Rangera za ok 200 zł nie przepłacę 150 zł za "markę"

Dokładnie tak to wygląda. Te noże nie są warte więcej niż 50 zł. Obecnie Gerber nie ma już nic wspólnego z tamtą starą firmą która przez dziesiątki lat robiła dobre noże.

Dlaczego Air Ranger? szukam czegoś co przypominałoby w kształcie Sebenzę - w kwestii użytkowej, w pełni godząc się na niższą wartość uzytkową z tytułu materiałów zastosowanych: 440 A zamiast S30V, Aluminium zamiast tytanu, liner lock zamiast frame lock. Jednak to czego potrzebuję to - mówiąc w skrócie - markowy nóż.

To kup coś normalnej firmy (BM, Spyderco), choć w tej cenie nie znajdziesz niczego przypominającego Sebenzę.

Jest na rynku "podróbka" Sebenzy - Walther P22:

Dołączona grafika

Wbrew pozorom wykonanie bardzo dobre, nie do porównania z Gerberem. Stal to okolice 440A. Można go dorwać za jakieś 150 zł.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
Bardzo Wam dziękuję.

Poszukam coś z BM i sprawdzę tego Waltera.
Spyderco jedno już mam - Military - i sam w sobie jest klasą. Jednak udało mi się zniszczyć mu ostrze, wobec czego pomimo wszystko chcę kupić dobry nóż ale nieco tańszy na codzień.

Co do Gerbera - to przykre. Jakość wciąż zależy od marki ale niektóre marki schodzą na psy...

Pozdr. Zenobee
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

Gerber zszedł na psy kilka lat temu i obecnie niczym nie różni się od Master Cuttlery. Produkuje tragicznej jakości noże z nie wiadomo czego, nie wiadomo gdzie (czytaj - na wschodzie). Porównywanie Gerbera do Bucka, bo Buck produkuje noże z 420, to jakiś żart.

Akurat jeśli chodzi o Gerbera, to miałem okazję trochę pobawić się ich Toolem i bynajmniej o nim nie powiedziałbym, że jest to jakiś shit. Kumpel miał też jakiś ich nóż i specjalnie na niego nie psioczył, fakt, że nóż wyprodukowany był kilka lat temu. MC bawiłem się sam i śmiało mogę powiedzieć, że jest to shit. Porównanie Z Buckiem (choć wiadomo, że nie ta klasa firmy) zostało zrobione celowo, bo ktoś postawił jako argument materiał, z którego wykonano ostrze.
Akurat wali mnie, gdzie klepie się nóż. Można robić to na Tajwanie, można robić w Chinach. Jakoś BM klepie swoją czerwona serię właśnie tam i wcale nie powiedziałbym, że są to złe noże, co zresztą potwierdza moje osobiste z nimi doświadczenie. Istotny jest tu projekt, materiał, obróbka stali i kontrola jakości, co jak udowadnia BM, można osiągnać i tam. Jeśli jednak prawdą jest, że Gerber obecnie w przypadku swoich noży ma zwyczaj kupować jakiś badziew i oznaczać go później znakiem swojej firmy, to faktycznie schodzi na psy, tyle tylko, że należało jasno podać przyczynę tego stanu rzeczy na początku.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
Odnośnie toolów Gerbera mogę powiedzieć tylko tyle, że muszą ich używać albo mocarze albo szaleńcy - stracić paznokieć jest bardzo łatwo przy pracy kombinerkami.
Mówię o ich tradycyjnych modelach. pojawiły się jakies nowe (diesel) i tych nie znam

No ale to nie jest złe wykonanie czy słaba jakość wyrobu tylko wada konstrukcyjna - przynajmniej w moim pojęciu.
Według mnie Gerberowe toole są wykonane z najlepszych wśród tooli materiałów ( nie wiem jak testy na nierdzewność - ja testowałem Leathermany SOGi i Vicki w zmywarce :) ) co jednak nie przekonuje mnie do ich wyrobu.

Pozdr Zenobee
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???
A jeszcze coś mi się przypomniało.
Jeśli szukasz czegoś z wyglądu podobnego do Sebci, to zwróć jeszcze uwagę na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Co prawda sam nie miałem go w łapach, ale miałem w sumie trzy noże tej firmy. Obecnie na stanie mam dwa i psów na nich napewno bym nie wieszał. Jak już wspomniałem wali mnie, że firma klepie noże na Tajwanie, byle robiła to przyzwoicie. Zrobiony jest z AUS-8, która taka najgorsza wcale nie jest, ma wysoki szlif, łożyskowanie na fosforbrązie, jest wersja ze wspomaganiem i bez wspomagania a z wyglądu (przynajmniej wersja plain) całkiem sympatyczna, tyle, że ze złotą diodą zamiast niebieskiej. :wink:
Można go trafić za około 50$, co nie jest jakąś szczególnie wysoką ceną.
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jakość wciąż zależy od marki???

Gerber zszedł na psy kilka lat temu i obecnie niczym nie różni się od Master Cuttlery. Produkuje tragicznej jakości noże z nie wiadomo czego, nie wiadomo gdzie (czytaj - na wschodzie). Porównywanie Gerbera do Bucka, bo Buck produkuje noże z 420, to jakiś żart.


Katany też robi sie na wschodzie :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024