Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikibudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Dziękuję, postoję...

tfu na psa (zbieżność najzupełniej przypadkowa ;) ) urok. toż to dopiero przekleństwo - bierny uke. żeby nie powiedzieć mierny. :) :) :wink:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

tfu na psa (zbieżność najzupełniej przypadkowa ;) ) urok. toż to dopiero przekleństwo - bierny uke. żeby nie powiedzieć mierny. :) :) :wink:

Bierny, mierny..., ale wierny :wink: :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

tfu na psa (zbieżność najzupełniej przypadkowa ;) ) urok. toż to dopiero przekleństwo - bierny uke. żeby nie powiedzieć mierny. :) :) :wink:

Bierny, mierny..., ale wierny :wink: :)

jak pies. (i znowu powraca motyw organizacyjny :) ). ale już się zamykam. więcej nie będę. ;)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Bo oczywiście, realne i skuteczne jest tylko, judo i jujitsu ...:?


Z tym jujitsu, to przesadziłeś :wink:


Drogi Leone Re
Ostatnio jako przedstawiciel Ju Jitsu skopałem gościa z drugim Danem Karate co uchodzi w kręgach za niewiadomo co.
Okazało sie że w dystansie jest bezradny :(
Potwierdziło (po raz kolejny) się, że Karatecy w bezpośredniej walce się nie sprawdzają gdyż brakuje im realnej walki na treningach.

Kopanie się w pół dystansie po nogach i okładanie sie pięściami po torsie( jak dzieci ) nie jest bynajniej realną walką tylko udawaną. Nikt w takie śmieszne wymiany się nie bawi.
W konsekwencji czego karatecy dostaja regularnie wpierdol na wszystkich MMA świata.


Pozdrawiam i przepraszam za NIE NA TEMAT :oops:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Ostatnio jako przedstawiciel Ju Jitsu skopałem gościa z drugim Danem Karate co uchodzi w kręgach za niewiadomo co.
Okazało sie że w dystansie jest bezradny :(

Pewnie aż mu kredki z tornistra wypadły...?
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Bo oczywiście, realne i skuteczne jest tylko, judo i jujitsu ...:?


Z tym jujitsu, to przesadziłeś :wink:


Drogi Leone Re
Ostatnio jako przedstawiciel Ju Jitsu skopałem gościa z drugim Danem Karate co uchodzi w kręgach za niewiadomo co.
Okazało sie że w dystansie jest bezradny :(
Potwierdziło (po raz kolejny) się, że Karatecy w bezpośredniej walce się nie sprawdzają gdyż brakuje im realnej walki na treningach. ... :oops:

Drogi Bogumile!
Ja to napisałem z lekkim sarkazmem :wink:
A co do twojego starcia, to gratuluję. 8) Pamiętaj tylko, że w walce wygrywa zawodnik, a nie styl :wink: :)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
aler styl znacznie pomaga.

po za tym co to za nazwa aikibudo
przeciez aiki to nie budo albo inaczej mowiac budo bez budo czyli budo i nie budo w jednym oraz ten tego..
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
...Potwierdziło (po raz kolejny) się, że Karatecy w bezpośredniej walce się nie sprawdzają gdyż brakuje im realnej walki na treningach.
Kopanie się w pół dystansie po nogach i okładanie sie pięściami po torsie( jak dzieci ) nie jest bynajniej realną walką tylko udawaną...
Pozdrawiam i przepraszam za NIE NA TEMAT :oops: [/quote]

Turlanie się po ziemi też nie wiele ma wspólnego z realną walką :wink: A i w MMA też są jakieś zasady. Inaczej człowiek walczy na zawodach, które podświadomie dają pewną dozę bezpieczeństwa, a inaczej w zagrożeniu i obronie życia. Kiedyś jeden z moich nauczycieli porównał walkę realną do zachowania wilków w stadzie, kiedy to ścierają się dwa osobniki walcząc o dominację i "tytuł osobnika alfa". Jeden z nich ginie, a drugi odnosi bardzo poważne rany... :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
mod on
Bogumil i Leone Re, przypominam ze temat jest o Aikibudo a nie o walkach realnych czy o MMA, od tego sa inne dzialy. Postyoff topikowe beda kasowane. :twisted:
mod off

  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
"po za tym co to za nazwa aikibudo
przeciez aiki to nie budo albo inaczej mowiac budo bez budo czyli budo i nie budo w jednym oraz ten tego.."

Aiki to stan umysłu( harmonia, doskonałość), który dzięki praktyce budo, możemy w sobie rozwijać.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

po za tym co to za nazwa aikibudo
przeciez aiki to nie budo albo inaczej mowiac budo bez budo czyli budo i nie budo w jednym oraz ten tego..

Z nazwą jest jak najbardziej wszystko w porządku :wink:
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
nie no tak ja tego nie kwestionuje i kwestionuje
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo
Roboy: no i właśnie żeby zrozumiec takie nazwy to trzeba trochę pomyśleć w inny filozoficznie sposób.

Bo tak to jest w azjatyckiej filozofii, że mówi się o yin i yang, czyli sprzecznościach w całości.

I tak samo jest z aikibudo, czyli sprzeczności zawarte w jednej rzeczy. Z jednej strony harmonia a z drugiej walka. Mają się przenikać bo nie ma rzeczy tylko po jednej z tych stron z punktu widzenia chińskiej metafizyki.

I uprzedzam pytanie, o chińskiej mówię dlatego, że chińska kultura (nie wiem czy wiesz) miała bardzo duży wpływ na japońską.. ;)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikibudo

Roboy: no i właśnie żeby zrozumiec takie nazwy to trzeba trochę pomyśleć w inny filozoficznie sposób.

Bo tak to jest w azjatyckiej filozofii, że mówi się o yin i yang, czyli sprzecznościach w całości.

I tak samo jest z aikibudo, czyli sprzeczności zawarte w jednej rzeczy. Z jednej strony harmonia a z drugiej walka. Mają się przenikać bo nie ma rzeczy tylko po jednej z tych stron z punktu widzenia chińskiej metafizyki.

I uprzedzam pytanie, o chińskiej mówię dlatego, że chińska kultura (nie wiem czy wiesz) miała bardzo duży wpływ na japońską.. ;)


dzieki dzieki za wyjasnienie. tak wiem troche o tym wplywie kultury chinskiej na japonska. tzn. wiem i nie wiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024