Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomoc ulozeniu w treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_camel
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

pomoc ulozeniu w treningu
Witam serdecznie :) .
Od 3-4 tygodni trenuje sobie sztangą i sztangielkami podstawowe cwiczenia typu wyciskania na lawce prostej, rozpietki itp. Waze tylko 65kg, nie biore zadnych odzywek i nie moge ich brac, bo na wiekszosc jestem uczulony. Chcialbym zlapac troche masy, poczytalem rozne poradniki i tym podobne rzeczy i wynika z nich, ze jestem ektomorfikiem i mam bardzo szybka przemiane materii. Zalezy mi glowniem, zeby zlapac troche cm w klatce (na razie przez ten okres prawie miesiaca zrobilem z 92 na 95).


Wczesniej cwiczylem 3x w tygodniu tak samo. 12/10/8/8 sztangą na lawce prostej i biceps na zmiane, ale slyszalem, ze 3x w tygodniu klatka i tylko 4 serie to nie jest dobra opcja jezeli licze na rozrost klatki piersiowej. Chcialbym dodac cwiczenia na plecy i ogolnie na gorne partii miesni.


Aktualnie zaczalem od wtorku cwiczyc tak:

przerwy po 90s pomiedzy kazdymi seriami, pomiedzy cwiczeniami wydluzam do 120s

Wtorek I. Klatka, biceps, kaptury/albo barki :)

1. 3x10 sztanga na lawce skosnej
obciazenie: 35 kg (kolo 70% ciezaru maksymalnego. Mam tylko kolo 50kg lacznie ze sztanga i nie wiem ile dokladnie moge wycisnac, ale przy tych 50 bylo ciezko wiec dalem sobie to za maksymalny ciezar)
2. 3x10 na lawce prostej
3. 12/10/8/8 biceps naprzemian (obciazenie kolo 10kg)
4. podciaganie sztangielek na kaptury albo barki, nie wiem dokladnie na co to jest :P (sorry, ale dopiero zaczynam przygode z silownia, wiec nie znam sie jeszcze)
5. 3x10 rozpietki

Czwartek. II
Sobota. III

chcialbym, zebyscie pomogli mi ulozyc czesc na czwartek i sobote. Slyszalem ,ze nie mozna niektorych partii miesni robic po sobie. Nie chce, zeby trening trwal dluzej niz godzine. Zalezy mi glownie na rozwijaniu gornych partii miesni. Jakie beda najbardziej skuteczne cwiczenia na mase i ktore wybrac. Poprosze o pomoc :)

Pozdrawiam.

PS: w niedlugim czasie w poniedzialki, srody i piatki bede mial boks.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc ulozeniu w treningu
napisz dokladnie jaki masz sprzet i jak chcesz zrobic dobre plecy to kup koniecznie drazek
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc ulozeniu w treningu
aha, barki to te miesnie ktore masz na samej gorze rak :) zreszta wpisz w googlach atlas cwiczen i sobie znajdziesz. a kaptury to obok barkow przy karku

edit: oczywiscie najlepiej robic jedno i drugie :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc ulozeniu w treningu
tu masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024